Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Kim jest dla Ciebie Jezus?

Bóg Ojciec, Syn Boży - Jezus Chrystus, Duch Święty
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kim jest dla Ciebie Jezus?

Zastanawialiście się jak odpowiedzieć na takie pytanie zadane np przez dziecko, albo świadka Jehowy, albo ateistę?
Co byście odpowiedzieli?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bogiem, Drugą Osobą Boską, Synem Bożym, Synem Człowieczym, Najlepszym Przyjacielem.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2022, 22:31 przez Jan0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Moim Panem i moim Bogiem, moim Zbawicielem, Drogą, Prawdą i Życiem, Panem panów i Królem królów, Nauczycielem i Pasterzem. Przyjacielem, Kierownikiem, Ostoją, Dawcą wszelkich łask, Obrońcą i Wspomożycielem, czułym Opiekunem, moim Powietrzem i pokarmem, moją Tęsknotą i największą Miłością.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 0:17 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wyżej już wiele padło pięknych i prawdziwych określeń, no to ja tylko jedno dodam, i na pytanie: Kim jest dla Ciebie Jezus?, odpowiem: PRZYSZŁOŚCIĄ
---
Może się należy krótkie wyjaśnienie... Otóż tak - m.in. - postrzegam Jezusa, gdyż TYLKO ON oferuję taką przyszłość, jakiej nikt i nic nie może dać! A jest to przyszłość na skalę wieczności, więc skoro Jezus sam się określił, jako np. Droga, Winny krzew, Brama... - to chyba mogę myśleć o moim Zbawicielu, jako o Przyszłości [przez duże P]. ^:)^
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Źródłem prawdziwego szczęścia
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 26 cze 2022, 18:31 Źródłem prawdziwego szczęścia
Jak pojmujesz szczęście?...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie cierpię takich pytań. Inne tego rodzaju "Jak zbliżyć się do Boga?"
Każda odpowiedź będzie brzmiała banalnie.
Spróbujcie sobie najpierw odpowiedzieć na znacznie prostsze pytanie: Kim jest dla Ciebie Twój mąż (żona)?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 26 cze 2022, 19:25 Nie cierpię takich pytań. Inne tego rodzaju "Jak zbliżyć się do Boga?"
Każda odpowiedź będzie brzmiała banalnie.
Spróbujcie sobie najpierw odpowiedzieć na znacznie prostsze pytanie: Kim jest dla Ciebie Twój mąż (żona)?
Pomimo protestów Marka chciałabym kontynuować. ;) Nic nie stoi na przeszkodzie byś założył wątek z Twoją propozycja pytania - jestem bardzo ciekawa Twojej odpowiedzi.

Mimo wszystko chce kontynuować, bo warto się zastanowić dlaczego wybrałam Jezusa i Kim jest dla mnie?

Wasze odpowiedzi są dobre, bardzo dobre, ale np. ateista nie zrozumie co chcecie przez to powiedzieć...

Tytuły Jezusa, jakie dla nas są oczywiste, mogą dla kogoś być pustym słowem...

Jezus jest Panem. Dlaczego? Kogo?

Jezus jest Bogiem A kto tak twierdzi i dlaczego?

Jezus jest moim Przyjacielem masz niewidzialnego przyjaciela? A Twój psychiatra o tym wie?

Jezus jest moim Pasterzem Naprawdę?! to jesteś zwierzątkiem czy człowiekiem? Nie wiedziałem że ludzie potrzebują pasterza...

Jezus jest Zbawicielem czyli że niby co?

Jezus jest Drogą a niby jak to jest możliwe? co przez to rozumiesz?

Jezus jest Prawdą oj tam, każdy ma swoją prawdę, to kwestia umowna...

no i co wtedy odpowiedzieć? jak wyjaśnić?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia - bardzo mi się podoba Twoja "dociekliwość"; ta seria pytań z ich ateistycznym rozwinięciem jest super okazją, aby się naprawdę zastanowić, jak się - jako ludzie wierzący - w tym świecie prezentujemy...
Chodzi mi o prezentowanie w sposób komunikatywny, zrozumiały takich prawd wiary, które dla nas są oczywiste, ale dla zeświecczonych ludzi to jakieś dziwactwo; religijny fanatyzm...

Łatwo pewnym "slangiem" się posługiwać, który nie jest zrozumiały, co pokazałaś wyżej.
Dlatego ja np. lubię słowo "zbawiciel" zastępować bardziej zrozumiałym: "ratownik". Jak ktoś wpadnie do wody i zacznie tonąć, to będzie wołał RATUNKU, a nie ZBAWIENIA!
W sensie słowa "zbawienie/zbawiciel" kryje się właśnie idea "ratunku/ratownika" - i to będzie bardziej zrozumiałe w świecie, gdzie się nie myśli religijnymi, biblijnymi kategoriami, ale takimi, które akurat są lepiej zrozumiałe i powszechne w użyciu...

Dodano po 47 minutach 20 sekundach:
Marek Piotrowski pisze: 26 cze 2022, 19:25 Nie cierpię takich pytań. Inne tego rodzaju "Jak zbliżyć się do Boga?"
Każda odpowiedź będzie brzmiała banalnie.
Aaaa... weź nas zaskocz czymś niebanalnym - ku pociesze i nauce; na pewno to potrafisz! ;;)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Szukająca

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 27 cze 2022, 8:02 @Magnolia - bardzo mi się podoba Twoja "dociekliwość"; ta seria pytań z ich ateistycznym rozwinięciem jest super okazją, aby się naprawdę zastanowić, jak się - jako ludzie wierzący - w tym świecie prezentujemy...
Chodzi mi o prezentowanie w sposób komunikatywny, zrozumiały takich prawd wiary, które dla nas są oczywiste, ale dla zeświecczonych ludzi to jakieś dziwactwo; religijny fanatyzm...
Trzeba też dodać, że nie każda osoba niewierząca postrzega to za fanatyzm lub dziwactwo. Ja jestem coraz bliżej ateizmu / a może raczej braku wiary, bo ateizm to chyba ideologia /, ale nie uważam tych prawd wiary za wyraz fanatyzmu. Podziwiam to jak ludzie mogą mieć oparcie w Panu Jezusie i prawdziwie w Niego wierzyć i też bym tak chciała. Może kiedyś też tak prawdziwie uwierzę jak w dzieciństwie :ymdaydream:
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Szukająca - masz rację, pisząc: "nie każda osoba niewierząca postrzega to za fanatyzm lub dziwactwo".

A jak pójdziesz w niewiarę/ateizm, to jaką masz przyszłość przed sobą?! Warto tak sobie "spaprać" perspektywę?...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukająca pisze: 27 cze 2022, 9:28
Trzeba też dodać, że nie każda osoba niewierząca postrzega to za fanatyzm lub dziwactwo. Ja jestem coraz bliżej ateizmu / a może raczej braku wiary, bo ateizm to chyba ideologia /, ale nie uważam tych prawd wiary za wyraz fanatyzmu. Podziwiam to jak ludzie mogą mieć oparcie w Panu Jezusie i prawdziwie w Niego wierzyć i też bym tak chciała. Może kiedyś też tak prawdziwie uwierzę jak w dzieciństwie :ymdaydream:

A może @Szukająca zaczniesz? rozwiniesz któryś z tych zdań, tak jak je rozumiesz?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 26 cze 2022, 18:40
Pawełek0799 pisze: 26 cze 2022, 18:31 Źródłem prawdziwego szczęścia
Jak pojmujesz szczęście?...
To coś co nie czuję tylko na chwilę tylko towarzyszy mi przez dłuższy czas. I czymś takim jest właśnie ta wiara, relacja.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 27 cze 2022, 8:02
Marek Piotrowski pisze: 26 cze 2022, 19:25 Nie cierpię takich pytań. Inne tego rodzaju "Jak zbliżyć się do Boga?"
Każda odpowiedź będzie brzmiała banalnie.
Aaaa... weź nas zaskocz czymś niebanalnym - ku pociesze i nauce; na pewno to potrafisz! ;;)
Przecież właśnie napisałem, że to niemożliwe: jakieś kłopoty ze zrozumieniem?
Prędzej czy później takie pytania rozbijają się o banał, bo są za szerokim zagadnieniem i dotyczą zbyt delikatnych kwestii.
To tak, jakby ktoś chciał łomem rzeźbić porcelanę.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2022, 14:56 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukająca

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 27 cze 2022, 9:33 A może @Szukająca zaczniesz? rozwiniesz któryś z tych zdań, tak jak je rozumiesz?
Na przykład tutaj:

Jezus jest Prawdą, oj tam, każdy ma swoją prawdę, to kwestia umowna...

Czytałam w książce o apologetyce, że autor w takiej sytuacji odpowiada, że to jest zdanie samoobalające się. Bo jeśli ta osoba wierzy, że nie ma prawd obiektywnych, to dlaczego uznaje za prawdę obiektywną to, że nie ma prawdy obiektywnej? :D Zgadzam się z tym. To trochę niespójne stanowisko. Nie ma czegoś takiego jak "różne prawdy".
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

moja odp - z Niego moge brac przyklad jak sie powinno postepowac, a zle na tym nie wyjde
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Skaza

Nieprzeczytany post

Dla mnie jest tatą ... moim tatą do którego mogę się odezwać gdy nikogo przy mnie nie ma a potrzebuję pogadać i poszukać wsparcia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jezus jest Drogą, bo swoim życiem pokazał mi jak żyć...
Jezus jest Drogą bo mogę iść po Jego śladach na tyle na ile umiem Go naśladować, nieustannie prosząc o pomoc w tym zadaniu...
Jezus jest Drogą, bo idzie przede mną i oświeca mi ścieżkę, dlatego z Nim idzie się łatwiej.
Jezus jest Drogą, bo jasno wytyczył ścieżkę na której Bóg błogosławi.
Jezus jest Drogą, bo pokazał jak mam przebaczać zranienia, urazy, krzywdy.
Jezus jest Drogą, bo przeszedł drogę krzyżową, pokazał mi jak mam nieść swój krzyż.
Jezus jest Drogą do Zmartwychwstania.
Jezus jest Drogą do pokoju serca.
Jezus jest Drogą do szczęścia i radości, pomimo przeciwności, przeszkód i kłód pod nogami.
Jezus jest Drogą której nigdy nie chcę stracić z oczu.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jezus jest Pasterzem dla ludzie od urodzenia mieszkających w mieście, trudno sobie wyobrazić co to znaczy pasterzować swoją trzodę... kapłani nam to tłumaczą... ale zapewne jest to trudne.

Pasterz nie tylko prowadzi owce, ale opiekuje się nimi, czasem głośno przywołuje, czasem pogania, czasem zagania do stada, na pewno przy dużych stadach potrzebuje pomocników, dba aby owce miały pokarm, wodę, a czasem musi te owce przystrzyc.

Jezus jest Pasterzem bo mnie prowadzi drogą do nieba, do świętości.
Jezus jest Pasterzem, bo mnie karmi Słowem Bożym oraz wodą żywą.
Jezus jest Pasterzem, bo się mną opiekuje.
Jezus jest Pasterzem, bo czasem na mnie krzyknie, a czasem pogoni gdy zbaczam z prostej drogi, ale to dla mojego dobra.
Jezus jest Pasterzem, bo mogę Mu ufać, wręcz ślepo ufać, że będzie dobrze.
Jezus jest Pasterzem, bo zna moje potrzeby i je zaspokaja.
Jezus jest Pasterzem, bo jestem dla Niego ważna.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Dla mnie jest Zbawicielem, najlepszym Lekarzem, Przyjacielem.
A ostatnio słyszałam takie zdanie które mi się
bardzo podoba
"lekarze leczą a Jezus uzdrawia"
ODPOWIEDZ