Jak dołaczyć do oazy.

Poznajmy bogactwo wspólnot i ruchów w Kościele
Nika123456789
Wyznanie: katolicyzm
Szczęść Bożę
Mam 16 lat i jestem w 2 klasie liceum. Chciałabym dołączyć do Oazy w mojej parafii, ponieważ chcę poznać ludzi w moim wieku, którzy nie piją, nie palą tylko spędzają ze sobą miło czas bez używek. Jestem katoliczką, byłam bierzmowana, więc będę mogła również umocnić wiarę.
W jaki sposób można dołączyć do Oazy?
Na stronie parafii jest tylko godzina spotkań. Nie ma nr. telefonu Czy można po prostu przyjść na spotkanie bez wcześniejszego uprzedzenia? Jest co prawda email i nr. tel. ale ogólne, parafialne. Może powinnam napisać maile z pytaniem? Czy może powinnam pójść do kancelarii parafialnej? I czy w ogóle będę mogła dołączyć skoro wcześniej w żadnej takiej organizacji nie uczestniczyłam?
Dodam że nie mam nikogo znajomego który mógłby mnie ,,wprowadzić" na spotkania Oazy.
A poza tym będę również bardzo wdzięczna jeśli ktoś opisze mi jak przebiega spotkanie Oazy, co się na nim robi.
Awatar użytkownika
Dominik
Podziękował/a: 96
Podziękowano: 108
Szczęść Boże

Nigdy do takiej Oazy nie należałem. Ja bym poszedł na takie spotkanie, co może pójść nie tak? Jest podana godzina, pewnie po to, by chętni przyszli.

Z tymi emailami na stronach parafialnych różnie bywa. Zazwyczaj nie odpisują, w dużej części takie skrzynki pocztowe są już wyłączone.
Przekaż mi 1% podatku KLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Podziękował/a: 329
Podziękowano: 371
Na oazę może przyjść każdy młody człowiek, który chce zobaczyć jak wygląda spotkanie. Każdy jest przyjęty serdecznie. Nie ma specjalnych zapisów ani formalności, wystarczy deklaracja ustna że chcesz należeć. Ale zapewne tez nie trzeba się deklarować po pierwszym spotkaniu, trzeba np miesiąc chodzić co tydzień i poczuć charyzmat i czy to jest Twoja droga rozwoju. Na spotkaniach jest część gdzie spotkanie jest wspólne (wszyscy) oraz jest część podziału na małe grupki w których animator prowadzi jakiś temat, głównie omawiany w oparciu o Słowo Boże, dlatego warto mieć ze sobą Biblię. Na koniec spotykają się znowu wszyscy aby zaśpiewać Apel Jasnogórski o 21.00 oraz otrzymać błogosławieństwo kapłana. i koniec spotkania.
Tyle pamietam, choć to było 30 lat temu, pewnie nadal podobnie to wygląda.
Według mnie to bardzo dobra droga rozwoju dla młodych ludzi. Ja wspominam to z dużym sentymentem.
Tak więc : odwagi! Idź na pierwsze spotkanie i zobacz jak jest.
W każdym położeniu dziękujcie 1 Tes 5, 18
ODPOWIEDZ