Nasze domowe zwierzaki

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Macie jakieś zwierzęta w domu ? jeśli ktoś chce może i ich zdjęcie w tym wątku dodać. Ja mam królika i rybkę welonka :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 05 lut 2022, 18:25 Macie jakieś zwierzęta w domu ? jeśli ktoś chce może i ich zdjęcie w tym wątku dodać. Ja mam królika i rybkę welonka :)
Bardzo cieszę się z założenia tego wątku, bo od dawna taki temat chodził mi po głowie..
Ty założyłeś temat to ja proszę : królika i welonka, pokaż pokaż, pokaż.... :)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek To moja króliczka, za dwa miesiące skończy dwa lata :) rybki zdjęcia nie mam, ale zrobię niedługo i też wstawię :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

śliczna!!! i tak sobie wolno biega po domu?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

To prawda króliczka jest prześliczna 😍😍😍
Ja nie mam domowego teraz 😥
Tylko pies i koty na podwórku.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

:x jak króliczka ma na imię? Jest śliczna.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Niestety to niemożliwe by swobodnie mogła "skikać" po całym domu. Byłoby to dla niej niebezpieczne. Ma zwyczaj wszystko podgryzać i próbować ząbkami co tylko znajdzie w swoim zasięgu i przez to kable, domowe kwiaty, kapcie, dywany, ewentualne ubrania gdzieś nisko położone na krześle np. pogryzłaby solidnie lub kawałek zjadła co zaszkodziłoby jej mocno. Mieszka w takiej dużej klatce na balkonie.
Zabieram ją sobie niemal każdego dnia na godzinkę lub dwie do pokoju by pobrykała trochę. To spory królik taki od gospodarza przygarnięty i jest rozmiarów sporego kota :) Jak sobie poskacze i się zmęczy to układa się blisko mnie przy nogach i czeka aż się ją pogłaszcze :) Jest bardzo ciekawska i lubi bawić się moimi gumowymi laczkami które podrzuca do góry. Muszę ja bardzo pilnować gdy jest w pokoju bo jest bardzo szybka i niezwykle cicha w poruszaniu się :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 05 lut 2022, 19:00 :x jak króliczka ma na imię? Jest śliczna.
Dziękuję :-bd Ma na imię Mici :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak to mieszka na balkonie? skoro jest zima!!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 05 lut 2022, 19:09 Jak to mieszka na balkonie? skoro jest zima!!
Też się tym martwiłem gdy ją zabierałem do domu jak to będzie zimą. Króliki jednak dobrze znoszą mróz o ile nie jest on bardzo mocny (do minus 10 bez kłopotu) dostają na zimę dużo grubszego futerka i wystarczy okrywać szczelnie klatkę przed wiatrem i zapewniać im grubą warstwę suchej ściółki na "podłodze". Jak temperatura zbliża się do -10 to mam jeszcze drugą awaryjna klatkę na przedpokoju i tam wtedy sobie mieszka. Przyznaję, że nie czekam nigdy aż będzie tak zimno i jak już minus siedem jest to ją biorę do domu :)

Dowiedziałem się i sam spostrzegłem, że dużo gorzej znoszą wysokie temperatury a zyskują na werwie najbardziej przy temperaturze od zera do plus dziesięć :)

Dodatkowym przeciwwskazaniem ku mojemu zdziwieniu do trzymania królika w domu na stałe jest (jak wyczytałem w sieci zdaniem weterynarzy) to, że w temperaturze pokojowej czyli plus 20 plus 25 w mieszkaniu powietrze jest "suche" bardzo i króliki mające ogólnie bardzo wrażliwe noski choruję wtedy często od tego na dolegliwości dróg oddechowych :( spostrzegłem nawet osobiście w czasie sylwestrowym jak była w domu kilka dni by przeczekać odgłosy fajerwerków, że była jakby osowiała i trochę kichała a po powrocie na powietrze świeże kichanie ustało całkiem i odzyskała wigor :)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2022, 19:28 przez Skaza, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 05 lut 2022, 18:58 To prawda króliczka jest prześliczna 😍😍😍
Ja nie mam domowego teraz 😥
Tylko pies i koty na podwórku.
Bardzo lubię i koty i psy :-bd
Jak się przeprowadzisz @Lunka to z pewnością coś kudłatego się pojawi u Ciebie ;)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1390
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1210
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza piękna króliczka !!! Kocham zwierzaki wszelkiej maści. Ja mam moje dwa ukochane psiaki. To moi prawdziwi przyjaciele, znają dużo sztuczek i conajmniej raz w tygidniu jeździmy do lasów i na łąki na wybieganie.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 06 lut 2022, 16:11 Ja mam moje dwa ukochane psiaki. To moi prawdziwi przyjaciele, znają dużo sztuczek i conajmniej raz w tygidniu jeździmy do lasów i na łąki na wybieganie.
Nie ma zdjęcia to trudno uwierzyć w istnienie, a jakby było video to nawet sztuczki moglibyśmy podziwiać. :)) ;)) ;)) ;))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 06 lut 2022, 16:11 @Skaza piękna króliczka !!! Kocham zwierzaki wszelkiej maści. Ja mam moje dwa ukochane psiaki. To moi prawdziwi przyjaciele, znają dużo sztuczek i conajmniej raz w tygidniu jeździmy do lasów i na łąki na wybieganie.
Dziękuję @esperanza :)
@Magnolia a jak u Ciebie względem zwierzątek ?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

ja? ja mam rozbójnika...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 06 lut 2022, 20:28 ja? ja mam rozbójnika...
Jestem od malca wielkim fanem Janosika, pokażesz go/ją ? :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek

Taro ma skończone siedem miesięcy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dziękuję, piękny jest :x ale po spojrzeniu wydaje się bardzo grzeczny ;)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Noo, w końcu Magnolia zamieściła zdjęcie swego rozbójnika :x :x :x
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 06 lut 2022, 20:44 Dziękuję, piękny jest :x ale po spojrzeniu wydaje się bardzo grzeczny ;)
To złudzenie. On szeryfuje całe osiedle. Najpierw do wszystkich się łasił a teraz obserwuje co te ludki robią aż na trzech oknach. Na każdym ma swój kocyk i trzyma rękę na pulsie. Po czym szczeka jak mu się coś nie podoba.
Obrazek

Obrazek

Poza kontrolą osiedla, uwielbia biegać za zabawkami czyli trzeba je ciagle rzucać.
No ale to obawiam się że to jego ostatnie takie szczęśliwe chwile z nami…. Obawiam się że za tydzień się od nas wyprowadzi…

…obawiam się wielkiej obrazy bo musi przejść operację… domyślam się że powie nam na odchodne że kicha na taką opiekę, bo klejnoty straci😔
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ