Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Z miasta na wies

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dla mieszczuchów polecam kanał synaptycznej Pani, która mieszkając w mieście kupiła sobie dom z 1903 roku.

https://youtube.com/c/Tosi%C4%99nieuuuda
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

To ja niedługo będę też mieszczuchem :(( :(( :((
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

mieszczaneczka ;)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 27 wrz 2022, 15:33 Dla mieszczuchów polecam kanał synaptycznej Pani, która mieszkając w mieście kupiła sobie dom z 1903 roku.

https://youtube.com/c/Tosi%C4%99nieuuuda
Ludzie to jednak mają parcie na szkło ;) syndrom narcyzmu w pełni u takich osób aż nadto widoczny ;))

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Lunka pisze: 27 wrz 2022, 16:37 To ja niedługo będę też mieszczuchem :(( :(( :((
Da się wytrzymać Lunko, ale co "za miastem" to za miastem. Klimat i warunki życia bez porównania już zawsze na plus dla opcji dalszej od centrum.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza na pewno zawsze na plus?
Jak jadę na wieś na działkę to do sklepu mam 800 m. a w mieście 50 m do żabki, 100m do Biedronki.
Na wsi do kościoła muszę pojechać autem, bo parafia obejmuje kilka wsi a w mieście mam 3 kościoły w najbliższej okolicy, a do swojego mam 120 m.

A jak już przychodzi udać się do specjalistów, czy ogólnie do przychodni... w mieście wprawdzie tłok i kolejki do lekarza, ale tez lekarzy więcej, także prywatnych i dużo możliwości leczenia czy badań... ze wsi to wyprawa, chyba że się mylę i nie jestem na bieżąco. Jak to ze służbą zdrowia na wsi jest?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 27 wrz 2022, 18:34
Aloes pisze: 27 wrz 2022, 15:33 Dla mieszczuchów polecam kanał synaptycznej Pani, która mieszkając w mieście kupiła sobie dom z 1903 roku.

https://youtube.com/c/Tosi%C4%99nieuuuda
Ludzie to jednak mają parcie na szkło ;) syndrom narcyzmu w pełni u takich osób aż nadto widoczny ;))

Ale ze o co chodzi????

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Magnolia pisze: 27 wrz 2022, 19:43 @Skaza na pewno zawsze na plus?
Jak jadę na wieś na działkę to do sklepu mam 800 m. a w mieście 50 m do żabki, 100m do Biedronki.
Na wsi do kościoła muszę pojechać autem, bo parafia obejmuje kilka wsi a w mieście mam 3 kościoły w najbliższej okolicy, a do swojego mam 120 m.

A jak już przychodzi udać się do specjalistów, czy ogólnie do przychodni... w mieście wprawdzie tłok i kolejki do lekarza, ale tez lekarzy więcej, także prywatnych i dużo możliwości leczenia czy badań... ze wsi to wyprawa, chyba że się mylę i nie jestem na bieżąco. Jak to ze służbą zdrowia na wsi jest?
Zależy od wsi tak jak i odległości, też zależy. Tma gdzie mieskzali moi rodzice były 3 przychodnie, pod nosem biedronka, stacja PKP, bank, przedskzole i żłobek. Ogólnie mega dobry punkt a wieś i nie miasto. Kościół też był 300 metrów piechota. Pewnie dlatego ten dom się tak szybko sprzedał
Skaza

Nieprzeczytany post

@Magnolia To prawda i jest zazwyczaj ze wsi wszędzie dużo dalej odległością niż mieszkając w mieście, ale obecnie już niemal wszyscy mają przynajmniej jedno swoje auto także ta sprawa już zanika jako problem jako taki. Dla mnie wieś wygrywa z miastem przede wszystkim klimatem, bliskością przyrody, świeżym powietrzem, łatwym dostępem do ogródka warzywnego oraz ciszą i spokojem tam jakby czas wolniej płynął niż w ruchliwym mieście. To oczywiście podejście indywidualne, ale dla mnie to sprawy bardzo istotne i stąd taka moja opinia. Tryb życia i upodobania też są istotne bo jeśli ktoś lubi w wolnym czasie chodzić do kawiarni, kina, dyskoteki lub na basen i nie cierpi owadów wszelkich to wtedy wieś łapie minusa na samym starcie.

@Aloes mam na myśli takie upublicznianie swojego prywatnego życia przed całym światem. Mi to zawsze pachnie narcyzem i przerośniętym ego. Nawet jak kanał ciekawy i sensowny przesłaniem to nie umiem odrzucić w sobie takie wrażenia jakby tacy ludzie chcieli na siłę zabłysnąć, wywyższyć się lub lansować na gwiazdy ekranów. Wiem wiem takie czasy i świat obecny, ale mnie to razi i ciut odrzuca taka forma przekazu informacji.

Ps. Także masz rację Magnolio ... nie zawsze ... bo to za każdym razem będzie indywidualne spojrzenie na sytuację. Dla skazy "zawsze" ;)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2022, 22:37 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 27 wrz 2022, 22:34 @
@Aloes mam na myśli takie upublicznianie swojego prywatnego życia przed całym światem. Mi to zawsze pachnie narcyzem i przerośniętym ego. Nawet jak kanał ciekawy i sensowny przesłaniem to nie umiem odrzucić w sobie takie wrażenia jakby tacy ludzie chcieli na siłę zabłysnąć, wywyższyć się lub lansować na gwiazdy ekranów. Wiem wiem takie czasy i świat obecny, ale mnie to razi i ciut odrzuca taka forma przekazu informacji.
A nie mierzysz aby ich własna miara bo tego nie rozumiesz i sam jesteś samotnikiem?

Mi się wydaje że wszelkie narzucające się nam oceny innych są wada naszej grzesznej natury i należy się tego wystrzegać.
Skaza

Nieprzeczytany post

Teraz ja nie rozumiem a co ma wspólnego bycie samotnikiem z upublicznianiem swoich prywatnych spraw w internecie ? przecież ta Pani może mieć całą masę znajomych w realnym świecie nie robiąc wokół swojego życia takiej opery mydlanej. Osobiście nigdy nie marzyłem o występowaniu w tv ani by być rozpoznawalnym jakkolwiek.

Jeśli ktoś coś udostępnia to właśnie po to by być ocenionym, dlatego czemu "zabraniasz" mi wyrażania się o tym w sposób negatywny skoro tak to postrzegam i odczuwam. Jak rozumiem trzeba wypowiadać się zawsze tylko pozytywnie o niektórych ludzkich zachowaniach tak ? bo jak powiem, że to niemądre to już grzeszę ?
Nie oceniam tej osoby jako człowieka tylko jej zachowanie/styl życia które uważam za nierozsądne i ciut ... niedojrzałe.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 27 wrz 2022, 18:34
Aloes pisze: 27 wrz 2022, 15:33 Dla mieszczuchów polecam kanał synaptycznej Pani, która mieszkając w mieście kupiła sobie dom z 1903 roku.

https://youtube.com/c/Tosi%C4%99nieuuuda
Ludzie to jednak mają parcie na szkło ;) syndrom narcyzmu w pełni u takich osób aż nadto widoczny ;))
Przyznam, że i mnie zraziła ta ocena w chwili przeczytania tego zdania.
Obejrzałam kilka odcinków z tego kanału i muszę przyznać, że kobieta aż tryska dobrą energią. W zasadzie od razu zyskuje szacunek i podziw, gdy opowiada o kupnie starego domu, aby go uratować i przekształcić w dom funkcjonalny. Jest w tym dużo szaleństwa, ale tez pasji i promuje pewien styl życia z przyrodą w zgodzie, bo jeszcze tam nie mieszkała a już założyła ogródek, z owoców robi przetwory. Naprawdę wszystko robi sama, od pielenia po wynoszenie złomu, od szorowania ścian i czyszczenie belek nośnych w stuletnim domu. Wszystkiego się uczy od rodziców, od widzów- jak choćby skorzystała z rady widza by łatwiej rozpalać w piecu.
I wszystko robi z uśmiechem.
To budzi mój podziw i szacunek.
A do tego kręci filmy, bo robił to jej tata i ona się tym zapaliła od dziecka. a w pewnym momencie pomyślała by dzielić się tym co przeżywa z innymi... z doświadczenia wiem, ze samo kręcenie filmów jest czasochłonne, ale składanie ich i dobranie muzyki to już naprawdę wymaga czasu i dużej cierpliwości. tym bardziej podziwiam, ze po dni pracy fizycznej ma jeszcze na to siłę i ochotę.

Rozumiem @Skaza twoje obserwacje świata, ze wielu ludzi chce zaistnieć, a w gruncie rzeczy nie ma nawet co pokazać poza ciuchami czy wyglądem - to rozumiem, że w pełni narcystyczne parcie na szkło. Ale na tym kanale kobieta pokazuje swoją pracę i pasję do życia na wsi, dokumentuje swój remont, na który sama zarobiła z mężem. Ratuje kawałek historii, bo taki dom pewnie by tylko niszczał.
Myślę że to coś nowego i ożywczego, czego wcześniej nie oglądałam, więc chętnie zostanę widzem, przynajmniej na jakiś czas.

Co do kanałów na YT w ogóle.... wiele jest koszmarnych, wiele nudnych... wiele też pożytecznych, wiele wiedzy tam zdobyłam. Nie mam telewizji od kilku lat i jakoś mi jej nie brak, bo nic ciekawego i naprawdę interesującego mi nie dawała, za to cieszy mnie to, ze ludzie wykorzystują YT do przekazywania swoich doświadczeń i dzielą się wiedzą z innymi. i jest to takie naturalne a nie sztuczne jak w Tv.
Dlatego nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ze mają parcie na szkło, albo pragną łatwego zarobku... bo twórcy Yt bardzo się różnią i mają różne motywacje. A zarobki jako takie zaczynają się przy dużo większej widowni.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Macie do tego pełne prawo @Magnolia by mieć pozytywną opinię na temat dzielenia się swoim życiem czy pasjami w ten sposób w sieci i to szanuję. Mi on się nie podoba od samego początku swojego powstania bo to dla mnie trochę taki Big Brother. Kiedyś gdy blogi takie wyłącznie tekstowe zaczynały być popularne ich obrońcy mówili, że to rodzaj takich tradycyjnych pamiętników ... no ok ... tylko czy ludzie prowadzący swój pamiętnik dawali go potem ludziom innym w większości obcym by go sobie czytali ? otóż nie. Ten syndrom upubliczniania wszystkiego wszystkim bardzo mnie niepokoi i nigdy nie zgodzę się osobiście, że to słuszny kierunek wyrażania siebie. Czy nie wystarczyłoby gdyby ta Pani robiła wyłącznie zdjęcia i tekstowe opisy tych przeróbek/remontów jeśli już koniecznie czuję taką potrzebę dzielenia się tym doświadczeniem ze światem ? czy musi to nagrywać i robić taki swoisty cyrk na kółkach z własnego życia i domu ? jak sama piszesz Magnolio po wszystkim co wykona w ciągu dnia jeszcze montuje ów filmiki i zapewne udziela się na jakiś stronach społecznościowych również temu poświęconych. Czy ktoś taki będzie miał wystarczającą ilość wolnego czasu by zwyczajnie spędzić go z bliskimi lub pomodlić się ? przypuszczam, że ciężko jest o to przy takim trybie życia. To oczywiście jej sprawa i wybory, ale skoro jest to kanał ogólnodostępny to i skaza może swoją opinię wypowiedzieć;) dla mnie to postawa nie do zaakceptowania.
Zgadzam się, nie wszystko na youtube jest złe, ale bardzo wiele jednak takim jest i moim zdaniem takie kanały osób prywatnych też się do ów negatywnych zaliczają. To moja prywatna skala oceny i nikomu nie zamierzam jej narzucać:)

Ps. Ciesze się, że napisałem w tym wątku Aloesa swoje zdanie bo z biegiem postów wynikło przynajmniej, że nie we wszystkim się zgadzam z Magnolią ;) i Aloes nie będzie już mógł mówić, że zawsze myślę i mam zdanie takie samo ;))

Pozdrawiam ciepło :ymhug: ~o)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się Skaza że nie obejrzałeś ani jednego filmu tej Pani skoro to co ona pokazuje porownujesz z Big Brotherem czy też twierdzisz że ona robi cyrk na kółkach ze swojego życia. Nie wiem ale to odrazu widać że oba rodzaje materiałów się znacząco różnią,
Pozatym ona jeśli chodzi o swoje typowo prywatne życie to dość mało zdradza.


Może ktoś jeszcze z was zajrzał na kanał tej Pani? Co myślicie?
@Lunka ,@Dominik , @Melisska ,@Krzysiek
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2022, 13:37 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zajrzałem, dwa nawet w wiekszisci obejrzalem. Zasubskrybowalem i musze przyznać że filmy dobrze się oglada.
Dzieki @Aloes .
Jeszcze do kanału wrócę, no "ruinersi "to mi się spodobalo określenie :)
Nie tylko to oczywiście.
Warto zajrzeć :)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2022, 14:17 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ