O. Adam Szustak

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Adam880

Nieprzeczytany post



O samotności. Z jednej strony trochę pasuje do mnie ,ale z drugiej strony się nie zgadzam z niektórymi rzeczami.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6844
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z czym się nie zgadzasz?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam880

Nieprzeczytany post

Hmm. Dobre pytanie. No ,ze ludzie pokładają nadzieje w Bogu, a człowieku już nie. Bo można te słowa zrozumieć trochę tak ,ze ludzie są niepotrzebni ,a męzowi czy żonie juz nie trzeba ufać tylko Bogu.

Nie wiem moze coś źle sobie z interpretowałem.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2022, 19:45 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6844
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kto wyjaśni te kwestie Adamowi?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hmm, nie wiem czy cokolwiek wyjaśnię, ale pierwsze co mi przychodzi do głowy to to, że zaufanie to bardzo delikatna sprawa. Ludzie są grzeszni, omylni, zawodni. Pan Bóg jest stabilny, zawsze ten sam kochający Ojciec. Nie mówię, że ludziom nie można albo nie powinno się ufać bo na tym opierają się ludzkie relacje, tylko kwestia jest tego komu warto ufać bardziej? Na kim opieramy swoje życie, swoje decyzje?
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Mi osobiście O. Adam jakoś zbytnio nie odpowiada swoim stylem bycia. Szukam przynajmniej na tą chwilę wyłącznie powagi i spokoju w kościele czy to u kapłanów w naukach a O.Adam jest jakiś taki zbyt młodzieżowy dla mnie i medialny. W niektórych kwestiach stary kapeć ze mnie i nie wiem czy kiedyś poczuje potrzebę by to zmienić ;)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 13 lut 2022, 22:30 Mi osobiście O. Adam jakoś zbytnio nie odpowiada swoim stylem bycia. Szukam przynajmniej na tą chwilę wyłącznie powagi i spokoju w kościele czy to u kapłanów w naukach a O.Adam jest jakiś taki zbyt młodzieżowy dla mnie i medialny. W niektórych kwestiach stary kapeć ze mnie i nie wiem czy kiedyś poczuje potrzebę by to zmienić ;)
Jasna sprawa, O. Szustak nie jest dla każdego. Na szczęście mamy w Kościele ogromne bogactwo, do wyboru do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie. To jeden z powodów, dla których kocham Kościół. 🤗 Daj znać jakich tematów szukasz może będziemy w stanie polecić coś bardziej uszytego na Twoją miarę.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Adam880

Nieprzeczytany post

Skaza mnie osobiście też zbytnio nie odpowiada, ale czasem niektóre warto posłuchać.
Skaza

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 14 lut 2022, 0:16
Skaza pisze: 13 lut 2022, 22:30 Mi osobiście O. Adam jakoś zbytnio nie odpowiada swoim stylem bycia. Szukam przynajmniej na tą chwilę wyłącznie powagi i spokoju w kościele czy to u kapłanów w naukach a O.Adam jest jakiś taki zbyt młodzieżowy dla mnie i medialny. W niektórych kwestiach stary kapeć ze mnie i nie wiem czy kiedyś poczuje potrzebę by to zmienić ;)
Jasna sprawa, O. Szustak nie jest dla każdego. Na szczęście mamy w Kościele ogromne bogactwo, do wyboru do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie. To jeden z powodów, dla których kocham Kościół. 🤗 Daj znać jakich tematów szukasz może będziemy w stanie polecić coś bardziej uszytego na Twoją miarę.

Zbyt dużo miary nie będzie potrzebne bo ja straszny mikrus ;))
Do tej pory słuchałem O. Leona Knabita, śp. Ks. Piotra Pawlukiewicza, Ks. Dominika Chmielewskiego i Ks. Piotra Glassa głównie, ale inne dobre namiary zawsze się przydadzą :-bd Z tematów to ciężko mi konkretnie określić bo w każdej dziedzinie życia mam spore braki to pewne, ale tak na szybko to lęki, uczucia i wewnętrzny gniew czyli w skrócie radzenie sobie z codziennymi emocjami a może bardziej nie radzenie sobie.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza Z wyżej wymienionych osobiście odradzam słuchania ks. Chmielewskiego i ks. Glassa szczególnie jeśli mierzysz się z lękami...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Będę pamiętał, dziękuję. Do tej pory słuchałem w sieci tylko kilku filmików z ich naukami, ale dostrzegłem ich jasne stanowiska i jak mówiłaś nie każdemu odpowiadają to pewne. Najbardziej przemawiał do mnie póki co O. Leon ale też już dawno nie słuchałem nic od niego. Jakoś śledzenie kanałów na youtube na bieżąco nie leży chyba w mojej naturze :) ja to trochę taki dinozaur, nawet z telefonu korzystam od święta i to z modelu sprzed kilku wieków który nie wie co to internet i robienie zdjęć.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, 21:35 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

Niepokojące wystąpienia Ojca Szustaka :( zdarzają się coraz częściej niestety takie wypowiedzi tego kapłana w których klnie i wyraźnie buntuje się i innych ku temu. Obawiam się czy aby nie grozi to postawą jak u Księdza Galusa chociaż w nieco innej formie. Czy myślicie, że może być coś na rzeczy ? rozumiem nowoczesne podejście do spraw wiary i inną formę ewangelizacji ukierunkowaną ku młodemu pokoleniu, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, ojciec Szustak zagalopowuje się w niebezpiecznym kierunku. Wy się bardziej znacie i orientujecie to chciałem się poradzić w tej sprawie.

https://www.tvp.info/53991095/kaplan-kl ... o-szustaka
Ostatnio zmieniony 22 lis 2022, 13:47 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6844
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza a na jakiej podstawie masz takie obawy?
Podsuń konkretny film, powiedź o co dokładnie chodzi?
Bo nie śledzę wszystkich filmów...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Na takiej najprostszej ludzkiej chłopskiej podstawie ... jakoś nie pasuje mi by osoba duchowna przeklinała podczas wystąpień publicznych i negowała postawę i decyzję swoich przełożonych. A już drugi czy trzeci raz trafiam w sieci na filmik gdzie ojciec Szustak w ten sposób się wypowiada. Mnie to osobiście niepokoi bo to trochę gorszące mi się wydaje. Kanał jest bardzo popularny a w przekazie często przekleństwa może nie zbyt mocne , ale jednak się sypią. Też nie śledzę na bieżąco kanału ojca Szustaka, ale na różnych stronach politycznych frontów i opcji trafiałem na takie niepokojące wieści. pewnie ciut się czepiam, ale słuchając Ojca odnoszę wrażenie jakbym słuchał jakiegoś kumpla dresa z dzielnicy a nie duchownego :( może uda mi się odnaleźć ten filmik na Languście gdzie też były przekleństwa i dziwna postawa w mojej ocenie gdy oglądałem kiedyś.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1397
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Skaza jest różnica między wyrażaniem swojego zdania na temat Kościoła i przełożonych, a okazywaniem im nieposłuszeństwa czego O. Szustak się nie dopuszcza, więc nie można go porównywać do suspednowanych kapłanów.
Forma głoszenia tego kapłana nie musi wszystkim odpowiadać. Np. ja się cieszę, że są kapłani którzy normalnie rozmawiają na różne tematy zamiast "przemawiać " mówią "ludzkim" głosem. Polecam Ci O. Szustaka, naprawdę ma dobre filmy można się wiele dowiedzieć i nauczyć. Swojego czasu mi bardzo pomogły na mojej drodze wiary.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

@Skaza zgadzam się z Tobą. Wg mnie to kwestia czasu jak o. Szustak odleci.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niestety, problem nie zamyka się w formie.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 22 lis 2022, 13:49 @Skaza a na jakiej podstawie masz takie obawy?
Podsuń konkretny film, powiedź o co dokładnie chodzi?
Bo nie śledzę wszystkich filmów...
Przecież Skaza zalinkowal film gdzie Padly przekleństwa. To już dawna afera.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6844
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3195
Podziękowano: 3442
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kiedy pytałam, to nie było linku w poście Skazy. Teraz już wiem o który film chodzi. To był wywiad, a nie nauczanie.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 22 lis 2022, 14:46 Kiedy pytałam, to nie było linku w poście Skazy. Teraz już wiem o który film chodzi. To był wywiad, a nie nauczanie.
Kapłan w wywiadzie nie przestaję być kapłanem.
ODPOWIEDZ