Problem DPS w Jordanowie

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

twierdzimy czasem ze jest nagonka na Kosciol. ale przypominajac niedawno ujawniony dramat w dps w jordanowie, ktory to osrodek byl prowadzony przez zakonnice, oraz zestawiajac go ze slowami rydzyka--->


„Życzyłbym sobie, żeby wszystkie szkoły takie były. (...) I żeby siostry i dziewczyny, które czują powołanie, się nie zniechęciły. Jeżeli były zwalniane osoby, one to spreparowały, namówiły jakąś matkę. Bardzo często jest to po to, żeby osiągnąć zyski materialne. Znam takie przypadki”
stwierdzam ze warci sa niektorzy tego hejtu :-s

Rydzyk dodał również, że siostry są wspaniałe, a obecnie wiele osób atakuje Kościół i niezależnie od tego, co zrobią duchowni, wszystko jest według nich złe.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Spotkałem kilka bardzo krytycznych wypowiedzi o pewnym obrońcy sióstr, ludzi związanych z Kościołem, ale może przytoczę tą z FB Tomasza Terlikowskiego.
Moim zdaniem jest bardzo uniwersalna zwłaszcza ostatnimi czasy.


https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500
Nie ma lepszej strategii skompromitowania Kościoła, odebrania mu autorytetu, niż ta, którą od lat prezentuje ojciec Tadeusz Rydzyk. Obrona za wszelką cenę każdego skandalicznego zachowania w Kościele, oskarżanie o wszystko media i dość obleśne sugestie, że za wszystkim stoją jacyś źli inni, nie pozwala mierzyć się z wyzwaniami i ukazuje Kościół jako paskudną korporację, która broni jedynie swoich.
I nie inaczej trzeba potraktować słowa ojca Rydzyka na temat DPS-u w Jordanowie. – Słyszałem, że tam zostały zwolnione jakieś osoby z pracy. I to też jest pytanie, czy nie zostało to wszystko jakoś tam zmontowane, prawda? Bo to też może być – stwierdził o. Rydzyk. – Ktoś chciał zarobić na tym i zaatakował. A poza tym nienawidzi Kościoła i chce z Kościołem walczyć – dodał. – Uderzają w biskupów, uderzają w księży, a teraz w siostry zakonne. Chcą obrzydzić ten Kościół, obrzydzić osoby duchowne i realizować swój plan bez Boga – zaznaczał. – Mnie się wydaje, że jeżeli cokolwiek zrobi ksiądz czy siostra zakonna, to wszystko jest be. Ja wyobrażam sobie te dwie siostry, które zostały tak sponiewierane. Jak tak można? Jak tak można? – podkreślał redemptorysta.
A ja zadam to samo pytanie ojcu Rydzykowi. Jak tak można ojcze… Jak można bronić rzeczy, których obronić się nie da? Jak można było przez lata bronić arcybiskupa Juliusza Paetza i arcybiskupa Józefa Wesołowskiego? Jak można było bronić - wielokrotnie i na różne sposoby - księży pedofilów? A teraz oskarżać - po raz kolejny media i świeckich pracowników, a także rodziców - że ujawniły skandaliczne zachowania z nienawiści do Kościoła?
Miłość do Kościoła nie oznacza krycia, tuszowania, udawania, że nie ma problemów. Miłość do Kościoła nie oznacza, że za wszelką cenę bronimy swoich, a całą winę zwalamy na innych. Miłość do Kościoła nie może oznaczać z trudem skrywanej niechęci (by nie powiedzieć mocniej) do świata. Strategia, jaką Ojciec przyjmuje, to najlepsza droga do przyspieszenia i tak błyskawicznej laicyzacji, do pozbawienia wiarygodności Kościoła, zniszczenia starań naprawdę wielu ludzi, którzy próbują ukazać inne oblicze Kościoła. Oblicze pełne empatii, współczucia, pochylania się nad skrzywdzonymi i uczciwości.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 0:12 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 3 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Słowo klucz Abi "niektórzy" to prawda są jego warci, ale co by nie mówić jednak nagonka na Kościół jest i to wyraźna.
Myślę, że tak jak się mówi, że należy nie piętnować człowieka a jego grzech tak w tej sytuacji nie powinno się piętnować Kościoła i wiary tak ogólnie, ale dane winne przewinieniu jednostki ludzkie.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ale cierpialy i to bardzo konkretne niepelnosprawne jednostki ludzkie.

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
dla mnie skaza w tym momencie robisz robote podobna jak rydzyk

Dodano po 7 minutach 26 sekundach:
poza tym siostry prezentki zrzekly sie prowadzenia dpsu i to ma byc koniec sprawy? gdyby osoby swieckie np nauczyciel tak znecal sie nad dziecmi nie uniknal by sadu i kary
tego oczekuje i w tym przypadku
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wypowiedź Terlikowskiego [patrz wyżej] jest tak dobra, że tylko zaznaczę, że ma 100% [mało: 1000%] racji w tym, co napisał.
Zakonnik T. Rydzyk skompromitował się nie raz, dołożył kolejną cegiełkę do tego co sobą reprezentuje, a co nie jest dobre! Biadoli, że ludzie są mniej religijni... - a jacy mają być, jak jego słuchają teraz w temacie tego skandalu w Jordanowie?!
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Abi prowadzone jest śledztwo, więc najpierw trzeba rozeznać kto i czego jest winny.

Sama masz niepełnosprawnego syna, nie rozumiesz tych opiekunów, którzy czasem nie wiedzą jak opanować kilkoro podopiecznych na raz?

Cierpiały i osoby niepełnosprawne ale także opiekunowie spełniający czasem obowiązki ponad ich siły... wierze ze stąd się biorą nadużycia a nie ze złej woli... po prostu przemęczenie i brak pomysłu na inne rozwiązania.
https://oko.press/dps-w-jordanowie-zako ... ystem-dps/
nie ma spraw czarno-białych.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

O. Rydzyk ma częściowo rację. Niektórzy odrazu pluka jadem na ludzi Kościoła.


https://i.imgur.com/Jgh6HAm.jpg
https://i.imgur.com/usCh2EG.jpg
https://i.imgur.com/wjGmkzd.jpg

A śledztwo kiedy się zakończy za 2-3 lata? Nawet jak siostry uniewinnia, Kto będzie o tym pamiętał? Nikt, a w pamięci wielu pozostanie obraz znęcających się sióstr. No i o to chodzi przeciwnika Kościoła

Wyłączyłem wyświetlanie screenów, trzeba kliknąć w link by je zobaczyć.
Dominik
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 22:48 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 24 cze 2022, 21:46 O. Rydzyk ma częściowo rację. Niektórzy odrazu pluka jadem na ludzi Kościoła.



A śledztwo kiedy się zakończy za 2-3 lata? Nawet jak siostry uniewinnia, Kto będzie o tym pamiętał? Nikt, a w pamięci wielu pozostanie obraz znęcających się sióstr. No i o to chodzi przeciwnika Kościoła
Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
aloes ciesz sie ze nie twoje dziecko tam trafi
wtedy bys od razu martwil sie o dzieci w dpsie a nie o to czy siostry krytykuja
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

abi pisze: 24 cze 2022, 22:07
Aloes pisze: 24 cze 2022, 21:46 O. Rydzyk ma częściowo rację. Niektórzy odrazu pluka jadem na ludzi Kościoła.



A śledztwo kiedy się zakończy za 2-3 lata? Nawet jak siostry uniewinnia, Kto będzie o tym pamiętał? Nikt, a w pamięci wielu pozostanie obraz znęcających się sióstr. No i o to chodzi przeciwnika Kościoła
Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
aloes ciesz sie ze nie twoje dziecko tam trafi
wtedy bys od razu martwil sie o dzieci w dpsie a nie o to czy siostry krytykuja
Abi wyluzuj. Nie wszystkie siostry są złe i nie w każdym DPS-sie dzieją się takie rzeczy z podopiecznymi. Wkładasz wszystkich do jednego wora i tak samo robią Ci którzy krytykują kościół jako całokształt. Takie jest moje zdanie na ten temat. Nie robię żadnej roboty tylko w demokracji mam prawo je posiadać i nie zgadzać się z Twoim. Jak ktoś zrobi coś złego to powinien zostać ukarany, ale ogólne negowanie całej grupy, społeczności itp jest niczym innym jak szerzeniem nienawiści.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy ten przykład chamskiego hejtu zacny @Aloesje jest dowodem na coś?
Zapewniam cie ze jeszcze bardziej chamski napisali o tych dzieciach, matkach
Jeśli zniżamy sie do poziomu szamba to ja spadam stąd.
A gdzie @abi pisze ze wszystkie siostry są zle? @Skaza ?
Jakoś dałem wypowiedź Terlikowskiego nikt prócz @Zbyszek nie raczył sie do konkretnych słów odnieść.
Za to rozmydlanie tematu, przytaczanie hejtu i jeszcze teraz skaza ze swoimi ogólnikami., ktore niby maja byc polemika z wypowiedziami abi.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 22:33 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Może zostawmy dowody, śledztwa i wyroki sądom na ziemi i Bogu na sądzie ostatecznym. Kierujecie się emocjami Krzyśku a to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. Sprawę sprawdzą i osądzą. Nie my jesteśmy od tego.

Ps. Krzyśku moja rozmowa w tym wątku z Abi dotyczyła głównie nagonki na kościół i w tym zakresie głównie się wymienialiśmy poglądami :) nie przypominam sobie byśmy wszyscy byli zobowiązani do komentowania każdego postu w wątku.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 22:38 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

abi pisze: 24 cze 2022, 22:07
Aloes pisze: 24 cze 2022, 21:46 O. Rydzyk ma częściowo rację. Niektórzy odrazu pluka jadem na ludzi Kościoła.



A śledztwo kiedy się zakończy za 2-3 lata? Nawet jak siostry uniewinnia, Kto będzie o tym pamiętał? Nikt, a w pamięci wielu pozostanie obraz znęcających się sióstr. No i o to chodzi przeciwnika Kościoła
Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
aloes ciesz sie ze nie twoje dziecko tam trafi
wtedy bys od razu martwil sie o dzieci w dpsie a nie o to czy siostry krytykuja
Polecam spojrzeć trzeźwo na sprawę a nie dać ponosić się emocja.
A póki co nikomu niczego nie udowodniono
Ostatnio zmieniony 25 cze 2022, 6:12 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 25 cze 2022, 6:11 Polecam spojrzeć trzeźwo na sprawę a nie dać ponosić się emocja.
A póki co nikomu niczego nie udowodniono
Na sądowe dowody i wyroki trzeba długo czekać; tu nie można było dalej pozwolić, aby nic nie zmieniać w tym DPS, gdy pojawiły się zeznania i zdjęcia o złym traktowaniu dzieci - dlatego dobrze, że odsunięto personel od dalszej pracy (czy dobrze pamiętam, że to zrobiono?).
Do czasu wyjaśnienia sądowego (czy innego) teoretycznie winni są niewinni, ale czasem i bez sądu wiadomo, jak jest (sąd tylko to potwierdzi, ale że trwa to długo, to działać trzeba szybko, by się krzywda nie utrwalała...).
Ostatnio zmieniony 25 cze 2022, 7:20 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 25 cze 2022, 7:19
Aloes pisze: 25 cze 2022, 6:11 Polecam spojrzeć trzeźwo na sprawę a nie dać ponosić się emocja.
A póki co nikomu niczego nie udowodniono
Na sądowe dowody i wyroki trzeba długo czekać; tu nie można było dalej pozwolić, aby nic nie zmieniać w tym DPS, gdy pojawiły się zeznania i zdjęcia o złym traktowaniu dzieci - dlatego dobrze, że odsunięto personel od dalszej pracy (czy dobrze pamiętam, że to zrobiono?).
Do czasu wyjaśnienia sądowego (czy innego) teoretycznie winni są niewinni, ale czasem i bez sądu wiadomo, jak jest (sąd tylko to potwierdzi, ale że trwa to długo, to działać trzeba szybko, by się krzywda nie utrwalała...).
No tak niektórzy piersi do wydawania wyroków bez śledztwa..

A co Chrystus mówił o osadzaniu innych?
Ostatnio zmieniony 25 cze 2022, 7:59 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes - nie o osądzanie/wyrokowanie chodzi, ale o dobro dzieci.
Czy wg Ciebie należało NIC nie robić w sprawie DPS w Jordanowie?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 25 cze 2022, 8:03 @Aloes - nie o osądzanie/wyrokowanie chodzi, ale o dobro dzieci.
Czy wg Ciebie należało NIC nie robić w sprawie DPS w Jordanowie?
Odsunięcie ich od opieki nie jest stwierdzeniem ich winy.

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
"Oświęcim: śledztwo w sprawie znęcania się nad dziećmi w żłobku - tvp.info" https://www.tvp.info/46084253/oswiecim- ... i-w-zlobku

Przypadki przemocy zdarzają się wszedzie
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 25 cze 2022, 8:22 Odsunięcie ich od opieki nie jest stwierdzeniem ich winy.
Od orzekania oficjalnego są sądy, ale że odsunięto je, to słuszne było!
Aloes pisze: 25 cze 2022, 8:22 Przypadki przemocy zdarzają się wszedzie
Fakt; dlatego należy reagować szybko i zdecydowanie [ciekawe, czy zakonnik Ryszyk by zareagował odsunięciem tych zakonnic, gdyby miał taką władzę??]
Zbyszek pisze: 25 cze 2022, 8:03 A co Chrystus mówił o osadzaniu innych?
Masz może na myśli to?:
Mt 7,1 BT5 (Biblia Tysiąclecia V [1999])
(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.


Jeśli tak, to co powiesz na to [czy Jezus totalnie zabrania każdego osądzania?]:
J 7:24 DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(24) Przestańcie sądzić po pozorach, lecz sądźcie sądem sprawiedliwym.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Skaza

Nieprzeczytany post

Co wy się tak czepiacie tego O.Rydzyka niech sobie chłop ma te radio dla babć i innych osób którym pasuje taki format. Mają przynajmniej swoja stację w radiu i jak np. mają słaby wzrok osoby w podeszłym wieku lub niedowidzą to mogą pomodlić się wspólnie z kimś tak jakby albo mszy posłuchać gdy są zupełnie sami. Nikt nikogo nie zmusza by słuchać radia lub oglądać jego kanał w tv. Wolność Tomku w swoim domu. Dajcie mu spokój i pozwólcie innym żyć po swojemu jeśli nie nawołują do nienawiści jak inne stacje, witryny czy kanały medialne których zapewne na co dzień słuchacie. Ich się czepiajcie i ich szefów bo robią coś o wiele bardziej gorszącego ogół społeczeństwa.

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
Ja dzisiaj żale się na potworny upał który dokucza rodzicom, mojemu zwierzakowi i skazie :D #:-S
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 25 cze 2022, 8:29 [ciekawe, czy zakonnik Ryszyk by zareagował odsunięciem tych zakonnic, gdyby miał taką władzę??]
Nie korzystam z mediów o. Rydzyka, ale czemu ma służyć takie rozważanie co by było gdyby?
Może w ogóle by do tego nie doszło, a może w ogóle takiego DPSu by nie było, albo zaraz by zbankrutował po jego otwarciu. Teorii setki można wymyślić.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 25 cze 2022, 7:59
A co Chrystus mówił o osadzaniu innych?

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ