Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

O. Adam Szustak

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dodatkowo jego książki posiadają implimatur kościoła co samo przez się stanowi, że nie ma tam herezji.
Z inne źródła się dowiedziałam, że Imprimatur to teraz już nie wiele znaczy.... Chyba czas na chwilę oderwania od Internetu.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 01 cze 2021, 17:34
Marek Piotrowski pisze: 01 cze 2021, 16:51 Niestety, mniemanie, ze jak ktoś głosi herezje to dostaje "bana" od przełozonych w Kosciele, należy już do przeszłości (chyba, że chodzi o księży - tradycjonalistów, oni głosząc bzdury jeszcze czasem dostają bana, i słusznie).


Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jest już co najmniej kilku kapłanów o których słyszałam, a którzy zaciągnęli na siebie ekskomunikę poprzez głoszenie herezji.
Kto?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 01 cze 2021, 18:15
Dodatkowo jego książki posiadają implimatur kościoła co samo przez się stanowi, że nie ma tam herezji.
Z inne źródła się dowiedziałam, że Imprimatur to teraz już nie wiele znaczy.... Chyba czas na chwilę oderwania od Internetu.
Mimo wszystko O. Szustak ma nad sobą przeora, wyżej jeszcze prowincjała, zakonnicy naprawdę mają opiekę nad sobą osób odpowiedzialnych za każdego z osobna i całą wspólnotę. Poza tym nie wiem czy pamiętacie, gdy O. Adam palnął w filmie swoją opinię polityczna na kogo pójdzie głosować. Wywołało to wrzawę w internecie, ale tez znalazło się kilku braci, który mu podali argumenty dlaczego tak się nie robi i że to nie był dobry pomysł. Film zdjęto, wycięto te słowa i pojawił się wraz z komentarzem, i przeprosinami za wydaną opinię. Naprawdę nie jest bez nadzoru. W zakonach są specjalne konsultacje jak prowadzić i rozwiązywać problemy jakie się pojawiają, czy to duszpasterskie czy dogmatyczne, czy inne.
A potem jeszcze biskup diecezji i oczywiście Episkopat....

Więc jeśli ma kanał to znaczy że jest na to zgoda przeora, prowincjała i jest na pewno pilnowany.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

a czy w ogóle jest jakiś ogólnodostępny wykaz księży i ojców suspendowanych czy ekskomunikowanych?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Bardzo trudno jest zdyscyplinować najpopularniejszego blogera w kraju. Szustak to wie i cynicznie wykorzystuje.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6855
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3202
Podziękowano: 3447
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 cze 2021, 16:17 Bardzo trudno jest zdyscyplinować najpopularniejszego blogera w kraju. Szustak to wie i cynicznie wykorzystuje.
Masz jakieś poparcie dla swojej opinii? Masz dowody nieposłuszeństwa przełożonym?
Ja bardzo nie lubię rzucania pomówień, niedomówień, aby kogoś oczernić.... nie ma na to we mnie zgody.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam dowody opowiadania głupot na tematy Boże, chamskich wypowiedzi o biskupach i jeszcze paru rzeczy. Jeśli myślisz, że jest to za błogosławieństwem przeora dominikanów, to jesteś zaiste większą pesymistką niż ja.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 cze 2021, 23:55 Mam dowody opowiadania głupot na tematy Boże, chamskich wypowiedzi o biskupach i jeszcze paru rzeczy. Jeśli myślisz, że jest to za błogosławieństwem przeora dominikanów, to jesteś zaiste większą pesymistką niż ja.
ok, możesz mieć na to dowody. Można dyskutować nad jego konkretnymi wypowiedziami.
Marek Piotrowski pisze: 02 cze 2021, 16:17 Bardzo trudno jest zdyscyplinować najpopularniejszego blogera w kraju. Szustak to wie i cynicznie wykorzystuje.
ale czy masz dowody na to, że przeor, biskup itp. zdyscyplinował go?
Bo to już jest pomówienie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 03 cze 2021, 0:31
Marek Piotrowski pisze: 02 cze 2021, 23:55 Mam dowody opowiadania głupot na tematy Boże, chamskich wypowiedzi o biskupach i jeszcze paru rzeczy. Jeśli myślisz, że jest to za błogosławieństwem przeora dominikanów, to jesteś zaiste większą pesymistką niż ja.
ok, możesz mieć na to dowody. Można dyskutować nad jego konkretnymi wypowiedziami.
Można. Tylko po co? Żeby jeszcze nabijać oglądnięć?
W tym środowisku obowiązuje zasada jak w całym biznesie medialnym: nieważne co mówią, byle po nazwisku.
Marek Piotrowski pisze: 02 cze 2021, 16:17 Bardzo trudno jest zdyscyplinować najpopularniejszego blogera w kraju. Szustak to wie i cynicznie wykorzystuje.
ale czy masz dowody na to, że przeor, biskup itp. zdyscyplinował go?
A kto twierdzi że go zdyscyplinował?
Problem właśnie w tym, że nie. Bo - jak napisałem wyżej - układ sił jest taki, że to niełatwe (w sytuacji, gdy cały zakon nie jest tak popularny jak o. Szustak).
Bo to już jest pomówienie.
Nie rozumiem? Co niby jest pomówieniem?
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 02 cze 2021, 23:55 Mam dowody opowiadania głupot na tematy Boże, chamskich wypowiedzi o biskupach i jeszcze paru rzeczy.
Tak, faryzeusze tez mieli dowody...
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie ma to jak rzucić faryzeuszem. W zasadzie nie trzeba nic więcej. Baaardzo dojrzałe.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:03 Nie ma to jak rzucić faryzeuszem. W zasadzie nie trzeba nic więcej. Baaardzo dojrzałe.
"Rzuciłam" faryzeuszem tylko dlatego, że Twój komentarz odrazu mi się z tym skojarzył. Masz odwagę publiczne krytykować człowieka, który jest kapłanem Bożym, robi dokładnie to co do niego należy tj. głosi i prowadzi ludzi do Boga, a nawet nie zapoznałeś się z jego całą działalnością. Inaczej wiedziałbyś, że O.Adam był upominany, kasował filmy i publicznie przepraszał za niektóre wypowiedzi. Z całym szacunkiem, ale sądzenie że przeor nie upomni O. Szustaka bo ten jest popularny jest troszkę śmieszne. Rozumiem, że jego filmy nie przemawiają do Ciebie, ale proszę Cię weź pod uwagę, że jest wielu którym pomógł i którzy wrócili do kościoła po latach. Daj sobie chociaż odrobinę przestrzeni na to, że możesz się jednak mylić..
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Interesujące. Dominik twierdzi (i gani to jako pomówienie), jakobym powiedział, że przeor upomniał o. Szustaka.
Esperanza twierdzi (i gani jako faryzeistwo), jakobym powiedział, że przeor NIE upomniał o. Szustaka.
Zabawne jest nie tylko to, że cokolwiek bym nie powiedział, to źle.
Jeszcze zabawniejsze, że ja nie twierdziłem ani jednego, ani drugiego.
Natomiast powiedziałem:
  • że trudno jest to zrobić
  • że go nie Zdyscyplinował (to nie to samo, co "nie dyscyplinował").
Mam prawo oceniać o,Szustaka, bo porusza się w sferze publicznej. Zwłaszcza, że zwracałem mu uwagę już parę lat temu (tak, znam jego działalność, niestety. Zapowiadał sie świetnie, zanim mu popularność nie dała poczucia siły i nie uderzyła do głowy). Nawet jeden z jego filmów został zdjęty, kiedy wykazałem iż opowiada na nim głupotki.

Oczywiście, dla niektórych wyznawców fakt, iż opowiada głupoty na temat wiary, że wulgarnie wyraża sie o biskupach itd może nie mieć znaczenia - ale doprawdy, nazywanie dezaprobaty dla takich działań "faryzeistwem" to nic innego jak... faryzejstwo właśnie.

Opowiadania głupot nie usprawiedliwia to, że "komuś pomógł". Cel nie uświęca środków, a "pomogli" wielu to nawet Świadkowie Jehowy czy buddyści. Pięknie że pomaga, ale to mu nie daje immunitetu.

Zresztą myślę, że o.Szustak prędzej czy później wyleci. Wyraźnie posuwa sie coraz dalej. Kiedyś wreszcie cierpliwość przełożonych się skończy.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2021, 1:53 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42 Interesujące. Dominik twierdzi (i gani to jako pomówienie), jakobym powiedział, że przeor upomniał o. Szustaka.
Esperanza twierdzi (i gani jako faryzeistwo), jakobym powiedział, że przeor NIE upomniał o. Szustaka.
Zabawne jest nie tylko to, że cokolwiek bym nie powiedział, to źle.
Jeszcze zabawniejsze, że ja nie twierdziłem ani jednego, ani drugiego.
Natomiast powiedziałem:
  • że trudno jest to zrobić
  • że go nie Zdyscyplinował (to nie to samo, co "nie dyscyplinował").
Geberalnie Twoje wypowiedzi sugerują, że Szustak uprawia samowolkę, a to jest nie prawda i to jest pomówienie.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42
Mam prawo oceniać o,Szustaka, bo porusza się w sferze publicznej. Zwłaszcza, że zwracałem mu uwagę już parę lat temu (tak, znam jego działalność, niestety. Zapowiadał sie świetnie, zanim mu popularność nie dała poczucia siły i nie uderzyła do głowy). Nawet jeden z jego filmów został zdjęty, kiedy wykazałem iż opowiada na nim głupotki.
I wiesz co? to się właśnie ceni. Szustak popełnił błędy, ty je wykazałeś i film został zdjęty. Ja wcale nie uważam, że jest on bezbłędny i idealny, dlatego trzeba go wspierać, a nie krytykować po internetach. Kwestia po ktorej stronie się stawisz.


Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42
Oczywiście, dla niektórych wyznawców fakt, iż opowiada głupoty na temat wiary, że wulgarnie wyraża sie o biskupach itd może nie mieć znaczenia - ale doprawdy, nazywanie dezaprobaty dla takich działań "faryzeistwem" to nic innego jak... faryzejstwo właśnie.
Ma znaczenie, problem polega na tym, że kazdy ma inną wrażliwość. Mimo, że wypowiada się czasami mocno o władzach Kościoła nie odbieram tego jako brak szacunku. Jeśli chodzi o głupoty na temat wiary to musiałbyś jednak podać konkrety. Czasami to kwestia nie zrozumienia przekazu.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42 Opowiadania głupot nie usprawiedliwia to, że "komuś pomógł". Cel nie uświęca środków, a "pomogli" wielu to nawet Świadkowie Johowy czy buddyści.
Pomógł w powrocie do wiary, do Kościoła Katolickiego i nie jest to usprawiedliwienie a owoc jego posługi.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42Zapowiadał sie świetnie, zanim mu popularność nie dała poczucia siły i nie uderzyła do głowy).
to wlasnie mialam na mysli piszac ze stal sie celebryta
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 03 cze 2021, 2:09 Geberalnie Twoje wypowiedzi sugerują, że Szustak uprawia samowolkę, a to jest nie prawda i to jest pomówienie.
Jaaasne.
Zgodnie z wolą przeora obraża biskupów, wyraża się wulgarnie i opowiada banialuki?
I wiesz co? to się właśnie ceni. Szustak popełnił błędy, ty je wykazałeś i film został zdjęty. Ja wcale nie uważam, że jest on bezbłędny i idealny, dlatego trzeba go wspierać, a nie krytykować po internetach. Kwestia po ktorej stronie się stawisz.
Demagogia.
Szustak wówczas zdjął, bo rzecz była ewidentna. Niestety, "wpiera" ludziom na ekranie szereg rzeczy, które są fałszywe dużo subtelniej. A i im więcej ma "laików' tym do zdejmowania bzdur jest (i będzie!) coraz mniej skory.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42 Ma znaczenie, problem polega na tym, że kazdy ma inną wrażliwość. Mimo, że wypowiada się czasami mocno o władzach Kościoła nie odbieram tego jako brak szacunku. Jeśli chodzi o głupoty na temat wiary to musiałbyś jednak podać konkrety. Czasami to kwestia nie zrozumienia przekazu.
No cóż, a ja odbieram jako brak szacunku. Zresztą, chyba tylko "wyznawcy" Szustaka mogą twierdzić inaczej.
Co do "zrozumienia", to nie. To kwestia wymyślania efektownych tez pod publiczkę (choroba wielu blogerów zresztą).
Głupoty wykazywałem, póki sądziłem że jest reformowalny.
Teraz wielu mu już wykazuje, nie będę (jako kolejny) powtarzał tego samego - chcesz naprawdę wiedzieć, zapoznaj się.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42 Opowiadania głupot nie usprawiedliwia to, że "komuś pomógł". Cel nie uświęca środków, a "pomogli" wielu to nawet Świadkowie Johowy czy buddyści.
Pomógł w powrocie do wiary, do Kościoła Katolickiego i nie jest to usprawiedliwienie a owoc jego posługi.
...i nadal głupot nie usprawiedliwia.

A jeżeli chcecie zobaczyć faktyczne podejście o.Szustaka do innych, wystarczy przesłuchać któryś z odcinków odnoszących się do jego - lub grupy katocelebrytów w której jest - polemistów.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2021, 11:04 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55
esperanza pisze: 03 cze 2021, 2:09 Geberalnie Twoje wypowiedzi sugerują, że Szustak uprawia samowolkę, a to jest nie prawda i to jest pomówienie.
Jaaasne.
Zgodnie z wolą przeora obraża biskupów, wyraża się wulgarnie i opowiada banialuki?
Widzisz, znowu to robisz. Tak uważam, że przeor może miec podobne zdanie do mojego. Nie jesteś w stanie przyjąć, że możesz się mylić?
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55 Szustak wówczas zdjął, bo rzecz była ewidentna. Niestety, "wpiera" ludziom na ekranie szereg rzeczy, które są fałszywe dużo subtelniej. A i im więcej ma "laików' tym do zdejmowania bzdur jest (i będzie!) coraz mniej skory.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42 Ma znaczenie, problem polega na tym, że kazdy ma inną wrażliwość. Mimo, że wypowiada się czasami mocno o władzach Kościoła nie odbieram tego jako brak szacunku. Jeśli chodzi o głupoty na temat wiary to musiałbyś jednak podać konkrety. Czasami to kwestia nie zrozumienia przekazu.
No cóż, a ja odbieram jako brak szacunku. Zresztą, chyba tylko "wyznawcy" Szustaka mogą twierdzić inaczej.
Co do "zrozumienia", to nie. To kwestia wymyślania efektownych tez pod publiczkę (choroba wielu blogerów zresztą).
Głupoty wykazywałem, póki sądziłem że jest reformowalny.
Teraz wielu mu już wykazuje, nie będę (jako kolejny) powtarzał tego samego - chcesz naprawdę wiedzieć, zapoznaj się.
Masz swoje zdanie i co? pozostało Ci teraz pisać o tym na publicznym forum? Oglądałam chyba wszsytkie filmy na yt, w których podobno łapie się Szustaka na herezjach itp. Sorry, ale są mega słabe i właśnie w nich widzę najwięcej niezrozumienia. Mi chodziło o to, że jeśli masz na tyle wiedzy by zauważać pewne błędy możesz stać się częścią grupy, która tworzy ten kanał i wspomóc ich w ramach dbania o Kościół. To co ty piszesz tutaj nic nie wnosi pożytecznego, a daje jedynie zamęt i strach. Zastanów się co siejesz.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 1:42 Opowiadania głupot nie usprawiedliwia to, że "komuś pomógł". Cel nie uświęca środków, a "pomogli" wielu to nawet Świadkowie Johowy czy buddyści.
Pomógł w powrocie do wiary, do Kościoła Katolickiego i nie jest to usprawiedliwienie a owoc jego posługi.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55 ...i nadal głupot nie usprawiedliwia.
Dalej nie wiem o jakich głupotach piszesz.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55 A jeżeli chcecie zobaczyć faktyczne podejście o.Szustaka do innych, wystarczy przesłuchać któryś z odcinków odnoszących się do jego - lub grupy katocelebrytów w której jest - polemistów.
Daj konkrety, może w końcu zrozumiem co Cię tak kłuje.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55

No cóż, a ja odbieram jako brak szacunku. Zresztą, chyba tylko "wyznawcy" Szustaka mogą twierdzić inaczej.
Odnośnie tego fragmentu to wychodzi na to, że poczułeś się mocniej urażony niż sam abp Gądecki, może on też należy do "wyznawców" Szustaka ;)
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1402
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

(ciach)

(ciach)


Oba filmy wycięłam, ponieważ ta osoba nie jest osoba konsekrowaną i biskup częstochowski ostrzega przed słuchaniem tego kanału:
https://deon.pl/kosciol/s-bruna-od-mary ... na,1292876
Starajmy się dbać o dobre źródła i osoby wiarygodne w wierze katolickiej. Magnolia
Ostatnio zmieniony 03 cze 2021, 12:44 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie wiem po co to ohydztwo tu zamieściłaś.
esperanza pisze: 03 cze 2021, 11:48
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55
esperanza pisze: 03 cze 2021, 2:09 Geberalnie Twoje wypowiedzi sugerują, że Szustak uprawia samowolkę, a to jest nie prawda i to jest pomówienie.
Jaaasne.
Zgodnie z wolą przeora obraża biskupów, wyraża się wulgarnie i opowiada banialuki?
Widzisz, znowu to robisz. Tak uważam, że przeor może miec podobne zdanie do mojego.
No cóż, wolę jednak myśleć, że to tylko wina Szustaka, a nie przy okazji jego przeora.
Nie jesteś w stanie przyjąć, że możesz się mylić?
A Ty?
W końcu to Ty co chwilę oskarżasz mnie o rzekome "pomówienia" i inne śliczności. Każdy wypowiada to, co mysli.
Co taka odzywka, Twoim zdaniem, wnosi do rozmowy?
Masz swoje zdanie i co? pozostało Ci teraz pisać o tym na publicznym forum?
A dlaczego nie?
Ty piszesz tu cudze zdanie? ;)
Oglądałam chyba wszsytkie filmy na yt, w których podobno łapie się Szustaka na herezjach itp. Sorry, ale są mega słabe i właśnie w nich widzę najwięcej niezrozumienia. Mi chodziło o to, że jeśli masz na tyle wiedzy by zauważać pewne błędy możesz stać się częścią grupy, która tworzy ten kanał i wspomóc ich w ramach dbania o Kościół. To co ty piszesz tutaj nic nie wnosi pożytecznego, a daje jedynie zamęt i strach. Zastanów się co siejesz.
Typowa wypowiedź "wyznawcy" (w tym wypadku Szustaka). Nie krytykuj idola, bo łojejjej świat się zawali.
Dalej nie wiem o jakich głupotach piszesz.
I w tym jest właśnie problem, o którym piszę, Słuchacze Szustaka zazwyczaj nie mają dość wiedzy, by głupotki wyłapać. A po jakimś czasie słuchają już bezkrytycznie, przyjmując każdą krytykę jako zamach na wielkiego kaznodzieję i nie są w stanie wczytać nawet gdy się im przedstawi dowody. Co wielu mimo to czyni i chwała im za to.
Marek Piotrowski pisze: 03 cze 2021, 10:55 A jeżeli chcecie zobaczyć faktyczne podejście o.Szustaka do innych, wystarczy przesłuchać któryś z odcinków odnoszących się do jego - lub grupy katocelebrytów w której jest - polemistów.
Daj konkrety, może w końcu zrozumiem co Cię tak kłuje.
Jak mówiłem, dość jest takich, którzy to czynią, a tacy ja Ty nie wczytują. Więc czynność raczej jałowa.
Ale przesłuchaj sobie jeszcze raz filmik jaki zrobił o. Szustak po filmie jaki zwiedzeni.pl zrobili o Marcinie Zielińskim. Przeanalizuj pod kątem:
  • elementarnej grzeczności i szacunku do adwersarzy
  • merytoryki argumentacji (przyznał się, że nawet nie oglądnął całego materiału, jaki krytykuje)
  • użytej demagogii
  • proponowanych działań
esperanza pisze: 03 cze 2021, 11:55 Odnośnie tego fragmentu to wychodzi na to, że poczułeś się mocniej urażony niż sam abp Gądecki, może on też należy do "wyznawców" Szustaka ;)
Po pierwsze, tu nie chodzi o to, jak się "poczuł" ktokolwiek, ale o to, jak zakonnik odnosi się do biskupa (niezależnie od ocen działalności biskupa).
Po drugie, bp. Gądecki jest po prostu dużo bardziej kulturalny wobec Szustaka niż odwrotnie. Interpretowanie tej pokory i powściągliwości biskupa wobec bezczelności o, Szustaka na korzyść Szustaka jest groteskowe.
Zablokowany