Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Weganizm/Wegetarianizm

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Co sądzicie o obecnej modzie na wegetarianizm a nawet weganizm, czy katolik nie powinien jeść mięsa aby nie krzywdzić zwierząt?
Skaza

Nieprzeczytany post

Już w czasach Pana Jezusa jak i wcześniejszych jadło się zwierzynę :) nie krzywdzić to bardziej szanować jak istotę, nie zadawać cierpienia, nie męczyć. Jem i będę jadł. A, że lubię wszystkie zwierzęta ogólnie to każdy już tutaj raczej wie :)
Adam880

Nieprzeczytany post

nie wyobrażam sobie zeby nagle przestał jeść mięsa. Ale niektóre potrawy wegańskie nawet są smaczne.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 15:13 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

W Biblii zabijało się zwierzęta, więc dlaczego @Aloes katolik miałby tego nie robić?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 21 mar 2022, 15:15 W Biblii zabijało się zwierzęta, więc dlaczego @Aloes katolik miałby tego nie robić?
W Bibli jest pochwała także zjadania roślin.

Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 15:17 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

We wszystkim umiar i wszystkiego po trochu :) chlebek boczuś pomidorek i tak na zmianę ;) zdrowo i normalnie, po co utrudniać sobie i tak niełatwe na ziemi życie. Lepiej coś przekąsić a no właśnie ... pora na obiadek :-bd
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 mar 2022, 15:24 We wszystkim umiar i wszystkiego po trochu :) chlebek boczuś pomidorek i tak na zmianę ;) zdrowo i normalnie, po co utrudniać sobie i tak niełatwe na ziemi życie. Lepiej coś przekąsić a no właśnie ... pora na obiadek :-bd
Czy czerpiesz radość życia tylko z jedzenia?
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jest taki fragment w Bibli gdzie Bóg daje Pawłowi? Nie pamiętam komu wizję dawaniu mu do jedzenia nawet te zwierzęta uznane za nieczyste dawniej. Także można jeść mięso.

Ja lubię i mięsko ale też jem dużo past wegetariańskich lub tofu, falafele itd
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja tam nie lubię mięsa ale jem. Bo chyba w ogóle bym osłabła.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 22 mar 2022, 9:53
Skaza pisze: 21 mar 2022, 15:24 We wszystkim umiar i wszystkiego po trochu :) chlebek boczuś pomidorek i tak na zmianę ;) zdrowo i normalnie, po co utrudniać sobie i tak niełatwe na ziemi życie. Lepiej coś przekąsić a no właśnie ... pora na obiadek :-bd
Czy czerpiesz radość życia tylko z jedzenia?
Z niczego zbytnio go nie czerpię już prawdę mówiąc, może kiedyś momentami sprawiało mi to frajdę. Teraz już tylko to metoda zabijania wolnego czasu tak by nie myśleć o niczym innym. Przy okazji gotuje reszcie obiady czy tam cokolwiek innego jest potrzebne. Łapałem się bardzo wielu czynności by nie zbzikować przez te lata w domu. Z jakim efektem to każdy może sam ocenić względem swojej skali ;)
Suena
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2022, 11:11
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest wybieranie mięsa pochodzącego z lepszych hodowli. Oczywiście, nie zawsze możemy się tego dowiedzieć, ale gdy mogę to tak robię. Wolę rzadziej kupić coś droższego niż jeść tańsze produkty.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 21 mar 2022, 13:40 Co sądzicie o obecnej modzie na wegetarianizm a nawet weganizm, czy katolik nie powinien jeść mięsa aby nie krzywdzić zwierząt?
Co prawda komarów nikt nie zjada (no może nietoperze), ale też je zabijamy, niekiedy z przyjemnością. Więc w takim układzie też je krzywdzimy, bo je zabijamy. Komary to też zwierzęta, tylko że małe.

Kiedyś dyskutowałem na innym forum z facetem który twierdził, że należy unicestwić wszystkie rośliny i zwierzęta, które zagrażają ludziom. Według niego np. wszystkie lwy powinny zostać zabite. W rozmowie proponowałem ZOO, ale to nie był dla niego żaden argument, bo przecież z ogrodu zoologicznego lew może uciec i zabić człowieka. Argument o zaburzeniu równowagi w przyrodzie i przerwaniu łańcucha pokarmowego też nie przeszedł, bo to lew zjada człowieka a nie odwrotnie.
ODPOWIEDZ