Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Jaką lubisz kawę? Jaką lubisz herbatę?

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

A czy Magnolio takie zamówienie wirtualnie i wynikająca z tego opłata za przesyłkę nie przekroczyłaby ewentualnej samej ceny zakupionej herbaty ? pytam bo ja jaskiniowiec i nie orientuję się w nowoczesnych metodach, obawiam się jednak, że za darmo nie ma dostawy w takich sklepach. Raz siostrę prosiłem by mi coś jakiś drobiazg zamówiła bo ona orientuje się w allegro dobrze, ale pamiętam powiedziała mi, że ten przedmiot kosztuje co prawda tam 10 zł, ale za dostawę zapłaciłbym dodatkowe 15 ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że opłata za przesyłkę jest. Ale można poszukać sklepu internetowego gdzie można kupić również inne rzeczy, np spożywcze, albo kawy i herbaty, szukasz informacji jaka jest kwota zakupów aby była darmowa dostawa i dobierasz sobie produkty (powiedzmy, że robię zakup za 100 zł, ale mam darmowa dostawę).

Wiesz, jeśli masz ochotę spróbować królewskiej herbaty a jedynym okazją aby ją kupić to trzeba do dużego miasta pojechać, to ja bym wolała zamówić, szczególnie teraz gdy kolejna fala zachorowań.

Dziś rano już kupiłam 2 małe dywany, bez wychodzenia z domu; potem spożywcze zakupy (darmowa dostawa) też sprzed komputera, wczoraj wieczorem kupiłam chemię do prania na dwa miesiące (darmowa dostawa).
Nie nachodziłam się, nie nadźwigałam i nie patrzę na godziny otwarcia sklepu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na Allegro jest usługa Smart. Za 50zł rocznej opłaty ma się darmową wysyłkę zakupów przez cały rok.
Jeśli zamawiasz coś na Allegro kilka razy w roku to jest to usługa warta rozważenia.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 27 sty 2022, 15:30 Na Allegro jest usługa Smart. Za 50zł rocznej opłaty ma się darmową wysyłkę zakupów przez cały rok.
Jeśli zamawiasz coś na Allegro kilka razy w roku to jest to usługa warta rozważenia.
A Dominiku czy jak ma się opłaconą taką usługę smart to obojętnie od kogo na allegro się kupuje to dostarcza produkt tak zwyczajnie kurier do domu ?
hmm 50 zł rocznie to nawet nie dużo jakby zamawiać większą ilością jak pisała Magnolia to nie powiem sens jest.

A przy zakupie produktów spożywczych Magnolio nie obawiasz się, że wcisną do koszyka w sklepie gorszy jakościowo towar ? no bo jak nikt nie patrzy to "dawaj starą marchewkę na dno i kapustę trochę zeschłą do paczki " ;) pewnie przesadzam, ale wszyscy wiemy jak handlarze działają na ogół. Ja by się obawiał bardzo i podziwiam odwagę :-bd
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak przy cenie produktu piszę Smart, to znaczy, że darmowa wysyłka jest możliwa.
Dodatkowo jest warunek, że łączna kwota w koszyku za zakupy od danego sprzedawcy musi wynosić minimum 40zł by wysłał to za darmo.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 27 sty 2022, 16:34
A przy zakupie produktów spożywczych Magnolio nie obawiasz się, że wcisną do koszyka w sklepie gorszy jakościowo towar ? no bo jak nikt nie patrzy to "dawaj starą marchewkę na dno i kapustę trochę zeschłą do paczki " ;) pewnie przesadzam, ale wszyscy wiemy jak handlarze działają na ogół. Ja by się obawiał bardzo i podziwiam odwagę :-bd
Pamietam że z dziesięć, piętnaście lat temu miałam dokładnie tak jak mówisz, wciskali czasem byle co do koszyka, więc się zniechęciłam do tej formy zakupów. Było by to duże ułatwienie przy małych dzieciach, ale cóż...
Obecnie kupuję w Polskim Koszyku (nazwa firmy, bo głównie mają polskie produkty) i nie miałam ani razu poczucia zawodu czy rozczarowania, a robię tam zakupy drugi rok, w sumie warzywa staram się kupować ze straganu, a w tych internetowych kupuję głównie rzeczy paczkowane, suche. Ale zdarza się ze pomidory czy jabłka czy cytryny biorę i jest naprawdę w porządku. Gdyby nie było to zniechęcali by klientów do ponownych zakupów, czyli działali sobie na szkodę.

A wracając do herbaty nie mieli tej Twiligns, ale mieli : Chelton Angielska Królewska / English Royal to herbata wysokogórska (BOPF) z plantacji prowincji Dimbula i Nuwara Eliya. Charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i aromatem oraz odznacza się czerwonawą esencją. - zastanawiam się ile tych herbat ma miano Królewska herbata?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Tak przeczuwam, że oprócz królowej Angielskiej i jej kucharzy to raczej nikt konkretnie nie wie ile ma to miano ;) oczywiście żarcik tylko taki z mojej skazanej strony :)

Niby fakt szkodzić własnym interesom teoretycznie nikt nie lubi, ale ja z natury nieufny dość i sporo wody jeszcze w Wiśle upłynie nim się przekonam do tak nowoczesnych zakupów a póki co maseczka cały czas poza domem, odstępy i czas w marketach wyznaczony zachowuje i przed kaszlącymi migusiem się ewakuuje :)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2022, 18:48 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Efezjan
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 13
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 31 sty 2021, 16:20 Oto jest pytanie...

Ja zdecydowanie jestem fanką słodkiej kawy z dodatkiem mleka
A herbatka koniecznie z cukrem i cytryną. ;-)

A Ty?
Cukier to biała śmierć, Magnolio.
Ja kawę z ekspresu z mlekiem, ale bez cukru. Herbatę także bez cukru. Może być chińska pu erh.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 27 sty 2022, 14:57 Oczywiście, że opłata za przesyłkę jest. Ale można poszukać sklepu internetowego gdzie można kupić również inne rzeczy, np spożywcze, albo kawy i herbaty, szukasz informacji jaka jest kwota zakupów aby była darmowa dostawa i dobierasz sobie produkty (powiedzmy, że robię zakup za 100 zł, ale mam darmowa dostawę).

Wiesz, jeśli masz ochotę spróbować królewskiej herbaty a jedynym okazją aby ją kupić to trzeba do dużego miasta pojechać, to ja bym wolała zamówić, szczególnie teraz gdy kolejna fala zachorowań.

Dziś rano już kupiłam 2 małe dywany, bez wychodzenia z domu; potem spożywcze zakupy (darmowa dostawa) też sprzed komputera, wczoraj wieczorem kupiłam chemię do prania na dwa miesiące (darmowa dostawa).
Nie nachodziłam się, nie nadźwigałam i nie patrzę na godziny otwarcia sklepu.
To jest duża wygoda ale też ruch jest człowiekowi potrzebny:)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Efezjan pisze: 27 sty 2022, 22:58
Magnolia pisze: 31 sty 2021, 16:20 Oto jest pytanie...

Ja zdecydowanie jestem fanką słodkiej kawy z dodatkiem mleka
A herbatka koniecznie z cukrem i cytryną. ;-)

A Ty?
Cukier to biała śmierć, Magnolio.
Ja kawę z ekspresu z mlekiem, ale bez cukru. Herbatę także bez cukru. Może być chińska pu erh.
Cukier jest potrzebny do życia. Jak Ci spadnie poniżej normy to zemdlejesz.
Od łyżeczki cukru nikt nie umarł.
Efezjan powtarzasz trochę nieprawdziwe slogany:)
A w nadmiarze to wszystko szkodzi
Ostatnio zmieniony 28 sty 2022, 13:08 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Efezjan
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 13
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 28 sty 2022, 13:02
Efezjan pisze: 27 sty 2022, 22:58
Magnolia pisze: 31 sty 2021, 16:20 Oto jest pytanie...

Ja zdecydowanie jestem fanką słodkiej kawy z dodatkiem mleka
A herbatka koniecznie z cukrem i cytryną. ;-)

A Ty?
Cukier to biała śmierć, Magnolio.
Ja kawę z ekspresu z mlekiem, ale bez cukru. Herbatę także bez cukru. Może być chińska pu erh.
Cukier jest potrzebny do życia. Jak Ci spadnie poniżej normy to zemdlejesz.
Od łyżeczki cukru nikt nie umarł.
Efezjan powtarzasz trochę nieprawdziwe slogany:)
A w nadmiarze to wszystko szkodzi
Tak, ale lepiej chyba używać miodu.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Efezjan pisze: 28 sty 2022, 23:06
Aloes pisze: 28 sty 2022, 13:02
Efezjan pisze: 27 sty 2022, 22:58
Magnolia pisze: 31 sty 2021, 16:20 Oto jest pytanie...

Ja zdecydowanie jestem fanką słodkiej kawy z dodatkiem mleka
A herbatka koniecznie z cukrem i cytryną. ;-)

A Ty?
Cukier to biała śmierć, Magnolio.
Ja kawę z ekspresu z mlekiem, ale bez cukru. Herbatę także bez cukru. Może być chińska pu erh.
Cukier jest potrzebny do życia. Jak Ci spadnie poniżej normy to zemdlejesz.
Od łyżeczki cukru nikt nie umarł.
Efezjan powtarzasz trochę nieprawdziwe slogany:)
A w nadmiarze to wszystko szkodzi
Tak, ale lepiej chyba używać miodu.
Do kawy cukier trzcinowy. Białego się nie używa.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Obrazek
Nowe nabytki kawowe
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes smacznego ☕☕☕
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Kawa - tylko Cappucino - bez cukru albo z jedną łyżeczką ;)

Herbata - najczęściej czarna bez cukru i bez cytryny, rzadziej zdarza się owocowa albo ziołowa
Pola

Nieprzeczytany post

Ja zdecydowanie jestem za kawa najlepiej czarna beż mleka i cukru
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Pola pisze: 24 mar 2022, 12:13 Ja zdecydowanie jestem za kawa najlepiej czarna beż mleka i cukru
Wiem że to kwestia przyzwyczajenia, ale ja obecnie takiej nie wypije.
Pola

Nieprzeczytany post

Ja też tak mowilam ale mi posmakowało i pije
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Pola pisze: 24 mar 2022, 12:50 Ja też tak mowilam ale mi posmakowało i pije
No wiem, żona też mi ciągle mówi żeby czarnej spróbował i się przyzwyczaję ale ciągle robię po swojemu.
Ona tylko czarna pije ale trochę słodzi.
Jest duża fanką kawy.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2022, 12:52 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Pola

Nieprzeczytany post

Ja też pije jej strasznie dużo. Chyba nawet za dużo.
ODPOWIEDZ