Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Megi

Nieprzeczytany post

Masz rację @Skaza
zawsze jak mam to uczucie że sie udusze mam ochotę uciekać lub wołać do ludzi o pomoc że się duszę- i zaczełam dziś Nowenne do Matki Bożej Rozwiązującej Wezły aby mnie od tego całkowicie uwolniła🙏🏼bo boję się że znów to wróci a wraca często
Skaza

Nieprzeczytany post

@Megi Musisz to zawierzyć Bogu i Matce Boskiej, sama nie uradzisz w takich chwilach. Olać własne siły i dać się prowadzić, ciężko się na to całkowicie zdecydować, ale trzeba będzie (też muszę) bo co mamy do stracenia właściwie ? nic tylko marne pełne cierpienia i zła ludzkie życie tutaj. Powodzenia, będę pamiętał w modlitwie i wierzę, że to pokonasz.
Megi

Nieprzeczytany post

Dlatego zawierzam i będę odmawiać tę Nowenne :)
dziękuje również się modlę za ciebie i wszystkim forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

zimowa wichura złamała nam drzewo, ściśle mówiąc mocno przerośnięty iglak.
Obrazek

brat męża jest alpinistą więc wspiął się na drzewo i przycinał aż się złamało po pociągnięciu za linę.
Obrazek

efekt końcowy
Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Spore drzewo, natura chciała to z pomocą wiatru zabrała :) ciekawe czy uschnie teraz po złamaniu tak mocnym :-?
Adam880

Nieprzeczytany post

A u mnie w majówke nigdy sie nie wyjeżdzało i jest jak co roku :).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 01 maja 2022, 13:55 A u mnie w majówke nigdy sie nie wyjeżdzało i jest jak co roku :).
To mogłeś wyjechac
Adam880

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 01 maja 2022, 14:04
Adam880 pisze: 01 maja 2022, 13:55 A u mnie w majówke nigdy sie nie wyjeżdzało i jest jak co roku :).
To mogłeś wyjechac
Ja to nigdzie za specjalnie nie wyjeżdżam o tej porze roku, jak się troszkę zrobi cieplej to wtedy cos sie pojedzie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Udało mi się wybrać dzisiaj przed mszą do spowiedzi \:D/
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 maja 2022, 12:30 @Megi dobro zawsze wraca jak to mówią.
W świetle Ewangelii nie wraca, a nawet trzeba być gotowym na szykany i cierpienie

Dodano po 33 sekundach:
Adam880 pisze: 01 maja 2022, 14:21
Aloes pisze: 01 maja 2022, 14:04
Adam880 pisze: 01 maja 2022, 13:55 A u mnie w majówke nigdy sie nie wyjeżdzało i jest jak co roku :).
To mogłeś wyjechac
Ja to nigdzie za specjalnie nie wyjeżdżam o tej porze roku, jak się troszkę zrobi cieplej to wtedy cos sie pojedzie.
Zawsze można zmienić przyzwyczajenia.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gdańsk to piękne miasto, szkoda, że rządzone przez takich Adamowiczów, Dulkiewiczów i innych tęczowych lewaków.

Po pierwsze polityka w wątku powitalnym - zupełnie niepotrzebnie!
Po drugie rzucanie oskarżeń na osobę zmarłą - niesmaczne kompletnie!
Bo osoba nie może się bronić, nie ma jej tu- to w zasadzie można uznać za pomówienie - tego nie robimy!
posty przeniesione do offtopu
Skaza

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 02 maja 2022, 22:19 Gdańsk to piękne miasto, szkoda, że rządzone przez takich Adamowiczów, Dulkiewiczów i innych tęczowych lewaków.
Co prawda to prawda, szkoda. Szansa na zmianę władzy w moim mieście minimalna, bo jedna wielka sitwa powiązań we władzach.
Wstyd trochę za obecne władze, ale ja na nich nie głosowałem i nic poradzić nie mogę. Najwyżej mogę się kiedyś wyprowadzić gdzieś daleko daleko. Pozdrawiam.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 20 kwie 2022, 17:19 A tak, też jestem z Gdańska, ale od 30 lat jestem emigrantem do Gdyni ;)
A ja po ponad 40-stu latach wyemigrowałem z Gdyni do Rumi a pracuje w Gdańsku.
Kaja
Posty: 81
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 21

Nieprzeczytany post

Hej, czy dzisiaj jest święto nakazane? Czy mogę umyć dzisiaj okna ? ;)
Megi

Nieprzeczytany post

A ja zapomniałam że dziś takie piękne święto Kościelne Matki Bożej Królowej Polski i nie byłam w Kościele rano, może uda mi się popołudniu szkoda nie iść bo byłam w niedzielę w Spowiedzi. Oj wstyd Megi ;)

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Kaja pisze: 03 maja 2022, 10:33 Hej, czy dzisiaj jest święto nakazane? Czy mogę umyć dzisiaj okna ? ;)
Poszperałam szybko na necie i piszą ze nie jest to święto nakazane.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kaja pisze: 03 maja 2022, 10:33 Hej, czy dzisiaj jest święto nakazane? Czy mogę umyć dzisiaj okna ? ;)
Ja bym jednak się powstrzymała od wszelkich takich prac. To dla katolików i Polaków wielkie święto.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Kaja
Posty: 81
Rejestracja: 10 mar 2022, 11:55
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 21

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 03 maja 2022, 11:21
Kaja pisze: 03 maja 2022, 10:33 Hej, czy dzisiaj jest święto nakazane? Czy mogę umyć dzisiaj okna ? ;)
Ja bym jednak się powstrzymała od wszelkich takich prac. To dla katolików i Polaków wielkie święto.
Ajajaj a ja zapomniałam i nie poszłam dzisiaj do kościoła a u mnie msze są tylko na 9 i 11. Ale jak nie jest to nakazane święto to chyba grzechu nie ma?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6997
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3253
Podziękowano: 3483
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kaja pisze: 03 maja 2022, 10:33 Hej, czy dzisiaj jest święto nakazane? Czy mogę umyć dzisiaj okna ? ;)
Nie jest to święto nakazane. Nie ma grzechu jeśli nie pójdziesz na msze św. Ale okna umyj kiedyś indziej
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Znacie jakiś darmowy program na komputer albo aplikacje na telefon do przerabiania zdjęć, która jest całkowicie darmowa?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Skaza

Nieprzeczytany post

Korzystam na komputerze z programu PhotoScape i GIMP. Nie wiem na 100 % , ale na 99 są darmowe tak mi się wydaje bo korzystam od kilku lat z nich :)
ODPOWIEDZ