Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Niezdrowe jedzenie

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Muszę się przyznać dziś do strasznego odstępstwa w diecie. Ach te dostawy łatwe i szybkie.
Obrazek

Ale nie polecam, jest o wiele mniejszy niż w reklamie a strasznie drogi. Nie wart swojej ceny.
Choć nie wiem czy ktoś tutaj sobie pozwala na tak niezdrowe jedzenie:(
Ostatnio zmieniony 01 lut 2022, 19:47 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę, że jedzenie z Mc nie jest takie złe (mogę się mylić), to napoje robią swoje.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja na szczęście najbliższy mam 30 km dalej to nie kusi.
Wolę wybrać się na jakąś sałatkę lub pizzę. Ale.kiedys po 6h czekania na Sor w ciazy po odesłaniu do domu nic nie smakowało lepiej niż jedzenie z McDonald's 😉
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja po dzisiejszym USG mojego pieska byłam taka opadnięta z sił, że tez się skusiłam na frytki... słabość od 25 lat...
Ale kanapek (burgerów) nie jadam, czasem wrapa. No i kawę mają dobrą :x
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 01 lut 2022, 21:05 Ja na szczęście najbliższy mam 30 km dalej to nie kusi.
Wolę wybrać się na jakąś sałatkę lub pizzę. Ale.kiedys po 6h czekania na Sor w ciazy po odesłaniu do domu nic nie smakowało lepiej niż jedzenie z McDonald's 😉
Pizza nie jest chyba bardziej dietetyczna od burgerów.
No cóż teraz biorę się za siebie znów. Zero fast foodów i słodyczy.
Wcześniej udało mi się wytrzymać kilka miesięcy.
Ale czasem jak wiele rzeczy nie wychodzi i jest natłok to człowiek chce się trochę "nagrodzić" czymś przyjemnym.
To chyba taki mechanizm psychologiczny.
Skaza

Nieprzeczytany post

A czemu tak walczysz z kilogramami ? chcesz być koniecznie szczupły czy to przez wzgląd na zdrowie bardziej i lepsze samopoczucie ?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 lut 2022, 22:03 A czemu tak walczysz z kilogramami ? chcesz być koniecznie szczupły czy to przez wzgląd na zdrowie bardziej i lepsze samopoczucie ?
Zawsze byłem szczupły, teraz mam troche tłuszczu na brzuchu, chce się tego pozbyć i na plaży dobrze wyglądać :P
Skaza

Nieprzeczytany post

Podziwiam takie podejście u ludzi :) strata czasu o ile nie chodzi o poprawę zdrowia. Naprawdę wygląd ma dla Ciebie tak wielkie znaczenie ? mi obojętne jak ktoś wygląda i jak ja wyglądam fizycznie. Mniej więcej jak skończyłem 15-16 lat minął mi szał na takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 lut 2022, 22:19 Podziwiam takie podejście u ludzi :) strata czasu o ile nie chodzi o poprawę zdrowia. Naprawdę wygląd ma dla Ciebie tak wielkie znaczenie ? mi obojętne jak ktoś wygląda i jak ja wyglądam fizycznie. Mniej więcej jak skończyłem 15-16 lat minął mi szał na takie rzeczy.
Dla mnie m znaczenie. Odchudzenie te jest celem. Daje motywację do ruchu sportu i daje radość gdy człowiekowi rośnie wydolność i poprawia się kondycja a kilogramy spadaja
Skaza

Nieprzeczytany post

Każdy ma swoje metody ku radości własnej. Szanuję, ale dla mnie to bezsens całkowity.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 01 lut 2022, 23:19 Każdy ma swoje metody ku radości własnej. Szanuję, ale dla mnie to bezsens całkowity.
Motywację wygladowe mogą Ci się wdawać bezsensu. Ale ruch i sport chyba nie?
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 01 lut 2022, 23:29
Skaza pisze: 01 lut 2022, 23:19 Każdy ma swoje metody ku radości własnej. Szanuję, ale dla mnie to bezsens całkowity.
Motywację wygladowe mogą Ci się wdawać bezsensu. Ale ruch i sport chyba nie?
To zależy ... ruch i sport w niewielkich codziennych dawkach jak najbardziej jest w porządku, ale np. takie codzienne bieganie nawet zimą, karnet na siłowni, liczenie kalorii czy zapisywanie siebie i swoich dzieci niemal od kołyski już na zajęcia, kursy i inne treningi fizyczne uważam za coś niewłaściwego i pozbawionego sensu. Ogólnie bycie zawodowym sportowcem nie powinno się młodemu pokoleniu tak uważam ukazywać jako wielką cudowną perspektywę dla nich na przyszłość. Im jestem bardziej stary tym nasila się u mnie poczucie iż zawody sportowe nie mają żadnego sensu. Pozdrawiam bracie :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 02 lut 2022, 9:56
Aloes pisze: 01 lut 2022, 23:29
Skaza pisze: 01 lut 2022, 23:19 Każdy ma swoje metody ku radości własnej. Szanuję, ale dla mnie to bezsens całkowity.
Motywację wygladowe mogą Ci się wdawać bezsensu. Ale ruch i sport chyba nie?
To zależy ... ruch i sport w niewielkich codziennych dawkach jak najbardziej jest w porządku, ale np. takie codzienne bieganie nawet zimą, karnet na siłowni, liczenie kalorii czy zapisywanie siebie i swoich dzieci niemal od kołyski już na zajęcia, kursy i inne treningi fizyczne uważam za coś niewłaściwego i pozbawionego sensu. Ogólnie bycie zawodowym sportowcem nie powinno się młodemu pokoleniu tak uważam ukazywać jako wielką cudowną perspektywę dla nich na przyszłość. Im jestem bardziej stary tym nasila się u mnie poczucie iż zawody sportowe nie mają żadnego sensu. Pozdrawiam bracie :)
To też zależy. Jeśli dzieci to lubią i np wiążą przyszłość ze sportem to codzienne treningi są dobre. Czemu zawody sportowe są bezsensu?
A ukazywanie dziecia pracy na etacie a po powrocie spędzaniu 4-5h na kanapie przed TV czy komputerem każdego dnia jest już czymś właściwy?
To kwestia wyboru. Każdy chyba może robić to co lubi.

Niewielki ruch i brak systematycznowci nie spowoduje że wzrośnie Ci wydolność i kondycją, trzeba to robić regularnie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Zwykła przeciętna ludzka wydolność jaką mam bez tych wszystkich treningów mi w zupełności wystarczy :)
A kto Ci każe bracie siedzieć przed tv na kanapie po pracy tyle godzin ? możesz wybrać się na spacer z żoną, do teatru, do kina, do muzeum, do parku poobserwować przyrodę lub do lasu słuchać szumu drzew ... o licznych innych pasjach i możliwościach konstruktywnego spędzania wolnego czasu nie wspomnę bo są ich setki i dobrze o tym wiesz ... trochę wyobraźni i inicjatywy a nie tylko tak jednotorowo myśleć ;) teraz jest taki wybór, że ograniczanie się typowo do fizycznych pasji jest moim zdaniem trochę lekko płytkie i archaiczne. To nie lata 70/80-te gdzie tylko piła na podwórku i trzepak z kumplami były do wyboru.

W okazywaniu poprzez codzienną uczciwą, rzetelną pracę na normalnym etacie jak należy żyć i dbać o bliskich nie widzę nic negatywnego. Lepsze bycie na przykład piłkarzem z przerośniętym ego mającym się za jakiegoś bohatera ludu ( C.Ronaldo,Messi, Maradona itp.) i zarabiającym krocie pomimo nie robienia niczego wartościowego to miałoby niby być lepszym przykładem dla dzieciaków ? no proszę Cię Aloesie :D to dobre dla troglodytów patrzących tylko na materialną stronę egzystowania i czubek własnego nosa.

Zgadzam się, tak dokładnie jest każdy może robić to co lubi, ale i nie robić tego co większość uważa za tak wartościowe.

Zawody sportowe uważam za bezsensowne dlatego, że wzbudzają w człowieku bardzo złe cechy charakteru jak pęd do rywalizacji, wzajemną bezpodstawną nienawiść, materializm, egoizm i narcyzm o ułatwionej drodze do używek i zatracenia się ogólnego nawet nie będą zbyt wspominał.

Jeśli to są Twoje klimaty szanuję to, ale nie popieram i sam brać udziału ani polecać komukolwiek ich nie zamierzam. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
rudy102
Posty: 54
Rejestracja: 21 lut 2021, 10:55
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 5
Podziękowano: 4

Nieprzeczytany post

Soki wyciskane z owoców, czy są zdrowe? W takim soku jest sam sok z owoców w których jest cukier, a ich miąższ jest wyrzucany do kosza. Natura raczej tak stworzyła owoce by je całe jeść, a nie bawić się w wyciskarki. Może słodki sok ma nas skłaniać do spożywania miąższu?
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

rudy102 pisze: 02 lut 2022, 17:49 Soki wyciskane z owoców, czy są zdrowe? W takim soku jest sam sok z owoców w których jest cukier, a ich miąższ jest wyrzucany do kosza. Natura raczej tak stworzyła owoce by je całe jeść, a nie bawić się w wyciskarki. Może słodki sok ma nas skłaniać do spożywania miąższu?
Co o tym myślicie?
Tak są zdrowe. Cukier jest potrzebny do życia.
Awatar użytkownika
rudy102
Posty: 54
Rejestracja: 21 lut 2021, 10:55
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 5
Podziękowano: 4

Nieprzeczytany post

Jaka jest zalecana dawka cukru przez WHO, a ile jest cukru w dwóch szklankach soku?
Megi

Nieprzeczytany post

Soki są zdrowe ale ja mam blender i czasem robie koktajle
Iubię połączenie szpinaku z bananem lub jabłkiem

Kupiłam dziś frytki takie mrożone i planuję je upiec w piekarniku
jak myślicie na ile stopni je wlączyć? chciałabym by były dobre
Ostatnio zmieniony 02 lut 2022, 20:23 przez Megi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 02 lut 2022, 20:22 Soki są zdrowe ale ja mam blender i czasem robie koktajle
Iubię połączenie szpinaku z bananem lub jabłkiem

Kupiłam dziś frytki takie mrożone i planuję je upiec w piekarniku
jak myślicie na ile stopni je wlączyć? chciałabym by były dobre
Zgodnie z tym co napisali na opakowaniu 🙂
Pewnie ok 200 stopni
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

rudy102 pisze: 02 lut 2022, 20:19 Jaka jest zalecana dawka cukru przez WHO, a ile jest cukru w dwóch szklankach soku?
Pierwszy lepszy z brzegu artykuł.
https://gazetakrakowska.pl/cukier-w-sok ... 7-15443129
ODPOWIEDZ