Ks. Łukasz Prausa- suspendowany

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zupełnie nie znam tematu, ale znam z internetu świeckiego "proroka", co się tak nazwał i ma mnóstwo wyświetleń na YT; on propaguje jakieś adorowanie figury Jezusa króla Polski i wygaduje różne inne rzeczy, jakoby wprost od Boga/Jezusa/Ducha Świętego/Maryi/świętych pochodzące...
W sumie to nic nowego - zawsze byli różni dziwacy; ponoć najwięcej zaburzeń psychicznych jest na gruncie religijnym... [współczuję tym, co się dali na to nabrać i spełniają czyjeś chore oferty/polecenia/nakazy]
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, 12:51 przez Zbyszek, łącznie zmieniany 2 razy.
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Michalina49
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2022, 13:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chciałabym się dowiedzieć, kiedy i jak otrzymał stygmaty. Doczytałam , że Pan Jezus zakazał mu upubliczniania. To może o okolicznościach się dowiem. Czytałam gdzieś życiorys i wychodzi na to , że jest bardzo zbliżony do ojca Pio. Ale o stygmatach ani wzmianki.
Doczytałam też , że niezłe pieniążki zbiera za modlitwy, ma cennik swój.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Michalina49 twoje ostatnie zdanie samo wyklucza prawdziwe stygmaty nie sądzisz?
Jedynym organem który mógłby zbadać te rzekome stygmaty jest Kościół. Ale ten kapłan swoim nieposłuszeństwem zasłużył na karę suspensy czyli zbłądził. Odprawiając obecnie sakramenty błądzi nadal. Pobierając opłaty za modlitwę zachowuje się skandalicznie. Tyle w temacie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Krzysiek123
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2022, 22:11
Wyznanie: katolicyzm

Nieprzeczytany post

Droga Pani Magnolio
Po 1:
Jest napisane zeznania wpłacić a nie trzeba!!!!!
Po2:
Jakieś przerabianie posta numer konta polski numer konta ma 24cyfry a ile jest w tym poscie.
Po3:
Każdy prześladowany duchowny to Bozy kaplan!!! Bo po co się czepiać tych co siedzą cicho i są podporzadkowani.
Po4:
Jak można pisać jak inni ze dobrze piszecie przynajmniej wiem kogo omijać.... Ludzie nie widzieliście nie poznaliście to kogo chcesz omijać.
"Dla twojego dobra twoj Aniol stroz nie raz pewnie podłożył ci nogę na chodniku abys upadl a wiesz dlaczego bo za rogiem moglby Cie potracic samochód "
Przeloze to na ludzki jezyk... jestes w pracy szef każe ci oszukiwać klientów bo jak nie to cie odsunie "wyrzuci z roboty" i masz 2 wyjścia. Albo się podporzadkujesz i z nieczystym sumieniem robisz to co robisz albo wylatujesz i robisz to co robiłeś " nie oszukując innych tylko gloszac prawdę"

Teraz pytanie po której stronie jestes....? Prawdy czy manipulacji???
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

po 2
nr konta jest ocenzurowany. Napisz na podany email, dostaniesz cały nr.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Krzysiek123 my po prostu ostrzegamy że ten kapłan błądzi. A rozeznanie w tej sprawie uczynił jego prowincjał zgromadzenia w którym był ale okazał nieposłuszeństwo. To są procedury, rozmawia się, napomina, a jeśli ktoś nie chce być posłuszny i wierny własnej decyzji wstąpienia do zakonu to udzielana jest kara.
Skoro Kościół to rozeznał to my tylko powtarzamy aby ostrzegać ludzi.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Krzysiek123 pisze: 03 lip 2022, 22:38 Droga Pani Magnolio
Po 1:
Jest napisane zeznania wpłacić a nie trzeba!!!!!
Po2:
Jakieś przerabianie posta numer konta polski numer konta ma 24cyfry a ile jest w tym poscie.
Po3:
Każdy prześladowany duchowny to Bozy kaplan!!! Bo po co się czepiać tych co siedzą cicho i są podporzadkowani.
Po4:
Jak można pisać jak inni ze dobrze piszecie przynajmniej wiem kogo omijać.... Ludzie nie widzieliście nie poznaliście to kogo chcesz omijać.
"Dla twojego dobra twoj Aniol stroz nie raz pewnie podłożył ci nogę na chodniku abys upadl a wiesz dlaczego bo za rogiem moglby Cie potracic samochód "
Przeloze to na ludzki jezyk... jestes w pracy szef każe ci oszukiwać klientów bo jak nie to cie odsunie "wyrzuci z roboty" i masz 2 wyjścia. Albo się podporzadkujesz i z nieczystym sumieniem robisz to co robisz albo wylatujesz i robisz to co robiłeś " nie oszukując innych tylko gloszac prawdę"

Teraz pytanie po której stronie jestes....? Prawdy czy manipulacji???
A ty kolego po której stronie Jesteś ? B-)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Krzysiek123 pisze: 03 lip 2022, 22:38 Każdy prześladowany duchowny to Bozy kaplan!!!
Po pierwsze, nie nadużywaj słowa "prześladowany", bo obrażasz tych, którzy faktycznie byli prześladowani za wiarę.
Po drugie, dyscyplinowanie to nie prześladowanie.
Po trzecie, kto jest dyscyplinowany - tak jak ks.Praus - za nieposłuszeństwo, nie staje się z tego powodu "Bożym kapłanem".
Bo po co się czepiać tych co siedzą cicho i są podporzadkowani.
Każdy Boży kapłan jest "podporządkowany" swoim przełożonym. Poczytaj Pismo - tak się właśnie rozpoznaje ludzi "Bożych".
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam posłuchać ten materiał:


"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
unstoppable
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2022, 10:19
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2

Nieprzeczytany post

Ostatnio zmieniony 10 sie 2022, 12:51 przez unstoppable, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

unstoppable pisze: 10 sie 2022, 12:07 Jak ja ani postem ani głodówką nie jestem w stanie polepszyć swojego zdrowia to czy suspendowany ksiądz w tym pomoże ?
Lekarze też już bezradni?

[modlitwa za pieniądze? - toż to by można jako jakiś ponury żart potraktować, gdyby nie fakt, że to prawda; szok!
Cytat z Internetu: Stare przysłowie polskie mówi: „Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli”.]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Krzysiek123 pisze: 03 lip 2022, 22:38 Po3:
Każdy prześladowany duchowny to Bozy kaplan!!! Bo po co się czepiać tych co siedzą cicho i są podporzadkowani.
Po4:
Jak można pisać jak inni ze dobrze piszecie przynajmniej wiem kogo omijać.... Ludzie nie widzieliście nie poznaliście to kogo chcesz omijać.
"Dla twojego dobra twoj Aniol stroz nie raz pewnie podłożył ci nogę na chodniku abys upadl a wiesz dlaczego bo za rogiem moglby Cie potracic samochód "
Przeloze to na ludzki jezyk... jestes w pracy szef każe ci oszukiwać klientów bo jak nie to cie odsunie "wyrzuci z roboty" i masz 2 wyjścia. Albo się podporzadkujesz i z nieczystym sumieniem robisz to co robisz albo wylatujesz i robisz to co robiłeś " nie oszukując innych tylko gloszac prawdę"

Teraz pytanie po której stronie jestes....? Prawdy czy manipulacji???
Albo ktoś jest w KK i przyjmuje nauki KK, również te, które się nie podobają, albo wierzy po swojemu i jest poza KK (przynajmniej poglądowo).
To nie jest prześladowany kapłan, tylko kapłan, który prezentuje swoje nauki i odłączył się od KK i trzeba to przyjąć do wiadomości, a nie kombinować.
To tak jak lefebryści i tym podobni, niby są w KK i mówią, że ich nauczanie jest prawdziwe, a to posoborowe to zwiedzenie 8-|
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hildegarda pisze: 10 sie 2022, 16:05
To tak jak lefebryści i tym podobni, niby są w KK i mówią, że ich nauczanie jest prawdziwe, a to posoborowe to zwiedzenie 8-|
Lefebryści są na pograniczu Kościoła, mówi się o schizmie, czyli odłączeniu. Powodem jest ich odrzucenie Nauczania Soborowego (SWII ). Właśnie problem jest w tym, że wprawdzie chcą rozmów i je prowadzą, ale odrzucają całkiem ostatni Sobór. Dlatego pojednanie ich z Kościołem ciągnie się już od lat 70 tych XX w.

Kapłan suspendowany zawsze ma wybór... pokazać swojemu biskupowi posłuszeństwo i poprawę i może wrócić po jakimś czasie rekolekcji do posługi...
Natomiast jeśli nie chce słychać swojego biskupa i zaczyna się samowolka to właśnie poprzez karę suspensy ostrzega, że ten kapłan może zwodzić, bo nie jest to nauczanie zgodne z Tradycja Kościoła.

W przypadku ks. Galussa i ks. Prausa, którzy razem moderują wspólnotę w Czatachowej również mowa jest o schizmie.
A owocem zgniłym nieposłuszeństwa Kościołowi, który źle świadczy o ks Prausie, są właśnie opłaty za modlitwę...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Hildegarda
Posty: 424
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:23
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 89
Podziękowano: 136
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 10 sie 2022, 16:37 W przypadku ks. Galussa i ks. Prausa, którzy razem moderują wspólnotę w Czatachowej również mowa jest o schizmie.
A owocem zgniłym nieposłuszeństwa Kościołowi, który źle świadczy o ks Prausie, są właśnie opłaty za modlitwę...
I przez te różne cuda, stygmaty, uzdrowienia są bardzo przekonujący, ja ostatnio czytałam komentarz na grupie nie związanej z KK, a bardziej z wolnym chrześcijaństwem, gdzie polecano ks. Prausa jako niezwykle uduchowionego, wspaniałego księdza.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zbyszek pisze: 10 sie 2022, 12:25 [modlitwa za pieniądze? - toż to by można jako jakiś ponury żart potraktować, gdyby nie fakt, że to prawda; szok!
Cytat z Internetu: Stare przysłowie polskie mówi: „Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli”.]
To jest kalka z tysięcy niekatolickich "ewangelistów telewizyjnych" - zarówno co to celu (zbieranie kasy), jak i co do metod (rzekome cuda).
Niestety, są ludzie w KK zafascynowani tym nurtem i przyjmują od niego zarówno pseudopraktyki pseudouzdrawiania, pseudocharyzmaty jak i niestety pogoń za pieniędzmi.
Polecam - jeden z najbardziej wpływowych kaznodziei w USA, Kenneth Copeland i jego finansowe imperium:


A tu inny film: warto obejrzeć film, do którego link podaję obok. Krótki konspekt:
  • Najpierw świadectwo składa kobieta, która podczas namaszczonej konferencji cudownie... schudła. Pastor zapewnia ją, że w tym samym tempie, w jakim będzie następowała cudowna utrata wagi, będą się zmniejszały jej długi.
  • Następnie na podium wchodzi inna kobieta, która pokazuje stronę banku na swoim smartfonie i "świadczy", iż od rana cudownie przybyło jej pieniędzy na koncie.
  • Kolejna dziewczyna z kolei pokazuje, że cudownie... przytyła. A do tego minął jej ból ramienia.
  • Teraz podchodzi niewysoka kobieta. Jakiś cud stał się jej udziałem? Otwiera usta. Tak! Podczas nabożeństwa, w sposób nadprzyrodzony, wzbogaciła się o złoty ząb!


Randy Clark (tak, ten od Toronto Blessing) i „cud” – młodej kobiecie w sposób nadprzyrodzony miały zniknąć… dziury w zębach:


Angel Obinim (facet przedstawia się jako anioł, serio!) bierze się za wskrzeszanie zmarłych na scenie. Obok film z jednego z takich spektakli.
Proszę zwrócić uwagę na specyficzny sposób składania ofiar (czas 45:45 na filmie) – wierni obsypują kaznodzieję banknotami.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

Za uszy tych wszystkich hochsztaplerów wytargać!!
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6843
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ostatnim filmem mnie powaliłeś Marku!!

Pomysł aby na scenę przywieźć nieboszczkę i na rozkaz ją wskrzeszać zupełnie mnie przeraził … brakuje słów komentarza.
Robienie tego typu przedstawień jest kompletnie nieewangeliczne.
Nie wspominając że po prostu jest oszukiwaniem i naciąganiem ludzi.
Bo to jest kompletnie niewiarygodne.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z tego się rodzą naprawdę gigantyczne fortuny osobiste.
Z drugiej strony nie brak śmiesznostek.
Firma proponująca kolorowe (i bardzo obcisłe) leginsy. Ale nie takie zwykłe: „Moje projekty mody ucieleśniają proroczą sztukę, z której są tworzone. Noszenie mojej sztuki wzmacnia twoją świadomość obecności Boga i pomaga ci stać się chodzącym spotkaniem przesłania Nieba dla tych, którzy są wokół ciebie.” Nazwy też są profetyczne: Żyły chwały – prorocze legginsy artystyczne”, ”Otaczają cię anioły”, czy „Niebiańskie tajemnice”.
Artystka, będąca pastorem w super-charyzmatycznym „Bethel Church” w Kalifornii (tak, to Ci którymi inspiruje się Marcin Zieliński) proponuje także kupno proroczych wydruków artystycznych – etui na telefony” lub uczestnictwo w jej e-kursach. Zasłynęła z promowania kontrowersyjnych „kart przeznaczenia” w których wiele osób widziało podobieństwo funkcjonalne do kart tarota

Biznes religijny wart jest miliardy i jego szerzenie to zwykła (i bardzo dobra) inwestycja. Ruch charyzmatyczny został rozpropagowany w USA, a potem także „wyeksportowany” z Ameryki za pomocą kampanii realizowanych przez profesjonalne firmy PR (public relations). I choć nie był to jedyny powód popularności ruchu i choć obecni polscy charyzmatycy mają jednak mocno inny profil niż ten „telekaznodziejski” wylansowany przez agencje reklamowe, to jednak kampania amerykańskich teleewangelistów przyczyniła się do wprowadzenia zachowań charyzmatycznych do europejskiego przeżywania religii.

Często przy rozważaniach o rozwoju charyzmatyzmu zapomina się o aspekcie komercyjnym tej działalności (podkreślam: ten aspekt jest w Polsce wciąż jeszcze niemal nieznany – i dobrze). Szczególnie w Stanach Zjednoczonych tysiące kaznodziejów żyją z datków swoich wiernych, nierzadko prowadząc własne stacje telewizyjne. Nie, proszę bez skojarzeń z np. Radio Maryja – każdy kto widział kiedykolwiek występ teleewangelisty zrozumie różnicę pomiędzy proszeniem o wsparcie a przemysłem tego rodzaju, polegającym na wyłudzaniu niewiarygodnych sum.
Co więcej, ponieważ znaczna część charyzmatyków (zwłaszcza amerykańskich) wyznaje tzw. „ewangelię sukcesu”, nie są rzadkością nawoływania w rodzaju:
„Właśnie wydałem 15.000 dolarów na psa. Ten pierścień na moim palcu kosztował mnie 32.000 dolarów. Mieszkam w domu o powierzchni 8.000 stóp kwadratowych ale zamierzam wybudować większy - taki, z którego dumny byłby Salomon. Kiedy ludzie w moim miasteczku widzą mój wielki dom i mojego Rolls Royce'a na podjeździe, to wiedzą że w niebie jest Bóg." (warto odnotować, że monolog ten był wygłaszany w momencie, kiedy ci, do których „kaznodzieja” przemawiał, wbiegali „spontanicznie” na scenę by ofiarować mu pieniądze).
"Nigdy nie dawajcie biednym - dawajcie tylko błogosławionym. Sami będziecie błogosławieni jedynie wtedy, gdy będziecie dawać błogosławionym. Dawanie biednym jest marnowaniem waszych pieniędzy."
Biznes religijny wart jest miliardy i jego szerzenie to zwykła (i bardzo dobra) inwestycja. Ruch charyzmatyczny został rozpropagowany w USA, a potem także „wyeksportowany” z Ameryki za pomocą kampanii realizowanych przez profesjonalne firmy PR (public relations). I choć nie był to jedyny powód popularności ruchu i choć obecni polscy charyzmatycy mają jednak mocno inny profil niż ten „telekaznodziejski” wylansowany przez agencje reklamowe, to jednak kampania amerykańskich teleewangelistów przyczyniła się do wprowadzenia zachowań charyzmatycznych do europejskiego przeżywania religii.

Szczególnym narzędziem jest tzw. "prawo mnożenia""
„(…) poglądy lansuje na stronie internetowej „Adonai – Kościół Chrześcijan we Wrocławiu” niejaki John Avanzini. W artykule Siew i żniwo w Królestwie Bożym z cyklu Nauczanie prosto z Biblii można przeczytać o prawach żniwa: (1) zasiej swoje ziarno (daj); (2) uznaj swoje ziarno za nieużyteczne (daj Bogu, a nie znajomym); (3) musisz posiać to, co chcesz zebrać (chcesz dostać koce, dajesz koc); (4) dostosuj wielkość zasiewu do wielkości żniwa, którego potrzebujesz (zasiej 200 zł, powinieneś otrzymać od 6000 do 20000 zł); (5) zasiej w dobry grunt (dobrym gruntem jest zdrowy lokalny Kościół); (6) czas oczekiwania na żniwo (trzeba poczekać i nie niecierpliwić się).”
Skąd takie liczby? Czemu „zasianie” 200 złotych ma dać akurat od 6000 do 20000? Otóż cała idea uzasadniana jest Przypowieścią o Siewcy. Czytamy w niej najpierw o ziarnach, które padły na zły grunt, a potem o innych, które „…padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny."/Mt 13,8/
Jak widać, minimalnie jedno ziarno dało 30 ziaren, maksymalnie – 100. Zatem jeśli pomnożymy 200 złotych przez 30, otrzymamy 6000 zł, a jeśli przez 100 – 20 000 zł.
Przy czym kaznodziei w najmniejszym stopniu nie przeszkadza, że przypowieść mówi o czymś zupełnie innym, i nie ma nic wspólnego z dorabianiem się pieniędzy.
To jest zresztą dość częsta technika – tekst biblijny nie służy do tego, by z niego czerpać realną naukę – jest jedynie pretekstem, aby (rzekomo „biblijnie”) przedstawić własne myśli i idee. Na tej podstawie powstało całkiem sporo kursów, książek i rekolekcji – przedstawia się „biblijne” metody na zrobienie pieniędzy, zrzucenie paru kilogramów itd.

Głoszenia, które są wyciągane z tak rozumianego "prawa mnożenia" są wręcz humorystyczne:
„Jeśli "zasiejesz" tysiąc dolarów z twojej karty kredytowej, Bóg wymaże twój dług"

Kaznodzieja Charles Capps mówi do swoich kredytów:
"Słuchajcie mnie, mówię do was! Bądźcie opłacone w imieniu Jezusa. Zniknijcie. Zdematerializujcie się. Nie obchodzi mnie, jak to zrobicie, ale odejdźcie! Bądźcie w pełni spłacone! Jezus powiedział, że będziecie mi posłuszne."

„Za tysiąc dolarów i tak nie kupisz domu. Podnieś słuchawkę, zasadź ziarno [tj. przekaż datek] i zobacz, jak rozwinie się dzięki Bogu"

Niekiedy zachęta do dawania pieniędzy pojawia się w formie motywacji negatywnej:
„Jeżeli dasz, Pan ci da, jeżeli nie - jak chcesz aby Pan był szczodry w stosunku do Ciebie? Może ci się przydarzyć to co patronowi Juventus który nie dał nam pieniędzy i drużynie wiedzie się źle, nawet będzie musiał ją sprzedać.”

"Ojcze, daj mi Aniołów w Niebie, które są teraz wyznaczone aby dać mi pieniądze i bogactwo. Uwolnij te Anioły w moim imieniu, niech lecą na cztery strony świata by gromadzić dla mnie pieniądze"/Todd Bentley, „Anielscy gospodarze”/

„bycie ubogim jest grzechem”/R.Tilton/

„Biblia mówi, że Jezus dał nam przykład i że powinniśmy Go naśladować. Właśnie dlatego jeżdżę Rolls–royce'em. Naśladuję go”/Frederik Price/

„Teraz przyjdź i złóż swoją ofiarę. Oddaj Panu co Pan dał Tobie. Teraz sam sobie błogosławisz. Chcesz sobie pobłogosławić dużo czy mało? Pan odda tobie siedmiokrotnie, stukrotnie. Z Chrystusem dokonasz wielkich czynów!"

Niekiedy głoszenia są zwykłym szantażem:
„Ktoś z oglądających ten program obiecał dużą sumę Bogu […]. Ale nie dał. Jesteś tak bliski kłamstwa wobec Ducha Świętego, że w ciągu kilku dni będziesz martwy, jeśli nie zapłacisz sumy, jakiej Bóg zażądał! […] Tak rzekł prorok”

Szczytem manipulacji było, kiedy Oral Roberts ogłosił, że jeżeli nie otrzyma od ofiarodawców do określonej daty 8 milionów dolarów, to Bóg go… zabije. Odbyło się przedstawienie z publicznym odliczaniem dni i apelami jego syna: „Nie możemy pozwolić umrzeć temu mężowi Bożemu. Dlatego prześlij czek. PRZEŚLIJ GO SZYBKO DZIŚ”
Magnolia pisze: 14 sie 2022, 20:01 Ostatnim filmem mnie powaliłeś Marku!!

Pomysł aby na scenę przywieźć nieboszczkę i na rozkaz ją wskrzeszać zupełnie mnie przeraził … brakuje słów komentarza.
Robienie tego typu przedstawień jest kompletnie nieewangeliczne.
Nie wspominając że po prostu jest oszukiwaniem i naciąganiem ludzi.
Bo to jest kompletnie niewiarygodne.

Muszę przyznać, że zaciekawił mnie tytuł jednego z innych filmów kaznodziei. Wypisany wielkimi literami tytuł głosił: „ANGEL OBINIM TURNS TOFFEES INTO MONEY LIVE IN CHURCH” (Anioł Obinim zamienia cukierki toffi na pieniądze na żywo w kościele).
Rozpoczęło się od oświadczenia: „Przychodzę, aby udowodnić wam, że jestem prawdziwym Aniołem Bożym.”
Po takich deklaracjach czekałem na dobre widowisko – nie żebym wierzył „Aniołowi”, ale dobrą iluzję sceniczną też warto obejrzeć. Sądziłem, że w wyniku „cudu” zobaczę pieniądze w woreczku, w którym przedtem były cukierki. Niestety, zawiodłem się – na filmie nic podobnego nie nastąpiło.
Kaznodzieja kazał podrzucać woreczki z toffi do góry, co nawet zabawnie wyglądało. Następnie począł się modlić, by moc boża wstąpiła w cukierki – tak, aby każdy kto je potem zje, otrzymał to, czego pragnie:
„Kiedy zjesz to tofii – otrzymasz Twoje dziecko (bardzo częsta intencja w Afryce, gdzie bezpłodność jest – słusznie – uważana za wielkie nieszczęście). „Zajdziesz w ciążę. Amen! Zarobisz pieniądze. Amen! Ożenisz się. Amen! Kiedy zjesz to toffi, dostaniesz to, co chcesz! Amen!”.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Posty: 801
Rejestracja: 07 cze 2022, 12:25
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękował/a: 194
Podziękowano: 108
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski - dzięki za tak dokładne wypunktowanie zła, jakie się w tej całej charyzmanii zagnieździło, i się rozłazi, jak robactwo, po świecie... [a ludzie to takie naiwne sommmm...]
Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie zobaczy Pana. Hbr 12,14
🔸
Mówi Ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu! Ap 22,20
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski :-o :-o :-o to jest prawdziwe? Niewarygodnie paskudne, aż mnie ciary przeszły... smutne, że ludzie dają się na to nabierać.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ