Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Etap diecezjalny Synodu biskupów

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Rozpoczął się etap diecezjalny Synodu biskupów. Tym razem papież Franciszek chce zejść aż do poziomu parafii i posłuchać głosu całego Kościoła - nie tylko duchownych, ale również i świeckich. Co o tym sądzicie? Czy zauważyliście, że coś się dzieje w Waszych parafiach w tym zakresie? A może już uczestniczyliście w spotkaniach synodalnych w Waszych parafiach - jeżeli tak, to jak wrażenia i czym się ludzie dzielą ze sobą?

Ja zostałem oddelegowany do reprezentowania mojej parafii w diecezjalnej grupie synodalnej i będę takie spotkania w parafii organizował. Jestem ciekawy jak to wygląda u Was.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, 10:45 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

U nas wczoraj ogłaszano że proboszcz zaprasza na takie spotkanie. Ale jakoś osobiście nie mam nic do powiedzenia, no i po cichu przyznam się że nie mam przekonania czy to faktycznie dotrze do papieża... musiałabym mieć coś naprawdę ważnego do powiedzenia...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja myślę, że warto uczestniczyć w takich spotkaniach. Myślę, że jest duża szansa, że trafi to na samą górę. Tego chce Franciszek. Uważam, że każdy ma jakieś cenne doświadczenia, którymi mógłby się podzielić.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2021, 14:38 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
ODPOWIEDZ