Audiobooki

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Namir
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2021, 14:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1

Nieprzeczytany post

Nigdy jeszcze nie sluchałem audiobooka ale zastanawiam się nad wypróbowaniem, obawiam się jednak że nie będę w stanie się skupić na treści. Jak jest z Wami... Czy sluchacie audiobooków?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na YT jest ich cała masa, możesz sprawdzić przed ewentualnym zakupem czy będziesz w stanie się skupić.
Np. Lalka Bolesława Prusa
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2021, 14:57 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie wszystkie nagrania na YT mogą być za zgodą wydawcy zamieszczone, zwracajcie na to uwagę, oczywiście jeśli Was to obchodzi.

Mały Książe w mp3
https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/
na tej stronie jest sporo nagrań, za darmo i legalnie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja mam tak, że czasem wolę poczytać, a czasem posłuchać. Audiobook jest dobry na te momenty, gdzie książka się nie sprawdzi, np. na rolki, rower, porządki domowe, etc. :)
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
mapiak
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2021, 11:18
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1

Nieprzeczytany post

Namir pisze: 02 wrz 2021, 13:11 Nigdy jeszcze nie sluchałem audiobooka ale zastanawiam się nad wypróbowaniem, obawiam się jednak że nie będę w stanie się skupić na treści. Jak jest z Wami... Czy sluchacie audiobooków?
Tak jak osoba wczesniej pisze, audiobooków jest cała masa. Zanim zdecydujesz się na kupno audiobooka, dobrze jest zobaczyć jak wchodzi Ci słuchanie audiobooków darmowych. Moim zdaniem wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Kiedyś za nimi nie przepadałem, obecnie często sobie właczam . Szczególnie jeśli nie mam czasu na przeczytanie książki.
Możesz sobie zobaczyć równiez audiobooki na virtualo ciach Miewaja sporo zniżek.

Nazwa strony wystarczy, jak ktoś zechce to ją odnajdzie bez linka.
Dominik
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2021, 13:30 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ostatnio słucham audioksiążek Remigiusza Mroza (odmienia się jego nazwisko?). Dobrzy lektorzy, a i treść nie jest przymulająca. Jest akcja, coś się dzieje, nie lubię dużo opisów.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 23 gru 2022, 18:05 Ostatnio słucham audioksiążek Remigiusza Mroza (odmienia się jego nazwisko?). Dobrzy lektorzy, a i treść nie jest przymulająca. Jest akcja, coś się dzieje, nie lubię dużo opisów.
Wszystkie polskie nazwiska się odmieniaja.
Jest niewiele wyjątkowo.
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Dominik , a który cykl sobie słuchasz? Czy coś odrębnego?
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z Gerardem Edlingerem. Wcześniej nie wiedziałem że są jakieś cykle.
Zacząłem od superprodukcji, Lot, iluzjonista, osiedle żniw, projekt rise.
Teraz zaczynam wedle cyklu, od behawiorysty.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Znalazłam wczoraj bardzo przyjemnie czytaną książkę Nicolasa Sparks'a "Dla Ciebie wszystko"

Kilka innych pozycji na tym kanale tez mnie zaciekawiło, takie lekkie lektury przed snem...
Widziałam film na podstawie tej książki, więc słuchając wracają obrazy z filmu, jakoś tak przyjemnie się słucha.

Kanał na YT Podcast onee
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Melisska

Nieprzeczytany post

Posłucham sobie póżniej Nicolasa Sparks-a, kiedyś czytałam "List w butelce" i ta pozycja była świetna. ~o)
Melisska

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przesłuchałam w zeszłym tygodniu, bardzo mnie zaciekawił ten audiobook, bo na YT jest tylko 1,5 h...
Aż niewiarygodne jest dla mnie jak dalece życie królewicza jest dalekie od bajki... a wręcz pełne cierpienia...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecicie jakąś aplikacje do słuchania audiobooków, które ma się zapisane w pamięci telefonu?
Kiedyś miałem taką, w której dało się ustawiać szybkość odtwarzania, przydała by mi się taka opcja.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Melisska pisze: 12 maja 2023, 19:48
Jak czyta Filip to można brać w ciemno :x
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Głos ma ok, przyjemne się słucha, ale kiepsko mu wychodzi naśladowanie innych głosów, przynajmniej w tym audiobooku. Na szczęście na 4 godziny jakie przesłuchałem do tej pory takich sytuacji było z 30 sekund.
Krzysztof Gosztyła robi to bardzo dobrze w książkach Remigiusza Mroza, nie ma sztuczności,, ale tam są cały czas dialogi różnych postaci, więc to inny rodzaj tekstu.

Co do apki na telefon. Znalazłem Smart Audiobook Player. Da się ustawiać szybkość czytania, można nawet dokonywać korekty barwy dźwięku, niskie tony, wysokie. Przez pierwsze 30 dni korzystania z aplikacji ma się wszystkie opcje aktywne w aplikacji. Następnie trzeba 12zł zapłacić (albo program będzie w ograniczonej wersji), nie widzę limitu czasowego, więc raczej jest to opłata jednorazowa.
Da się też wzmocnić dźwięk więcej niż 100% głośności, Może się przydać, jeśli mamy coś bardzo cicho nagrane.
Jak na razie polecam.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2023, 20:39 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kupiłam ten audiobook i słucham w każdej wolnej chwili, również podoba mi się głos lektora i jego interpretacje postaci. A sama książka mnie ogromnie porusza, zarówno emocjonalnie ale również pod kątem różnych refleksji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawe ile taki lektor zarabia w przypadku książek. Jeśli jest on dobry, to pewnie sam jego głos napędza sprzedaż.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przed chwilą skończyłem słuchać ten audiobook.
W sumie polecam, brak nudnych opisów przyrody, ogólnie mało przymiotników. To mi się podoba.
,,, a temat swojego obrzezania to by mógł pominąć.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6845
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3196
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja przesłuchałam już kilka dni temu, podobał mi się, jeśli można tak powiedzieć o historii czyjegoś życia. Historii pełnej cierpienia i dramatycznych wydarzeń.
Może dlatego właśnie chętnie słuchałam tej historii, bo ktoś kto przeżył tak wiele trudnych sytuacji życiowych bez wsparcia najbliższych i w poczuciu niezrozumienia ze światem, jest mi po prostu bliski.
Nie mogłam się jednocześnie oprzeć wrażeniu, że książę Harry pragnie by go zrozumiano, pragnie wyjaśnić różne sytuacje i oczyścić atmosferę... jednak jego szczerość i bezpośredniość pisania o pewnych sprawach rodzinnych może mu uniemożliwić te relacje w przyszłości. Bo np najbliżsi mu tego nie wybaczą, że to ujawnił..
Wydaje mi się postawił wszystko na jedną kartę.
Wiele informacji które podawał, sprawdzałam, np okładki czasopism, tytuły i nagłówki w gazetach, bo aż wierzyć mi się nie chciało, ze można niektórych epitetów używać wobec członka rodziny królewskiej. Wolność słowa w Anglii nie ma chyba nic wspólnego z kultura osobistą...
Ale obawiam się, ze pewne fakty ujawnione co do jego służby w wojsku mogą poważnie podnieść poziom zagrożenia życia jego i jego rodziny. Po tym, że przyznał się do liczby zabitych talibów, co może wywołać chęć zemsty talibów za śmierć rodaków, to opisy obrzezania to pikuś.

Na pewno ta książka stawia, konieczne współcześnie, pytania o to jakie prawo mają media do życia ludzi publicznych?
Czy oglądając zdjęcia zrobione przez paparazzi, mamy w głowie, jak wygląda życie osób publicznych śledzonych dla lepszej foty?
Czy w ogóle to ma jakikolwiek sens, skoro praktycznie wszystkie informacje wydrukowane w gazetach to kłamstwa, bo książę po kolei wszystkie te publikacje obalał jako nieprawdziwe?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ