Temat do wyżaleń

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szkoda bo kiepsko u mnie z takimi przyslowiami a jako mieszkaniec sielskiej wioski powinienem być "otrzaskany " ;)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2022, 16:09 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6832
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukająca pisze: 20 cze 2022, 12:13 Nie chce mi się tu juz pisać, bo tylko malkontenctwo tu panuje, każdy do czegoś się tylko dowali nawet do takiego głupiego offtopowego tematu. Żarty nie takie, memy nie takie, tematy nie takie. Potem się dziwić, że forum świeci pustkami. Pa! :)
No jeśli tylko tyle widzisz na tym forum, to znaczy że nie przeczytałaś wiele ciekawych rozmów, czy to biblijnych czy życiowych, gdzie są piękne świadectwa wiary, czy dzielenia się ewangelią.
Mamy dopiero roczek jako forum, uważamy z Dominikiem, że rozwija się bardzo dobrze.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zawsze powtarzam nie ilość, a jakość się liczy.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Szukająca pisze: 20 cze 2022, 12:13 Po 1. Temat został zalożony z intencją uwolnienia czata od ciężkich rozmów

Po 2. Nie jestem święta, poza tym nawet święty też człowiek

Po 3. Czy kogoś zmuszam do pisania tutaj?

Nie chce mi się tu juz pisać, bo tylko malkontenctwo tu panuje, każdy do czegoś się tylko dowali nawet do takiego głupiego offtopowego tematu. Żarty nie takie, memy nie takie, tematy nie takie. Potem się dziwić, że forum świeci pustkami. Pa! :)
Strasznie nerwowa koleżanka się okazała :) Na moje oko jest tutaj bardzo fajnie i przynajmniej troli nie ma :) Twój wybór Twoja sprawa ... Pa ~o) ;)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6832
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

To i ja mam dziś temat do wyżalenia... byłam dziś u lekarzy w trzech miejscach, bo coś mnie na działce ugryzło... wyglądało to niepokojąco, bo duże i zmieniało kształt... obawiałam się boreliozy... ale nie widziałam na sobie kleszcza, raczej mrówki mnie tylko gryzły... więc byłam u internisty, potem w poradni chorób zakaźnych, wieczorem u dermatologa, Pierwsza internistka nie widziała nigdy rumienia po ugryzieniu kleszcza, zawołała koleżankę, ta od razu stwierdziła że rumień! poleciła mi dwa antybiotyki brać przez 28 dni! Jednak pani internistka wypisała mi jeden antybiotyk i na 15 dni, o czym zorientowałam się dopiero godzinę po wyjściu z przychodni.. w poradni chorób zakaźnych odbiłam się od ściany, bo poza źle wypisaną receptą okazało się ze nie dostałam skierowania do poradni.... w między czasie ulewa mnie moczyła doszczętnie... nie mogąc jednak pogodzić się z brakiem jakiejś pewności, poszłam do dermatologa prywatnie... Pani doktor od razu wykluczyła rumień, że nie spełnia żadnych kryteriów rumienia to co jej pokazuję.
miałam intuicję że mogą być sprzeczne diagnozy, a mąż mówił że mam jakoś sprawdzić wiarygodność tej pani dermatolog... no więc zapytałam jeszcze o jakieś znamię... i dostałam skierowanie do szpitala, bo to może być rak... ja oczywiście wiem, ze to nie jest rak.
No i komu wierzyć?! Żadna z trzech lekarek nie jest dla mnie dostatecznie kompetentna!

nie mam raka ani boreliozy! - tak zostało przyjęte przez aklamację i mogę iść spać spokojnie, dobranoc!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 20 cze 2022, 22:25 To i ja mam dziś temat do wyżalenia... byłam dziś u lekarzy w trzech miejscach, bo coś mnie na działce ugryzło... wyglądało to niepokojąco, bo duże i zmieniało kształt... obawiałam się boreliozy... ale nie widziałam na sobie kleszcza, raczej mrówki mnie tylko gryzły... więc byłam u internisty, potem w poradni chorób zakaźnych, wieczorem u dermatologa, Pierwsza internistka nie widziała nigdy rumienia po ugryzieniu kleszcza, zawołała koleżankę, ta od razu stwierdziła że rumień! poleciła mi dwa antybiotyki brać przez 28 dni! Jednak pani internistka wypisała mi jeden antybiotyk i na 15 dni, o czym zorientowałam się dopiero godzinę po wyjściu z przychodni.. w poradni chorób zakaźnych odbiłam się od ściany, bo poza źle wypisaną receptą okazało się ze nie dostałam skierowania do poradni.... w między czasie ulewa mnie moczyła doszczętnie... nie mogąc jednak pogodzić się z brakiem jakiejś pewności, poszłam do dermatologa prywatnie... Pani doktor od razu wykluczyła rumień, że nie spełnia żadnych kryteriów rumienia to co jej pokazuję.
miałam intuicję że mogą być sprzeczne diagnozy, a mąż mówił że mam jakoś sprawdzić wiarygodność tej pani dermatolog... no więc zapytałam jeszcze o jakieś znamię... i dostałam skierowanie do szpitala, bo to może być rak... ja oczywiście wiem, ze to nie jest rak.
No i komu wierzyć?! Żadna z trzech lekarek nie jest dla mnie dostatecznie kompetentna!

nie mam raka ani boreliozy! - tak zostało przyjęte przez aklamację i mogę iść spać spokojnie, dobranoc!
No to faktycznie oszaleć można. Na boreliozę są testy chyba. To wizyty na NFZ były?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tragedia z tym. Komu wierzyć?!
@Magnolia , Aloes dobrze radzi, trzeba zrobić test z krwi. Tylko nie wiem po jakim czasie jest on wiarygodny. Musisz sprawdzić. Jakbys miała aktywna bolerioze to można jeszcze zadziałać z antybiotykiem i tak to kwestia kilku tygodni w tym chyba nie można przebywać na słońcu przy jego przyjmowaniu. (Tak ma ciocia ostatnio).

Wiem, że sytuacja okropna ale ta krew to sobie zbadaj za jakiś czas.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6832
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Oczywiście testy zrobię.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Z tego co pamiętam chyba po dwóch miesiącach po zauważeniu kleszcza polecane jest zrobić test z krwi na boreliozę, ale lepiej zapytać lekarza jeszcze bo mogłem coś pomylić. Z tymi dermatologami to już tak bywa niestety, każdy z nich właściwie inaczej postrzega dany przypadek.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6832
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

test należy zrobić po 6 tygodniach
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mnie lekko denerwuje jak nadużywanie cytowania.
Jak odpisujemy na długi post który jest zaraz nad naszym to po co go cytować w całości. Ciągłość dyskusji jest zachowana, po za tym z kontekstu wiadomo o co chodzi. Utrudnienia to czytanie na telefonie.
,,,, ale ok, róbcie jak chcecie:)
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 21 cze 2022, 12:36 Mnie lekko denerwuje jak nadużywanie cytowania.
Jak odpisujemy na długi post który jest zaraz nad naszym to po co go cytować w całości. Ciągłość dyskusji jest zachowana, po za tym z kontekstu wiadomo o co chodzi. Utrudnienia to czytanie na telefonie.
,,,, ale ok, róbcie jak chcecie:)
Ehh fakt zapominam jeszcze o tym pomocnym triku czasami, musi to wejść w nawyk a na to potrzeba czasu przynajmniej w moim przypadku bom zapominalski :ymblushing: x_x
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Właśnie teraz to zrobiłeś, ale post nie jest długi na szczęście :) .
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

No mówiłem gapa ze skazy straszna ;) ;))
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Żale się że jest ciemno :( za oknem.
Megi

Nieprzeczytany post

Ja się żalę że wracają upały ponoć i to nie małe, właśnie oglądałam pogodę :P
wieeem, że jest lato i ma być ciepło ale chyba się boje takich upałów 30+ st. A wy lubicie gdy jest aż tak goraco?
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 11 lip 2022, 17:25 Ja się żalę że wracają upały ponoć i to nie małe, właśnie oglądałam pogodę :P
wieeem, że jest lato i ma być ciepło ale chyba się boje takich upałów 30+ st. A wy lubicie gdy jest aż tak goraco?
Tak lubię. Nie lubię pogody takiej jak teraz
Skaza

Nieprzeczytany post

@Megi też nie cierpię upałów i chce już wyłącznie nasze tradycyjne Polskie lato by wróciło czyli cały czas od 20 do 25 stopni max i deszcz co drugi-trzeci dzień lekki w ciągu dnia a silny nocą.

Dodano po 37 minutach 47 sekundach:
No i kicha ... znowu wybuchłem słuchając odzywek ojca w rozmowie z mamą ... jak on mnie wkurza jejku ... jest moim całkowitym przeciwieństwem charakteru i sposobu bycia. Na kazaniu w sobotę na wieczornej mszy ksiądz pamiętam mówił jak ciężko jest nam kochać ludzi tu na ziemi szczególnie tych najbliższych bo ich wady irytują nas najbardziej dotkliwie i, że często łatwiej nam darzyć miłością Pana Boga bo nie ma wad i jest daleko tak jakby od nas. Jota w jotę się zgadzam i chyba na początku sierpnia wrócę już do domu pal sześć te grządki i warzywa wszystkie ... tak tęsknię już za spokojem w codzienności. Dwa miesiące z moim ojcem dzień w dzień to największy hardcore dla mnie osobiście i najcięższa próba od wielu lat. Wolę już bezludną wyspę i być o kromce suchego chleba i szklance wody. No wyżaliłem się wygadałem poszło w eter matrixowy to idę się pomodlić i przejść trochę po okolicy. Bo rozerwę na strzępy albo jego albo siebie. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

x_x pragne sie wyzalic na moja matke ktora zadala zamowienia jedynki w sanatorium jak- naj-wczesniej a teraz mnie meczy zeby dodali jej jeszcze nocleg w przeddzien albo bedzie siedziala w recepcji na krzesle cala noc
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Mayyy

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 12 lip 2022, 15:45 @Megi też nie cierpię upałów i chce już wyłącznie nasze tradycyjne Polskie lato by wróciło czyli cały czas od 20 do 25 stopni max i deszcz co drugi-trzeci dzień lekki w ciągu dnia a silny nocą.

Dodano po 37 minutach 47 sekundach:
No i kicha ... znowu wybuchłem słuchając odzywek ojca w rozmowie z mamą ... jak on mnie wkurza jejku ... jest moim całkowitym przeciwieństwem charakteru i sposobu bycia. Na kazaniu w sobotę na wieczornej mszy ksiądz pamiętam mówił jak ciężko jest nam kochać ludzi tu na ziemi szczególnie tych najbliższych bo ich wady irytują nas najbardziej dotkliwie i, że często łatwiej nam darzyć miłością Pana Boga bo nie ma wad i jest daleko tak jakby od nas. Jota w jotę się zgadzam i chyba na początku sierpnia wrócę już do domu pal sześć te grządki i warzywa wszystkie ... tak tęsknię już za spokojem w codzienności. Dwa miesiące z moim ojcem dzień w dzień to największy hardcore dla mnie osobiście i najcięższa próba od wielu lat. Wolę już bezludną wyspę i być o kromce suchego chleba i szklance wody. No wyżaliłem się wygadałem poszło w eter matrixowy to idę się pomodlić i przejść trochę po okolicy. Bo rozerwę na strzępy albo jego albo siebie. Bez odbioru.
Będę się modlić o lepsze relacje miedzy wami Jacku. 🤗
Będzie dobrze !!
ODPOWIEDZ