Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 13 sie 2022, 21:56 Aloes, przecież pracowali na roli całe życie, a to ciężka praca.
Należy się im odpoczynek i dlatego o tym myślą głównie.
Nie pracowali na roli, i głównym źródłem utrzymania były prace na etacie.
Prowadziło ogród i uprawę warzyw zawsze na własne potrzeby tylko, z wiekiem i upłyajacym czasem coraz mniej.
Melisska

Nieprzeczytany post

Piękny słoneczny dzień mój ukochany park
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 16 sie 2022, 11:06 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Matka Boża Piekarska. (pielgrzymka kobiet)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sie 2022, 11:11 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Znalazłam krótki wywiad z siostrą która znała św. Faustyne.
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/sw ... lska1.html
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Obrazek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/D ... eniu-trawy

Uważajcie na dzieci a nawet na siebie przy koszeniu trawy.
Melisska

Nieprzeczytany post

:-o straszne !

A z kolei u mnie w mieście dwóch mężczyzn pobiło pana który kosił trawę. Chcieli mu ukraść kosiarkę a że się nie dał to go pobili.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2022, 21:55 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Lata temu chodzilam tędy z pieskiem
Obrazek
Melisska

Nieprzeczytany post

Czasem modlę się tą modlitwą (Modlitwa znaleziona w grobie Pana Jezusa...)



czy została ona na prawdę znaleziona w grobie Pana Jezusa? probowałam coś odszukać ale nic nie piszą.


--------------------------------
1. O najsłodszy Panie Jezu oddaję się Tobie dnia dzisiejszego i na zawsze, a osobiście w godzinę śmierci mojej.
2. Odwołuję się do nieskończonej dobroci Twojej.
3. Rany Twoje najświętsze, niechaj będą mym spoczynkiem.
4. Krew i woda, która wypłynęła z Najświętszego Serca Twego, niechaj mnie broni na strasznym sądzie Twoim.
5. Najświętsze ciało i krew Twoja, niechaj mnie nakarmi i napoi
6. Bojaźliwa śmierć Twoja, niechaj mnie zachowa ku żywotowi wiecznemu.
7. Krwawe krople Twoje, niechaj zmyją grzechy moje.
8. O mój Jezu Twój gorzki smutek ofiaruję Najmilszemu Ojcu Twemu Niebieskiemu na odpuszczenie wszelkich grzechów moich.
9. Twoje wzgardy i zelżywości o najmilszy Jezu, które wycierpiałeś, niechaj zapłacą wszystkie grzechy moje.
10. Twoje ciężkie urąganie i męki niesłychane, niechaj mnie ochronią.
11. Te wszystkie boleści Twoje, o mój Jezu, oddaję Twemu Ojcu Niebieskiemu, za wszystkie moje niedbalstwa w służbie Twojej.
12. Twoja wielka miłość, niech mnie obroni od sztormów szatańskich w godzinę śmierci mojej.
13. O Panie Jezu mój, Twoja Święta Krew, niechaj duszę moją grzechami zmazaną obmyje.
14. Twoja poraniona Głowa, niechaj mnie obroni od wszelkiego złego.
15. Twoje niewinne na śmierć zasądzenie, niechaj mi będzie na odpuszczenie grzechów moich, długów moich.
16. Twoje prace, niechaj nagrodzą moje popełnione złości.
17. Twoja nagość, niechaj okryje nagość duszy mojej.
18. Twoje gorzkości i ciężkości śmiertelne, zranione nogi, ręce i Serce Przenajświętsze, niechaj mnie w złej mocy śmierci mojej oświecą.
19. W Ranach Twoich Przenajświętszych ukryj mnie całego.
20. Krew Twoja z Przenajświętszego Serca Twego, niechaj mnie obmyje.
21. Twoja Boska Moc, niechaj mnie utwierdza i zachowa od wszystkiego złego na duszy i ciele.
22. O najsłodszy Panie Jezu Chryste, Twoje Rany i boleści niechaj mnie błogosławią.
23. O gorzka Męko Jezusowa, zachowaj mnie od zguby wiecznej.
24. O najdroższe Rany Jezusa mojego, bądźcie mi pomocą w ostatnią godzinę śmierci mojej.
25. O Najdroższa Krwi Jezusa mojego, obmyj grzechy moje przed Bogiem Ojcem Twoim.
26. O Panie Jezu Chryste, Twoja boleść, śmierć, uczynki dobre i nauki, niechaj mi pomogą zaprzestać grzechów moich, ale i dozwól mi za nie serdecznie żałować.
27. Oddaję się na koniec, o mój dobry Jezu, Najświętszemu Sercu Twemu i ufam Twemu Miłosierdziu, wierzę w zasługi Męki i Śmierci Twojej, której się polecam i oddaje, a osobliwie w godzinę śmierci mojej. AMEN.

Modlitwa ta została znaleziona w Grobie Zbawiciela. Kto czyta tę modlitwę lub jego czytania słuchać będzie, albo ją przy sobie nosić będzie - nie umrze niespodziewanie, nie utonie, nie spali się, żadna trucizna działać nań nie będzie i niezwyciężonym z walki życiowej wyjdzie. Jeżeli modlitwę tę odmawiać będzie niewiasta mająca zostać matką, szczęśliwe dziecko na świat wyda. Gdy przy dziecku tę modlitwę kłaść będzie, uchroni je od epilepsji. Tok tej choroby przerwać można, przykładając tę modlitwę do prawego boku człowieka, który ma tę chorobę. Tego, który tę modlitwę dla siebie lub drugich przepisze - błogosławić będą- mówi Zbawiciel, a kto by się z niej śmiał lub nią pogardził - uczynię z niej pokutę. Modlitwa ta zabezpiecza dom, w którym ją posiadają od burzy i piorunów. Kto tę modlitwę codziennie odmawiać będzie, na trzy dni przed śmiercią, otrzyma znak o godzinie swojej śmierci. Modlitwa Nabożna do Pana Jezusa, w której człowiek suplikuje przez zasługi gorzkiej Męki Jego o odpuszczenie grzechów i szczęśliwą śmierć, z wiary pobożnej ma mieć ten przywilej, który dusza jedna wypowiedziała ukazawszy się przyjacielowi:.,Byłam wprawdzie w wielkich mękach, a miałam być potępiona wiecznie i z tej przyczyny laskę Bożą otrzymałam, że tę modlitwę siedem razy tylko przez życie odmówiłam. Gdybym była codziennie mówiła, nie cierpiałabym żadnych męk".
Ostatnio zmieniony 25 sie 2022, 13:52 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

strasznym sądzie Twoim?
to zupelnie do Niego nie pasuje
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Melisska

Nieprzeczytany post

Z jednej strony Pan Bóg jest sędzią Sprawiedliwym... ale żyję nadzieją ze okaże swe Miłosierdzie na tym strasznym sądzie... :-\

Jedna pani napisała w komentarzu na you tube że odmawiała tę modlitwę i jej syn został uzdrowiony z epilepsjii.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2022, 17:22 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Melisska pisze: 25 sie 2022, 17:21 Z jednej strony Pan Bóg jest sędzią Sprawiedliwym... ale żyję nadzieją ze okaże swe Miłosierdzie na tym strasznym sądzie... :-\
„Bądź sprawiedliwy dla innych, Panie, Dla siebie proszę o zmiłowanie…“ — Jan Sztaudynger
Melisska

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 25 sie 2022, 18:13
Melisska pisze: 25 sie 2022, 17:21 Z jednej strony Pan Bóg jest sędzią Sprawiedliwym... ale żyję nadzieją ze okaże swe Miłosierdzie na tym strasznym sądzie... :-\
„Bądź sprawiedliwy dla innych, Panie, Dla siebie proszę o zmiłowanie…“ — Jan Sztaudynger
Oj nie. Dla wszystkich niech będzie Milosierny.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

2 fabryki Cerrad Polska oraz Carlsberg Polska wstrzymują produkcję. Wcześniej Grupa Azoty i Anwil.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 25 sie 2022, 18:28 2 fabryki Cerrad Polska oraz Carlsberg Polska wstrzymują produkcję. Wcześniej Grupa Azoty i Anwil.
A mówisz nam o tym bo?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 25 sie 2022, 19:07
Aloes pisze: 25 sie 2022, 18:28 2 fabryki Cerrad Polska oraz Carlsberg Polska wstrzymują produkcję. Wcześniej Grupa Azoty i Anwil.
A mówisz nam o tym bo?
No domysł się jakie to będzie miało skutki.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

nie znam tych firm to czego mam się domyślić?! no weź uświadom mnie, jakie to może dla mnie mieć znaczenie?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Carlsberg to chyba piwo a azoty to będą jakieś nawozy sztuczne. Pewnie Aloes miał na myśli stratę pracy wśród pracowników tych firm, ale fakt mogłeś bracie dać linki do artykułów o tym bo firmy dość zagadkowe w większości. Przykre, ale jak firmy mają słabe zaplecze finansowe i są kiepsko zarządzane to potem tak się kończy czasami. Nadzieja w tym, że jak coś się wstrzymuje to potem może jeszcze sie ruszyć.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2022, 19:58 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Nie Skaza to nie źle zarządzenie a wysokie ceny gazu są powodem wstrzymania tych zakładów.
Obrazek

Dlasze skutki będą m.in takie:Obrazek

https://businessinsider.com.pl/biznes/d ... ac/y8jt13c
Ostatnio zmieniony 25 sie 2022, 20:09 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

No to muszą wyznaczeni do tego ludzie zakasać rękawy w rządzie i ogarnąć temat. Oby im się udało bo inaczej Aloesie będziesz musiał zacząć "grzebać" trochę w ziemi niedługo by mieć pełną lodówkę;)
ODPOWIEDZ