Jak się modlić? praktyczny poradnik O.Szustak

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak się modlić, czyli jak spotkać rzeczywiście Pana Boga? Znajdziesz w niej odrobinę teorii na temat modlitwy oraz rozpisany na wiele tygodni plan konkretnej modlitewnej drogi, która poprowadzi Cię na spotkanie z Bogiem.

Praktyczny poradnik, który można kupić w wersji papierowej i jako e-book, każda książka jest cegiełka na fundację prowadzoną przez dominikanina.

https://langustanapalmie.pl/produkt/jaksiemodlic/

Starałem się napisać ją najprościej jak to tylko możliwe, wskutek czego wielu bardziej doświadczonych nauczycieli czy praktyków modlitwy uzna ją - i całkiem słusznie - za niezbyt głęboką i mało wartościową, a przydatną, jeśli w ogóle, raczej dla zupełnych laików i nowicjuszy, którzy dopiero chcieliby wejść na drogę poszukiwania bliskości Boga. Ale taki właśnie był mój cel i założenie. Jeśli więc szukasz instrukcji obsługi budowania relacji z Panem Bogiem to zapraszam do lektury. O. Szustak
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fajnie. Chętnie bym przeczytała. Zastanawiam się tylko czy nie będzie powielaniem treści z filmików. Akurat na temat modlitwy miał kiedys o. Szustak fajny filmik. Coś w stylu, że trzeba Boga w modlitwie: powiedzieć że go się kocha, przeprosić, podziękować i wtedy można o coś ewentualnie poprosić 😉
Lubię tak się modlić. Chyba to najszczersza dla mnie modlitwa 🙏
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 530
Podziękowano: 378
Płeć:

Nieprzeczytany post

Coś dla mnie może?
Film czy filmik dobra sprawa, ale jakoś informacje z książki dłużej zostają.
Może bym się nauczył modlić, nie tylko okazjonalnie?
ODPOWIEDZ