Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Książki dla chrześcijan

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Hej kochani, polecam wam kilka książek z mojej małej takiej biblioteczki chrześcijańskiej ;)

Norman Vincent Peale - ,,Moc pozytywnego myślenia''
Regina Brett - ,,Bóg nigdy nie mruga''
Ks. Marek Dziewiecki - ,,Mocni w Duchu Świętym''
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 03 mar 2022, 20:07 Norman Vincent Peale - ,,Moc pozytywnego myślenia''
A dlaczego uważasz że ta książka jest godna do polecenia chrześcijanom?
Czy jest oparta na Biblii?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

@Magnolia

Oczywiście że tak :)
Można po tytule wywnioskować że jest to jakaś psychologiczna książka albo motywacyjna - owszem jest taka ale oparta na Piśmie Świętym :)
Sam autor tej książki jest pastorem i jest tam bardzo duży cytatów z Pisma Świętego
W sumie to też było dla mnie miłe zaskoczenie bo kupowałem tą książkę nie wiedząc że właśnie taka jest.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zerknęłam na treść w internecie, tego się niestety obawiałam... owszem jest to oparte na cytatach z Biblii ale bez zrozumienia przesłania.
Czyli Biblia jest traktowana jako zbiór cytatów które mają mi służyć, abym się jak najlepiej czuł, zbudował satysfakcjonujące życie i był szczęśliwy ...

Czyli pominięto zupełnie to, czego Bóg od nas chce w życiu i jaka jest nasza rola wobec Boga.

Nie czytałam jej całej, prawdę mówiąc nie muszę, bo tam po prostu nie ma katolickiego przesłania Dobrej Nowiny. viewtopic.php?f=3&t=435 bo to jest najważniejsze, żeby rozumieć przesłanie Objawienia, a nie czuć się lepiej po przeczytaniu kilku fajnych cytatów na wyrywki.

Na okładce jest napisane:
Bez względu na tempo życia miej nad nim kontrolę i staraj się być zrelaksowanym. Wiara w siebie samego sprawi, że wszystko, czego doświadczysz, będzie po twojej myśli.

Jest to zupełne przeciwieństwo katolicyzmu, który mówi: "Oprzyj się na Bogu jak na Skale, Jemu zaufaj, On Cię poprowadzi droga do nieba, cierpienie CIę oczyści i przybliży do Boga, najważniejsza jest wieczność, a nie życie na ziemi, Wierz w Boga i Bogu - oto Twoje zbawienie"


Osobiście odradzam tą pozycję.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Nigdy nie patrzyłem na to pod tym względem :-?

W zasadzie to nie zastanawiałem się nad tym bo wydawało mi się że każda książka, utwór itp. w którym się mówi o Bogu w ten pozytywny sposób jest dla nas właściwy.

W sumie to rzeczywiście nie będzie do końca zgodny z katolicyzmem bo to jest protenstantyzm. Chociaż ja uważam katolików i protestantów jako jedną rodzinę chrześcijańską mimo że są między nami niewielkie różnice w wierze.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2022, 0:32 przez Pawełek0799, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 04 mar 2022, 0:28 Nigdy nie patrzyłem na to pod tym względem :-?

W zasadzie to nie zastanawiałem się nad tym bo wydawało mi się że każda książka, utwór itp. w którym się mówi o Bogu w ten pozytywny sposób jest dla nas właściwy.
Niestety tak nie jest. Jest dużo książek, stron w internecie, które pod hasłem "tylko Biblia" posługują się Pismem św w sposób wręcz antykatolicki. Trzeba być ostrożnym, no i czasem trochę poszperać po stronie aby sprawdzić jakie wyznanie prowadzi taką stronę, Nie wszystkie książki pisane przez protestantów odrzucam, czy przestrzegam, ale zalecam daleko idącą ostrożność. Jeśli sam nie potrafisz jeszcze rozpoznać czy książka jest dobra czy jest zagrożeniem duchowym to pisz śmiało, jestem tu aby pomagać.
Pawełek0799 pisze: 04 mar 2022, 0:28 W sumie to rzeczywiście nie będzie do końca zgodny z katolicyzmem bo to jest protenstantyzm. Chociaż ja uważam katolików i protestantów jako jedną rodzinę chrześcijańską mimo że są między nami niewielkie różnice w wierze.
Niewielkie różnice w wierze (dogmatyczne) to mamy z prawosławnymi, a mimo to nadal są to dwa Kościoły a nie jeden.
Natomiast z protestantami mamy dużo różnic zasadniczych, no i bardzo często są nastawieni antykatolicko i robią wszystko aby wiernych katolickich wyrwać z Kościoła, aby się przyłączyli do protestantów. Bardzo trzeba uważać.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mayyy

Nieprzeczytany post

Również polecam kilka książek z mojej biblioteczki.
ObrazekObrazek

Dodano po 25 sekundach:
ObrazekObrazek

Dodano po 39 sekundach:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Mayyy

Nieprzeczytany post

Wczoraj wypożyczyłam z biblioteki:
ObrazekJest też dużo świadectw uzdrowień .

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lip 2022, 10:27 przez Mayyy, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Melisska jak idzie czytanie?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Jestem w połowie pierwszej książki.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

I czym Cię zaskakuje ta książka? A może coś zaciekawiło szczególnie?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Zaskakuje życie ojca Dolindo. Wszyscy robili mu pod górkę. Ja bym się pewnie załamała a ojciec Dolindo przeciwnie.... prosił Pana Boga o więcej cierpienia. Tak postępuje tylko święty.

I ten wstęp mnie zaskoczył:
"Które dziecko bite do krwi, z otwartymi ranami po operacji, któremu ojciec wykręca ręce, a potem zamyka je w komórce z węglem i szczurami, w bezgranicznym strachu modli się za tego samego tatę i wychwala Boga? Kto wystrugałby potem własnymi rączkami krzyż i całował go z miłości do Męki Chrystusa? Powtarzam to wszędzie: urodził się Świętym (...)"

tak pisala jego najbliższa krewna.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja zaczęłam dziś czytać drugą część biografii O. Dolindo i już wiem że przepadnę na kilka dni... niesamowita lektura... nawet po śmierci Dolindo wciąż ma pod górkę... mam na myśli proces beatyfikacyjny.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Też kupiłam tę drugą część bo pierwsza jest wciągająca.
Mam nadzieje ze wkoncu ks. Dolindo zostanie beatyfikowany.
Melisska

Nieprzeczytany post

@Magnolia i jak druga część?? Ja skończyłam pierwszą. Wzruszyłam się gdy ks. Dolindo umierał. Do ostatnich chwil się modlił. A na końcu widział Matkę Bożą :)


No i dowiedziałam się że anioły stróże przypominają nas samych z wyglądu 😊
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wciąż czytam. Ale to fascynująca historia.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Obrazek

Książki wprawdzie nie czytałem ale bardzo polecam autora ;)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 14 sie 2022, 15:31 Ja zaczęłam dziś czytać drugą część biografii O. Dolindo i już wiem że przepadnę na kilka dni... niesamowita lektura... nawet po śmierci Dolindo wciąż ma pod górkę... mam na myśli proces beatyfikacyjny.
Nie wiedziałem, że jest druga część, kupię sobie.
Szkoda, że cyfrowe wersje książki są droższe od papierowej :(
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Melisska

Nieprzeczytany post

No szkoda A myślałam zawsze że papierowe droższe


Tu ta druga część :) polecam:)

Obrazek
ODPOWIEDZ