Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Postanowienia/marzenia

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Melisska

Nieprzeczytany post

Macie jakieś noworoczne postanowienia? a może marzenia?


Ja chcę w końcu nauczyć się języka hiszpańskiego.
Nie wiem skąd mi się to wzięło może z dawnych telenowel hiszpańskich ale uwielbiam ten język, kraj, kulturę... zobaczymy co z tego wyjdzie. Myślicie że można w domu nauczyć się tego języka nie chodząc do szkoły językowej ?? korzystam z You tube i ogólnie z internetu, mam aplikację w telefonie która też fajnie uczy hiszpańskiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Melisska pisze: 09 sty 2023, 20:22 Macie jakieś noworoczne postanowienia? a może marzenia?


Ja chcę w końcu nauczyć się języka hiszpańskiego.
Nie wiem skąd mi się to wzięło może z dawnych telenowel hiszpańskich ale uwielbiam ten język, kraj, kulturę... zobaczymy co z tego wyjdzie. Myślicie że można w domu nauczyć się tego języka nie chodząc do szkoły językowej ?? korzystam z You tube i ogólnie z internetu, mam aplikację w telefonie która też fajnie uczy hiszpańskiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Tak jak najbardziej, przy systematycznej nauce 2h dziennie jest to do ogarnięcia dość szybko.
Melisska

Nieprzeczytany post

No to super, może się uda, a ty Aloesie masz jakieś postanowienia?marzenia?

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Podobno św. Jan Paweł II znał aż 7 języków obcych! (jak nie więcej..) :ymapplause:
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Melisska oj tak, też jestem fajnką hiszpańskiego, polecam bardzo. Można się samemu nauczyć wszystkiego, później przydadzą się konwersacje. Moje postanowienie w tym roku to nauka rosyjskiego 😅.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Podziwiam Was dziewczyny za samodzielną naukę języków!!! Super!!

Ja nie robię postanowień z zasady. Unikam w ten sposób rozczarowania sobą. =))
Poprzedni rok był trudny, a trudne sprawy się ciągną... więc pierwsze, co mi przyszło do głowy na pytanie zadane w pierwszym poście, to pomyślałam: oby przetrwać! :ymdaydream:

a tak w drugiej myśli to bardzo chce mieć za sobą pewien zabieg w sedacji, ale to już za miesiąc, więc jak tylko to zrobię, to reszta roku będzie spokojniejsza, chociaż w kwestii zdrowia.

Na pewno będę sadzić nowe krzewy, rośliny i warzywa - ale to sama radość! :-bd
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Nie mam postanowień. Chciałbym mieć jeszcze jedno dziecko.
Melisska

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 09 sty 2023, 21:44 Podziwiam Was dziewczyny za samodzielną naukę języków!!! Super!!

Ja nie robię postanowień z zasady. Unikam w ten sposób rozczarowania sobą. =))
Poprzedni rok był trudny, a trudne sprawy się ciągną... więc pierwsze, co mi przyszło do głowy na pytanie zadane w pierwszym poście, to pomyślałam: oby przetrwać! :ymdaydream:

a tak w drugiej myśli to bardzo chce mieć za sobą pewien zabieg w sedacji, ale to już za miesiąc, więc jak tylko to zrobię, to reszta roku będzie spokojniejsza, chociaż w kwestii zdrowia.

Na pewno będę sadzić nowe krzewy, rośliny i warzywa - ale to sama radość! :-bd
Powodzenia podczas zabiegu.
Miałam dwukrotnie gastroskopie w sedacji i polecam (sedację).


@esperanza ja się uczyłam w zawodówce rosyjskiego.
Powodzenia :) 🫶


@Aloes super ! Oby się udało 😊
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Melisska na pewno Ci się uda. Ja w liceum też miałam wielką fazę na hiszpański i chyba wtedy z samych rozmówek Pawlikowskiej sporo się nauczyłam. Ale niestety szybko odpuściłam.
Hiszpański jest prosty bo praktycznie jak się pisze, tak się czyta. W porównaniu z francuskim to naprawdę (miałam go w liceum przez 3 lata. Cudowny jezyk ale nic nie potrafię w nim powiedzieć).

Nie mam żadnych postanowień. Może tylko takie marzenie jak Aloes.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Skaza

Nieprzeczytany post

Trzymam kciuki za wasze marzenia i postanowienia, oby się udało :)

Chciałem jeść zdrowiej i mniej ciut w nowym roku, ale idzie mi w kratkę póki co ;)
.
ODPOWIEDZ