Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Temat do wyżaleń

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Szukająca

Nieprzeczytany post

Jeśli masz trudniejszy dzień, chcesz się poradzić lub wyżalić w trudniejszym czasie, nachodzą cię trudności w wierze albo upadki i potrzebujesz wsparcia albo zwykłego wygadania się w trudach codzienności, to wątek dla takich sytuacji.
Skaza

Nieprzeczytany post

No to skaza forumowa wyżali się jako pierwszy ;)

Po miesiącu na działce z moim tatą mam czasami ochotę wyruszyć w samotną podróż z plecakiem i wrócić po kilku dniach. Dzień w dzień coś wymyśla do zrobienia i nie są to niezbędne sprawy na działce bardziej estetyczno wymysł-owe jego projekty i ciągle coś trzeba pomóc, przytrzymać, pozbierać, układać, przybijać i tak w kółko dzień w dzień 8-| zaraz mi się kojarzy Aloes i jego tata ze skalniakami :D ciężko wygospodarować trochę czasu na podwórku na swoje plany no bo głupio nie pomóc gdy on coś robi fizycznie. No to się trochę pożaliłem ;) ~o) wybaczcie skazie tak po nocy.
Adam880

Nieprzeczytany post

To i ja ponarzekam :). Narzekam na ludzi których spotykam, którzy za mną nie tęsknią :). Którzy mają zawsze inne zdanie :).
Tylko edytuje, ale co gorsza mają racje :D
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, 10:24 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 cze 2022, 1:30 No to skaza forumowa wyżali się jako pierwszy ;)

Po miesiącu na działce z moim tatą mam czasami ochotę wyruszyć w samotną podróż z plecakiem i wrócić po kilku dniach. Dzień w dzień coś wymyśla do zrobienia i nie są to niezbędne sprawy na działce bardziej estetyczno wymysł-owe jego projekty i ciągle coś trzeba pomóc, przytrzymać, pozbierać, układać, przybijać i tak w kółko dzień w dzień 8-| zaraz mi się kojarzy Aloes i jego tata ze skalniakami :D ciężko wygospodarować trochę czasu na podwórku na swoje plany no bo głupio nie pomóc gdy on coś robi fizycznie. No to się trochę pożaliłem ;) ~o) wybaczcie skazie tak po nocy.
Dlatego mężczyzna w pewnym wieku powinien się wyprowadzić z domu i samemu się rządzić u siebie:) niekoniecznie chodzi tu o samotną podróż ale o bycie panem i zarządzać na swoim. To normalne pragnienia raczej.
Ja z rodzicami już nie mieszkam, jedynie co to pomagam przy koszeniu w tym roku bo tata ma duży ból kręgosłupa i nawet pomimo zakupu traktorka w zeszłym roku, nie jest w stanie sam kosić
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, 9:48 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chyba ja tu zdobędę top wpisów w tym temacie.

Nie wytrzymam już mieszkania z teściami.naprawde wiele jestem w stanie wytrzymać ale ludzie chciałabym choć odrobinę prywatności. A to wszędzie jest ingerencja. Za dużo pozwoliliśmy wejść sobie na głowę. Teraz są konsekwencje.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 18 cze 2022, 14:40 Chyba ja tu zdobędę top wpisów w tym temacie.

Nie wytrzymam już mieszkania z teściami.naprawde wiele jestem w stanie wytrzymać ale ludzie chciałabym choć odrobinę prywatności. A to wszędzie jest ingerencja. Za dużo pozwoliliśmy wejść sobie na głowę. Teraz są konsekwencje.
A jak Remont?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza a powiedziałeś tacie że masz swoje plany i potrzebujesz tyle i tyle czasu na to?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 18 cze 2022, 22:15 @Skaza a powiedziałeś tacie że masz swoje plany i potrzebujesz tyle i tyle czasu na to?
Nie raz mówiłem, ale tata ma taką cechę, że nie bardzo słucha co inni do niego mówią. Ma swój własny plan na wszystko i oczekuje, że inni się dostosują. Gdy jakoś wykręciłem się w danym czasie od pomagania kolejnego to potem patrzy z pod byka i wzdycha pod nosem dając do zrozumienia, że nie robię nic ważnego i powinienem mu pomagać. Niby przez te wszystkie lata już przywykłem, ale na działce jest dużo trudniej to zachowanie znieść. Gdy już bardzo ogarnia mnie zdenerwowanie to łapie się swojej ostatniej deski ratunku modlitwy choćby własnymi słowami w myślach po cichu.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, 22:53 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukająca

Nieprzeczytany post

Pogoda okropna, piekło na Ziemi ;( byliśmy na spacerze z samego rana by uniknąć skwaru, ale i tak wrócilismy wykończeni :(
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

tez sie wyzalam z powodu upalu
syn sie kloci ze nie dalam mu podkoszulka tylko od razu t shirt
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

My też już po spacerze, a i tak mały cały spocony, bo przecież musiał poganiać koty i pograć w piłkę ;)

Dodano po 30 sekundach:
Martwię się, że kaszel ciągle mu nie przechodzi :( jutro znowu kontrola...
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pewnie mnie trochę zlinczujecie, ale chcę powiedzieć że nie podoba mi się ten wątek z wylewaniem żalu. Święci ćwiczyli się w przyjmowaniu woli Pana Boga, a nie w żaleniu się innym.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Szukająca

Nieprzeczytany post

Po 1. Temat został zalożony z intencją uwolnienia czata od ciężkich rozmów

Po 2. Nie jestem święta, poza tym nawet święty też człowiek

Po 3. Czy kogoś zmuszam do pisania tutaj?

Nie chce mi się tu juz pisać, bo tylko malkontenctwo tu panuje, każdy do czegoś się tylko dowali nawet do takiego głupiego offtopowego tematu. Żarty nie takie, memy nie takie, tematy nie takie. Potem się dziwić, że forum świeci pustkami. Pa! :)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Szukająca to jest tylko moja opinia i moje zdanie, przecież noe blokuję tego wątku. Rozumiem potrzebę luźnych rozmów i wyżalenia się i może jestem czasem zbyt surowa, ale wierzę po prostu w to, że mamy wzrastać w wierze. Wylewanie żali nie jest wzrastaniem i tyle chciałam przekazać. Każdy niech podejmuje swoje decyzje wszak od tego jest wolna wola 😉
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukająca pisze: 20 cze 2022, 12:13 Po 1. Temat został zalożony z intencją uwolnienia czata od ciężkich rozmów

Po 2. Nie jestem święta, poza tym nawet święty też człowiek

Po 3. Czy kogoś zmuszam do pisania tutaj?

Nie chce mi się tu juz pisać, bo tylko malkontenctwo tu panuje, każdy do czegoś się tylko dowali nawet do takiego głupiego offtopowego tematu. Żarty nie takie, memy nie takie, tematy nie takie. Potem się dziwić, że forum świeci pustkami. Pa! :)
Nie nerwujsja... Marusia... @};-
Żal się ile wlezie, a kto nie chce czytać/pisać, niech nie wchodzi tu i OK! :-bd
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myśle że każdy z nas jest na jakimś etapie rozwoju. Jedni potrzebują się wyżalić inni już wzrastają. Dzieląc się swoimi opiniami czy doświadczeniami możemy sobie pomagać. Myśle że z tą intencją pisała @esperanza

Warto słuchać się nawzajem.
Proszę nie unośmy się emocjami gdy ktoś ma inne zdanie tylko przemyślny co chce powiedzieć.

@Szukająca także miała dobrą intencję zakładając ten wątek. Doceniamy się nawzajem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wygadanie sie pomaga. Nie każdy ma potrzebę ale jest nas tyle osób że nie powinien wątek świecić pustkami.
Ja też dziś po trudnej nocy mam słaby dzień. Dzień jak dzień, upalny ale to ja slaby i już słyszę że tezeba wstać.
Ale ogolnie nie jest najgorzej, tyle że jakiś upal dokucza glownie mamie.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mi się ogólnie wydaje, że wszyscy są nadwrażliwi na punkcie zwrócenia jakiejś uwagi. Ja też nie lubię jak mi ktoś coś powie ale u mnie to trochę patologiczne , bo jestem nadwrażliwa jednak trzeba z tym walczyć, bo to właśnie zaburza komunikacje. I tak dużo się zmieniłam bo mój mąż twardo stąpa bo ziemi i trochę się równoważmy.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę, że trzeba umieć narzekać od czasu do czasu pomimo tego na jakim etapie rozwoju duchowego jesteśmy.

Ja narzekać nie umiem, i co ze mnie wyrosło :-s
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

wyzalam sie na zbyszka ze mi psuje watek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ