pielgrzymka MEDJUGORIE - warto?

Matka Jezusa, Matka Kościoła, nasza Matka. Rozmowy o Maryi
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Poważnie, porównujesz ze sobą Medjugorie i Harrego Potera? Tam gdzie coś się dzieje i fikcje literacką?

Sam papież powiedział, że pierwsze objawienia są tylko tymi właściwymi a kolejne nie.
https://niezalezna.pl/98723-papiez-watp ... medjugorje
http://vaticaninsider.lastampa.it/vatic ... olo/45615/
https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski ... rie,437918
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Szukająca

Nieprzeczytany post

Jak już wspomniałam, każdy może mieć swoją opinię, a opinia biskupa miejsca nie jest tu żadnym wyznacznikiem. Wobec św. Faustyny np. jedna z jej przelozonych, chyba s. Michaela Moraczewska się nazywała, też była negatywnie nastawiona, a później wypowiadała się o niej z dystansem. Rozmaici teolodzy też się wypowiadali negatywnie o objawieniach s. Faustyny. Kult ten byl nawet przez pewien czas zakazywany!!!! I co? Obecnie jest to zatwierdzone a nawet propagowane przez Kościół! Więc to raczej twoje wypowiedzi byłyby "bawiące", gdyby nie były po prostu zakłamujące rzeczywistość. Opinia biskupa miejsca to NIE OFICJALNE STANOWISKO KOŚCIOŁA!

Dodano po 6 minutach 52 sekundach:
https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... kazany/amp

Heh, jak widać uznany kult Miłosierdzia Bożego był zakazany przez znacznie ważniejszą instytucję - św. oficjum (Kongregację Nauki Wiary), a nie przeszkodziło to ostatecznie temu dziełu jednak przetrwać, a wy piszecie o opinii biskupa miejsca jak o jakimś wyroku ostatecznym co do Medjugorie.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2022, 15:34 przez Szukająca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukająca pisze: 12 lip 2022, 15:33 Jak już wspomniałam, każdy może mieć swoją opinię, a opinia biskupa miejsca nie jest tu żadnym wyznacznikiem.
Przeciwnie - w Kościele jest to absolutnie obowiązujące. CHyba, żeby było późniejsze orzeczenie Watykanu.
Wobec św. Faustyny np. jedna z jej przelozonych, chyba s. Michaela Moraczewska się nazywała, też była negatywnie nastawiona, a później wypowiadała się o niej z dystansem. Rozmaici teolodzy też się wypowiadali negatywnie o objawieniach s. Faustyny. Kult ten byl nawet przez pewien czas zakazywany!!!! I co? Obecnie jest to zatwierdzone a nawet propagowane przez Kościół! Więc to raczej twoje wypowiedzi byłyby "bawiące", gdyby nie były po prostu zakłamujące rzeczywistość. Opinia biskupa miejsca to NIE OFICJALNE STANOWISKO KOŚCIOŁA!
Przeciwnie. Opinia biskupa miejsca to oficjalne stanowisko Kościoła.
I zarówno s.Faustyna, jak o. Pio absolutnie się podporządkowali temu stanowisku.
Heh, jak widać uznany kult Miłosierdzia Bożego był zakazany przez znacznie ważniejszą instytucję - św. oficjum (Kongregację Nauki Wiary), a nie przeszkodziło to ostatecznie temu dziełu jednak przetrwać, a wy piszecie o opinii biskupa miejsca jak o jakimś wyroku ostatecznym co do Medjugorie.
Owszem. Decydujące było PODDANIE SIĘ ORZECZENIU czasowych ograniczeń.
To jedno z kryteriów.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

więc co chcecie przez to powiedzieć? że tysiące ludzi - bo myślę, że to ma ogromną skalę - popełnia grzech pielgrzymując tam?
i dlaczego religijne biura podróży itp. organizują tam pielgrzymki.. dlaczego odbywa się tam festiwal młodych, chyba jeden z największych.. to wszystko sprzecznie z Kościołem? bardzo wątpliwe i zastanawiające...
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka pielgrzymują tam miliony....
świat nie jest biało- czarny... nie wszyscy słuchają ostrzeżeń Kościoła, albo czekają na jego rozeznanie i orzeczenie, prawda?
W tym wątku już było powiedziane, ze Kościół obecnie zezwala na pielgrzymki i oferuje opiekę duszpasterską na miejscu, jednak nie ma oficjalnego stanowiska Stolicy Apostolskiej co do objawień, jest wypowiedź negatywna co do prawdziwości objawień biskupa diecezji do której należy Medjugorie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka pytasz ludzi o zdanie a potem się oburzasz że odradzają. To po co pytasz.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona czy ja się obrażam? nie jestem już w tym wieku, żeby się obrażać..

Pytałam o zdanie kogoś, kto był w tym miejscu - co myśli, czy poleca. wypowiedziały się natomiast osoby których tam nie było (prócz Marka). Każda negatywnie. A gdy piszę, że nie jadę tam z powodu objawień, tylko organizowanego tam wydarzenia - MladiFest to dostałam odpowiedź, że "Mi osobiście trudno uwierzyć że da się pojechać do Mediugorie szukać ciszy w modlitwie bez uruchomienia ciekawości , bo to po prostu cecha ludzka, dotyczy każdego." No chyba właśnie nie każdego, ale co moje zdanie i słowa kogoś obchodzą.. widocznie tu na forum każdy wie lepiej..
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka cała twoja wypowiedź jest w obrażonym tonie, ale może sama tego nie widzisz/nie czujesz... ;)

To nie jest kwestia co my wiemy, lepiej czy gorzej... nie o rację tu chodzi, kompletnie. Tylko o Prawdę.
Jest sens pielgrzymować w miejsca gdzie faktycznie doszło do objawień maryjnych, czyli tych miejsc które rozeznał Kościół i potwierdził, że były to objawienia nadprzyrodzone i zgodne z nauczaniem Kościoła.
W moim odczuciu pielgrzymowanie do miejsca wobec którego są uzasadnione powody zaprzeczające że to prawdziwe objawienia maryjne jest zagrożeniem duchowym.
Szczególnie osoba, która ma spore problemy z rozeznawaniem nie powinna się w takie miejsca udawać, dlatego ze to grozi negatywnymi konsekwencjami dla Ciebie samej. To Ty potem będziesz się męczyć z myślami i wątpliwościami, a masz tego i tak dość dużo, prawda? Więc po co to mnożyć? Zdrowy rozsądek radzi by unikać okazji do stwarzania sobie trudności i problemów.

Bardzo dobrze przeprowadzone rozeznanie znalazłam jeszcze tu:
http://mateusz.pl/czytelnia/jw-pm.htm napisane przez kapłana, który nawet odpowiada na pytanie dlaczego szatan pozwala na nawrócenia i jaki może mieć w tym cel.
https://www.niewolnikmaryi.com/2020/06/ ... trzezenie/
kolejne owoce: zgłoszono ponad 480 uzdrowień, a Kościół nie uznał żadnego z nich, ergo nie były to cudowne (nadprzyrodzone) uzdrowienia...
https://www.fronda.pl/a/kosciol-nie-uzn ... 72272.html

Każdy ma swój rozum i swoją wolę. Każdy podejmuje decyzje za siebie i ponosi tego konsekwencje.

Ale jaka jest szansa na spotkanie Boga w miejscu gdzie działa zły, albo po prostu panuje fałsz?
Dla mnie to jest mało prawdopodobne, albo niemożliwe.
Dlatego szukam różnych wypowiedzi i je tu publikuję, bo nie chcę by Cię spotkało coś złego, byś dała się nabrać na coś fałszywego, czy po prostu uwierzyła w kłamstwo...

p.s Masz pod nosem Łagiewniki, uznane sanktuarium i objawienia, modlitwę i ciszę...
a Festiwal Młodych, ma zapewne swój urok, ale raczej nie jest to cisza;-)

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia za dnia są zaplanowane pielgrzymki i wyjazdy w okoliczne miejsca oraz zwiedzanie. A festiwal bardzo mi się podoba.
Sama powiedziałas, że jeśli już mam wykupioną wycieczkę, to nie słucham argumentów.
No niestety już mam, więc czasu nie cofnę.

Ps. Koleżanka wróciła z Medjugorie i była wręcz zachwycona. Jak już mówiłam, nie jadę aby szukać czegoś "wow", nawrócenia czy uzdrowienia.. ale co ja znów będę tłumaczyć. I nie, moja wypowiedź nie jest w tonie obrażonym tylko po prostu nie lubię jak ktoś chce mi wmówić co robię bądź myślę. Wiem, że taki wyjazd pomoże mi oderwać się od problemów, trosk i ogólnie życia codziennego.

Ps. 2 w Łagiewnikach byłam rok temu na mszy Św. :) Niestety nie mam tak wolnego dłuższego, żeby jechać tam na cały dzień, bo codziennie pracuję a mieszkam po drugiej stronie praktycznie miasta.
Skaza

Nieprzeczytany post

Ciekawe czy Niezapominajka zadowolona z wycieczki :) ~o) może jak wróci to zajrzy na forum i napiszę czy fajnie było.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nasza Niezapominajka napisała do mnie, że wszystko w porządku, ona właśnie wraca do Polski, pomódlmy się o jej bezpieczną podróż.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes -żadnego słowa nie napisałeś, to nie wiem, czy jesteś "za", czy może "przeciw"? (bo głosy są różne; też na tym forum)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witajcie :)
Troszkę mnie tutaj nie było, ale miałam kilka spraw na głowie..
Chciałabym Wam zdać relację, ale moje słowa są niczym.. tam po prostu trzeba pojechać. Każdemu będę polecać to miejsce..
I naprawdę, już odsuwając kwestię objawień - klimat, modlitwa, ludzie wokół, atmosfera jedności.. piękne miejsce pod tym względem.
Po powrocie ciężko odnaleźć się w zwyczajnej, szarej rzeczywistości..
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 18 sie 2022, 7:57 tam po prostu trzeba pojechać. Każdemu będę polecać to miejsce..
To jeszcze wyraź radość, że dojechałaś i wróciłaś... Nie każdemu się to udało (mowa o tych, co nie dojechali, bo był wypadek autokaru: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomos ... /id/216902 ).
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

oczywiście, że wyrażam radość.. byłam tam w momencie, kiedy wydarzył się ten wypadek. uwierz, dla nas również była to stresująca sytuacja.. czekała nas droga powrotna do domu..
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6847
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3443
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wypowiedź pani teolog, syntetyczna i jasno wyjaśniającą sytuację z pielgrzymkami do Medjugorie oraz samymi objawieniami, polecam:
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ