Problem DPS w Jordanowie

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@abi - wybacz, ale osobiście nie widzę za bardzo silnego powiązania tego, co podajesz do tematu osądzania... [ale mogę źle patrzeć].
8-|
Zacytowałem obok siebie Mt 7,1 oraz J 7,24 - by pokazać, że osądzanie nie jest totalnie zakazane! Jest ono dopuszczalne, ale pod pewnymi warunkami... Może się wspólnie - piszę do wszystkich - zastanowimy: jakie to warunki (odsyłam do szerszego kontekstu tych podanych wersetów).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na razie nie mamy podstaw ani by osądzać, ani by uniewinniać.
Ja - po doświadczeniach kłamstw w raporcie Ryana, po turbokłamstwie (film "Siostry Magdalenki"), polskim casusie ks.Dymera i wielu, wielu innych podobnych, w kontekście toczącej sie nagonki na Kościół, zaczekam na orzeczenie śledztwa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę portal, który podał te rewelacje.
Nie ma sporu co do oceny faktycznych nadużyć czy przestępstw – każdy taki przypadek to o jeden przypadek zbyt dużo. Jeżeli oskarżenie zostanie poparte faktami, należy zjawisko "wypalić gorącym żelazem". Jednak rozpętana kampania przypomina raczej schemat: wizyta w maglu => bieganie po ulicy i wskazywanie palcem przypadkowo wybranych osób.

Nie wiemy jaka jest prawda. Dla nas - przy ocenie - jednak uczciwie jest poczekać na wyniki śledztwa.

Oczywiscie sytuacja śledczych jest inna - oni mają obowiązek podejrzewać przestępstwo i - co ważniejsze - jeśli jest jakiekolwiek podejrzenie nieprawidłowości, natychmiast zabezpieczyć sytuację osób potencjalnie zagrożonych.
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

znalazlam w innym artykule slowa i okreslenia ktorych mi w tym watku zabraklo

"model myślenia o Kościele jak o oblężonej twierdzy, gdzie każde wskazanie problemu w nim traktowane jest jak atak, wciąż jest w pewnych kręgach żywy. Dlatego osoby pokrzywdzone, które zdecydowały się zgłosić swoją krzywdę, spotykają się nieraz z absurdalnym zarzutem, że są wrogami Kościoła."

" Czerwona lampka się zapala, ale nie tam, gdzie trzeba. "Ochronić instytucję, a nie pokrzywdzonych" - póki takie myślenie będzie dominowało, każdy krok w stronę oczyszczenia Kościoła i ochrony dzieci będzie niwelowany przez kilka kroków wstecz w stronę obrony wizerunku"

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
ODPOWIEDZ