Mój sposób na...

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tutaj to mi się kojarzy święty Onufry x_x
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obejrzałam na Netflix ostatnio kilka odcinków jak Marie Kondo pomagała sprzątać swoje domy Amerykanom.
Byłam trochę rozbawiona, gdy Marie kazała wszystkie ubrania wyciągnąć na łóżko w sypialni i każdą rzecz wziąć w ręce i poczuć czy daje nam radość czy nie, jak nie to podziękować tej rzeczy i odłożyć ją do worka do wyrzucenia...

Podobne zasady były z książkami, pamiątkami, zdjęciami i przyrządami kuchennymi - mają sprawiać radość, albo się ich pozbywamy.

Minęły dwa dni a ja się rozglądałam po mieszkaniu z myślą, co mnie cieszy a co mnie drażni... no i musiałam wprowadzić kilka zmian w otoczeniu... aż zeszło mi się cały dzień sprzątania.... =))
Nie robiłam aż tak dużych porządków jak Marie sugeruje, dlatego że robię co kilka miesięcy przegląd w ubraniach, a książki mam ułożone. Ale miałam takie jedno pudełko na klamerki do wieszania ubrań na balkonie, które mnie od wielu lat kuło w oczy... nie pasowało mi do niczego... ale było potrzebne na klamerki... i dziś postanowiłam je zamienić na takie które mnie nie będzie drażnić! Co za ulga! taka mała zmiana, a ile mam radości! :)
No to pozdrawiam uśmiechnięta :D
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Z tego co czytam ta cała Maria ma ciekawe pomysły;)
Tu metoda składania ubran


@Magnolia zmotywowało mnie to do posprzątania w szafie :D
Ostatnio zmieniony 17 maja 2022, 23:00 przez Aloes, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeśli wiatrak nie pomaga, jeśli zimy ręcznik na karku nie pomaga, jeśli zawiodły już wszystkie inne sposoby na upał…. To poszukajcie w aptece tlen w butelce- takie 100 wdechów - ja już po 4 wdechach czystego tlenu poczułam się lepiej.
A najbardziej nie mogę się napatrzeć na męża który już zrobił sobie kilka serii po 4 wdechy. Wczoraj prawie umierał a dziś tryska energią.
Sprawdźcie sami na sobie. 30 zł to nie majątek.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Opatentowałem sobie że jak pierzecie firanki to zawsze jest problem z prasowaniem ich bo nie wiadomo jak to położyć itd.
Wieszajcie wilgotne i one wam się tak ładnie ułożą :)
Zróbcie se tak
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 13 lip 2022, 13:02 Opatentowałem sobie że jak pierzecie firanki to zawsze jest problem z prasowaniem ich bo nie wiadomo jak to położyć itd.
Wieszajcie wilgotne i one wam się tak ładnie ułożą :)
Zróbcie se tak
to zależy od materiału z jakiego wykonana jest firanka, bo nie wszystkie tak się same ułożą.... ale mężczyznom może to nie przeszkadzać, kobiecie której zależy na estetyce, już mogą zagniecenia przeszkadzać. ;)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Mój sposób na ... własnej produkcji kobiałkę truskawek ekologicznych w przyszłym roku :)

Obrazek

Małe skazowe poletko z truskawkami, może jak Bóg da i pogoda dopisze będzię trochę skarbów czerwonych na krzaczkach w kolejne wakacje.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1394
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza o jaaa zazdrooo ☺️
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Melisska

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 01 lip 2022, 16:33 Jeśli wiatrak nie pomaga, jeśli zimy ręcznik na karku nie pomaga, jeśli zawiodły już wszystkie inne sposoby na upał…. To poszukajcie w aptece tlen w butelce- takie 100 wdechów - ja już po 4 wdechach czystego tlenu poczułam się lepiej.
A najbardziej nie mogę się napatrzeć na męża który już zrobił sobie kilka serii po 4 wdechy. Wczoraj prawie umierał a dziś tryska energią.
Sprawdźcie sami na sobie. 30 zł to nie majątek.
Właśnie oglądałam w necie ten tlen, można też korzystać z niego po wysiłku fizycznym czy podczas choroby, kaszlu. Będę pamiętać o tym, gdy nie daj Panie Boże zachoruję.
Skaza

Nieprzeczytany post

@esperanza wszystko przed Tobą jeśli tylko zechcesz. Wiem po sobie, że najważniejsze są chęci a okazja by pobawić się w ogródku z biegiem czasu napewno się nadarzy :)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2022, 21:30 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mój sposób na kiełkowanie roślin. Plastikowe pudełko z wieczkiem, aby nie odparowywała zbyt szybko woda. papierowy ręcznik na spód, woda i parapet okna.
Aktualnie wystawiłam na kiełkowanie nasiona papryki, takiej kupionej w warzywniaku po prostu. Mam 3 takie pudełka, planuje jeszcze inne papryczki, takie słodkie, mniejsze. Papryka potrzebuje około miesiąc na kiełkowanie, ale trzeba utrzymywać w tym czasie wilgotność, więc trzeba zajrzeć co kilka dni, czy jest woda.

Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Fajny patent Magnolio :-bd na pewno pięknie zakiełkują :ymdaydream: no jeszcze trochę i sezon ogrodniczo warzywny powróci na dobre :ymdaydream: ~o)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ja nastawiam cebule na szczypior
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 24 sty 2023, 14:46 Mój sposób na kiełkowanie roślin. Plastikowe pudełko z wieczkiem, aby nie odparowywała zbyt szybko woda. papierowy ręcznik na spód, woda i parapet okna.
Aktualnie wystawiłam na kiełkowanie nasiona papryki, takiej kupionej w warzywniaku po prostu. Mam 3 takie pudełka, planuje jeszcze inne papryczki, takie słodkie, mniejsze. Papryka potrzebuje około miesiąc na kiełkowanie, ale trzeba utrzymywać w tym czasie wilgotność, więc trzeba zajrzeć co kilka dni, czy jest woda.

Obrazek
Zastanawiam się czy dopiero na enmneryturE ma się na takie rzeczy czas czy to następuje wcześniej?
Melisska

Nieprzeczytany post

Ja już kiedyś robiłam podobne rzeczy a jestem przed emeryturą :)
Raz nawet w doniczce zasadziłam nasionka rzodkiewki i w drugiej bazylii ale mi nie urosly więc się zniechęciłam i znalazłam inne zajęcie.
Szybko się poddaje niestety. ;))
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes nie jestem na emeryturze.... poza tym czy ludzie jedzą dopiero na emeryturze, czy cały czas? Hodowanie warzyw, aby mieć co jeść... mieć radość z własnej ekologicznej papryki ...
Pasję mamy różne, i na pewno nie czekamy z nimi na emeryturę... bo szkoda czasu...

Poza tym, jeśli komuś coś wychodzi, dzieli się tym jak to zrobić. To może się przyłącz, sam sprawdź. Na ten moment nic cię to nie kosztuje. Pudełko jest po surówce z biedronki, papier toaletowy masz w domu i paprykę zjadasz, a nasionka wykorzystujesz... codziennie zerkasz czy jest mokro, stawiasz na parapet, i masz coś nowego dla dziecka do pokazania i obserwowania.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ja nie mam kiedy się nawet wyspać a co dopiero sądzić paprykę w pudełeczkach.
Dlatego chyba dopiero na emeryturze może będę mieć czas na takie rzeczy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Jak się sprężysz to dasz radę Aloes, co to dla Ciebie ;) spróbuj chociaż z cebulą w szklance na początek. taką która wyrasta już ciut zielonego z niej wkładasz do szklanki przezroczystej i wlewasz minimalnie wody. jak wypije lub zrobi się mocno brązowa to wymieniasz lub dolewasz i tyle pracy przy tym ... a jak słońce ciut dopisze to dodatek do kanapki przepyszny dla żony zdobędziesz ;) spróbuj koniecznie :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nasionka papryki nie zawiodły i zakiełkowały już, więc czas je przenieść do ziemi, na razie w domu na ciepłym parapecie.

Obrazek

Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aktualizacja mojej hodowli papryk. Maja już kolejne listki i podrosły. ;)
Obrazek
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ