Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza ....
No nie mogę nic napisać...
Pięknie @};-
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 22 maja 2022, 22:38 Skaza jak ty już wszystkie triki znasz to czemu w życiu nie stosujesz?
Płatki róż odpadają- kto to będzie sprzątał?
Ale kolacja przy świecach. Zawsze
Kiedyś spróbowałem, ale to dawno i nieważne. Sam wtedy pozbierałem i schowałem do siatki. Wytrzymały do następnego dnia bardzo dobrze i przydały się ponownie przy śniadaniu.

Ps. Żeby nie było ... do niczego nie doszło wtedy.

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
Aloes pisze: 22 maja 2022, 22:40
Skaza pisze: 22 maja 2022, 22:24 To w śmigus dyngus tylko może wypalić. Lepiej smaczne spaghetti, świece i droga do stolika usypana płatkami kwiatów ...
No może być fajna zabawa, coś jak w filmie Mr and Miss Smith tylko broń plastikowa :D

A skąd płatki wziąć? Wszystko drogie to ile kwiatów by trzeba było kupić, :D pozatym synek by zaraz pożarł i tyle by z tego było :)
Chciałem kupić w kwiaciarni, ale nie było samych do kupienia. Dogadałem się z Panią w kwiaciarni i obiecała przygotować mi na następny dzień z takich które już jakoś będą uszkodzone w hurtowni. Następnego dnia odebrałem woreczek płatków róż.
U mnie to nie istniało takie zagrożenie dla dziecka, ale jakby zaplanować to można poprosić dziadków by malca przypilnowali tego wieczoru.

Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
Lunka pisze: 22 maja 2022, 22:46 @Skaza ....
No nie mogę nic napisać...
Pięknie @};-
Dziękuję Lunko, czasami mnie tak najdzie na kilka słów do kartki ...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2022, 22:57 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Skaza no i jaka była reakcja wybranki?

Płatki kwiatów najlepiej sypać przed Najświętszym Sakramentem :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 23 maja 2022, 7:41 @Skaza no i jaka była reakcja wybranki?

Płatki kwiatów najlepiej sypać przed Najświętszym Sakramentem :)
Bardzo pozytywna :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Czy można jakoś zablokować odgórnie w systemie Windows 10 aktualizacje do 11-tki ? bo wolałbym pozostać przy 10-tce. Mam ją już ogarniętą dobrze i stare gry mi chodzą bez większego problemu. Od kilku dni wyświetla mi się na pasku info o możliwej aktualizacji a wolałbym nie skorzystać jakoś przez przypadek automatycznie z niej. Nie lubię zmian :)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2022, 20:53 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 23 maja 2022, 20:52 Czy można jakoś zablokować odgórnie w systemie Windows 10 aktualizacje do 11-tki ? bo wolałbym pozostać przy 10-tce. Mam ją już ogarniętą dobrze i stare gry mi chodzą bez większego problemu. Od kilku dni wyświetla mi się na pasku info o możliwej aktualizacji a wolałbym nie skorzystać jakoś przez przypadek automatycznie z niej. Nie lubię zmian :)
Sam się nie zaktualizuje do 11 bez Twojej zgody tak myślę ale mogę się mylić.

A jakim cudem przeszedłeś na 10? :D
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mój komputer niestety jest zbyt stary na instalację Windowsa 11 :(
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Z tymi aktualizacjami nigdy nie wiadomo, wole się upewnić zawsze ;)
Poprzedni komputer zepsuł się na dobre i musiałem sięgnąć po nowy co począć jak mus to mus no i na nim już była 10-tka :D
na starym miałem xp :ymdaydream: to były czasy :ymdaydream:
Nie cierpię zmian nie licząc własnych skarpetek i pochodnych w temacie :D
Ostatnio zmieniony 23 maja 2022, 21:05 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Swoją drogą jak kilka lat temu zapowiadali tak hucznie, że Windows 10 będzie już ostatnim i tylko będą aktualizować to zaraz wiedziałem, że to tylko ściema ;) biznes nie znosi próżni.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 23 maja 2022, 21:04 Z tymi aktualizacjami nigdy nie wiadomo, wole się upewnić zawsze ;)
Poprzedni komputer zepsuł się na dobre i musiałem sięgnąć po nowy co począć jak mus to mus no i na nim już była 10-tka :D
na starym miałem xp :ymdaydream: to były czasy :ymdaydream:
Nie cierpię zmian nie licząc własnych skarpetek i pochodnych w temacie :D
Oo fajnie, jaki kupiłeś?

Nie cieszy cię lepsze działanie komputera?
Nowy powinnien być szybszy.
Jak co to bardzo stary był. Ja mam jeszcze start laptop ale z win 7, coś chyba ma z taśmą ekranowa bo po włączeniu czasem jest czarny ekran
Ostatnio zmieniony 23 maja 2022, 21:55 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Dokładnie Ci nie powiem bo tak średnio się w tym orientuję, kuzyn mi wtedy doradził i pomógł z tym. Wiem tylko, że lenovo 17 cali i windows 10. Mi tam aż tak na szybkości działania nie zależało nigdy, ubolewałem nad stratą łatwego dostępu do dawnych gier. Trochę minęło po przesiadce nim nauczyłem się wszystkiego i dograli na tip top ich działanie na tym systemie.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mi może uda się wymienić komputer w tym roku.
Myślę o i7-12700, 32GB RAM, dysk na M2
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Szukająca

Nieprzeczytany post

A ja mam smutne info, nie wiem czy ktoś tu czytał książki Mai Lidii Kossakowskiej, była autorką fantasy, niestety zginęła w pożarze :(( miała tylko 50 lat :((
Skaza

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 23 maja 2022, 22:15 Mi może uda się wymienić komputer w tym roku.
Myślę o i7-12700, 32GB RAM, dysk na M2
Niewiele to mówiło takiemu niedzielnemu szaremu użytkownikowi jak skaza, ale wpisałem w google i wygląda na bardzo solidny mocą komputer ;)

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Szukam pisze: 23 maja 2022, 22:28 A ja mam smutne info, nie wiem czy ktoś tu czytał książki Mai Lidii Kossakowskiej, była autorką fantasy, niestety zginęła w pożarze :(( miała tylko 50 lat :((
Nie kojarzę dzieł tej pisarki, ale czytałem o tej przykrej informacji dzisiaj :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 23 maja 2022, 22:15 Mi może uda się wymienić komputer w tym roku.
Myślę o i7-12700, 32GB RAM, dysk na M2
Stacjonarka?
Ile lat ma Twój obecny?

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Ze starych gier to lubiłem Revolta
Ostatnio zmieniony 23 maja 2022, 22:34 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 23 maja 2022, 22:32 Niewiele to mówiło takiemu niedzielnemu szaremu użytkownikowi jak skaza, ale wpisałem w google i wygląda na bardzo solidny mocą komputer ;)
Zgadza się, ma to być solidny i mocny komputer, ale nie do gier.
Na pewno nie będę wydawał pieniędzy na nową kartę graficzną. Wolę na jej miejsce mieć lepsze inne części.
Karty graficzne są drogie, często najdroższymi elementami w komputerze gracza.

Co z mojego zakupu będzie to się okaże, lada dzień zapadnie decyzja właściwych osób.

Dodano po 14 minutach 4 sekundach:
Aloes pisze: 23 maja 2022, 22:36 Stacjonarka?
Ile lat ma Twój obecny?
Obecnie mam stacjonarny, procesor 2500k, czyli ma 10 lat.
Mimo wieku spisuje się nawet całkiem dobrze. 40 zakładek w przeglądarce nie robi na nim wrażenia.
w GTA V zagram w 60 FPS (MSI GFX 1050ti)
,,, ale już jest problem z RAMem, nie widzi 4 slotów pamięci na raz, pewnie płyta główna siada,
(RAM i CPU są OK)

Planuje kupić stacjonarny, wsadzić do niego tą MSI 1050ti

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
Aloes pisze: 23 maja 2022, 22:36 Ze starych gier to lubiłem Revolta
Pamiętam, też grałem w nią.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 23 maja 2022, 23:24
Skaza pisze: 23 maja 2022, 22:32 Niewiele to mówiło takiemu niedzielnemu szaremu użytkownikowi jak skaza, ale wpisałem w google i wygląda na bardzo solidny mocą komputer ;)
Zgadza się, ma to być solidny i mocny komputer, ale nie do gier.
Na pewno nie będę wydawał pieniędzy na nową kartę graficzną. Wolę na jej miejsce mieć lepsze inne części.
Karty graficzne są drogie, często najdroższymi elementami w komputerze gracza.

Co z mojego zakupu będzie to się okaże, lada dzień zapadnie decyzja właściwych osób.

Dodano po 14 minutach 4 sekundach:
Aloes pisze: 23 maja 2022, 22:36 Stacjonarka?
Ile lat ma Twój obecny?
Obecnie mam stacjonarny, procesor 2500k, czyli ma 10 lat.
Mimo wieku spisuje się nawet całkiem dobrze. 40 zakładek w przeglądarce nie robi na nim wrażenia.
w GTA V zagram w 60 FPS (MSI GFX 1050ti)
,,, ale już jest problem z RAMem, nie widzi 4 slotów pamięci na raz, pewnie płyta główna siada,
(RAM i CPU są OK)

Planuje kupić stacjonarny, wsadzić do niego tą MSI 1050ti

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
Aloes pisze: 23 maja 2022, 22:36 Ze starych gier to lubiłem Revolta
Pamiętam, też grałem w nią.
Do Gier zdecydowanie lepsza konsola:)
Adam880

Nieprzeczytany post

Szukam pisze: 23 maja 2022, 22:28 A ja mam smutne info, nie wiem czy ktoś tu czytał książki Mai Lidii Kossakowskiej, była autorką fantasy, niestety zginęła w pożarze :(( miała tylko 50 lat :((
nie znam Pani. Zauwazyłem coś takiego. Jak umiera jakaś znana osoba to szkoda jej albo smutek , ale jak ktoś umiera młody albo ktoś nieznany to już innych nie szkoda eh
Ostatnio zmieniony 24 maja 2022, 7:59 przez Adam880, łącznie zmieniany 3 razy.
Szukająca

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 24 maja 2022, 7:58
Szukam pisze: 23 maja 2022, 22:28 A ja mam smutne info, nie wiem czy ktoś tu czytał książki Mai Lidii Kossakowskiej, była autorką fantasy, niestety zginęła w pożarze :(( miała tylko 50 lat :((
nie znam Pani. Zauwazyłem coś takiego. Jak umiera jakaś znana osoba to szkoda jej albo smutek , ale jak ktoś umiera młody albo ktoś nieznany to już innych nie szkoda eh
Czyżby projekcja? Bo niby skąd wiesz, że nie szkoda? Siedzisz w mojej głowie, albo innych ludzi? Po prostu nie ma sensu mówić o kimś, kogo inni nie znają - nie piszę tu o zgonach moich bliskich lub sąsiadów bo wiem, że prawie na pewno inni ich nie znali, to nie znaczy, że ich nie szkoda, więc ten komentarz jest dla mnie bez sensu.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2022, 8:27 przez Szukająca, łącznie zmieniany 2 razy.
Adam880

Nieprzeczytany post

Szukam pisze: 24 maja 2022, 8:25
Adam880 pisze: 24 maja 2022, 7:58
Szukam pisze: 23 maja 2022, 22:28 A ja mam smutne info, nie wiem czy ktoś tu czytał książki Mai Lidii Kossakowskiej, była autorką fantasy, niestety zginęła w pożarze :(( miała tylko 50 lat :((
nie znam Pani. Zauwazyłem coś takiego. Jak umiera jakaś znana osoba to szkoda jej albo smutek , ale jak ktoś umiera młody albo ktoś nieznany to już innych nie szkoda eh
Czyżby projekcja? Bo niby skąd wiesz, że nie szkoda? Siedzisz w mojej głowie, albo innych ludzi? Po prostu nie ma sensu mówić o kimś, kogo inni nie znają - nie piszę tu o zgonach moich bliskich lub sąsiadów bo wiem, że prawie na pewno inni ich nie znali, to nie znaczy, że ich nie szkoda, więc ten komentarz jest dla mnie bez sensu.
Spokojnie, ja nie odnośnie do twojej odpowiedzi. Tak ogólnie media też tak informują :).

Ja tylko chciałem dodac ,ze taką obserwacje zauważam, to nie tylko u Ciebie ale u wszystkich i u mnie :)
ODPOWIEDZ