Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Inny kraj

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

W jakim kraju chcielibyście zamieszkać gdybyście nie mogli mieszkać w Polsce?
Skaza

Nieprzeczytany post

We własnym, na jakieś niewielkiej wyspie blisko trójkąta bermudzkiego gdzie niemal nikt nie umiałby dopłynąć bez moich dokładnych wskazówek. To byłaby fajna opcja do zamieszkania.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 09 cze 2022, 21:33 We własnym, na jakieś niewielkiej wyspie blisko trójkąta bermudzkiego gdzie niemal nikt nie umiałby dopłynąć bez moich dokładnych wskazówek. To byłaby fajna opcja do zamieszkania.

https://www.muratorplus.pl/inwestycje/i ... -iD3z.html


Wybieraj :)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dzięki :-bd zaraz zaraz gdzie ja podziałem swój wagon ze złotem :-?
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Kraje typu Włochy, Hiszpania albo Grecja
Melisska

Nieprzeczytany post

Bardzo podoba mi sie nasza Ojczyzna i nigdy nie marzyłam o wyjeździe za granicę...ale...mogłabym wyjechać np., na urlop do Kanady albo do Meksyku.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja bym pojechał na Sachare na tydzień, z pustyni tylko błędowską oglądałem .
Też ładna choć żadnej karawany tam nie widziałem ani oazy.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie Armenia.
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tam gdzie jest dogodny klimat, kiedyś czytałam, że Ekwador jest takim miejscem, ale nie wiem czy to prawda.
Osobiście ciężko znoszę skrajne temperatury, zarówno upały, jak i mróz, powodują one u mnie bardzo złe samopoczucie, więc zdecydowanie chciałabym mieszkać w miejscu, gdzie te wahania temperatur nie są duże i są w granicach 10-25 stopni.
Skaza

Nieprzeczytany post

Biegun Północny, Grenlandia, Antarktyda.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 23:51 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hildegarda pisze: 02 sie 2022, 5:47 Tam gdzie jest dogodny klimat, kiedyś czytałam, że Ekwador jest takim miejscem, ale nie wiem czy to prawda.
Osobiście ciężko znoszę skrajne temperatury, zarówno upały, jak i mróz, powodują one u mnie bardzo złe samopoczucie, więc zdecydowanie chciałabym mieszkać w miejscu, gdzie te wahania temperatur nie są duże i są w granicach 10-25 stopni.
Na Wyspach Kanaryjskich nie jest najgorzej. No może lipiec i sierpień te dwa trzy stopnie za dużo :-?

https://www.travelplanet.pl/przewodnik/ ... mperatury/
Ostatnio zmieniony 04 sie 2022, 0:00 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Krzysiek pisze: 03 sie 2022, 23:59 Na Wyspach Kanaryjskich nie jest najgorzej. No może lipiec i sierpień te dwa trzy stopnie za dużo :-?

https://www.travelplanet.pl/przewodnik/ ... mperatury/

Dobrze wiedzieć, wezmę je pod uwagę jak będę rozważać przprowadzkę :)
Te trzy stopnie musiałabym jakoś przecierpieć :D
Suena
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2022, 11:11
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam Włochy, ale zdecydowanie nie w okresie wakacyjnym, bo temperatura jest tam trudna do wytrzymania. Marzec, kwiecień to idealne terminy na zwiedzanie tego kraju.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

1. Watykan - powód oczywisty.
2. Pitcairn - jedyne terytorium brytyjskie na Oceanie Spokojnym, jedno z trzech miejsc (najcieplejsze) położonych najbliżej punktu Nemo https://www.redbull.com/pl-pl/punkt-nem ... ostepnosci , a więc jest tam przynajmniej teoretycznie najczystsze powietrze na całej planecie.
3. Jakieś państwo na równiku - chyba najlepiej Ekwador (co właśnie znaczy "równik", hiszp. ecuador). Podobno jest tam najbardziej korzystny klimat dla człowieka (stolica Quito). Znajduje się tam szczyt Chimborazo. Jeżeli się stanie na jego szczycie, to będzie się najdalej od środka Ziemi, nawet dalej niż jakbyśmy stanęli na Mount Evereście.
Chimborazo uznawany jest za szczyt najbardziej odległy od środka Ziemi. Warunkuje to znaczna wysokość i bliskość równika. Tereny położone na równiku są najdalej położone od środka Ziemi, odległość ta spada wraz ze zwiększaniem się szerokości geograficznej i najmniejsza jest na biegunach. Zmiany te wynikają z ruchu obrotowego Ziemi, który powoduje jej spłaszczenie biegunowe, do kształtu bliskiego elipsoidzie obrotowej.
W języku keczua, Chimborazo oznacza "wielką śnieżną górę".
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Chimborazo
Na równiku przez cały rok dzień i noc mają po 12 godzin, a Słońce wschodzi o 6:00 a zachodzi o 18:00. To jest korzystne dla zdrowia.
4. Włochy - bo Rzym, Kościół rzymskokatolicki, bo (patrz punkt 1) 😉
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 01 sie 2022, 21:45 Zdecydowanie Armenia.
Dlaczego akurat to państwo?
ODPOWIEDZ