Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Memy- na poprawę humoru :)

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Betka
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego ( Ps 23)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Adam880

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 15 maja 2022, 18:33 Obrazek
zeby to było takie proste w teorii szczególnie ostatni obrazek,bo nie zawsze zostaje uratowany..

zeby by było jasno, ja nie pisze negatywnie :).
Skaza

Nieprzeczytany post

Wiesz @Adam880 to czy ktoś ostatecznie zostanie uratowany czy nie tzw. jego dusza to okaże się dopiero na sądzie ostatecznym i wie o tym tylko Pan Bóg. Śmierć nie jest końcem życia to tak naprawdę tylko rozgrzewka. Możemy rozmyślać, modlić, mieć nadzieję, ale jak jest dowiemy się dopiero będąc tam.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2022, 21:22 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Skaza

Nieprzeczytany post

Eee mały ruch tam aut to przeszedłbym ulicą ten kawałek drogi ;)
Adam880

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 15 maja 2022, 21:22 Wiesz @Adam880 to czy ktoś ostatecznie zostanie uratowany czy nie tzw. jego dusza to okaże się dopiero na sądzie ostatecznym i wie o tym tylko Pan Bóg. Śmierć nie jest końcem życia to tak naprawdę tylko rozgrzewka. Możemy rozmyślać, modlić, mieć nadzieję, ale jak jest dowiemy się dopiero będąc tam.
@Skaza oczywiście ,ze nie jest końcem ,ale skupmy się na ziemi ,a nie życiu po śmierci. Bo jednak szkoda czasem jak ktoś umiera zbyt wcześniej, :). Także bardziej mi tutaj chodziło życie ziemskie, ale ok :).
.Zeby nie było nie neguje tego co piszesz :)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 7:30 przez Adam880, łącznie zmieniany 5 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 16 maja 2022, 7:25
Skaza pisze: 15 maja 2022, 21:22 Wiesz @Adam880 to czy ktoś ostatecznie zostanie uratowany czy nie tzw. jego dusza to okaże się dopiero na sądzie ostatecznym i wie o tym tylko Pan Bóg. Śmierć nie jest końcem życia to tak naprawdę tylko rozgrzewka. Możemy rozmyślać, modlić, mieć nadzieję, ale jak jest dowiemy się dopiero będąc tam.
@Skaza oczywiście ,ze nie jest końcem ,ale skupmy się na ziemi ,a nie życiu po śmierci. Bo jednak szkoda czasem jak ktoś umiera zbyt wcześniej, :). Także bardziej mi tutaj chodziło życie ziemskie, ale ok :).
.Zeby nie było nie neguje tego co piszesz :)
Ja z kolei wolę skupić się bardziej na życiu wiecznym niż tym tutaj doczesnym. Również jednak nie neguje Twojego podejścia bracie bo to osobiście każdy ocenia wiadomo i ma do tego prawo i wolną wolę otrzymaną od samego stwórcy :) " tutaj/teraz/jutro" traktuje jak swoistą drogę podróż do życia takiego prawdziwego. Trzeba na nie zasłużyć udowodnić poprzez swoje czyny i odruchy serca Bogu, że szczerze żałujemy grzechu pierworodnego i naszej skłonności do nieposłuszeństwa. Rozumiem jak bywa ciężko oprzeć się pokusie codzienności zwłaszcza gdy się ktoś jeszcze nie zraził całkiem do ludzi i rozrywek świata wszelkich.

Ps. Jakby coś odpisze dalej @Adam880 'ie w wątku offtop bo mi się oberwie za pisanie tutaj nie na temat memów ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza jesteśmy w kawiarence, tu nie ma takich surowych reguł jak w pozostałej części forum, aby trzymać się w temacie wątku. Nie oberwie się wam. :))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 16 maja 2022, 9:43 @Skaza jesteśmy w kawiarence, tu nie ma takich surowych reguł jak w pozostałej części forum, aby trzymać się w temacie wątku. Nie oberwie się wam. :))
:ymblushing: ;)) skaza woli nie ryzykować ;) ale zapamięta @};-
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 16 maja 2022, 9:46

:ymblushing: ;)) skaza woli nie ryzykować ;) ale zapamięta @};-
Boisz się Magnolii? No bądź poważny...nie ma się czego bać ;))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Bać się nie boje bo Magnolia jest bardzo miła i serdeczna :) ale bywam zamyślony i zapominalski przez co czasami zapominam się w wątkach a posty płyną ...
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 16 maja 2022, 9:31
Adam880 pisze: 16 maja 2022, 7:25
Skaza pisze: 15 maja 2022, 21:22 Wiesz @Adam880 to czy ktoś ostatecznie zostanie uratowany czy nie tzw. jego dusza to okaże się dopiero na sądzie ostatecznym i wie o tym tylko Pan Bóg. Śmierć nie jest końcem życia to tak naprawdę tylko rozgrzewka. Możemy rozmyślać, modlić, mieć nadzieję, ale jak jest dowiemy się dopiero będąc tam.
@Skaza oczywiście ,ze nie jest końcem ,ale skupmy się na ziemi ,a nie życiu po śmierci. Bo jednak szkoda czasem jak ktoś umiera zbyt wcześniej, :). Także bardziej mi tutaj chodziło życie ziemskie, ale ok :).
.Zeby nie było nie neguje tego co piszesz :)
Ja z kolei wolę skupić się bardziej na życiu wiecznym niż tym tutaj doczesnym. Również jednak nie neguje Twojego podejścia bracie bo to osobiście każdy ocenia wiadomo i ma do tego prawo i wolną wolę otrzymaną od samego stwórcy :) " tutaj/teraz/jutro" traktuje jak swoistą drogę podróż do życia takiego prawdziwego. Trzeba na nie zasłużyć udowodnić poprzez swoje czyny i odruchy serca Bogu, że szczerze żałujemy grzechu pierworodnego i naszej skłonności do nieposłuszeństwa. Rozumiem jak bywa ciężko oprzeć się pokusie codzienności zwłaszcza gdy się ktoś jeszcze nie zraził całkiem do ludzi i rozrywek świata wszelkich.

Ps. Jakby coś odpisze dalej @Adam880 'ie w wątku offtop bo mi się oberwie za pisanie tutaj nie na temat memów ;)
Skupianie na życiu wiecznym nie polega na tym że mamy negować doczesność czy żyć w oderwaniu od niej.
Powołania do życia pustelniczego raczej są niezwykle rzadkie i należało by je długo rozeznawać z kierownikiem duchowym.
W ogóle celibat nie jest żadną zasługa z powodu takiego że ktoś nikogo nie znalazł.
Celibat jest świadoma rezygnacja z dobra jakim jest małżeństwo i rodzina.
Rezygnacja ma rzecz czegoś bardziej doskonałego.
Skaza

Nieprzeczytany post

Zgoda nagminnie negować czy unikać jakkolwiek nie powinno się to prawda, ale tak żeby specjalnie je uwielbiać, chwalić i głosić jak to nie jest teraz cudownie funkcjonować też nie można moim zdaniem.
Powołanie jakiekolwiek, celibat itp. może być świadomym wyborem tak jak piszesz służącym dobru wyższemu a może być po części ucieczką, różnie rozumianym poczuciem wolności i niezależności, wygodą, niedojrzałością lub przypadkiem losowym czy chorobą.
Ja swojego jeszcze nie odnalazłem ;) mam nadzieję, że Tobie się uda i będziesz żyła tak by być w pełni szczęśliwą w zgodzie z nauka Pana Boga. Mamy wolną wolę każdy z nas by uczynić ze swoim życiem to co chcemy. Możemy cieszyć się nim jak i zupełnie je olać i zmarnować w opinii ogółu :) końcem końców liczyć się będzie tylko to jak w ciągu tego ziemskiego życia będziemy się zachowywać i czy prawdziwie się nawrócimy bo o tym będziemy rozmawiać z Bogiem kiedyś a nie o najfajniejszych wakacjach na wyspie Maczu pikczu la sala mal mala ;)

Ps. Nazwa zmyślona na poczekaniu, ale może i taka istnieje kto wie ;))
Ostatnio zmieniony 16 maja 2022, 11:55 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek

Dodano po 2 godzinach 8 minutach 56 sekundach:
Macie jakiś pomysł, jakie to mogło być pytanie?

Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gdzie ostatnio ustąpiłeś starszej osobie miejsca siedzącego?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

nie zauwazylam zeby w kinie ktos ustepowal
moze to bylo pytanie gdzie siedzimy jeden za drugim ?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

;)) lunka i jej maz

Obrazek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Obrazek

Memowa zagadka :)

Która przekąska dla królika a która dla skazy ? zdjęcie jeszcze z zeszłego roku wyszukane ;)
ODPOWIEDZ