Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Melisska

Nieprzeczytany post

https://www.niedziela.pl/artykul/87309/ ... arkiewicza

"Ponieważ Pan was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej [...]. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu granicy Polski wyginie w niej zupełnie [...]. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem [...]. Wy, Polacy, przez ucisk ten oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet niegdysiejszym waszym wrogom. I tym sposobem wprowadzicie niewidziane dawno braterstwo ludów.."

Proroctwa bł. ks. Markiewicza

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
Ciekawy artykuł.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2022, 20:44 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post



Kto by chciał zamies,kać we Włoszech i mieć widok z okna na zieloną dolinę?
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 26 gru 2022, 10:42

Kto by chciał zamies,kać we Włoszech i mieć widok z okna na zieloną dolinę?
Kiedyś marzyłem o zamieszkaniu we Włoszech ale teraz chyba bym się nie zdecydował. Zaczynać wszystko od nowa to trudna sprawa.
Nie spodziewałem się, że tak tanie są tam mieszkania. Rok temu kupiłem mieszkanie 35 m w tuż za Trójmiastem za prawie 300 tys. Co prawda w bardzo dobrym stanie i w bardzo dobrej lokalizacji ale jednak w porównaniu do cen we Włoszech o których mowa to zdecydowanie za dużo. Zwłaszcza biorąc pod uwagę standard życia. Niestety popyt i spekulacje na rynku doprowadziły do takich cen.
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ech,wsiadło by się teraz do auta i w góry!do Karpacza!Zaraz bym wyzdrowiał,prawda?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam2 pisze: 04 sty 2023, 18:18 Ech,wsiadło by się teraz do auta i w góry!do Karpacza!Zaraz bym wyzdrowiał,prawda?
Oczywiście odrazu na Śnieżkę co by GOPR nie był bezrobotny.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2023, 15:04 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Adam2 pisze: 04 sty 2023, 18:18 Ech,wsiadło by się teraz do auta i w góry!do Karpacza!Zaraz bym wyzdrowiał,prawda?
Bardzo dobrze cie rozumiem.
Ja miałam jechać z koleżanką na 3 dni nad morze. Ale się nie udało.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05 sty 2023, 15:49 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Lunka gdzie jesyes?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes a Ty? :ymhug:
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 05 sty 2023, 21:12 @Aloes a Ty? :ymhug:
Ja tu jestem częściej niż Ty:) :ymhug:
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czytamy obecnie "Krowę Matyldę" i układamy się do spania. Także ściskam mocno i jak mi miło, że o mnie pamiętasz :)

Chciałabym częściej bywać ale ten czas :(
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam wyrzuty sumienia i za miękkie serce, zero asertywności. Przyszła Pani, która musiała zapłacić karę i ja jej na prośbę zmniejszyłam tą karę, choć oficjalnie nie mam takich uprawnień. Twierdzi, że jest byłą pracowniczką naszej instytucji na emeryturze i ech nie wiem co teraz mam robić. My często umurzamy same te kary z koleżanką jak ktoś niewiele przekroczy ale pani kierownik to mi da po łapach jakby się dowiedziała, że brak jakiejkolwiek asertywności. #:-S
Głupia jestem i tyle.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Okazałaś życzliwość i dobre serce. Nie ma w tym ani krzty głupoty z twojej strony Lunko. Jak ta Pani jeszcze raz sobie naważy na taką karę to wtedy już nie popuścisz i nic nie zmniejszysz z niej.
Skaza

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski a jak skończyła się sprawa tej wspólnoty w której byłeś i się pogubiła ? czy Twoje obawy potwierdziły się po latach ? sorki za offtop, ale ciekawość bierze górę :)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 10 sty 2023, 19:45 @Marek Piotrowski a jak skończyła się sprawa tej wspólnoty w której byłeś i się pogubiła ? czy Twoje obawy potwierdziły się po latach ? sorki za offtop, ale ciekawość bierze górę :)
Wiesz, moje kontakty w tej chwili są żadne. Ponieważ podawałem w swoim czasie materiały, czasem jakiś zaniepokojony rodzic albo powoli przeglądający na oczy członek do mnie napisze - ale to wszystko wieści z drugiej ręki.
Gorzej, że niektóre złe rzeczy, które wówczas były jednak rzadkością w grupach charyzmatycznych poza tą wspólnotą, mocno się rozlały na inne grupy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Coś dla uśmiechu złapane w sieci, może kogoś rozbawi komu akurat trochę smutno ...

Melisska

Nieprzeczytany post

Aż się popłakałam. Ksiądz Teodor krótko o niszczących wyrzutach sumienia. Z błogosławieństwem.

https://youtube.com/shorts/568AI5-78Lw?feature=share

Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Miłego dnia wszystkim.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2003
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1562
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam

Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

:) obym jutro poszła na poranną mszę :) jakoś zawsze rano w niedzielę zaczynam mieć gorsze samopoczucie.
Może stres przed Mszą. :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Będę trzymał kciuki Melissko by Ci się udało pójść jutro :ymhug: trzymaj się i nie poddawaj nigdy.
ODPOWIEDZ