Zbliżają się święta....

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7041
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3263
Podziękowano: 3489
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 19 gru 2022, 15:21 A nie obawiasz się @Magnolia , że Taro będzie chciał się z nią przywitać ?
właśnie dlatego stoi wyżej, bo gdyby stała na podłodze to pewnie by ja obsikiwał... zaskoczony jest tylko migającymi światełkami, a niestety zaraz po włączeniu migają, trzeba je ustawić na mniej migający program.
Ale generalnie akceptuje ją w otoczeniu
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Słyszałem, że migające światełka przykuwają zwierzęcą uwagę ogólnie dość silnie i bywa, że koty skaczą na drzewko chcąc na to świecące coś zapolować. Nie wiem jak z tym jest u piesków.

Martwię się trochę o Beti, jakaś dziwna jest dzisiaj, nie chce jeść i ciągle taka osowiała i zaspana jest. Teraz nawet zwinięta w kłębek śpi ciągle a zawsze o tej porze szalała bardzo jak dotąd i skakała na wszystko. Ehh mam nadzieję, że nie zachorowała na coś jak Mici niedawno i jej tez nie stracę :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 19 gru 2022, 18:29 Słyszałem, że migające światełka przykuwają zwierzęcą uwagę ogólnie dość silnie i bywa, że koty skaczą na drzewko chcąc na to świecące coś zapolować. Nie wiem jak z tym jest u piesków.

Martwię się trochę o Beti, jakaś dziwna jest dzisiaj, nie chce jeść i ciągle taka osowiała i zaspana jest. Teraz nawet zwinięta w kłębek śpi ciągle a zawsze o tej porze szalała bardzo jak dotąd i skakała na wszystko. Ehh mam nadzieję, że nie zachorowała na coś jak Mici niedawno i jej tez nie stracę :(
Jak ma szcepieniq wszystkie to nie powinna zachorować. Może zjadla coś i m aniestrawność. Koty żyją zdecydowanie dłużej niż króliki, i śmierci królika można się szybko spodziewać.
Skaza

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że to ewentualnie tylko jakieś gorsze jej samopoczucie, oby :(
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7041
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3263
Podziękowano: 3489
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza Taro co rusz ma kaprysy w jedzeniu, a nawet dwa dni nie pił, więc domyślam się co przeżywasz. Ale popatrz na to jak na swoje różne nastroje i samopoczucie.
Zwierzę nie da się odwodnić ani zagłodzić... instynkt działa! Trzy dni bez jedzenia może zwierze wytrzymać , oby piło.
Taro ma na przykład taki zwyczaj ze je tylko z dywanu... ilośc różnych misek, talerzyków itp niezliczona.. a on tylko z dywanu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Oby Magnolio oby :( próbowałem dać jej wszystkie ulubione przysmaki, ale nic nie chce póki co i pić też nie próbuje. Była siku w kuwecie, ale tyci tyci. Może do jutra jakoś jej przejdzie. jak próbuje ją pogłaskać to się uchyla, może to jednak brzuch i ją pobolewa :(
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 19 gru 2022, 20:19 Oby Magnolio oby :( próbowałem dać jej wszystkie ulubione przysmaki, ale nic nie chce póki co i pić też nie próbuje. Była siku w kuwecie, ale tyci tyci. Może do jutra jakoś jej przejdzie. jak próbuje ją pogłaskać to się uchyla, może to jednak brzuch i ją pobolewa :(
Jak się nie poprawi za 2-3 dni to Poprostu jedz do wet
Skaza

Nieprzeczytany post

Na dzielnicy byłem z nią u wet to i teraz najwyżej pójdę. Tyle dni nie będę czekał bo święta lada chwila. Jak jutro nie będzie dalej piła do południa to opatulę transporter grubszym kocem i pobiegnę by ją tam obejrzeli.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

A kupujes mu kocia karmę.?
Skaza

Nieprzeczytany post

Tak, whiskas junior jej daje od samego początku właściwie. Teraz powoli przyzwyczajam ją do tej karmy tylko, że w wersji dla dorosłych już kotów. Ma złą cechę, że zjada wszystko co znajduje na podłodze :( a to zawsze sprzyja możliwości, że coś zje nieodpowiedniego i nawet tego nie zauważę ehh.
Skaza

Nieprzeczytany post

Sorki za taki koci offtop tutaj w wątku, jest nadzieja zjadła ciut karmy i pochlipała ciut wody po niej niedawno.

Z tego wszystkiego nie usmażyłem kapusty do pierogów dzisiaj tak jak planowałem, ale chrzanić to jutro też jest dzień to i nadrobię jak Bóg da.
Melisska

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 19 gru 2022, 23:58 Sorki za taki koci offtop tutaj w wątku, jest nadzieja zjadła ciut karmy i pochlipała ciut wody po niej niedawno.

Z tego wszystkiego nie usmażyłem kapusty do pierogów dzisiaj tak jak planowałem, ale chrzanić to jutro też jest dzień to i nadrobię jak Bóg da.
Pewnie ze tak, zdążysz z wszystkim. Spokojnie .
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 11 gru 2022, 23:05 Wypatrzyłem sobie niedawno w markecie i zamówiłem u świętego Mikołaja, byłem w miarę grzeczny w tym roku to może się uda i go dostanę :ymdaydream: umie powtarzać ostatnio usłyszane z otoczenia słowa :ymdaydream: i tak fajnie tańcuje przy tym.

Obrazek
Wiedziałem, że gdzieś to to widziałem =))
https://www.youtube.com/shorts/M1Nt3EZf9_M
Ostatnio zmieniony 20 gru 2022, 12:11 przez Bibliotekarz, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Skaza

Nieprzeczytany post

To właśnie mój kaktusik zamówiony u Mikołaja :) tylko, że mój chyba nie świeci. Tylko tańczy i powtarza słowa :)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7041
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3263
Podziękowano: 3489
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy byłeś już u spowiedzi by przygotować Panu drogę do swojego mieszkania (serca)?
Choinka i potrawy nie zbawią, a żywy Bóg- Chrystus przychodzi, by zbawić.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Idę lada dzień, mam nadzieję, że i do mnie zawita :)
Melisska

Nieprzeczytany post

Ja byłam w niedziele:)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Obrazek
Niby jeszcze za mały ale radość ogromna:)
Skaza

Nieprzeczytany post

Fajne, na pewno synek będzie zerkał jak zasuwają autka szybko :-bd ;)
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trzeba by wypróbować... ;)

Małe inspiracje prezentowe:
https://www.elemosineria.va/papal-bless ... s/?lang=pl
https://paracordprojekt.pl/rozance-786

Może trochę poniewczasie, ale jest wiele okazji w ciągu roku...
Różaniec kupiłem niedawno chrześniakowi w prezencie - jest nie do zdarcia - sam sobie kupię w przyszłym roku :)
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
ODPOWIEDZ