O. Adam Szustak

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zawsze podczas świat zadawałam sobie jedno pytanie: co można a czego nie powinno się oglądać w święta? Zawsze miałam zagwozdkę, bo pewne filmy, np jakieś sensacyjne, nie bardzo mi pasowały do nastroju świąt.
A tu niespodzianka, w pierwszy dzień świat kanał Langusta na palmie opublikował nagranie z koncertu pt: "Już się nie wstydzę", który prowadził O. Adam Szustak wraz z zespołem Owca.
Obejrzałam sobie z przyjemnością i muszę powiedzieć że to bardzo dobra propozycja nie tylko na święta.
To po prostu pięknie głoszona Dobra Nowina.

Polecam posłuchać całości, bo cała konferencja to pewne obrazy jak puzzle, które mają nam się złożyć w pewną całość. Ale jeśli ktoś chce tylko kwintesencję usłyszeć, to proponuję włączyć po 1 h i wysłuchać do końca.



Ja jestem wdzięczna za to nagranie, ciekawe czy Was poruszy, natchnie do przemyśleń, albo uwolni od skupienia na swoich grzechach... bardzo jestem ciekawa, napiszcie ...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1395
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Także polecam, byłam osobiście na tej konferencji 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 26 gru 2021, 17:36 Także polecam, byłam osobiście na tej konferencji 🤗
jak wrażenia, może jakieś refleksje?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tylko nie Szustak 😒
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fina pisze: 28 gru 2021, 18:50 Tylko nie Szustak 😒
Fino, z jakiego powodu nie lubisz O. Szustaka? Słuchasz Jego konferencji?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Myślę, że @Fina nie odnosi się do tego w kategoriach "lubi/nie lubi".
Szymeq
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2021, 19:44
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Do Szustaka się zraziłem kiedyś na dniach otwartych w mojej szkole w Krynicy poddolnej w dolinie Noteci Zamość. Podbieglem jako chłopiec młody z nadzieją na wspólne zdjęcie. Jako, że miałem na sobie tylko spodenki skarcił mnie spojrzeniem okrutnym i od tamtego czasu mam problemy różnorakiej natury. Nie lubię ogólnie tego Pana, ale doceniam jego wkład w szerzenie kultury swojej i chrześcijańskiej lub ateistycznej.
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Słuchałam jego konferencji ale zaprzestałam bo nie podoba mi się co on mówi. Czytałam wczoraj waszą dyskusję w temacie o.Szustaka i muszę się całkowicie zgodzić z opinią Pana Marka Piotrowskiego. Uważam, że Szustak zaczyna być bardziej szkodliwy niż pożyteczny.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szymeq pisze: 28 gru 2021, 19:48 Do Szustaka się zraziłem kiedyś na dniach otwartych w mojej szkole w Krynicy poddolnej w dolinie Noteci Zamość. Podbieglem jako chłopiec młody z nadzieją na wspólne zdjęcie. Jako, że miałem na sobie tylko spodenki skarcił mnie spojrzeniem okrutnym i od tamtego czasu mam problemy różnorakiej natury. Nie lubię ogólnie tego Pana, ale doceniam jego wkład w szerzenie kultury swojej i chrześcijańskiej lub ateistycznej.
Z powodu jednego spojrzenia masz problemy różnorakiej natury? A nie przeceniasz wpływ tego jednego spojrzenia...?
Fina pisze: 28 gru 2021, 19:55 Słuchałam jego konferencji ale zaprzestałam bo nie podoba mi się co on mówi. Czytałam wczoraj waszą dyskusję w temacie o.Szustaka i muszę się całkowicie zgodzić z opinią Pana Marka Piotrowskiego. Uważam, że Szustak zaczyna być bardziej szkodliwy niż pożyteczny.
Opinię może mieć każdy. Ale osobiście wolę kierować się argumentami niż tylko poczuciem.
Jak każdy człowiek O. Szustak także popełnia błędy i jest zagrożony różnymi ślepymi ścieżkami. Ale mimo to zdarza mi się Go od czasu do czasu posłuchać i znaleźć powiew Ewangelii w tym co głosi. Wtedy i ja polecam Jego konferencję. :)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 gru 2021, 19:55

Opinię może mieć każdy. Ale osobiście wolę kierować się argumentami niż tylko poczuciem.
Jak każdy człowiek O. Szustak także popełnia błędy i jest zagrożony różnymi ślepymi ścieżkami. Ale mimo to zdarza mi się Go od czasu do czasu posłuchać i znaleźć powiew Ewangelii w tym co głosi. Wtedy i ja polecam Jego konferencję. :)
Mam argumenty aby mieć takie zdanie o nim i nie jest to tylko moje przeczucie czy opinia tylko takie są fakty.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fina pisze: 28 gru 2021, 20:16

Mam argumenty aby mieć takie zdanie o nim i nie jest to tylko moje przeczucie czy opinia tylko takie są fakty.
Argument to fakt?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Fina
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2021, 20:51
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 15
Podziękowano: 15
Płeć:

Nieprzeczytany post

Takie są fakty na temat postępowania Szustaka. A nie, że argument to fakt. 🤦🏼‍♀️
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Fina pisze: 28 gru 2021, 20:24 Takie są fakty na temat postępowania Szustaka. A nie, że argument to fakt. 🤦🏼‍♀️
Jakie są fakty o postępowaniu Szustaka?
Faktem jest że ma kanał na YT i nagrywa filmy.
Jakie skutki są tej działalności to wyłącznie opinie, subiektywne dodajmy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Adam880

Nieprzeczytany post

Jedyny mam problem ,ze wciska mi kit na kogo mam głosować.


Jakby się nie wtrącał w politykę to go jeszcze można posłuchać, bo ma fajny kanał. Ale tak z polityką nie powinien się wtrącac. No i sie ostatnio zrobił showman bo udzielił dużego wywiadu i jeszcze zaufanej osobie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 11:33 przez Adam880, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie robię tego na zasadzie ślepej zwolenniczki, ja po prostu staram się dążyć do prawdy i faktów.
Adam880 pisze: 29 gru 2021, 11:32 Jedyny mam problem ,ze wciska mi kit na kogo mam głosować.
Nikomu nie mówił na kogo ma głosować. Powiedział na kogo On pójdzie głosować. Po dwóch dniach i konsultacji z braćmi kapłanami wyciął ten fragment z filmu i obecnie jest niedostępny, przeprosił że wyraził swoją opinię polityczną, czego żałował bo skutkiem były podziały wśród widzów.



W powyższym filmie O. Adam przyznaje, że na 3000 filmów raz odezwał się o polityce i to był błąd. Za co przeprosił.
Adam880 pisze: 29 gru 2021, 11:32 Jakby się nie wtrącał w politykę to go jeszcze można posłuchać, bo ma fajny kanał. Ale tak z polityką nie powinien się wtrącac. No i sie ostatnio zrobił showman bo udzielił dużego wywiadu i jeszcze zaufanej osobie.

Wywiad jest jedyny od wielu lat, czyli nie jest to coś co robi stale. Czy dobrze że udzielił wywiadu? Nie mnie oceniać, wiem że nie zachował się do końca godnie podczas tego wywiadu i że pociągnęło to na pewno zgorszenie u ludzi.
Ale wywiad trwa długo a pamięta się o jednym fragmencie.



Kapłan, jak każdy inny człowiek ma prawo mieć własną opinie polityczną. Czy wyrażanie jej publicznie przynosi pozytywny czy negatywny skutek zależy od wielu rzeczy.
Kard Wyszyński, albo ks Jerzy Popiełuszko także mówili gorliwe kazania o wydźwięku politycznym, bo chcieli zachęcić ludzi do solidarności i dodać im otuchy w ciężkich czasach.

Będę wdzięczna za podlinkowanie mi tych filmów O. Adama gdzie wtrąca się do polityki, tak dla jasności abyśmy wszyscy wiedzieli czy to jego ciągły nawyk czy sporadyczne wystąpienia.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niestety, o.Szustak propaguje wiele nauk co najmniej, nazwijmy to, kontrowersyjnych z punktu widzenia ortodoksji katolickiej.
Jednak jestem przeciwny wątkom na zasadzie "co dobrego/złego powiedział o. ten i ten". Mówmy o konkretnych wypowiedziach bo to one są ważne.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 14:22 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam880

Nieprzeczytany post

Oczywiście ,ze kapłanie mają prawo głosić swoje poglądy ,ale aktualnie nie żyjemy w ciężkich czasach, to nie jest PRL ,wiec zawsze mnie dziwią takie głosy..
Ostatnio zmieniony 30 gru 2021, 8:23 przez Adam880, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 30 gru 2021, 8:22 Oczywiście ,ze kapłanie mają prawo głosić swoje poglądy
Nie mają.
Jeśli idzie o wiarę, mają głosić naukę Kościoła.
Jeśli idzie o politykę - nie mają na tej "ambonie" (np. kanale youtube) na którym występują jako księża.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6839
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3194
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 30 gru 2021, 8:22 Oczywiście ,ze kapłanie mają prawo głosić swoje poglądy ,ale aktualnie nie żyjemy w ciężkich czasach, to nie jest PRL ,wiec zawsze mnie dziwią takie głosy..
Nie mamy ciężkich czasów obecnie?!
Całe społeczeństwo jest wzburzone, podzielone, albo zalęknione albo z powodu pandemii i chorób, ograniczenia wolności, albo z powodu polityki, albo z powodu skandali wewnątrz Kościoła.
Kapłani mają bardzo trudne zadanie pocieszać wiernych i pokazywać nadzieję.

Ale nadal nie widzę podlinkowanych filmów O. Adama który by się wypowiadał politycznie na swoim kanale, o co prosiłam.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Mar
Posty: 175
Rejestracja: 02 lut 2022, 10:53
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 66
Podziękowano: 27
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie rozumiem zachwytów nad Szustakiem. Na czym polega fenomen jego popularności? Może ktoś wytłumaczyć?
ODPOWIEDZ