Trylogia "Znamię lwa" Francine Rivers

Rozmowy o książkach, jakie przeczytaliśmy i polecamy innym. Literatura religijna, pisma świętych i doktorów Kościoła, ale też beletrystyka, literatura faktu i wszystko to, co nas ubogaca. Razem stwórzmy największą bazę książek na forach religijnych.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6837
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bardzo chciałabym Wam polecić powieść chrześcijańską, a właściwie trylogię "Znamię lwa" Francine Rivers:
GŁOS W WIETRZE, ECHO W CIEMNOŚCI, JAK ŚWIT PORANKA

Przeczytałam te 1800 stron kiedyś jednym tchem, w dwa tygodnie. Niedawno wróciłam do lektury pierwszych dwóch tomów, bo ta historia mnie wzrusza i niesamowicie opisuje na czym polega życie wiarą i w zaufaniu Bogu.

Obrazek

Ja mogę pisać w samych superlatywach zarówno o fabule, jak i o pisarce, bo czytałam kilka jej książek.
W sposób godny podziwu Autorka przedstawia postaci i ich życie wewnętrzne, drogę i etapy poznawania Boga, szukania prawdy, oraz wierność tej prawdzie każdego dnia.
Dla mnie był to przełom w zrozumieniu jak żyć wiarą. Niejako dzięki tej książce zobaczyłam to i potrafiłam zastosować.

Co jest ciekawe, w książce można również zobaczyć jak na wiarę pierwszych chrześcijan patrzyli poganie, rzymianie, grecy, jak odbierali nową religię. Bo powieść opowiada o pierwszych chrześcijanach, drugim pokoleniu po Chrystusie, gdzie można było jeszcze spotkać Apostołów, kiedy tworzyły się pierwsze gminy, kiedy chrześcijanie byli prześladowani i za przyznanie się do Jezusa groziła śmierć na arenie.
Powieść ta w pierwszym momencie może budzić przerażenie z powodu swej grubości (ponad 600 stron!). Początek jest również trudny nie zniechęcajcie się. Jednak w miarę zagłębiania się w lekturę szybko ono znika i już za chwilę znajdujemy się na jej końcu. Trylogia z jednej strony niesamowicie wciąga, a z drugiej niesie ze sobą mocne przesłanie, które daje wiele do myślenia.

Pisarka jest trzeba przyznać genialna, ale inne jej książki, choć również wartościowe i cenne, nie sięgają poziomu genialności jaki jest w tej powieści. Uważam, że to najlepsza powieść, którą napisała.

Serdecznie polecam.

Ktoś już czytał? podzieli się recenzją?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ