To forum jest prawie martwe

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeżeli cokolwiek tu skierowane było do mnie, to powiem tylko: ja się nie obrażam i nic nigdzie nie zgłaszałem.

Myślę, że nie ma też jakiegoś wielkiego powodu na obrażanie. Ale każdy ma różną wrażliwość...

Zastanowiłbym się też trzy razy nad banowaniem. Może nauczmy się siebie bardziej tolerować..?
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na tej jakże uduchowionej ,kulturalnej stronie widać i czuć wasz szacunek dla każdego człowieka!Ten prawdziwy , chrześcijański!Odplacacie dobrem za zło ,oto.....Alem frajer ,prawda?

Dodano po 49 sekundach:
W takich sytuacjach poznaje się prawdziwy stan swojej duszy ,serca.... Dobranoc!

Dodano po 17 minutach 26 sekundach:
I coś na dobry sen.Ostatnio w sklepie podeszła do mnie kobieta prosząc o kupno czegoś do jedzenia.Zaproponawalem żeby sobie wybrała a ja zapłacę.Przy kasie okazało się ,że pani wzięła najdroższe wiktuały!Sam sobie bym takich nie kupił... Cóż było robić? Zapłaciłem ale nauczka była.Oj była...

Dodano po 5 minutach 4 sekundach:
Bibliotekarz.Nie szokuj mnie tuż przed snem!Dobranoc!😃
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Spokojnej nocy wszystkim życzę.
Przykro mi czytać te posty pełne nerwów. Ale widocznie coś wywołało tą sytuację, nie jestem na czasie.
Chciałam się tylko nie zgodzić w kwestii tego, że nie ma tu życzliwych ludzi.
Adamie może za krótko by tak ocenić?
Jest nas niewielu ale właśnie ta ilość pozwala nam się dobrze znać. Piszesz, że na tamtej stronie dobrze się znaliscie. My też tutaj bardzo dobrze się znamy. Znamy swoje problemy, pomagamy sobie, modlimy się za siebie, wiemy za co się nie obrażać, gdy ktoś coś palnie...
To jest naprawdę garstka cudownych ludzi, którzy mają miejsce w moim sercu.
Szkoda, że nie dałeś szansy na poznanie.
Życzę zdrowia i dobra w życiu.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Linka , dziękuję za życzenia!Tu jest grupa religijna ,pod ścisłą kontrolą(zgodność wypowiedzi z doktryną)a ja szukam jakiegoś forum typowo chrześcijańskiego.Kaszel nie daje mi zasnąć .Uważaj dziewczyny na siebie!Chyba nigdy nie czułem się vgorzej(psychicznie i fizycznie).Tegoroczna grypa to koszmar!A to już piąty dzień... Nie lubię cierpieć.Trzymaj się ciepło Lunka!Twój Nick od razu wzbudził moja sympatię ,gdyż siedem lat mieliśmy wspaniała przyjaciółkę suczkę shi-tsu Lunę.Kurcze a może Cię obrażam!?Odeszła a teraz mamy cudownego kundelka że schroniska...

Dodano po 12 minutach 50 sekundach:
Nie zasnę...Wiecie,wspominałem o sporze w sprawach aborcji...Ksiądz Boniecki w TP twierdził,że nie należy pochopnie potępiać inaczej myślących...Problemem np.jest to,że zapłodniona gameta może się jeszcze podzielić na bliźniaczki ,trojaczki ,itp.Czyvjest więc ona już osobą?I KS.Boniecki i ja jesteśmy oczywiście przeciw aborcji ale w wyjątkowych (naprawdę wyjątkowych sytuacjach) są jednak jakieś niewielkie,teoretyczne wątpliwości...W TP nie boją się takich zagadnień...
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 05 sty 2023, 23:52 Spokojnej nocy wszystkim życzę.
Przykro mi czytać te posty pełne nerwów. Ale widocznie coś wywołało tą sytuację, nie jestem na czasie.
Chciałam się tylko nie zgodzić w kwestii tego, że nie ma tu życzliwych ludzi.
Adamie może za krótko by tak ocenić?
Jest nas niewielu ale właśnie ta ilość pozwala nam się dobrze znać. Piszesz, że na tamtej stronie dobrze się znaliscie. My też tutaj bardzo dobrze się znamy. Znamy swoje problemy,
znamy swoje koty po imieniu i psa magnolii tez :)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Smutny z ciebie człowieczek nieAdamie...
W sumie to i ja już teraz czekam na powrót spokoju i normalności...
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Człowieczek?Wstyd!Jestem z królewskiego rodu !Jak to powiedział ten znany Rabin?,"największym grzechem człowieka jest to ,że zapominać iż jest księciem.Glowa do góry chłopcze!I uśmiechnij się!

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
Aha, czuję się trochę lepiej.Spiesze was uspokoić

Dodano po 11 minutach 14 sekundach:
Bibliotekarz ,tak marginesie:czego ty człowieku chcesz ode mnie ,czy od Adama?Czy ja Ccie zaczepiam?Lubisz takie pseudo-sprzeczki? budują twoje ego czy coś tam?Dziecinada...

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
W poniedziałek zapomnę,że w internecie jest taka osobliwości,Tak jest zawsze ..W przemianie często przez wiele miesięcy nie pisalemy...Wir , życia...Grunt ,że ludzie ostrzeżeni przed wami Bywają wrażliwcy nierozumiejący ,że to sztuczny świat.Wierzycie tu w wykreowane wersję siebie . Tragedia Serdecznie Was pozdrawiam! Dzisiaj już nie napiszę.Moj czas jest cenny

Dodano po 6 minutach 1 sekundzie:
Chłopak wczoraj wieczorem się wychylił ale natychmiast mu pokazano miejsce w szeregu! Imponujące! Jestem pod wrażeniem Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam2 pisze: 05 sty 2023, 16:49 Ktos tu próbuje naśladować Chrystusa? Na niego pluli a on im błogosławił...Marne prochy jesteśmy...
Adamie a jak TY próbujesz naśladować Chrystusa?
Jak TY nam błogosławiłeś od początku?
Jaką postawę katolicką TY zaprezentowałeś na forum?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bóg widzi, że nikomu z was źle nie życzę i że jestem sobą. Dostrzegasz np. różnice pomiędzy: jesteś zły, a źle postąpiłeś ale nie jesteś zły? Ja całe życie mam kłopoty przez swój język..
Trzymaj się ciepło.Grypa w natarciu!

Dodano po 41 sekundach:
Jem śniadanie i po raz setny oglądam Znachora. Co za film!

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
Mam też taki nieciekawy jeden z etapów w życiu. Czuje przesyt, bezmiar znużenia książkami ,ta wiedza, która nie zbliża do Boga. W domu nie mam już gdzie trzymać książek z kosmologii, teologii, itp. wyrzucam tony Tygodników Powszechnych i Gościów niedzielnych, a Bożego pokoju w sercu jak nie było tak nie ma, Nie ciesz mnie już dociekanie, dyskusje...Ech...
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szkoda, że nie pomyślałeś aby te Tygodniki i Goście oddać komuś, gdzie jeszcze się przydadzą... biblioteki, domy samotnej matki, zakony kontemplacyjne, więzienia... mnóstwo dobra mógłbyś uczynić...

Nie odpowiedziałeś na moje pytania.

Doskonale rozumiem różnice między "jesteś zły" a "źle się zachowujesz" - zwracamy Ci uwagę na to drugie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2003
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 587
Podziękowano: 1562
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mamy wątek, można w nim napisać jakie książki/gazety ma się do oddania
viewtopic.php?f=16&t=917
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gościa ostatnio wielką torbę położyłem w przedsionku kościoła, a TP to raczej katolicy nie lubią.
Moja żona, nauczycielka tego tygodnika nienawidzi, ale Rydzyk dla niej Święty! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zmierzysz się z pytaniami, czy rozmawiasz sam z sobą?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Książek jednak nie oddaję.Do każdej jestem przywiązany.Pelne ich walizki trzymam w warsztacie na działce.Hmm...Na nasze życie przeogromny wpływ ma jednak dzieciństwo.Ja przez całą podstawówkę mieszkałem u babci bo było blisko do szkoły.Babcie nie miała nawet radia więc uciekałem w książki w mnóstwo książek. Irak już zostało...Potrafię czytać po kilka na raz Strach iść do biblioteki..Żona ,praca , dzieci....

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
Aha, te pytania....A o belce i drzazdze słyszałaś?😉 Lepiej tego nie tykać ot. Życie.. Wybacz ale nie chce mi się dyskutować. Cala noc-okropny kaszel.... Pozdrawiam!

Dodano po 7 minutach 57 sekundach:
No, pora na gipsy Jazz. Joscho Stephan i Emmanuel. Rewelacyjna technika. Polecam.,
Żona w kościele, to trochę zdążę posłuchać

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Ten cygański jazz to czary! Chce się żyć!

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Jak to możliwe, że moja wykształcona żona (wciąż studiuje) cięgle powtarza za niedoinformowanymi duchownymi, iż na niebo trzeba sobie zasłużyć! W pobliżu mamy niestety klasztor redemptorystów do jego parafii należymy ...

Dodano po 11 minutach 42 sekundach:
Co to znaczy pasją !? Gra całym sobą, na swój sposób, nie zna nut (trudno w to uwierzyć).
Sporo wydanych płyt, mnóstwo koncertów. Jak tu nie zazdrościć Tommyemu Emmanuelowi?!

Dodano po 9 minutach 7 sekundach:
No i koniec tego dobrego! Żona wróciła!"..nawet w święta muszę tego słuchać?!
Z Kościoła wraca zawsze bardzo ważna i poważna 😂
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam2 pisze: 06 sty 2023, 4:11 I KS.Boniecki i ja jesteśmy oczywiście przeciw aborcji ale w wyjątkowych (naprawdę wyjątkowych sytuacjach) są jednak jakieś niewielkie,teoretyczne wątpliwości...W TP nie boją się takich zagadnień...
Sformułujmy to porządnie:
"I KS.Boniecki i ja jesteśmy oczywiście przeciw mordowaniu bezbronnych dzieci, ale w wyjątkowych (naprawdę wyjątkowych sytuacjach) są jednak jakieś niewielkie,teoretyczne wątpliwości...W TP nie boją się takich zagadnień..."
Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie lubię sprzeczek. Teraz już tylko czekam...

Skojarzyła mi się książka "Martin Eden", sam się przyznałeś, że masz te same objawy. Może najwyższa pora coś z tym zrobić? Oby nie to, co Eden...
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"
Adam2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2023, 21:24
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Stron Eden?Czytałem w dzieciństwie i pamiętam też dobry serial.Ja ci polecam Jądro Ciemności

Dodano po 20 sekundach:
Martin
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7014
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3259
Podziękowano: 3486
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mija 19:39, a więc minęło 24 h dane Adamowi na pożegnanie.

temat zamykam.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zablokowany