Modlitwa do Ducha Świętego

Bóg Ojciec, Syn Boży - Jezus Chrystus, Duch Święty
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z Was praktykuje modlitwę do Ducha Świętego? Mam wrażenie, że jest mi wskazana. Brak mi obecnie natchnienia i w kwestii wiary i codzienności. Nie umiem nic rozeznać. Czy przekonaliscie się "na własnej skórze" o skuteczności takiej modlitwy?
Jeśli tak, polecicie coś?

Jestem obecnie tak roztargniona we wszystkim.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1395
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Lunka Tak. Ja to bardzo prosto podchodzę do tematu. Śpiewam hymn do Ducha Świętego, czasem w myśli, czasem na głos. Na głos w momentach jakiegoś większego zamętu w duszy. Śpiewam do momentu aż nie "odczuję" pokoju. Codziennie rano też proszę Ducha Świętego żeby przejął kontrolę nad moimi myślami i nad moim umysłem, o łaski i próby które dla mnie na ten dzień przygotował zebym umiała je przyjąć i żeby mnie prowadził zgodnie ze Swoją wolą.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2022, 22:42 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6840
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Codziennie od kilku lat (dopiero) modlę się do Ducha św.
Zaczynałam tak jak Esperanaza piosenkami i konkretnymi modlitwami, obecnie kilka razy dzienie wzywam "Przyjdź Duchu święty", ale teraz jesteśmy już zaprzyjaźnieni. Bo od lat oddałam się Duchowi świętemu na służbę, abym była narzędziem w Jego rękach, aby działał przeze mnie.
Przez lata nauczyłam się polegać na Nim, szczególnie w pracy, pomagając innym, ale też tu na forum.
Chwała Duchowi Świętemu
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szukająca

Nieprzeczytany post

Ja ogolnie malo sie modle do Ducha Swietego i Boga Ojca :( ("poza Ojcze nasz" i "Chwala Ojcu...") Zawsze bardzo duzo sie modlilam do Pana Jezusa moze dlatego, ze jest najbardziej ludzką i "wyobrazalna" sposrod Osob Trojcy Sw. a pozostale sa dla mnie bardziej abstrakcyjne :( ale wydaje mi sie, ze jesli modlimy sie do jednej z Osob, to niejako automatycznie modlimy sie do wszystkich, jako że Bog jest Troj-Jedyny...
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wiesz @Szukam mam identyczne jak Ty. Zawsze najłatwiej przychodzi mi modlitwa do Jezusa.
Pewnie coś trzeba byłoby w tym zmienić... Choć:

6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

J 14, 6-14
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6840
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, ale dalej Jezus mówi:
A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Więc jeśli chcemy wszystko zrozumieć, co w ewangelii jest napisane to potrzebujemy Ducha św.
Warto do Ducha św się modlić przed czytaniem Pisma św.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zaraz mamy Zesłanie Ducha Świętego. Najlepsza okazja do naprawy relacji chyba :)
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6840
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Miałam to sam powiedzieć.
M
Przypomniałam sobie że bardzo mi w modlitwie pomogły piosenki Mocnych w Duchu. One mnie dużo nauczyły wiary i modlitwy polecam. Wpadają w ucho i można nucić cały dzień, przyzywając Ducha Św
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Dzięki wam obejrzałem i pamiętałem a tak bym pewnie zapomniał jak zwykle, dzięki siostry @};-
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6840
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 29 maja 2022, 13:00 Dzięki wam obejrzałem i pamiętałem a tak bym pewnie zapomniał jak zwykle, dzięki siostry @};-
A co obejrzałeś?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 29 maja 2022, 13:09
A co obejrzałeś?
Anioł Pański z Watykanu na jedynce w tv ;) wiem, że nie związane bezpośrednio z tematem wątku, ale jakoś mi się skojarzyło :ymblushing:
Telorudik
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2022, 18:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 40
Podziękowano: 21
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam Litanię do Ducha Świętego, jest bogata w bardzo głębokie treści. Każdy z przydomków Ducha Świętego ma w niej w sobie coś z rajskiego powiewu. Nasze pokolenie nie żyje w Edenie ale mamy Harmonię i Odpoczynek którymi jest nasz dobry Duch Święty.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy spotkaliście się już z zarzutem z kręgów antytrynitarnych, z zarzutem, że nie można się modlić DO Ducha Świętego, gdyż nie ma w Biblii żadnego przykładu, by się ktoś tak modlił?...
Jeśli ktoś się spotkał, to jak na to zareagował? :-??
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6840
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

W Biblii jest Zesłanie Ducha świetego. Czyli stąpił na apostołów ogień miłości i zrozumienia Dobrej Nowiny. Zapewne wiec o te rzeczy prosić można. Dary Ducha św tez są wymienione wiec też jest o co prosić i jest wskazanie Kogo
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 09 cze 2022, 20:38 W Biblii jest Zesłanie Ducha świetego. Czyli stąpił na apostołów ogień miłości i zrozumienia Dobrej Nowiny. Zapewne wiec o te rzeczy prosić można. Dary Ducha św tez są wymienione wiec też jest o co prosić i jest wskazanie Kogo
Nie mam problemu z modlitwą do Ducha Świętego, gdyż uznając Boga w Trójcy Jedynego, prosto to sobie tłumaczę: Obojętnie, do której z Boskich Osób się zwracam, to robię to do Boga, a nie do kogoś, kto Bogiem nie jest...
[złem by była modlitwa do kogoś, kto Bogiem nie jest, ale akceptując Trójjedyność Boga, trzymam się tego, co wyżej podałem]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ef 6,18 BP "Przy wszelkiej sposobności, w każdej prośbie o pomoc módlcie się do Ducha [Świętego]. I tak czuwajcie z całą wytrwałością w modlitwie błagalnej za wszystkich świętych"
Zapraszam do tekstu, który wystawiłem tu http://analizy.biz/marek1962/trojca.pdf - pierwsze 12 stron omawia zagadnienie Ducha Świętego.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 10 cze 2022, 11:30 Ef 6,18 BP "Przy wszelkiej sposobności, w każdej prośbie o pomoc módlcie się do Ducha [Świętego]. I tak czuwajcie z całą wytrwałością w modlitwie błagalnej za wszystkich świętych"
Zapraszam do tekstu, który wystawiłem tu http://analizy.biz/marek1962/trojca.pdf - pierwsze 12 stron omawia zagadnienie Ducha Świętego.
Obawiam się, że przekład Biblii Poznańskiej nadinterpretuje werset, bo:
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
Obrazek

Ef 6,18 DOS (Przekład Dosłowny [NT] [2006])
(18) W każdej modlitwie i błaganiu módlcie się w Duchu o każdym czasie i na to czuwajcie z całą uporczywością i błaganiem za wszystkich świętych

Nie ma w grece "do", ale jest "w". A do tego brak rodzajnika przed słowem "duch/Duch" nie daje pewności, czy Paweł miał na myśli postawę duchową modlącego się, czy osobę Ducha [co widać w tej interlinearnej wersji, gdzie są podane obie opcje].
Musimy szczerze i w pokorze przyznać, że takiej WPROST modlitwy do Ducha Świętego, to w Biblii nie ma...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bednarski twierdzi, że " greckie en można przełożyć jako "w" lub "do"" ( za https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-14.php)
Zwraca też uwagę, iż Rzecznik = Parakletos
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 10 cze 2022, 12:17 Bednarski twierdzi, że " greckie en można przełożyć jako "w" lub "do"" ( za https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-14.php)
Zwraca też uwagę, iż Rzecznik = Parakletos
Tu http://biblia.oblubienica.eu/wystepowan ... ng/id/1722
są wszystkie miejsca, gdzie to greckie "en" występuje. Jest tego jednak tak wiele, że gdybyś Ty, albo ten pan Bednarski, podał jakiś przykład, że "en=do", to byłoby miło... :-\
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ef 6,18 ;)
Jak poznasz miejsce, gdzie jest tak czy inaczej?
ODPOWIEDZ