Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Religijne książki Szymona Hołowni

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zrzut ekranu 2021-03-7 o 12.38.18.png
Zrzut ekranu 2021-03-7 o 12.38.18.png (116.55 KiB) Przejrzano 4017 razy
Zrzut ekranu 2021-03-7 o 12.39.19.png
Zrzut ekranu 2021-03-7 o 12.39.19.png (103.13 KiB) Przejrzano 4017 razy
Te dwie książki kupiłam niedawno z postanowieniem, że przeczytam je w Wielkim Poście - jedną kończę.
Po raz pierwszy czytam coś napisanego przez Hołownię i trzeba przyznać, że czyta się to lekko i przyjemnie, często uśmiecham się pod nosem z powodu inteligentnego żartu czy po prostu podobnego poczucia humoru.
Poznamy w każdej publikacji ponad 50 świętych lub błogosławionych, ale pokazanych jako żywych ludzi, choć żyli dawno temu.

Jak te książki można scharakteryzować najkrócej? To instrukcja świętych obcowania na co dzień. Czyli jak i kogo prosić o pomoc w naszej codzienności, aby korzystać z tego zdroju łask, które mogą nam wyprosić, czy przynieść z nieba, od Ojca.

Dlatego serdecznie je polecam.
https://www.taniaksiazka.pl/swieci-codz ... DAQAvD_BwE
https://www.taniaksiazka.pl/swieci-pier ... bgQAvD_BwE

Może znacie inne publikacje tego Autora? polecicie mi jeszcze coś?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kiedyś bardzo lubiłam i książki i samą osobę Pana Szymona. Mam nawet książkę z autografem i zdjęcie ze spotkania autorskiego. A teraz wiadomo troszkę jak jest 😉
Ja chyba najbardziej wspominam "Ludzie na walizkach". Wzruszające historie.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 19 gru 2021, 21:03 Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
A jakie ma teraz poglądy? Bo jestem nie na czasie. p.s Poza tym tu mowa jest o jego książkach, a nie poglądach.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 50
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 19 gru 2021, 21:05
Albertus pisze: 19 gru 2021, 21:03 Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
A jakie ma teraz poglądy? Bo jestem nie na czasie. p.s Poza tym tu mowa jest o jego książkach, a nie poglądach.
Nie czytałem jego książek ale zakładam że jakieś jego poglądy były w nich zawarte a więc te kwestie się chyba wiążą. miałem więc nadzieję że osoba która te książki czytała będzie mogła coś napisać o ewentualnej ewolucji poglądów Hołowni szczególnie na tle jego ostatnich publicznych wypowiedzi. Ale jak "jesteś nie na czasie" to nie do ciebie było moje pytanie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Albertus pisze: 22 gru 2021, 21:25
Magnolia pisze: 19 gru 2021, 21:05
Albertus pisze: 19 gru 2021, 21:03 Czy Hołownia zawsze miał takie poglądy jak teraz czy coś mu się w ostatnich latach zmieniło?
A jakie ma teraz poglądy? Bo jestem nie na czasie. p.s Poza tym tu mowa jest o jego książkach, a nie poglądach.
Nie czytałem jego książek ale zakładam że jakieś jego poglądy były w nich zawarte a więc te kwestie się chyba wiążą. miałem więc nadzieję że osoba która te książki czytała będzie mogła coś napisać o ewentualnej ewolucji poglądów Hołowni szczególnie na tle jego ostatnich publicznych wypowiedzi. Ale jak "jesteś nie na czasie" to nie do ciebie było moje pytanie.
Chyba to był taki zjadł jak teraz obserwujemy u Pana Terlikowskiego
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Aloes co masz na myśli pisząc o Terlikowskim?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 07 kwie 2022, 21:27 @Aloes co masz na myśli pisząc o Terlikowskim?
Porównaj jego dawne wypowiedzi z ostatnimi.
Wyraźna zmiana retoryki. Aż nawet Pan Wojewódzki go zaprosił.
JOB
Posty: 147
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 53
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam propozycję, żeby zainteresować się zawsze kim jest i co robi autor jakiegoś dzieła, bo czytając je, czy promując, identyfikujemy się z autorem i jego poglądami, a niektórzy piszą książki, które wyglądają dobrze, a świadectwo dają inne. Po co komuś takiemu nabijać kieszeń ciężko zarobionymi pieniędzmi... Rozumiem, że ktoś mógł nie wiedzieć, dlatego liczę, że mój post będzie zrozumiany, jako zaproszenie do zorientowania się poglądami i świadectwem jakie dają autorzy, bo diabeł tkwi w szczegółach, którym warto się przyjrzeć. Chodzi o to, żeby nie promować czegoś, co na dzień dzisiejszy nie jest dobre.
Przepraszam, ale staram się delikatnie coś zaproponować z szacunkiem.
Jako podpowiedź ogólną powiem, że niektórzy w pewnym momencie odchodzą od tego, co mówili, czy o czym świadczyli wcześniej i musimy się albo pod tym podpisać, albo zaniechać identyfikacji i cokolwiek zrobimy, to wystawiamy tym samym sobie świadectwo przed innymi, przez które inni nas oceniają.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2024, 19:35 przez JOB, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak rozeznawać Wolę Bożą i pogłębiać relację z Jezusem:
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

W tych książkach Autor przedstawia życiorysy i na wzór pewnych mało znanych świętych.
Nie widzę powodu aby się wycofywać z proponowania tych książek, czytałam sama.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
TheGreat
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2023, 20:29
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 9
Podziękowano: 7

Nieprzeczytany post

Ja przeczytałam wszystkie, teraz czytam Last Minute, a przy okazji Monopolu na Zbawienie byłam na jego spotkaniu autorskim w Kościele.
Mój szacunek do Hołowni sięga tego do Strzelczyka-tak krótko powiem:P

Last Minute czyli 24 h chrześcijaństwa na świecie. Cu do wna.

I chyba jego najnowsza.
Latał po wielu zakątkach globu, aby rozmawiać z chrześcijanami w różnych kulturach.
Totalnie mnie pochłonęła.
Szczególnie Papua Nowa Gwinea, jak misjonarze głowili się, podczas tłumaczenia Biblii, jak przetłumaczyć żłobek.
Nie dało rady.
W papuaskiej Biblii Jezusa złożono w muszli:D

P. S.
Więc jak będziecie wysyłać kartki na Święta do PNG, to pamiętajcie, żeby jakoś przerobić żłób na muszlę :-bd
Bo tam zwierzęta jedzą z muszli, nie ze żłoba:D
Polecam!!!
Ostatnio zmieniony 04 sty 2024, 20:28 przez TheGreat, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

@JOB, ale co, mamy zbanować jego książki na forum?
Niech ludzie dowiedzą się jakie pisał wcześniej książki, porównają to z jego obecną działalnością. Niech wyciągną wnioski.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
JOB
Posty: 147
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 53
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 04 sty 2024, 22:37 @JOB, ale co, mamy zbanować jego książki na forum?
Niech ludzie dowiedzą się jakie pisał wcześniej książki, porównają to z jego obecną działalnością. Niech wyciągną wnioski.
Zróbcie jak uważacie. Mnie proszę nie pytajcie o zdanie. Ja nie jestem administratorem.
Napisałem tylko posta, dla refleksji. Ważne, żeby każdy był świadomy faktów, a co z nimi zrobi, to już kwestia indywidualna.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2024, 23:35 przez JOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak rozeznawać Wolę Bożą i pogłębiać relację z Jezusem:
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
ODPOWIEDZ