Książki dla kobiet

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3436
Płeć:

Nieprzeczytany post

Są takie pozycje w literaturze chrześcijańskiej, które naprawdę warto przeczytać gdy czujemy się zagubione w tym czego od nas oczekuje Bóg, a co nam proponuje świat.

Najbardziej polecana jest "Urzekająca" - John i Stasi Eldredge
https://e-religijne.pl/pl/p/Urzekajaca. ... -duszy/633
"Czy prawdziwą kobietą jest Kopciuszek, czy Joanna d’Arc? Maria Magdalena czy Oprah? W jaki sposób odzyskać niezbędną kobiecość bez wpadania w stereotyp lub, co gorsze, bez wpędzania naszych czytelniczek w jeszcze większe napięcie i wstyd? To ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje kobieta.

A jednak istnieje natura, którą Bóg obdarował każdą z kobiet. Co się kryje w głębi serca kobiety? Jakie są jej pragnienia? O czym marzyłyśmy jako małe dziewczynki? O czym nadal marzymy jako kobiety? W jaki sposób kobieta zaczyna się leczyć z ran i tragedii swojego życia?

Bądź spokojna - to nie jest książka o tych wszystkich rzeczach, które jako kobieta czujesz się zobowiązana robić. Jesteśmy zmęczone takimi książkami.
"

Obrazek

Szukając tej pozycji w internetowych księgarniach trafiłam na więcej propozycji dla kobiet, które wydały mi się ciekawe:
https://e-religijne.pl/pl/c/Byc-kobieta-urzekajaca/166

A może Wy przeczytałyście "Urzekającą", albo inną ciekawą pozycję i chcecie ją polecić?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dostałam "Urzekająca" od przyjaciółki w prezencie. Może w końcu dane będzie mi ją przeczytać...

Ciekawe bardzo te propozycje w linku. Ja bardzo bym chciała ten Projekt Estera Ojca Szustaka przeczytać. Czy ktoś poleca? warto?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
ODPOWIEDZ