Wojna, dezinformacja

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 mar 2022, 8:45 Czyli jedna dziesiąta.
Przecież napisałem, że 1/10
Jakie konkretnie propozycje?
Propozycje dla kogo?
Z info od SG wynika że osoby te z pomocą ambasad będą przesyłane do swoich krajów.
Megi

Nieprzeczytany post

Na żywo z Ukrainy:
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie ma co kombinować: Ukrainie trzeba pomóc, uchodźcom z Ukrainy też i nie kombinować, nie zniechęcać do tej pomocy.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Takie np. Straszne informacje, co do tych drugich uchodźców.
- Podczas transportu medycznego z Medyki do szpitala w Przemyślu, 44-letni cudzoziemiec zaatakował ratownika medycznego i odgryzł mu fragment palca, a następnie uciekł. W tej chwili trwają czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny - powiedziała asp. szt. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
https://nowiny24.pl/granica-w-medyce-44 ... r/16077493

Coś strasznego 😥
Takie osoby chyba nie chcą pomocy tylko mają inny cel...
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jednostkowy przypadek, prawdopodobnie człowiek chory psychicznie (no, bo przecież zamach to nie był, a nie darmo był w karetce).
Nie ma co nagłaśniać i robić atmosfery, podobnie jak tych 3 Hindusów których jacyś idioci pobili w Przemyślu.

Dobra rada dla publikujących:
Obrazek

Dodano po 1 godzinie 15 minutach 59 sekundach:
Chyba ważne:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 mar 2022, 14:38 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 03 mar 2022, 14:11 Takie np. Straszne informacje, co do tych drugich uchodźców.
- Podczas transportu medycznego z Medyki do szpitala w Przemyślu, 44-letni cudzoziemiec zaatakował ratownika medycznego i odgryzł mu fragment palca, a następnie uciekł. W tej chwili trwają czynności zmierzające do zatrzymania mężczyzny - powiedziała asp. szt. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
https://nowiny24.pl/granica-w-medyce-44 ... r/16077493

Coś strasznego 😥
Takie osoby chyba nie chcą pomocy tylko mają inny cel...
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tam teraz się nudzą i nie mają nic innego do roboty jak odpowiadać dziennikarzowi ;)
Z tym gryzieniem to prawdopodobnie prawda - ale bez znaczenia. Niby co z tego?
Niemniej rozpowszechnienie takiej informacji może mieć - bezsensowne, ale skuteczne - oddziaływanie propagandowe.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Taki człowiek mógł być w szoku, w traumie, przecież uciekają z terenów objętych wojną, mógł się obudzić w nieznanym sobie miejscu i wokół ludzi których nie rozumiał... więc bronił się jak mógł... gryząc....nie rozumiejąc ze ktoś mu pomaga...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 03 mar 2022, 17:10 Taki człowiek mógł być w szoku, w traumie, przecież uciekają z terenów objętych wojną, mógł się obudzić w nieznanym sobie miejscu i wokół ludzi których nie rozumiał... więc bronił się jak mógł... gryząc....nie rozumiejąc ze ktoś mu pomaga...
To domysły. Może równie dobrze był pod wpływem jakoś środków odurzających.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie bardzo rozumiem idei wypowiedzi p. Gadomskiego.
Niby jak "sami śledźcie wydarzenia"? Jedźcie na Ukrainę?
Bo 'śledzenie" w Internecie jest jeszcze bardziej podatne na manipulację, niż w TV.
Poza tym wypowiedź sugeruje jakieś niejasności w przekazie.
Jakie?
Ukraińcy napadli na Rosjan? A może Amerykanie?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę podobnie Marku, niby jak mamy śledzić inaczej niż przez media...
Telewizji nie mam, ale w internecie najpierw bazowałam na jednym portalu informacyjnym, ale zauważyłam ze na innym piszą inne rzeczy, więc teraz czytam dwa. Gorzej jednak się podnieść po podwójnej dawce tych okrucieństw, więc ... nie wiem czy mi to służy...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 06 mar 2022, 12:15 Nie bardzo rozumiem idei wypowiedzi p. Gadomskiego.
Niby jak "sami śledźcie wydarzenia"? Jedźcie na Ukrainę?
Bo 'śledzenie" w Internecie jest jeszcze bardziej podatne na manipulację, niż w TV.
Poza tym wypowiedź sugeruje jakieś niejasności w przekazie.
Jakie?
Ukraińcy napadli na Rosjan? A może Amerykanie?
Może chodzi mu o to aby wypośrodkować informacje podawane przez główne media i te z netu.
Bo ze strony głównych mediów mieliśmy już atak nuklearny ze strony Rosji, (co się nie sprawdziło) atak był obok elektrowni jądrowej a dokładnie w ośrodek szkoleniowy, mieliśmy już Migi i Lotniska udostępniane Ukrainie co by oznaczało wojnę z NATO i przystąpienie Polski do Wojny, musiało być to dementowane przez samego prezydenta, więc jeśli ktoś bazuje tylko na tych infrmqcjach to szybko może dojść do wniosku że w zasadzie to już nie ma ratunku i popaść w permanentny strach.
Mam poprostu wrażenie że media tkaie jak TVP info,TVN itd bez żadnej refleksji przekazują przekaz Ukraiński bez jakiegoś filtra czy i dana informacja jest prawdziwa oraz czy podanie jej bez dokładnego sprawdzenia będzie służyć Polsce.

Wiadomo chyba że Ukraina gra obecnie na wyciągnięcie NATO w konflikt bo tylko dzięki temu, ma jakąś szansę z Rosją.
Ale w interesie Polski i Europy jest zduszenie tego konfliktu bez działań wojennych NATO irozlania się konfliktu na Polskę i inne kraje.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2022, 17:34 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam880

Nieprzeczytany post

Wyłączcie telewizory no ale dlaczego mam wyłączyć TV. Bardziej w Internecie jest za dużo informacji niż samej TV
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czasem kiedy mamy przesyt informacji to już nie wiadomo w co wierzyć, dlatego czasem warto na jakiś czas oderwać się od tv i pomóc ludziom wokoło, którzy potrzebują pomocy.
Poza tym materiały telewizyjne, obraz i audio mogą mieć oddziaływanie podprogowe, czyli na naszą nieświadomość. I wtedy robimy bez zastanowienia to co usłyszeliśmy w TV.

Podobno TVP info pierwszego dnia wojny opublikowało materiał o ropie... wskutek czego już wieczorem były kolejki na stacjach benzynowych jakby od jutra miało nie być paliwa... mamy 13 dnień wojny i paliwo jest...
choć jest droższe...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam880

Nieprzeczytany post

Nie tylko od TV ale od internetu też polecam odpocząć.

Przecież wiem ,ze mamy 13 dzień wojny nie wiem na co ta informacja.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 13:47 przez Adam880, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 08 mar 2022, 13:46 Nie tylko od TV ale od internetu też polecam odpocząć.

Przecież wiem ,ze mamy 13 dzień wojny nie wiem na co ta informacja.
Tutaj się zgodzę z Tobą, śledzenie tych wszystkich informacji nie ma sensu bo nie mamy i tak na nic wpływu a powoduje to tylko lęk, czy drażliwość.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 11 mar 2022, 12:29 Dwa bardzo ważne teksty (może ten drugi nawet ważniejszy):
https://stowarzyszenierkw.org/polityka/ ... gBCZeS-Uio

https://www.gosc.pl/doc/7401355.List-cz ... lWzjwaqO5M
W ogóle poruszanie tematu Wołynia w obecnej sytuacji jest dla mnie totalnie głupie. Nie rozumiem tego.
Poprostu w rozumieniu katolickim, mamy pomagać potrzebującym nawet jeśli ten potrzebujący chciał nas skrzywdzić, a teraz wymaga pomocy to należy to uczynić.
Natomiast, faktem jest ze liczba uchodźców jest ogromna i jeśli rząd czegoś szybko nie wymyśli, to może dojść do jakiegoś kryzysu humanitarnego.
Nie wiem skoro inne kraje nie kwapią się do Pomocy a mają jak najbardziej czas na procesowanie kar dla Polski, co pokazuje jak bardzo Ci ludzie są oderwani od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ