Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Powiedz jaki masz model telefonu, to doradzimy co jak ustawić?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 19 maja 2022, 13:51 Powiedz jaki masz model telefonu, to doradzimy co jak ustawić?
XIAOMI Redmi Note 9
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 19 maja 2022, 13:41
Magnolia pisze: 19 maja 2022, 13:05
Lunka pisze: 19 maja 2022, 12:56 Ktoś mi powie czy da się ustawić na smartfonie, żeby zapisywał aplikacje na kartę pamięci? Cały telefon mam zawalony, nic nie mogę zapisać :((
może trzeba zrobić porządki w aplikacjach i zdjęciach? ;)
Nie mam prawie żadnej aplikacji, bo nic nie mogę zapisać. Zdjęcia niby zapisuje na kartę pamięci ale są stare które pewnie zalegają. Nie mam niestety laptopa na tyle sprawnego, żeby to przerzucić i być pewna że wszystko ok. Mam już jedna kopie na dysku przenośnym ale zawsze lepiej mieć dwie nim.sie usunie.
Nie mam pojęcia o smartfonach, ale na własnej skórze przekonałem się, że lepiej więcej razy skopiować dane niż mniej. Zdjęcia jeśli nie wywołane to koniecznie ich zapasy warto porobić.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 19 maja 2022, 14:12
Aloes pisze: 19 maja 2022, 13:51 Powiedz jaki masz model telefonu, to doradzimy co jak ustawić?
XIAOMI Redmi Note 9
https://smartandroid.fr/pl/comment-mett ... i-redmi-9/

Może to pomoze
Skaza

Nieprzeczytany post

Jakiś czas temu rozmawialiśmy tutaj o ile mnie pamięć nie myli a może to było na czacie nie pamiętam dokładnie o takich dawnych chusteczkach materiałowych do nosa ;) udało się odnaleźć ostatnio i mogę się z wami podzielić swoimi z dzieciństwa. Miałem ich dużo więcej, ale póki co odnalazły się te dwie tylko (aż) :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fajne, ja takich kolorowych nie miałem :(
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@Dominik 'u a jak wygląda obecnie sprawa z serwisem Agappe ? Z tego co czytałem i słyszałem początki były trudne dla niej niestety. Zaglądasz tam wciąż regularnie ?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agappe, Mam zaznaczone wyświetlanie wszystkich postów użytkowników, nawet tych co nie mam w znajomych i jest ich jakieś 20 dziennie.
Nie każdy cudowny pomysł, jaki by nie był ma szanse zaistnieć, czymś takim jest właśnie Agappe.
Idea świetna, nawet fajnie działa strona, ale nadzieja, że strona wypali jest oderwana od rzeczywistości.
Zabrakło tutaj konsultacji z ludźmi od biznesu.

Sam profil ksiądz założyciela na Agappe mówi dużo. Ksiądz publikuje jeden post miesięcznie, czasem przez kilka miesięcy nic nie napisze.
Na Facebooke za to publikuje kilkanaście postów miesięcznie

Jest też agappe.tv, taki katolicki YT. Podobnie, jest to niewypał. Z 50 filmów przez pół roku wrzuconych, w tym ja wrzuciłem ze dwa,
Dostęp do części filmów religijnych był płatny, jakieś seminaria to były.
Teraz chyba zdjęli opłaty z tych filmów.
Za bardzo na tym aggape.tv poszli z możliwością wprowadzania opłat. Rozumiem, że twórcy muszą jakoś zarabiać, ale na YT sobie jakoś radzą, są kanały co mają Patronite i ładne pieniądze dostają.

Po prostu katolikom nie jest potrzebny osobny social media, a już nie wspominając o katolickim YT.
Czy katolickie kanały na YT są blokowane, cenzurowane by szukać innych miejsc na filmy?
Jeśli na FB mam w znajomych osobę co publikuję antykatolickie materiały to wyłączam obserwowanie jej postów (taka osoba nadal jest znajomym).

Zresztą, ile osób z tego forum ma na Agappe konto?
Ja, Abi, ktoś jeszcze?

Na koniec, kontakt ze supportem Agappe nie istnieje. Kilka razy do nich pisałem, nie odpisali.

Myślę że moja opinia jest dość krytyczna, ale za to konstruktywna.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Słodkie te chusteczki @Skaza , gdzie je znalazłeś?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 21 maja 2022, 20:54 Słodkie te chusteczki @Skaza , gdzie je znalazłeś?
A to jeszcze w Gdańsku w domu zupełnie przypadkiem w pokoju rodziców szukając czegoś w szafce. Kawałek zauważyłem, wyszperałem patrze są kurczaczek jednak zachowały się :)

Schowałem je sobie do szuflady ze swoimi skarbami z dzieciństwa :ymblushing:
Ostatnio zmieniony 21 maja 2022, 21:07 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Chciałem kupić synowi pistolety nerf ale jeszcze za mały.

Obrazek
Skaza

Nieprzeczytany post

Widziałem kiedyś w tv ich reklamę. Sam to miałem za malca takie tylko z samym dźwiękiem przy strzelaniu. Po latach widzę je jako bardziej bezpieczne dla młodego wojaka bo takie z nabojami mogą czasami zrobić niechcący krzywdę. Dziecko nie postrzega większości sytuacji odpowiednio i nie trudno o wypadek. Są chyba jednak tej firmy też takie pistolety na wodę to już fajniejsza opcja na moje oko, ale to oczywiście Twoja decyzja jak to postrzegasz.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2022, 21:33 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 22 maja 2022, 21:32 Widziałem kiedyś w tv ich reklamę. Sam to miałem za malca takie tylko z samym dźwiękiem przy strzelaniu. Po latach widzę je jako bardziej bezpieczne dla młodego wojaka bo takie z nabojami mogą czasami zrobić niechcący krzywdę. Dziecko nie postrzega większości sytuacji odpowiednio i nie trudno o wypadek. Są chyba jednak tej firmy też takie pistolety na wodę to już fajniejsza opcja na moje oko, ale to oczywiście Twoja decyzja jak to postrzegasz.
To były inne. Te się wzięły z gry Fortnite:)
Póki co jest za mały.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2022, 21:40 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes no zdecydowanie jest za mały. Musisz poczekać kilka dobrych lat, żeby mieć z kim się bawić ;)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 22 maja 2022, 21:56 @Aloes no zdecydowanie jest za mały. Musisz poczekać kilka dobrych lat, żeby mieć z kim się bawić ;)
Może w żonę postrzelam
Skaza

Nieprzeczytany post

To w śmigus dyngus tylko może wypalić. Lepiej smaczne spaghetti, świece i droga do stolika usypana płatkami kwiatów ...
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza jak ty już wszystkie triki znasz to czemu w życiu nie stosujesz?
Płatki róż odpadają- kto to będzie sprzątał?
Ale kolacja przy świecach. Zawsze
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 22 maja 2022, 22:24 To w śmigus dyngus tylko może wypalić. Lepiej smaczne spaghetti, świece i droga do stolika usypana płatkami kwiatów ...
No może być fajna zabawa, coś jak w filmie Mr and Miss Smith tylko broń plastikowa :D

A skąd płatki wziąć? Wszystko drogie to ile kwiatów by trzeba było kupić, :D pozatym synek by zaraz pożarł i tyle by z tego było :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

Pozdrowienia z Kaszub od skazy forumowej :) ~o)

Ps. Tak mi się teraz kilka słów w głowie ułożyło nieskładnie, z góry wybaczcie skazie, że je dopisze tutaj.

Kobiety są jak kwiaty rosnące na łące, wszystkie są równie piękne, ale gdy wybierze się już ten jeden konkretny i skryje się go pomiędzy kartkami swojego serca z biegiem czasu spostrzeżemy iż tylko ten wybrany zachwyca nas w sposób tak wyjątkowy, że cała reszta traci jakiekolwiek znaczenie i choćby nie wiem co zawsze będziemy szukać pośród innych tylko jego.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 22 maja 2022, 22:42 Obrazek

Pozdrowienia z Kaszub od skazy forumowej :) ~o)

Ps. Tak mi się teraz kilka słów w głowie ułożyło nieskładnie, z góry wybaczcie skazie, że je dopisze tutaj.

Kobiety są jak kwiaty rosnące na łące, wszystkie są równie piękne, ale gdy wybierze się już ten jeden konkretny i skryje się go pomiędzy kartkami swojego serca z biegiem czasu spostrzeżemy iż tylko ten wybrany zachwyca nas w sposób tak wyjątkowy, że cała reszta traci jakiekolwiek znaczenie i choćby nie wiem co zawsze będziemy szukać pośród innych tylko jego.
No to szukaj tego jedynego kwiatu. Napewno wiele kobiet doceni takiego romantyka:)
ODPOWIEDZ