sposoby na poderwanie

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Bracie jak Ci pisane poznać jedyną kobietę to poznasz a jak nie to nie, tak to już jest. Innych nie słuchaj, że masz się zmienić itd trzeba być sobą o ile oczywiście ów wady nie są przegięciem jakimś zbyt mocnym w złą stronę. Nie spinaj się na to, nie próbuj nic na siłę. Warto zadać sobie samemu jedynie takie pytanie czy tak naprawdę tego chcesz ... być z kimś i czy dałbyś radę dać drugiej osobie szczęście ? bo czasami człowiek myśli chce ! chce ! a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jeśli czujesz się na siłach to po prostu cierpliwie czekaj i będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 21 lut 2022, 15:27
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Adam, nie ma co patrzeć na innych. Świat jest dziwnie skonstruowany, a miłość jest totalnie ślepa. Jedyne co możemy zrobić i na co mamy wpływ to właśnie my sami i walka z naszymi wadami.
Miłość jest wyborem i decyzja nie ma nic wspólnego ze ślepota:)

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Skaza pisze: 21 lut 2022, 19:35
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Bracie jak Ci pisane poznać jedyną kobietę to poznasz a jak nie to nie, tak to już jest. Innych nie słuchaj, że masz się zmienić itd trzeba być sobą o ile oczywiście ów wady nie są przegięciem jakimś zbyt mocnym w złą stronę. Nie spinaj się na to, nie próbuj nic na siłę. Warto zadać sobie samemu jedynie takie pytanie czy tak naprawdę tego chcesz ... być z kimś i czy dałbyś radę dać drugiej osobie szczęście ? bo czasami człowiek myśli chce ! chce ! a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jeśli czujesz się na siłach to po prostu cierpliwie czekaj i będzie dobrze :)
Gadanie typu "nic nie rób" jak ci coś pisane to będziesz miał żonę. To tak nie jest. Trzeba działać. Jak ktoś nie szuka i siedzi w piwnicy, nie ma przyjaciół, znajomych, do nikogo się nie odzywa to z całym szacunkiem ale żona mu z nieba nie spadnie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 21 lut 2022, 19:38
Lunka pisze: 21 lut 2022, 15:27
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Adam, nie ma co patrzeć na innych. Świat jest dziwnie skonstruowany, a miłość jest totalnie ślepa. Jedyne co możemy zrobić i na co mamy wpływ to właśnie my sami i walka z naszymi wadami.
Miłość jest wyborem i decyzja nie ma nic wspólnego ze ślepota:)

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Skaza pisze: 21 lut 2022, 19:35
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Bracie jak Ci pisane poznać jedyną kobietę to poznasz a jak nie to nie, tak to już jest. Innych nie słuchaj, że masz się zmienić itd trzeba być sobą o ile oczywiście ów wady nie są przegięciem jakimś zbyt mocnym w złą stronę. Nie spinaj się na to, nie próbuj nic na siłę. Warto zadać sobie samemu jedynie takie pytanie czy tak naprawdę tego chcesz ... być z kimś i czy dałbyś radę dać drugiej osobie szczęście ? bo czasami człowiek myśli chce ! chce ! a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jeśli czujesz się na siłach to po prostu cierpliwie czekaj i będzie dobrze :)
Gadanie typu "nic nie rób" jak ci coś pisane to będziesz miał żonę. To tak nie jest. Trzeba działać. Jak ktoś nie szuka i siedzi w piwnicy, nie ma przyjaciół, znajomych, do nikogo się nie odzywa to z całym szacunkiem ale żona mu z nieba nie spadnie.
Ojj bracie bracie po raz kolejny rozumiesz wszystko dosłownie aż do bólu nie czytając zupełnie między wierszami 8-|
Nigdy nie pisałem by nie robił nic i siedział w piwnicy ! ( swoją drogą to skąd wiesz, że ja lubię tam często wpadać nie tylko po kartofelki i weczki) chodziło mi pisząc o cierpliwym czekaniu by się nie spinał niepotrzebnie i nie myślał tylko o tym cały czas :)
niech pracuje, cieszy się życiem, rozwija itd a miłość sama się pojawi w międzyczasie jeśli jest mu to pisane.

Miłość bywa ślepa raczej każdy spotkał się z tym stwierdzeniem zapewne ty również Aloesie :) Szczególnie w początkowym okresie uczuć zwanym zauroczeniem i w pierwszych jego porywach i zapomnieniach można postrzegać drugą połówkę w dużo lepszych barwach niż to ma miejsce w rzeczywistości. Przeczuwam, że to miała na myśli w swojej wypowiedzi @Lunka no , ale tego to Ci chyba tłumaczyć nie muszę bracie bo kiedyś pisałeś już w innym wątku, że jesteś ode mnie starszy co jest równoznaczne, że masz już pierwsze uczucia dawno za sobą i wiesz z czym się to je. Brachu proszę więcej wyobraźni i nie tak jedno "torowo" cały czas ;)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2022, 20:02 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam880

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 21 lut 2022, 19:38
Lunka pisze: 21 lut 2022, 15:27
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Adam, nie ma co patrzeć na innych. Świat jest dziwnie skonstruowany, a miłość jest totalnie ślepa. Jedyne co możemy zrobić i na co mamy wpływ to właśnie my sami i walka z naszymi wadami.
Miłość jest wyborem i decyzja nie ma nic wspólnego ze ślepota:)

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Skaza pisze: 21 lut 2022, 19:35
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Bracie jak Ci pisane poznać jedyną kobietę to poznasz a jak nie to nie, tak to już jest. Innych nie słuchaj, że masz się zmienić itd trzeba być sobą o ile oczywiście ów wady nie są przegięciem jakimś zbyt mocnym w złą stronę. Nie spinaj się na to, nie próbuj nic na siłę. Warto zadać sobie samemu jedynie takie pytanie czy tak naprawdę tego chcesz ... być z kimś i czy dałbyś radę dać drugiej osobie szczęście ? bo czasami człowiek myśli chce ! chce ! a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jeśli czujesz się na siłach to po prostu cierpliwie czekaj i będzie dobrze :)
Gadanie typu "nic nie rób" jak ci coś pisane to będziesz miał żonę. To tak nie jest. Trzeba działać. Jak ktoś nie szuka i siedzi w piwnicy, nie ma przyjaciół, znajomych, do nikogo się nie odzywa to z całym szacunkiem ale żona mu z nieba nie spadnie.
Mówisz ,ze trzeba działać ? No własnie ,ze nie.Jeśli dziewczyna nie jest zainteresowana nawet nie daje żadnego znaku to nie ma sensu działać na siłe. Bo potem mozesz dostać tylko samych przykrości.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2022, 8:05 przez Adam880, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 22 lut 2022, 8:01
Aloes pisze: 21 lut 2022, 19:38
Lunka pisze: 21 lut 2022, 15:27
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Adam, nie ma co patrzeć na innych. Świat jest dziwnie skonstruowany, a miłość jest totalnie ślepa. Jedyne co możemy zrobić i na co mamy wpływ to właśnie my sami i walka z naszymi wadami.
Miłość jest wyborem i decyzja nie ma nic wspólnego ze ślepota:)

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Skaza pisze: 21 lut 2022, 19:35
Adam880 pisze: 21 lut 2022, 11:44 @Skaza. No właśnie a ja słysze ,że powinienem się zmieniać zeby poznać dziewczynę a tutaj mimo z tylu wadami kogoś poznają.
Bracie jak Ci pisane poznać jedyną kobietę to poznasz a jak nie to nie, tak to już jest. Innych nie słuchaj, że masz się zmienić itd trzeba być sobą o ile oczywiście ów wady nie są przegięciem jakimś zbyt mocnym w złą stronę. Nie spinaj się na to, nie próbuj nic na siłę. Warto zadać sobie samemu jedynie takie pytanie czy tak naprawdę tego chcesz ... być z kimś i czy dałbyś radę dać drugiej osobie szczęście ? bo czasami człowiek myśli chce ! chce ! a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jeśli czujesz się na siłach to po prostu cierpliwie czekaj i będzie dobrze :)
Gadanie typu "nic nie rób" jak ci coś pisane to będziesz miał żonę. To tak nie jest. Trzeba działać. Jak ktoś nie szuka i siedzi w piwnicy, nie ma przyjaciół, znajomych, do nikogo się nie odzywa to z całym szacunkiem ale żona mu z nieba nie spadnie.
Mówisz ,ze trzeba działać ? No własnie ,ze nie.Jeśli dziewczyna nie jest zainteresowana nawet nie daje żadnego znaku to nie ma sensu działać na siłe.
No jak do dziewczyny nie zagadasz to się nie dowiesz czy jest.
Adam880

Nieprzeczytany post

No ale właśnie o to chodzi, że ja próbowałem stąd mam takie wnioski.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 22 lut 2022, 10:22 No ale właśnie o to chodzi, że ja próbowałem stąd mam takie wnioski.
W jaki sposób próbowałeś?
Adam880

Nieprzeczytany post

Ale co w jaki sposób.Nie będę Ci tutaj pisał na forum publicznym o swoich sposobach. Jedni mają szczęście drudzy nie mają. Ten chłopak nie wykorzystuje szczęścia odnośnie wątku
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 22 lut 2022, 21:42 Ale co w jaki sposób.Nie będę Ci tutaj pisał na forum publicznym o swoich sposobach. Jedni mają szczęście drudzy nie mają. Ten chłopak nie wykorzystuje szczęścia odnośnie wątku
Bo pewne sposoby są z góry skazane na porażkę i nieśmiały, niepewny chłopak poprostu się tylko zniechęci.
Tyle.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6846
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Panowie przejęliście wątek Karmel. Może założycie niwy wątek w kawiarence o męskich sposobach na poderwanie ? 😉 ja przeniosę wasze posty.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam880

Nieprzeczytany post

Ok. To zakładam nowy wątek :).

Zapraszam zarówno panie jak panów :).
Ostatnio zmieniony 23 lut 2022, 13:21 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Najpierw trzeba mieć godny uwagi obiekt na oku ;)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Adam880 a co Ci poradzić 🤔
Po pierwsze to bywasz w jakiś miejscach, gdzie można ów wybrankę poznać?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Adam880

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 23 lut 2022, 13:30 Najpierw trzeba mieć godny uwagi obiekt na oku ;)
jeszcze zeby ta osoba chciała w ogóle ze mną rozmawiać to byłoby super.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Lunka pisze: 23 lut 2022, 20:27 @Adam880 a co Ci poradzić 🤔
Po pierwsze to bywasz w jakiś miejscach, gdzie można ów wybrankę poznać?
O tym wolałbym nie pisac na forum w tych publicznych miejscach gdzie bywam. Jak juz to głównie z moim hobby kogoś poznaje :).

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Bo można mieć kogos na oku ,ale tak pisałem potem dostanę tylko lanie po głowie i tylko mnie to zniechęci. Tutaj naprawdę niektórzy mają szczęscie do swoich żon ,ze nie dostali lanie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Adam880 masz jakieś przykre doświadczenia. Rozumiem. Świat relacji damsko-meskich jest trudny. Sama dostałam "po głowie" nie raz.

Warto poszukać kandydatki wśród dziewczyn/kobiet dojrzałych i wierzących. Może jakaś wspólnota?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Adam880

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 23 lut 2022, 20:41 @Adam880 masz jakieś przykre doświadczenia. Rozumiem. Świat relacji damsko-meskich jest trudny. Sama dostałam "po głowie" nie raz.

Warto poszukać kandydatki wśród dziewczyn/kobiet dojrzałych i wierzących. Może jakaś wspólnota?
postaram się znaleźć coś takiego, jakąś wspólnotę. . Ja to zawsze sobie powtarzam ,ze małżeństwo nie jest pisane wszystkim . Ale bo jednak nie wszyscy muszą być w małżeństwie. Ale potem czytam taki opis jak z tym chłopakiem to trochę dla mnie zaskoczenie jest.

No dostałem trochę. Ale co poradzisz takie życie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Adam880 to prawda, nie wszystkich Bóg powołał do małżeństwa. A niektorzy mam wrażenie oszukują sami siebie i innych i wiążą się z innymi, nie wiem dla wygody czy innych zysków? 🤔
Ważne jest bardzo rozpoznanie swojego powołania.

Polecam taka wspólnote i poznanie ludzi mających podobne wartości.
Sama żyje w małżeństwie, gdzie druga osoba jest niepraktykująca co do wiary i jest to bardzo trudne zadanie.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6846
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może jednak dorzucę coś od siebie w ramach sposobów na znalezienie towarzysza życia.
@Adam880
Wydaje mi się, że mądrze jest (z całego ogromu kobiet na świecie) zawęzić grupę do tych kobiet, które faktycznie mogą nas interesować. I na pewno nie mówię tu o tym, czy kandydatka ma mieć długie włosy czy jeszcze dłuższe nogi. Bo to jest zupełnie nieistotne z punktu widzenia towarzystwa na całe życie - ale oczywiście można z tym dyskutować.
Chodzi o to by z taką osobą móc rozmawiać i mieć o czym przez całe życie. A więc twoim "targetem" są kobiety które mają te same wartości co TY. Więc pierwsza rzecz, to zrobić sobie listę wartości, które cenisz. Bo patrzeć w tym samym kierunku - to dość dobry początek dobrego związku.

Następnie zastanowić się gdzie bywają kobiety , które mają takie wartości. I zacząć tam bywać również.

Nie wiem jak wyglądasz, ale kobiety są estetkami i lubią gdy mężczyzna jest zadbany, ma czyste ubrania, umyte włosy, dobry fryzjer i dobre strzyżenie potrafi dużo poprawić.
Oczywiście jest też grupa kobiet, które chcą się zaopiekować mężczyzną i wybierają mężczyzn zaniedbanych w swetrach z dziurami i podartymi spodniami... ale mam wrażenie że jednak jest to mniejszość...
Ubrania nie muszą być drogie i markowe, ale powinieneś wyglądać dobrze, schludnie. Na mnie facet w dresie jakoś nie działa...

Dobrze jest też być w czymś dobrym, naprawdę dobrym. Np dobry tancerz ma większe powodzenie, a można wziąć lekcje tańca i stać się dobrym tancerzem. Można z yt nauczyć się tańczyć coś imponującego.
Choć prawdę mówiąc taka zdolność jest po to by zwrócić na siebie uwagę, a potem trzeba jednak przyciągnąć do siebie rozmową, życzliwością, miłym usposobieniem.

Po prostu żeby znaleźć towarzystwo na życie trzeba się stać dobrym kandydatem na męża. Więc czekania aż sama się znajdzie, takie bezczynne czekanie jest w moim mniemaniu bez sensu.
Trzeba działać, robić coś co mnie przybliża do celu. Przeczytać kilka książek o związkach, o relacjach, o prowadzeniu rozmowy - jeśli nie umiesz w tym momencie rozmawiać o czymś w ciekawy sposób, to przecież nie oznacza że nie możesz się nauczyć, prawda?

Lista dobrych książek, jest w dziale Książki na forum.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

  • Nie szukać na siłę
  • nie obniżać standardów (choć też pamiętać, że ideałów nie ma)
  • zastanów się, jaka ta Jedyna ma być
  • z powyższego wyniknie Ci, gdzie możesz ją poznać: czy chciałbyś poznać dziewczynę chodzącą samotnie do barów, a może na koncert (jakiej muzyki?), a może takiej, która jest w jakiejś wspólnocie przy kościele (to mój patent ;) )?
  • nie "zakochuj się" po spojrzeniu na dziewczynę (to nieprawda).
  • jesli jesteś nieśmiały, napisz list.
ODPOWIEDZ