Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Zagadki Biblijne

Stary i Nowy Testament, rozważania, rozumienie, komentarze
Skaza

Nieprzeczytany post

Dobra odpowiedz @Zbyszek teraz czas na Twoją zagadkę.
Tak jak napisała Magnolia w tym konkretnym wątku liczy się konkret ;)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 08 cze 2022, 13:14 Dobra odpowiedz @Zbyszek teraz czas na Twoją zagadkę.
Tak jak napisała Magnolia w tym konkretnym wątku liczy się konkret ;)
Zadałem zagadkę; może raczej pytanie, ale zadałem w poprzednim wpisie... czyli:
Jak pogodzić Jezusa z Pawłem - w sensie nauczania na temat warunków wejścia do Królestwa Bożego?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6848
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3444
Płeć:

Nieprzeczytany post

A na to pytanie odpowiedz będzie wersetem biblijnym?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 08 cze 2022, 14:29 A na to pytanie odpowiedz będzie wersetem biblijnym?
Uprzedziłaś mnie, bo już miałem właśnie odwołać moją "zagadkę", gdyż zdałem sobie sprawę, że to moje pytanie nie ma jednej odpowiedzi w postaci wersetu, więc bardziej nadaje się na nowy temat, niż do tego tematu zagadek.
Zatem wycofuję to pytanie, ale mam teraz już konkretne:
Ile osób płynęło statkiem, który miał dostarczyć ap. Pawła do Rzymu, ale wskutek burzy na morzu, rozbił się on u wybrzeży Malty? #-o
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy może ktoś już kończy liczyć tych płynących statkiem (a potem wpław lub na resztkach statku) ludzi?... :-w
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Dz 27, 33Kiedy zaczynało świtać, Paweł zachęcał wszystkich do posiłku: «Dzisiaj już czternasty dzień trwacie w oczekiwaniu, o głodzie i bez żadnego posiłku. Dlatego proszę was, abyście się posilili; bo to przyczyni się do waszego ocalenia; nikomu bowiem z was włos z głowy nie spadnie». Po tych słowach wziął chleb, złożył Bogu dziękczynienie na oczach wszystkich i ułamawszy zaczął jeść. Wtedy wszyscy nabrali otuchy i posilili się. A było nas wszystkich na okręcie dwustu siedemdziesięciu sześciu.

https://www.maltaigozo.pl/malta-sladami-sw-pawla/
Ostatnio zmieniony 12 cze 2022, 7:54 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@abi - nagrodą za poprawną odpowiedź (na statku było 276 osób), jest przywilej zadania nowej zagadki...
Czekamy :ymapplause:
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

jak myslisz, co wolal jonasz trzeciego dnia marszu przez niniwe?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 12 cze 2022, 9:04 jak myslisz, co wolal jonasz trzeciego dnia marszu przez niniwe?
Nie wiem, czemu pytasz o trzeci dzień, ale myślę, że w nim też Jonasz głosił to, co w dniu pierwszym:
Jon 3,1-5 BT5 (Biblia Tysiąclecia V [1999])
(1) Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami:
(2) Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam.
(3) Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan. Niniwa była miastem bardzo rozległym - na trzy dni drogi.
(4) Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona.
(5) I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i przyoblekli się w wory od najstarszego do najmłodszego.

-------------
Moją zagadkę "podepnę" także do osoby Jonasza: Do jakiego wydarzenia w swoim życiu Jezus proroczo nawiązywał, gdy mówił o "znaku Jonasza"?
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a troszke myslenie wlacz? i logike?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 14 cze 2022, 14:58 a troszke myslenie wlacz? i logike?
Napisz, o co Ci chodzi, rebusów nie rób; zapytałaś o trzeci dzień Jonasza w Niniwie - jeśli odpowiedź ma być cytatem z Biblii, to w niej nie ma nic o trzecim dniu w kontekście tego, co on wtedy tam głosił (jest tylko werset, gdzie jest mowa o dniu 1-szym).
#:-S
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

no to werset dales ok
a od siebie powiedz co mogl wolac ;)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 14 cze 2022, 15:29 no to werset dales ok
a od siebie powiedz co mogl wolac ;)
Nagrania z tej ewangelizacji nie zachowały się, więc nie będę wymyślał; poprzestanę na tym, co jest napisane (Pan Jezus też nie raz mówi: Napisano...); jak chcesz, to podziel się swymi zgadywaniami, ale na pewno nie przyjmę tego jako objawionej prawdy! i-)
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

ok, pozostan w pokoju bracie wszystko-na-serio

Dodano po 54 sekundach:
zeby nie zaginelo
"Do jakiego wydarzenia w swoim życiu Jezus proroczo nawiązywał, gdy mówił o "znaku Jonasza"?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 14 cze 2022, 15:42 ok, pozostan w pokoju bracie wszystko-na-serio
Tak, na serio podchodzę do Bożego Słowa - skoro tu się go poprzez "zagadki" rozważa, to jak mam podchodzić? Żarty sobie robić? Chyba Ty próbujesz, ale jak na razie to nie wyjaśniasz, o co Ci chodzi z tym trzecim dniu Jonasza w Niniwie... [jak mówisz "A", to powiedz też "B", a nie zostawiam jakieś niedomówienia; po co to??].
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

moim zdaniem trzeciego dnia powinien wolac - za 38 dni niniwa zostanie zburzona
to ze sie wczuwam w sytuacje, nie znaczy ze sie nasmiewam, wiesz
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

abi pisze: 14 cze 2022, 16:26 moim zdaniem trzeciego dnia powinien wolac - za 38 dni niniwa zostanie zburzona
to ze sie wczuwam w sytuacje, nie znaczy ze sie nasmiewam, wiesz
Teraz wiem i przyznaję rację inteligentnemu podejściu; jednak nie można było na takie pytanie dać odpowiedzi cytatem biblijnym, więc na przyszłość radziłbym być jednak bardzie precyzyjnym [skoro tu takie są zasady, że wersety biblijne mają stanowić odpowiedź na zagadkę; jak się zasady zmienią, to będziesz miała pole do popisu...].
Pomyślności! :-bd [i nie miej żalu, że napisałem o żartowaniu sobie przez Ciebie; byłem nieświadomy Twoim procesów myślowych...]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

tak, ja posiadam procesy myslowe
pytanie sie zgubi
Do jakiego wydarzenia w swoim życiu Jezus proroczo nawiązywał, gdy mówił o "znaku Jonasza"?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy ktoś chciałby udzielić odpowiedzi na pytanie [patrz tuż powyżej]? Nie jest ono trudne...

Myślę, jak by tu "zreformować" ten temat zagadek, bo mały tu "ruch"...
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zbyszek a gdzie ta zagadka? Bo ja nie widzę. Zacytuj raz jeszcze.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
ODPOWIEDZ