Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

III Tajemnica Fatimska.

Matka Jezusa, Matka Kościoła, nasza Matka. Rozmowy o Maryi
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Napisałam, rozmawiałam z proboszczem telefonicznie, ale musiałam również napisać do Kurii Archidiecezji Poznańskiej, aby podjęto rozmowę z proboszczem. Wiem, że zajęto się tą sprawą.

Z uwagi na to, że w internecie naprawdę można znaleźć wiele głupot i bzdur, to tym bardziej trzeba dbać aby na stronach katolickich można było znaleźć prawdę, a nie powielanie, szkodliwe bzdury.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak widać u Boga nic się nie marnuje. Sam fakt mojego zaangażowania ostatnio w sprawę III tajemnicy fatimskiej bardzo mi się dziś przydał. Byłam na nabożeństwie, różańcu, akcie zawierzenia Maryi Niepokalanej, w łączności z papieżem cały Kościół się modli o pokój.
Zauważyłam że chodzi jakaś Pani po kościele i nagrywa modlitwę wspólnoty. Kiedy już wychodziłam właśnie za mną Pani postanowiła pobiec i zapytać o kilka rzeczy do mikrofonu....
Jakie miała pytania: czemu Pani dziś była się pomodlić w Sanktuarium Matki Bożej fatimskiej? O co prosiła Maryja w Fatimie? Co Pani pamięta z tajemnic fatimskich? Czy wie Pani co dziś zrobi papież?

Odpowiadałam poważnie, ale śmiałam się w duchu, jak dobrze ten wątek mnie przygotował do tej wypowiedzi.
Tak więc Chwała Panu!
Nigdy nie wiecie jak Bóg wykorzysta dobro, które tu czytacie, poznajecie i sami szukacie!
Ale płynie z tego ogromna radość!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia aaaaa cudownie, uwielbiam takie sytuacje. Powiedz teraz gdzie można Cię usłyszeć 😁
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

To chyba działanie Ducha Świętego w tym wszystkim 🙏
Jakie szczęście,.że ta Pani wybrała właśnie takiego rozmówcę 😊
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 25 mar 2022, 15:51 @Magnolia aaaaa cudownie, uwielbiam takie sytuacje. Powiedz teraz gdzie można Cię usłyszeć 😁
Z emocji nie zapytałam...

Dodam jeszcze: Cały czas znajdują się marudy wśród nas ;) , które narzekają że Bóg nie słucha ich modlitw... ja modliłam się by Bóg się mną posługiwał, bym była narzędziem w Jego rękach... wyszłam z kościoła i nie musiałam czekać- już mnie potrzebował =))

"Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane” Mt 6, 33

Życie ewangelią to prawdziwe błogosławieństwo....
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ