Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Mój sposób na...

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ja jestem fanem niedbałej elegancji czyli im bardziej niedbale tym bardziej elegancko ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 11 maja 2022, 23:23 Ja jestem fanem niedbałej elegancji czyli im bardziej niedbale tym bardziej elegancko ;)
Chcesz mieć skołtunioną brodę?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

będę niepopularna, ale facet, który poświęca jednej swojej brodzie tyle czasu... to strach się bać ile siedzi w tej łazience...

Mam takie poczucie, że ta moda na brody to kolejny zabieg marketingowy dla produktów kosmetycznych do brody...

przecież faceci, którzy w poprzednich wiekach nosili brody to nie dlatego że o nie dbali, tylko dlatego ze właśnie nie chciało się im golić, albo poszli na polowanie do lasu i po tygodniach wychodzili z brodami, bo w lesie nie było warunków na golenie się. Ale jak wracali do żon to się golili...

A teraz wmawia się mężczyznom, że broda jest modna i trzeba o nią dbać... conajmniej kilkoma produktami na raz...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 8:53

A teraz wmawia się mężczyznom, że broda jest modna i trzeba o nią dbać... conajmniej kilkoma produktami na raz...
Częściowo to pewnie marketing z ilością kosmetykow ale nie da się ukryć że jak chcesz mieć długa brodę i nie będziesz o nią dbać ani nawet czesać to będzie to wyglądać źle.
Czy dbanie o długie włosy na głowie to też czysty marketing?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jestem za tym, by włosy były czyste i rozczesane, podobnie jak broda. Mężczyźni zwykle stosują kosmetyk 3w 1, czyli myją włosy, ciało jednym żelem, który robi za żel pod prysznic, szampon i odżywkę.
A tu nagle mają stosować 5 kosmetyków do brody?!
A to dopiero broda, a przecież podobna ilośc różności do włosów i ich misterne układanie...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 9:13 Jestem za tym, by włosy były czyste i rozczesane, podobnie jak broda. Mężczyźni zwykle stosują kosmetyk 3w 1, czyli myją włosy, ciało jednym żelem, który robi za żel pod prysznic, szampon i odżywkę.
A tu nagle mają stosować 5 kosmetyków do brody?!
A to dopiero broda, a przecież podobna ilośc różności do włosów i ich misterne układanie...
Ja nie stosuje żelu 3w1. Mam osobny szampon, osobny żel, a czasem mydlo i balsam do ciała :D
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 12 maja 2022, 8:06
Skaza pisze: 11 maja 2022, 23:23 Ja jestem fanem niedbałej elegancji czyli im bardziej niedbale tym bardziej elegancko ;)
Chcesz mieć skołtunioną brodę?
Szczerze mówiąc jest mi to obojętne, ważna wygoda wynikająca z braku codziennego ciachania futra na twarzy :D
Broda to jednak nie włosy na głowie by kołtuny jakieś ogromne powstawały dla oka a zresztą Aloesie musisz zaakceptować u swojego forumowego brata fakt i jego wole, że on się podobać nikomu nie chce a nawet wręcz przeciwnie ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 12 maja 2022, 10:22
Aloes pisze: 12 maja 2022, 8:06
Skaza pisze: 11 maja 2022, 23:23 Ja jestem fanem niedbałej elegancji czyli im bardziej niedbale tym bardziej elegancko ;)
Chcesz mieć skołtunioną brodę?
Szczerze mówiąc jest mi to obojętne, ważna wygoda wynikająca z braku codziennego ciachania futra na twarzy :D
Broda to jednak nie włosy na głowie by kołtuny jakieś ogromne powstawały dla oka a zresztą Aloesie musisz zaakceptować u swojego forumowego brata fakt i jego wole, że on się podobać nikomu nie chce a nawet wręcz przeciwnie ;)
Myślę że dla Ciebie konieczność golenia się codziennie ma pozytywny wpływ. Więc zapuszczanie brody i zupełny brak dbania o nią jest złym pomysłem. Tak na chłopski rozum, wydaje mi się że dbanie o swój wygląd nawet minimalnie poprzez golenie czy uczesanie wlosow ma pozytywny wplyw na psychikę.
To co robimy ma wplyw na to jak się czujemy nie odwrotnie.
To moje główkowanie. Jeśli się myślę niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi.
@Magnolia co sądzisz?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 11:24 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Masz dużo racji Aloes, między innymi dlatego czasem bardzo potrzebuje makijażu.

Jednakże obserwuję jakąś dziwną tendencję stałego "ratowania przed nim samym" Skazy, zamiast akceptacji takiego jakim jest....
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 11:30 Masz dużo racji Aloes, między innymi dlatego czasem bardzo potrzebuje makijażu.

Jednakże obserwuję jakąś dziwną tendencję stałego "ratowania przed nim samym" Skazy, zamiast akceptacji takiego jakim jest....
Może wsie nie znam ale chyba depresja to nie jest coś co należy akceptować, tylko próbować pokonać, a w tym stanie psychicznym chęć do robienia jak najmniej jest czymś co się narzuca samo. Poprostu na chłopski rozum mi się wydaje że taka niechęć należy wtedy przełamywać zaczynając od drobnych rzeczy golenie, ubranie itd
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widzisz, ja myślę, ze człowieka trzeba akceptować, to pierwszy krok. Zasadniczy.
Najpierw towarzyszyć, po prostu być.
A jeśli prosi o pomoc to jej udzielić.

Skaza wiele mówi o tym co robi w domu, jak chodzi regularnie do kościoła, do sklepu, jak się zajmuje królikiem, gotowaniem, jest kreatywny w tworzeniu wątków. Ja nie dostrzegam tu ostrego stanu depresji, w którym ktoś leży i nie ma motywacji do życia.
Pojmuję, ze Skaza potrzebuje towarzystwa i to powinien tu dostawać. A nie ciągłe poprawianie go na kogoś innego. Nie jesteśmy terapeutami aby go leczyć.

Jeśli się mylę @Skaza to mnie popraw.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie mylisz się @Magnolia , ale rozumiem i jestem wdzięczny za próby @Aloes'a ku zmotywowaniu mnie bardziej do życia ogólnie :)

Z goleniem od samego początku jeszcze gdy nie miałem depresji miałem nie po drodze i unikałem jak tylko się dało. Trochę z lenistwa trochę z osobistego podejścia a trochę przez sprawę z trądzikiem i różnego rodzaju podrażnieniami itd. które po ścięciu z pyszczka futerka sprawiały , że twarz przypominała zazwyczaj tą po spotkaniu bliskim z chodnikiem po przejażdżce z kraksą na desce ;)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza a teraz masz długa brodę?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 12 maja 2022, 21:03 @Skaza a teraz masz długa brodę?
Nie bardzo, kilkudniową raptem :)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 12 maja 2022, 21:18
Lunka pisze: 12 maja 2022, 21:03 @Skaza a teraz masz długa brodę?
Nie bardzo, kilkudniową raptem :)
To jednak nie jesteś takim leniuszkiem do golenia jak tutaj sugerujesz ;)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

No nie jestem przyznaje się ;) ale bardzo często mnie kusi by stać się nim względem brody.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mojego męża czasem coś najdzie, że zgoli brodę, a wtedy moje serce krwawi #-o
Zazwyczaj robi to na złość dla mnie [-x
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

To ma szczęście, że go lubisz z brodą :)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ogólnie uważam, że mężczyźni z brodą korzystniej wyglądają :) ale to moja osobista opinia.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Ponoć całkiem sporo kobiet lubi mężczyzn z zarostem, choć pewnie nie aż do pasa ;)
ODPOWIEDZ