Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

Czy może ktoś się orientuje jak nazywa się to drzewko/roślina ? chciałbym poczytać o nim więcej w sieci a nie znam jego nazwy.
Planuję zasadzić sobie dwie sztuki w odpowiednich odstępach i jak osiągną odpowiednią wielkość na działkowej polanie rozłożyć leżak i wylegiwać się w "palmiastym" cieniu z szklanką coca coli i paczką chipsów blisko swojej jaskini :ymdaydream:
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 02 lis 2022, 16:48 Obrazek

Czy może ktoś się orientuje jak nazywa się to drzewko/roślina ? chciałbym poczytać o nim więcej w sieci a nie znam jego nazwy.
Planuję zasadzić sobie dwie sztuki w odpowiednich odstępach i jak osiągną odpowiednią wielkość na działkowej polanie rozłożyć leżak i wylegiwać się w "palmiastym" cieniu z szklanką coca coli i paczką chipsów blisko swojej jaskini :ymdaydream:
Sumak

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sumak_octowiec

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Sumak
Melisska

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 31 paź 2022, 19:58 Odkąd pamiętam, to u mnie na cmentarzu na który jeżdżę od dziecka to jest normalnie jak na targowicy. Balony, zabawki,,, itp.
U mnie tez wczoraj były balony i ciastka oraz cukierki.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Skaza pisze: 02 lis 2022, 16:39 Obrazek

Kiedyś obiecałem wykuć doliniany napis. Średnio mi wyszedł, ale dla uśmiechu z mocnym przymrużeniem oka dodaję wakacyjną próbę ~o)
Bardzo fajnie ci wyszedł! :-bd
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza posadz jedno, a zaraz będziesz miał ich 10 😅
Rośnie to u mojej babci. Bardzo szybko się zasiewa i trzeba stale usuwac małe pędy bo blyskawicznie mielibyśmy las. Ładne to drzewa ale akurat u Nas w złym miejscu zostały zasadzone i już płot rozwalają prawie.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza świetny napis!!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dziękuję, ciesze się, że spodobał wam się :)

Fakt ponoć to drzewko silnie się rozrasta i trzeba bacznie obserwować i nadmiar ich usuwać. Będę miał czego pilnować nim mi moje wymarzone palmy dwie urosną :)

Dzięki za pomoc @QVX .
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

mi to drzewko także się marzy na działce, jest urocze, ale właśnie wszyscy je odradzają, bo się bardzo rozrasta i trzeba z nim nieustannie walczyć.

Mijam jedno na osiedlu, więc może wystarczy się napatrzeć z okna, ;-)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Nie wiem gdzie więc wklejam tu link do ciekawego artykułu o Natuzza Evolo, słynnej włoskiej mistyczce i stygmatyczce.

"Rosa Silipo usłyszała głos swojego zmarłego małego brata (20 dni po urodzeniu w 1932 r.), który był w niebie i mówił pięknym, słodkim głosem: „Jestem Pinuccio Silipo. Sprawiliście mi razem z mamą wielką przykrość. Dlatego, że nigdy nie przekazujecie mi żadnego podarunku. Wszystkie dzieci oddają Jezusowi jakiś dar, ja jestem zawsze w tyle, gdyż nie mam co ofiarować Jezusowi”. Zaskoczona Rosa odpowiedziała na to: „Przecież jesteś aniołkiem w niebie i nie potrzebujesz żadnych modlitw”. „To prawda – odpowiedział Pinuccio – my nie potrzebujemy modlitw, ale oddajemy je Jezusowi, a On przydziela je tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Pragniemy bardzo waszych modlitw."


Modlitwy są bardzo ważne.


https://www.fronda.pl/a/Przerazajace-sw ... 06864.html
Ostatnio zmieniony 03 lis 2022, 8:16 przez Melisska, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Piękna roślina z tego sumaka to prawda latem przepięknie zielona niczym palma tropikalna a jesienią bajecznie barwna czerwieniom :ymdaydream:
Melisska

Nieprzeczytany post

Zaledwie dwuminutowy filmik w kolorze. Warszawa. Rok 1935. ~o)

Skaza

Nieprzeczytany post

Mici niestety jest chora już od trzech dni :( byłem z nią dzisiaj u weterynarza i jutro o 12-tej znowu idę by skrócili jej ząbki bo ponoć przez to, że są zbyt długie mógł się wkraść stan zapalny jakiś i niemal nic nie może jeść i bardzo osłabła. Wiem, że to tylko zwierzątko, ale jeśli ktoś będzie mógł niech "potrzyma kciuki" za nią jutro w południe by obudziła się z narkozy i wyzdrowiała bo się martwię i mam wyrzuty, że nie zadbałem o nią należycie na czas :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Skaza to znów skarbonka roztluczona
Melisska

Nieprzeczytany post

W środę jest pierwszą rocznica śmierci mojego taty.
Miała być msza ale nie będzie:( jutro będę dzwoniła do kancelarii jak i do zakładu pogrzebowego ponieważ mieli wysłać mi godzinę mszy za tatę a nic nie dostałam.

Zajrzałam na stronę parafii w zakładkę Intencje i też na środę tata nie jest wypisany.

Jestem z a ł a m a n a.

Nie wiem czy w takim razie będę mogła jeszcze na środę zamówić msze... x_x
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zakład pogrzebowy zamawiał Mszę?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@Melisska Może jeszcze się uda zamówić mszę nawet w ostatniej chwili na środę jeśli zaszła pomyłka nie z Twojej winy, trzymam kciuki.

@Aloes Na najdrobniejsze kawałeczki bracie, ale jak trzeba to trzeba.
Melisska

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 07 lis 2022, 22:46 Zakład pogrzebowy zamawiał Mszę?
Dominiku, tak. To samo było gdy zmarł mój dziadek.

A jeszcze tydzień temu dzwoniłam do nich pytałam czy na pewno dostanę powiadomienie do domu o odprawionej mszy powiedzieli ze tak. A tymczasem nic nie przyszło.
:(

Dodano po 2 godzinach 55 minutach :
O jeny...🤦🏻‍♀️
wyobrazcie sobie że to nie chodziło o Msze za tate tylko o różaniec wypominkowy za tatę jutro o 17:30 czyli żadnej mszy nie będzie w tamtejszym Kościele aż sie popłakałam... Ale... zadzwoniłam do kancelarii w mojej parafii odebrał ksiądz proboszcz, wytłumaczyłam jaka jest sytuacja no i udało mi się zamówić mszę na jutro rano na 7:00! dzięki Bogu.!
Smuci mnie to że moja mama powiedziała że po co, że szkoda pieniędzy i że przesadzam 8-|
Nie potrafi zrozumieć jak ważne są Msze (i modlitwy) za zmarłych :(
no ale ważne że proboszcz się zgodził :ymhug: :ymhug:
Ostatnio zmieniony 08 lis 2022, 6:23 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 07 lis 2022, 22:46 Zakład pogrzebowy zamawiał Mszę?
;)) pomyłka za co przepraszam ale to mama była pewna że będzie msza a to różaniec za tatę.
Też pójdę po pracy na ten różaniec wypominkowy do Koscioła na rynku.
Melisska

Nieprzeczytany post

A jednak!

Dziś przyszły pocztą dwa obrazki z terminem mszy za tatę. Tylko zamiast data jutrzejsza 9.11, to odbędzie się 19.11.
Czyli pomyłka z ich strony. Ale niech będzie. Jutro będzie msza za tatę którą ja opłaciłam a 19go następna. I w innej parafi! W parafii gdzie chodziłam przed 27 lat. Ostatnio miałam zamiar pojsc tam bo mam sentyment do tego Kościoła.

A teraz pójdę ze względu na tatę 😪
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ja spotykam się z Msza od uczestników pogrzebu. Od zakładu pogrzebowego pierwsze słyszę.
Melisska

Nieprzeczytany post

Wiem właśnie że to aż dziwne ale w tym zakładzie pogrzebowym tak jest. :)
Szkoda że na ich stronie o tym nie wspominają.
ODPOWIEDZ