Zło w popkulturze

O wszystkim, co nam gra w duszy. Muzyka sakralna, liturgiczna, religijna, poważna i popularna. Dzielimy się naszymi ulubionymi utworami i inspirujemy się
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na czym ma polegać ten wątek?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kilka ciekawych linków dotyczących zagrożeń w muzyce:


Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 24 maja 2022, 21:17 Na czym ma polegać ten wątek?
Wydaje mi się że @Mar chce nam uświadamiać ile zła znajduje się wszędzie ...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

nigdy nie kręciły mnie te klimaty.
kiedyś słuchałam Nirvany, ale to tylko jakieś krótkie epizody.

kocham muzykę, a w ostatnim czasie wracam do zarówno polskich jak i zagranicznych przebojów. szczególnie lata 80/90
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 25 maja 2022, 12:24
Zebra pisze: 24 maja 2022, 21:17 Na czym ma polegać ten wątek?
Wydaje mi się że @Mar chce nam uświadamiać ile zła znajduje się wszędzie ...
Nie wszędzie, tylko w popkulturze. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak wiele złego promują muzycy. I to nie dotyczy tylko heavy/trash/death metalowej muzyki jak niektórym się wydaje, ale także wielu innych gatunków muzycznych.
Nie ma się z czego nabijać @Magnolia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Mar ja po prostu nie mogę się doczekać aż zmienisz optykę na dobro
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

https://deon.pl/swiat/wiadomosci-ze-swi ... ci,2074403

Albo ta popularna ostatnio zabawka o której wszędzie trąbią. Postać z gry, która zabija przez przytulenie, zabawka dla dzieci.
Nie wiem po co sens robienia takiego gadżetu dzieciom zupełnie, a że jestem w różnych "mamuskowych" grupach na FB to zastanawia mnie podejście rodziców, ktorzy wstawiają tam zdjęcia swoich pociech z owymi zabawkami.
Dziwnie to wszystko.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 25 maja 2022, 17:12 @Mar ja po prostu nie mogę się doczekać aż zmienisz optykę na dobro
A ja nie mogę doczekać się kiedy przestaniesz lekceważyć zło. Wolisz zamknąć oczy i uszy żeby nie dostrzegać niebezpieczeństw, które się dzieją i udawać, że jest super. Taka postawa daje zielone światło temu co złe.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2022, 19:45 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Zło zawsze było jest i będzie na tym świecie, oczywiście jeśli gdzieś je dostrzegamy to warto tych miejsc/rzeczy itd. unikać i ostrzegać innych. Funkcjonować jednak trzeba tutaj i jakoś sobie radzić pomimo otaczających nas zagrożeń. Im bliżej Boga jesteśmy tym łatwiej unikamy sztuczek pewnego pana z rogami. Ja osobiście gdybym zobaczył pierwsze sekundy tego wspomnianego teledysku to bym wyłączył i tyle bo tutaj nawet nikt się nie kryje względem autorów o czym jest piosenka. Warto nagłaśniać i przestrzegać, ale i nie zapominać, że na świecie jest wiele dobra tylko ciche bywa i nie przebija się na szklane ekrany jak to co grzeszne.

Dodano po 6 minutach 32 sekundach:
Lunka pisze: 25 maja 2022, 17:18 https://deon.pl/swiat/wiadomosci-ze-swi ... ci,2074403

Albo ta popularna ostatnio zabawka o której wszędzie trąbią. Postać z gry, która zabija przez przytulenie, zabawka dla dzieci.
Nie wiem po co sens robienia takiego gadżetu dzieciom zupełnie, a że jestem w różnych "mamuskowych" grupach na FB to zastanawia mnie podejście rodziców, ktorzy wstawiają tam zdjęcia swoich pociech z owymi zabawkami.
Dziwnie to wszystko.
Zgadzam się, że to bardzo dziwne i niepokojące :( zabijanie przez przytulanie ... i to ma być zabawka dla dzieci ehh straszne i ciężko coś napisać więcej. Dzieci nie rodzą się złe same z siebie to wina nas dorosłych bo to my obecnie kształtujemy nasz ziemski świat i nie zakazujemy czegoś takiego :(
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6834
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3437
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 25 maja 2022, 19:42 A ja nie mogę doczekać się kiedy przestaniesz lekceważyć zło. Wolisz zamknąć oczy i uszy żeby nie dostrzegać niebezpieczeństw, które się dzieją i udawać, że jest super. Taka postawa daje zielone światło temu co złe.
Dlaczego myślisz że wolę zamknąć oczy i nie dostrzegać niebezpieczeństw? Po czym doszedłeś do takiego wniosku?

Ja nie skupiam się na złu, co nie znaczy że go nie widzę.
NIe walczę sama ze złem, wolę prosić o to Boga tudzież św Michała Archanioła, mają większe możliwości. ;)
Nawet wydzielenie osobnego wątku specjalnie, aby na ten temat rozmawiać świadczy o tym, że widzę to samo zło, które i Ty widzisz.
Niczego nie udaję @Mar, ale mam zupełnie inne metody niż ty. Słucham św Pawła w tej materii:
Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12,21)

Skoro jest tyle złych stron w internecie, albo promujących zło - to ja tworzę z Wami coś dobrego i przyciągnąć tu jak najwięcej ludzi by dzielić się dobrem. To jest moja metoda.
Skoro ludzie szukają pomocy, to ja ją chętnie udzielam, tak jak umiem.

Napisałam, że spodobała mi się piosenka, ale okazała się antykościelna, więc się rozczarowałam...ergo: nie mam zamiaru jej słuchać. A ty mi piszesz że wpadłam "w pułapkę" x_x

Proszę, patrz trochę szerzej na świat.
Bo może się okazać, że dostrzeżesz każde zło, ale nie zobaczysz słońca- a ono jest darem Boga dla mnie i dla Ciebie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szukająca

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem choćby nawet Behemoth i tego typu zespoły to jest "rybka". Bo "sataniczność" tego typu zespołów jest oczywista, trochę banalna i jak to ktoś trafnie podsumował, "jasełkowa". Natomiast mnie bardzo razi powszechna wszędzie seksualizacja i uprzedmiotowienie, nawet w głupich reklamach. To sprawia, że ludzie stają się coraz bardziej znieczuleni na ten problem, że ludzkim ciałem (głównie kobiecym, ale męskim także) się szasta na lewo i prawo.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

bardziej myślę, że @Mar sugerowała, jak w łatwy sposób "zło" dociera do człowieka i jak można pod pozorem dobra przemycić jakieś akcenty sprzeczne z naszymi wartościami

to są właśnie pułapki - piosenka wpada w ucho, wydaje się być ok, a tu proszę. ja sama do dzisiaj nie sądziłam, że jest tak antykościelna, a znam ją. co prawda nie przepadam i np. sama z siebie jej nie włączam, ale gdy leci mimowolnie nucę pod nosem. zazwyczaj jednak jeśli wpada mi jakaś piosenka w ucho, sprawdzam tekst itp.

niestety, każdy tworzy co chce i nic nie było, nie jest i nie będzie idealne i dostosowane do osób wierzących.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@Lunka gdzieś już czytałam o tej zabawce, obejrzałam filmik z Twojego linku.. ta gra jest przerażająca.. dla mnie, dorosłej osoby. jak może dzieciom podobać się ta maskotka?!?!?!?!?!?!
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post



W temacie Huggy Waggy wypowiada się psycholog
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

Nie będziemy linkować teledysków ze znakami satanistycznymi.
Dominik


Tutaj przykład piosenki jak zło może w łatwy sposób dotrzeć do odbiorców

Gdyby ktoś kto nie zna angielskiego usłyszał tą piosenkę w radiu pomyśli - fajna wesoła piosenka
Tłumaczenie tekstu już jednak daje trochę do zastanowienia
A myślę że obejrzenie teledysku rozwieje wszelkie wątpliwości

Nie jest to jedyny przykład ponieważ wiele innych piosenek : np. Lady Gagi, Madonny czy Lila x Nasa też zawiera mnóstwo rzeczy antychrześcijańskich

I teraz pojawia się pytanie:

Czy artyści robią to specjalnie żeby sprowokować, wywołać zamieszanie czy naprawdę wyznają te wartości które umieszczają głównie w teledyskach?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2022, 15:39 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Niestety moim zdaniem tacy wykonawcy ( jak np. Kesha czy Miley Cyrus, Dua Lipa itp.) już odlecieli całkiem i dali się opętać seksualizacji podsuwanej przez szatana. W dzisiejszych czasach trzeba być ostrożnym na każdym kroku i sprawdzać czym się faszerujemy w codzienności bo dużo łatwiej wpaść po uszy w takie różne szambo niż się z niego wygrzebać.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2022, 14:47 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pawełek0799 pisze: 31 lip 2022, 14:28 Czy artyści robią to specjalnie żeby sprowokować, wywołać zamieszanie czy naprawdę wyznają te wartości które umieszczają głównie w teledyskach?
Myślisz, że Piaskowi podobają się kobiety?
Zobacz teledysk Wszystko Dobrze
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Smok Eustachy
Posty: 37
Rejestracja: 17 gru 2021, 3:18
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Deseksualizacja jest gorsza od seksualizacji.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 31 lip 2022, 15:35
Pawełek0799 pisze: 31 lip 2022, 14:28 Czy artyści robią to specjalnie żeby sprowokować, wywołać zamieszanie czy naprawdę wyznają te wartości które umieszczają głównie w teledyskach?
Myślisz, że Piaskowi podobają się kobiety?
Zobacz teledysk Wszystko Dobrze
No w tym teledysku jest kobieta i co wyczytałem z tego?
ODPOWIEDZ