Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

O. Adam Szustak

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czyli nie ma sensu pisać.
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie sprawdzałem. Teraz będę zwracał uwagę.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 03 lut 2022, 12:01
Chętnie do niego napiszę, chociaż za pewne wielu zaniepokojonych jego treściami już pisało. Dawid Mysior na swoim kanale zadawał mu publicznie pytania, zdaje się, ze także do niego pisał ale nie słyszałem odpowiedzi.
Jeśli nie odpowiada sam O. Adam, (a na pewno nie odpowiada na komentarze pod filmami, o tym mówi, ze tego nie robi)
na maile pisane do niego, to na pewno można napisać do jego przeora, albo do nowego prowincjała dominikanów.
Właśnie po to są władze w zakonach, aby między innymi takimi sprawami się zajmowały.

Dawid Mysior publicznie zarzucał O. Szustakowi herezję, na co O. Adam odpowiedział również publicznie:
(film ustawiony na konkretną odpowiedź do Dawida Mysiora)


W tej wypowiedzi O. Adam mówi, ze Dawid Mysior oficjalnie napisał skargę do prowincjała, wymienił zarzuty gdzie O. Szustak łamie naukę katolicką, oraz otrzymał odpowiedz listowną, gdzie prowincjał po zapoznaniu się z materiałem (filmami i wypowiedziami O. Szustaka) oficjalnie uznał że nie dostrzega w nich mijania się z katolicką Nauką Kościoła.
Sam O. Szustak przyznaje ze smutkiem, że o tym liście, Dawid Mysior nie powiadomił swoich widzów. :(

p.s Mar kierujesz swoje pytania do "zwolenników" O. Adama - zastanawiam się czy się utożsamiam z tymi "zwolennikami". Chyba staram się nie tyle ślepo bronić Szustaka, co staram się patrzeć na fakty, opierać się na konkretach, weryfikować fakty.
Kiedyś był dla mnie ważną postacią, oglądałam dużo jego filmów i byłam zasłuchana, przyznaję. Jednak od jakiegoś czasu słucham zdecydowanie mniej, bo szukam w duchowości czegoś innego.
Czułam potrzebę napisania o tym, dla jasności.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 03 lut 2022, 11:21 Chciałbym, żeby ktoś ze zwolenników Szustaka odpowiedział mi na jedno zasadnicze pytanie. W co on tak na prawdę wierzy? W to co w sprawie zbawienia naucza Kościół czy we własną wizję powszechnego zbawienia całkowicie sprzeczną z nauką Kościoła?
Twoje pytanie wcale nie jest takie niewygodne jak Ci się wydaje. Nie jest tajemnicą że O. Szustak ma takie zdanie czy może inaczej , że w ten sposób wyraża swoją nadzieję. Mnie to wcale tak nie dziwi... Myślę, że trzeba być bardzo blisko Pana Boga zeby móc mieć taką nadzieję, wszak zbawienie wszystkich jest pragnieniem samego Boga. Kto z was wie jak to tak na prawdę wyglądać będzie? Może między życiem a śmiercią jest dodatkowa przestrzeń, w której ostatni raz odpowiadamy Panu Bogu... Może sam proces śmierci to ostateczna walka o naszą duszę? Osobiście uważam, że ma to sens aczkolwiek warto słuchać Kościoła bo jeśli człowiek przez całe swoje życie nie przyjmuje Bożego Miłosierdzia to i w godzinie śmierci tym bardziej nie będzie w stanie go przyjąć.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jeśli prowincjał nie widzi problemu to tym gorzej.
Swoją drogą zakon Dominikanów jest mocno uwikłany w aferę seksualną z udziałem jednego z zakonników.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,5485974
Ostatnio wybrano nowego prowincjała, mam nadzieję że lepszego. Napiszę do niego.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 03 lut 2022, 17:53 Jeśli prowincjał nie widzi problemu to tym gorzej.
Swoją drogą zakon Dominikanów jest mocno uwikłany w aferę seksualną z udziałem jednego z zakonników.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,5485974
Ostatnio wybrano nowego prowincjała, mam nadzieję że lepszego. Napiszę do niego.
@Mar mam prośbę, ten wątek jest o O. Szustaku , trzymajmy się tematu.
Ta afera której niechlubnym bohaterem był dominikanin Paweł M, była u nas wspominana tu: viewtopic.php?f=16&t=267&p=3836&hilit=a ... anie#p3836

Ja mam pytanie do Ciebie, jak rozumiem oglądasz Dawida Mysiora, czy przyznał że dostał oficjalną odpowiedz prowincjała dominikanów na swoje zarzuty wobec O. Szustaka?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jest gdzieś dostępna treść listu Dawida i odpowiedz prowincjała?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 03 lut 2022, 18:45 Jest gdzieś dostępna treść listu Dawida i odpowiedz prowincjała?
Nie sądzę, to były prywatne listy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam880

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 03 lut 2022, 15:53
Mar pisze: 03 lut 2022, 11:21 Chciałbym, żeby ktoś ze zwolenników Szustaka odpowiedział mi na jedno zasadnicze pytanie. W co on tak na prawdę wierzy? W to co w sprawie zbawienia naucza Kościół czy we własną wizję powszechnego zbawienia całkowicie sprzeczną z nauką Kościoła?
Twoje pytanie wcale nie jest takie niewygodne jak Ci się wydaje. Nie jest tajemnicą że O. Szustak ma takie zdanie czy może inaczej , że w ten sposób wyraża swoją nadzieję. Mnie to wcale tak nie dziwi... Myślę, że trzeba być bardzo blisko Pana Boga zeby móc mieć taką nadzieję, wszak zbawienie wszystkich jest pragnieniem samego Boga. Kto z was wie jak to tak na prawdę wyglądać będzie? Może między życiem a śmiercią jest dodatkowa przestrzeń, w której ostatni raz odpowiadamy Panu Bogu... Może sam proces śmierci to ostateczna walka o naszą duszę? Osobiście uważam, że ma to sens aczkolwiek warto słuchać Kościoła bo jeśli człowiek przez całe swoje życie nie przyjmuje Bożego Miłosierdzia to i w godzinie śmierci tym bardziej nie będzie w stanie go przyjąć.
Ja tam już nie wiem co ma sens a co nie. Życie to jedno,a życie po śmierci to drugie bo nikt stamtąd nie wrócił. Bo można dostać fiksa od tego. Langusta to spora grupa fanów.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 19:54 przez Adam880, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie należy tego traktować poważniej od nauki KK, zwłaszcza, że o. Szustak zaznaczył, że KK naucza co innego.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukając jakichś nowych informacji medialnych o O. Adamie natrafiłam na taką reakcję zwykłych ludzi na wywiad na YT z 2021 r; "List zwykłych katolików do O. Szustaka":

http://christianitas.org/news/list-zwyk ... nie-tylko/

Nawet kilka różnych portali to opublikowało, a jakoś umknęło to mojej uwadze i nie czytałam tego wcześniej.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 03 lut 2022, 18:38
Mar pisze: 03 lut 2022, 17:53 Jeśli prowincjał nie widzi problemu to tym gorzej.
Swoją drogą zakon Dominikanów jest mocno uwikłany w aferę seksualną z udziałem jednego z zakonników.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,5485974
Ostatnio wybrano nowego prowincjała, mam nadzieję że lepszego. Napiszę do niego.
@Mar mam prośbę, ten wątek jest o O. Szustaku , trzymajmy się tematu.
Ta afera której niechlubnym bohaterem był dominikanin Paweł M, była u nas wspominana tu: viewtopic.php?f=16&t=267&p=3836&hilit=a ... anie#p3836

Ja mam pytanie do Ciebie, jak rozumiem oglądasz Dawida Mysiora, czy przyznał że dostał oficjalną odpowiedz prowincjała dominikanów na swoje zarzuty wobec O. Szustaka?
Tu masz odpowiedź
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 21:47 przez Mar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 03 lut 2022, 20:46 Szukając jakichś nowych informacji medialnych o O. Adamie natrafiłam na taką reakcję zwykłych ludzi na wywiad na YT z 2021 r; "List zwykłych katolików do O. Szustaka":

http://christianitas.org/news/list-zwyk ... nie-tylko/

Nawet kilka różnych portali to opublikowało, a jakoś umknęło to mojej uwadze i nie czytałam tego wcześniej.
Tekst listu jest merytoryczny i pełny miłości do o. Szustaka.
Szkoda, że wierni prostują kapłana bo własny przeor i prowincjał tego nie robi.
Jest to bardzo smutne.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pod tym listem mógłbym się podpisać.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2022, 22:13 przez Mar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wczoraj po przeczytaniu tego listu zwykłych katolików do O. Szustaka
(http://christianitas.org/news/list-zwyk ... nie-tylko/) bardzo się zasmuciłam. Nie zdawałam sobie sprawy z tego jakie może mieć konsekwencje niespójne z Nauką katolicką gadanie o swoich wyobrażeniach O. Adama.
Zadałam wcześniej pytanie, na które nie padła żadna odpowiedź,
Magnolia pisze: 02 lut 2022, 19:58
Można dyskutować, oczywiście, czy kapłan katolicki powinien mieć inne wyobrażenia niż mówi Pismo św i Katechizm?
więc odpowiem sobie sama: Nie, nie może o takich wyobrażeniach mówić publicznie i siać zamętu w głowach wiernych.

Słuchając O. Adama przez kilka lat wydaje mi się ze rozumiem, dlaczego ma takie wyobrażenia. Stawia ogromny akcent na Miłość i Miłosierdzie Boga, stąd pragnienie że wszyscy zostaną zbawieni.
Jednak zapomina o równoczesnej Sprawiedliwości Boga, która nie może dopuścić aby powstała niesprawiedliwość, czyli niezależnie od życia grzeszników wszyscy trafiają w jedno miejsce i dostępują komunii z Bogiem.
Faktycznie, wnioski wynikające z takiego akcentu na jeden przymiot Boga zapominając o drugim, są nie do przyjęcia.

Ten list napisali mądrzy ludzie, zaniepokojeni tym co słyszą, widzący różnice między tym co Ojciec Adam opowiada, a co czytają w Biblii. A nade wszystko napisali to z miłością i troską. Chwała im za to.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cieszę się Magnolio, że doszłaś do takich wniosków.
Ja Tobie odpowiedziałem. Uważam, że katolik a zwlaszcza duchowny nie powinien mieć innego wyobrazenia, ktore stoi w sprzeczności z tym w co powinien wierzyć. W tym przypadku jedno wyklucza drugie.
Twierdziłaś też, że Dawid Mysior nie poinformował swoich słuchaczy o odpowiedzi prowincjała na list z zarzutami pod adresem Szustaka. Jeśli obejrzałaś filmik pod Twoim postem to już wiesz, że to nieprawda.
Swoją drogą, to ciekawe czy wielebny ojciec raczył poinformować swoich słuchaczy o liscie zawykłych katolików?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2022, 10:31 przez Mar, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja chciałbym, żeby wszyscy trafili do nieba, ale nie wierzę w to, że tak się stanie.
Może o. Szustak nie widzi różnicy między "chciałbym", a "wierzę".
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 04 lut 2022, 10:02
Twierdziłaś też, że Dawid Mysior nie poinformował swoich słuchaczy o odpowiedzi prowincjała na list z zarzutami pod adresem Szustaka. Jeśli obejrzałaś filmik pod Twoim postem to już wiesz, że to nieprawda.
Dla ścisłości - Dawid w filmie wspomniał, że otrzymał list od prowincjała, ale nie powiedział o jakiej treści i uznał ze nie musi się tym dzielić z widzami.
Przyznam że to jest dla mnie pokrętne tłumaczenie, bo skoro prowadzi jakąś sprawę to warto informować o wszystkich szczegółach które jej dotyczą.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dawid mówi dokładnie, że otrzymał odpowiedź w ktorej ojciec prowincjał pisze, że nie widzi problemu i że nie będzie interweniował.
Mnie to wystarczy. Nie widzę potrzeby czytania całego listu ale jeśli kogoś tak bardzo interesuje cała treść listu to może napisać do Dawida prośbę o udostępnienie tej treści.
A czy Ty Magnolio możesz mi odpowiedzieć czy o. Adam poinformował swoich słuchaczy o liście zwykłych katolików i czy odniósł się do niego?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mar pisze: 04 lut 2022, 11:00
A czy Ty Magnolio możesz mi odpowiedzieć czy o. Adam poinformował swoich słuchaczy o liście zwykłych katolików i czy odniósł się do niego?
Nie trafiłam na taki filmik, ani artykuł.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ