Religijne książki Szymona Hołowni

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca
Awatar użytkownika
Magnolia
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1057
Podziękowano: 1406
Nieprzeczytany post

Zrzut ekranu 2021-03-7 o 12.38.18.png
Zrzut ekranu 2021-03-7 o 12.39.19.png
Te dwie książki kupiłam niedawno z postanowieniem, że przeczytam je w Wielkim Poście - jedną kończę.
Po raz pierwszy czytam coś napisanego przez Hołownię i trzeba przyznać, że czyta się to lekko i przyjemnie, często uśmiecham się pod nosem z powodu inteligentnego żartu czy po prostu podobnego poczucia humoru.
Poznamy w każdej publikacji ponad 50 świętych lub błogosławionych, ale pokazanych jako żywych ludzi, choć żyli dawno temu.

Jak te książki można scharakteryzować najkrócej? To instrukcja świętych obcowania na co dzień. Czyli jak i kogo prosić o pomoc w naszej codzienności, aby korzystać z tego zdroju łask, które mogą nam wyprosić, czy przynieść z nieba, od Ojca.

Dlatego serdecznie je polecam.
https://www.taniaksiazka.pl/swieci-codz ... DAQAvD_BwE
https://www.taniaksiazka.pl/swieci-pier ... bgQAvD_BwE

Może znacie inne publikacje tego Autora? polecicie mi jeszcze coś?
W każdym położeniu dziękujcie 1 Tes 5, 18
Awatar użytkownika
Lunka
Podziękował/a: 544
Podziękowano: 511
Nieprzeczytany post

Kiedyś bardzo lubiłam i książki i samą osobę Pana Szymona. Mam nawet książkę z autografem i zdjęcie ze spotkania autorskiego. A teraz wiadomo troszkę jak jest 😉
Ja chyba najbardziej wspominam "Ludzie na walizkach". Wzruszające historie.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Albertus
Podziękował/a: 5
Podziękowano: 10
Nieprzeczytany post

Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
Awatar użytkownika
Magnolia
Podziękował/a: 1057
Podziękowano: 1406
Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 19 gru 2021, 21:03 Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
A jakie ma teraz poglądy? Bo jestem nie na czasie. p.s Poza tym tu mowa jest o jego książkach, a nie poglądach.
W każdym położeniu dziękujcie 1 Tes 5, 18
Albertus
Podziękował/a: 5
Podziękowano: 10
Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 19 gru 2021, 21:05
Albertus pisze: 19 gru 2021, 21:03 Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
A jakie ma teraz poglądy? Bo jestem nie na czasie. p.s Poza tym tu mowa jest o jego książkach, a nie poglądach.
Nie czytałem jego książek ale zakładam że jakieś jego poglądy były w nich zawarte a więc te kwestie się chyba wiążą. miałem więc nadzieję że osoba która te książki czytała będzie mogła coś napisać o ewentualnej ewolucji poglądów Hołowni szczególnie na tle jego ostatnich publicznych wypowiedzi. Ale jak "jesteś nie na czasie" to nie do ciebie było moje pytanie.
Awatar użytkownika
Aloes
Podziękował/a: 58
Podziękowano: 219

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 22 gru 2021, 21:25
Magnolia pisze: 19 gru 2021, 21:05
Nie czytałem jego książek ale zakładam że jakieś jego poglądy były w nich zawarte a więc te kwestie się chyba wiążą. miałem więc nadzieję że osoba która te książki czytała będzie mogła coś napisać o ewentualnej ewolucji poglądów Hołowni szczególnie na tle jego ostatnich publicznych wypowiedzi. Ale jak "jesteś nie na czasie" to nie do ciebie było moje pytanie.
Chyba to był taki zjadł jak teraz obserwujemy u Pana Terlikowskiego
Awatar użytkownika
Lunka
Podziękował/a: 544
Podziękowano: 511
Nieprzeczytany post

@Aloes co masz na myśli pisząc o Terlikowskim?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Podziękował/a: 58
Podziękowano: 219

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 07 kwie 2022, 21:27 @Aloes co masz na myśli pisząc o Terlikowskim?
Porównaj jego dawne wypowiedzi z ostatnimi.
Wyraźna zmiana retoryki. Aż nawet Pan Wojewódzki go zaprosił.
ODPOWIEDZ