Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

ks. Daniel Galus, wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka Tak widziałam, to są brednie.. ta osoba często powołuje się na niezatwierdzone objawienia również takie gdzie gołym okiem widać, że są niezgodne z Pismem Świętym. Trzymać się od tego z daleka to jedyna mądra decyzja.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 09 maja 2022, 15:09 Możesz uzasadnić swoją opinię? A co jeśli to prawda?
Wybacz, ale musiałbym praktycznie każde zdanie negować. Poza tym są pewne granice dyskusji: jak ktoś mówi w zasadzie z sensem, a w czymś się myli, to dyskutujemy. Ale jak ktoś opowiada same bzdury, dyskusja jest zbędna i szkoda na nią czasu.
To tak, jakby wszyscy mieli się rzucić do dyskusji z facetem, który twierdzi, że Księżyc zbudowano z zielonego sera, by udowadniać, że to nieprawda.
Stek bzdur i tyle.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Rozumiem.

W takim razie jak wyjaśnić wspomniane w filmie manifestacje złego po słowach dot. masonerii w kościele bądź wymianie danego biskupa czy arcybiskupa z imienia i nazwiska? W tym wszystkim właśnie TO jest najbardziej przerażające..
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 10 maja 2022, 11:15 Rozumiem.

W takim razie jak wyjaśnić wspomniane w filmie manifestacje złego po słowach dot. masonerii w kościele bądź wymianie danego biskupa czy arcybiskupa z imienia i nazwiska? W tym wszystkim właśnie TO jest najbardziej przerażające..
Ludzie różne rzeczy opowiadają czemu mam uznać że to w ogóle prawda skoro szatan jest ojcem kłamstwa?
Ponadto
Nie w szatana interespie jest aby manifestować swoją obecność i straszyć ludzi, zdecydowanie większe żniwo mu przyniesie gdy ludzie nie wierzą w jego istnienie
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka , Aloes dobrze mówi, poza tym nie nakładano rąk na kogoś konkretnego, a mówią że modlono się o przecięcie więzów masonerii nad biskupami.. nie było tam żadnego biskupa, na którego nakładano by ręce i modlono nad nim - niepodobne to do niczego - więc proszę cię jak miałby zły się manifestować kiedy nie było osoby, która rzekomo jest zniewolona? po prostu sianie strachu i bzdur.
Nie przeprowadza się takich modlitw bez osoby, która jeszcze musi mieć wolę uwolnienia i świadomość zniewolenia... bo to nie ma sensu.

Niedawno dostałam smsowy łańcuszek, który mówił, że mamy wesprzeć egzorcystę w Poznaniu, który odprawia egzorcyzm na Putinem, żeby zaprzestał wojny... od razu wiedziałam że fake news. Bo kapłan nie modlił się na osobą Putina, on był w Poznaniu a Putin w Moskwie. Miejsce miała zwykła modlitwa o pokój i zakończenie wojny. Dowiedziałam się u tego kapłana, bo go znalazłam i rozmawiałam telefonicznie. Ale ktoś, mało rozumiejący, poskładał że skoro egzorcysta się modli - to odprawia egzorcyzm... Ksiądz był zmieszany, bo zupełnie stracił kontrolę nad tym co się działo w łańcuszku...

Kanał który podlinkowałam @Niezapominajka tez karmi się bzdurami i powtarza rzeczy, których nie rozumie, nie ma nawet jednego sensownego zdania w tym filmie. Tak jak Marek powiedział, wszystko pojedynczo trzeba by negować. Ale szkoda czasu na bełkot.
To przynosi skutek zamierzony w słuchaczach... wielu z nich tez nie rozumie co YouTube mówi dokładnie, ale piąte przez dziesiąte im się podoba, więc na pewno dobrze gada... a skoro nie rozumieją wszystkiego... to domyślają się że może to oni są zbyt głupi żeby zrozumieć... a YouTube taki mądry...
Ale osoby wykształcone w teologii słyszą bełkot i bzdury.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Kwestia interpretacji.
Najczęstsze manifestacje są wówczas, gdy wspomina się Imię Jezusa...
Z tym, że z tego co widziałem (a widziałem naprawdę sporo), to raczej większość manifestacji nie ma nic wspólnego ani z szatanem, ani Bogiem - jest psychofizyczną reakcją.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

kolejny film w sprawie księdza Galusa. Polecam obejrzeć jeszcze nieprzekonanym.

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Komunikat archidiecezji częstochowskiej

Pomimo nałożenia kary suspensy ks. Daniel Galus, a także dwaj inni duchowni wcześniej już suspendowani przez swych ordynariuszy, pełnią funkcje kapłańskie w kościele filialnym pw. Ducha Świętego w Czatachowej. Sprawowane przez nich sakramenty są niegodziwe, a rozgrzeszenia udzielane w czasie sakramentalnej spowiedzi są także nieważne. Sam kościół i cały teren dawnej pustelni został wyłączony bezterminowo z użytku liturgicznego, by nie stawał się miejscem świętokradczych czynów oraz zgorszenia.

Od kilku dni ks. Galus oraz pozostali kapłani w czasie modlitwy eucharystycznej nie wymieniają imienia papieża Franciszka, ale papieża Benedykta XVI. Podobnie w miejsce imienia biskupa miejsca używają formuły „z naszymi biskupami”. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że wymienianie imienia Ojca Świętego oraz biskupa miejsca nie jest wyłącznie formą grzeczności, ale zakorzenionym w tradycji Kościoła znakiem jedności z Biskupem Rzymu i biskupem Kościoła lokalnego. Pominięcie tego elementu jest deklaracją zerwania owej jedności, a zatem schizmy, czyli odłączenia się od wspólnoty, którą oprócz jednej wiary i tych samych sakramentów, stanowi także zwierzchnictwo papieża nad całym Kościołem katolickim, a w poszczególnych Kościołach partykularnych ich biskupa (KKK 880–882; KPK kan. 205 i 216).

Postępowanie ks. Daniela Galusa stanowi realne niebezpieczeństwo odłączenia się zarówno jego samego, jak i ludzi, których gromadzi wokół siebie, od jedności z Kościołem, a zatem popadnięcia w ekskomunikę.

Już w liście z 22 lutego br., zatytułowanym „Słowo troski i odpowiedzialności wobec Boga i Kościoła” ks. abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski, ostrzegał, że postawa ks. Galusa prowadzi jego oraz grupę pod nazwą Wspólnota „Miłość i Miłosierdzie Jezusa” do postawienia się poza Kościołem. W poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem za zbawienie kapłana i pozostałych wiernych, zwracał się on do ks. Galusa i osób związanych ze stworzoną przez niego grupą, do opamiętania i nawrócenia.

Metropolita częstochowski będzie podejmował działania, które są określone w prawie kanonicznym oraz wytycznych Stolicy Apostolskiej, a także zgodne z prawem polskim.

ks. Mariusz Bakalarz
rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej
https://pl.aleteia.org/2022/05/11/ks-da ... zgdU0mIldk
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Ciekawe czy skończy się jak z księdzem Natankiem który od wielu lat działa w najlepsze mimo suspensy.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nikt nikomu nie może zabronić założyć sekty czy w niej być.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Różnica między Natankiem a Galusem jest taka, że pierwszy zbudował sobie kościół na swojej ziemi (spadek po matce), a Galus używa budynków należących do diecezji, więc biskup ma prawo odzyskać te budynki na mocy prawa cywilnego - zajęcie czyjejś własności bezprawnie...po prostu eksmisja... to jest konieczne, acz domyślam się że będzie to bardzo dramatyczna akcja, ze względu na retorykę Galusa i zwolenników, którzy mówią o "prześladowaniu" przez biskupa.

Dodano po 36 minutach 1 sekundzie:
"Miejsce zgorszenia i skandalu"

Ks. Mariusz Bakalarz nie ma wątpliwości, że obecnie pustelnia "stała się miejscem zgorszenia i pewnego skandalu". - Liturgii nie można używać narzędziowo - do rozłamu, do budowania buntu i postawy nieposłuszeństwa w Kościele - wskazał rzecznik częstochowskiej kurii. Podkreślił, że decyzje dotyczące ks. Galusa były wynikiem "długotrwałego procesu, w którym był on nie tylko upominany, nie tylko były podejmowane wobec niego działania prawne, ale także w różny sposób był nakłaniany do przemiany swojego postępowania i swojej postawy".

Nierespektowanie decyzji biskupa i Stolicy Apostolskiej może skutkować najsurowszą dla księdza karą - wydaleniem ze stanu duchownego, a nawet ekskomuniką, czyli wyłączeniem z jedności z Kościołem.

- W postawie zrywania jedności ze Stolicą Apostolską (…) widzimy to, co nazywamy schizmą, ponieważ w Kościele katolickim, oprócz chrztu i sakramentów, łączy nas także zwierzchność papieża. A schizma, zerwanie łączności z Kościołem jest także sankcjonowane karą ekskomuniki, czyli wyłączeniem ze wspólnoty Kościoła - wyjaśnił ks. Bakalarz.

https://deon.pl/kosciol/ks-daniel-galus ... my,2047970

Dodano po 4 minutach 9 sekundach:
„Na razie czekamy na opamiętanie się przez księdza Galusa, na zmianę jego decyzji i jego błędnej postawy, na zrozumienie, że droga buntu i odrywania się od jedności z Kościołem nie jest właściwą drogą” – zadeklarował ks. Bakalarz, podkreślając, że w tej sprawie częstochowska kuria jest w stałym kontakcie z nuncjaturą apostolską w Polsce i z watykańską Kongregacją ds. Duchowieństwa.
https://www.gosc.pl/doc/7538660.Ukarany ... rawia-Msze
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ma_ga
Posty: 53
Rejestracja: 12 maja 2022, 11:05
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 37
Podziękowano: 47
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 10 maja 2022, 11:15 Rozumiem.

W takim razie jak wyjaśnić wspomniane w filmie manifestacje złego po słowach dot. masonerii w kościele bądź wymianie danego biskupa czy arcybiskupa z imienia i nazwiska? W tym wszystkim właśnie TO jest najbardziej przerażające..
A co jeśli demon mówi to tylko po to, aby utwierdzić ludzi w nieposłuszeństwie, a tym samym w grzechu ciężkim? W Ewangelii szatan cytuje Jezusowi Pismo Święte, żeby tylko udowodnić swoje racje. Jezus jednak nie wierzy w żadne jego słowo i odpowiada cytatami, które przeczą słowom diabła. Nigdy, przenigdy nie wierz szatanowi, chociażby prawdę mówił. Jemu zależy na zgubie człowieka, nie na zbawieniu
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
Zdjęcie z Tvn24, artykuł z 3 maja.
Czyli nawet media świeckie mówią i informują o tej sprawie.
https://tvn24.pl/katowice/czatachowa-ks ... po-5696847
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

jak wiadomo - "afery kościelne" są pożywką dla mediów wszelkiego nurtu.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 12 maja 2022, 10:01 Nikt nikomu nie może zabronić założyć sekty czy w niej być.
Ale mimo tej wieloletniej działalności nie zastosowano kary wydalenia ze stanu duchownego, o której tu wspominano.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 13:05 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 12 maja 2022, 12:41 jak wiadomo - "afery kościelne" są pożywką dla mediów wszelkiego nurtu.
Ja mam nadzieję, ze chodzi o nagłaśnianie aby dotrzeć do ludzi z tą informacją i uświadamiać.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Aloes pisze: 12 maja 2022, 13:01

Ale mimo tej wieloletniej działalności nie zastosowano kary wydalenia ze stanu duchownego, o której tu wspominano.
Jeszcze nie zastosowano... cnotą jest cierpliwość, poza tym....czas potrzebny do nawrócenia, czas potrzebny do napominania, rozeznawania , konsultacji ze Stolica Apostolską...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 12 maja 2022, 13:21

Ja mam nadzieję, ze chodzi o nagłaśnianie aby dotrzeć do ludzi z tą informacją i uświadamiać.
TVN o to podejrzewasz? Skoro oni są bardzo antykościelnej?
Bądźmy mądrzy a nie naiwni.

Jeszcze nie zastosowano... cnotą jest cierpliwość, poza tym....czas potrzebny do nawrócenia, czas potrzebny do napominania, rozeznawania , konsultacji ze Stolica Apostolską...
To już 11 lat od kary suspeny dla KS. Natanka. Poprawy żadnej nie widać.
Raczej zamieciono problem pod dywan i udaje się że go nie ma.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3198
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na profilu wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa, można przeczytać oświadczenie ks Łukasza Prausa,
Bezwstydnie oczerniające ks Bakałarza, rzecznika Kurii, którego treść jest kilka postów wyżej, tam nie ma mowy o zamieszkiwaniu Pustelni tylko o sprawowaniu czynności kapłańskich przez suspendowanych kapłanów, oraz odchodzeniu od jedności z Kościołem...

Na prośbę Ojca Łukasza zamieszczamy jego oświadczenie:
W informacji opublikowanej dnia 11.05.2022 rzecznik kurii Archidiecezji Częstochowskiej ks. Mariusz Bakalarz udzielił PAP błędnej i fałszywej informacji związanej również z moją osobą. Poprzez rozpowszechnianie nierzetelnych i niesprawdzonych informacji rzecznik kurii ks. Mariusz Bakalarz wprowadza ludzi w błąd, co przy publikowaniu pozostałych informacji również może pozostawić pytanie na ile te udostępniane informacje są rzetelne i prawdziwe. Sam doświadczyłem, że udzielane informacje przez rzecznika kurii Archidiecezji Częstochowskiej nie są informacjami przez niego sprawdzonymi, a tym samym nie można całkowicie ufać publikacjom jego wypowiedzi. Ksiądz Bakalarz poinformował o podejmowaniu czynności prawnych zmierzających do usunięcia księży zamieszkujacych Pustelnię w Czatachowie (w tym również rzekomo mnie, co jest nieprawdziwą informacją, gdyż ja w tej Pustelni nie mieszkam). Kierowanie się wyłącznie urywkami zdarzeń i nie sprawdzenie informacji, które podaje się ludziom publicznie do wiadomości podważa rzetelność pozostałych wypowiedzi księdza Bakalarza, co do których jaką mamy mieć pewność, że też nie są nieprawdziwe i błędne tak jak udzielona PAP informacja, że ja rzekomo zamieszkuje w Pustelni w Czatachowie).
Fakt ten powinien już skłonić wiernych do refleksji i przebudzenia.
o. Łukasz Prausa


Jawnie manipulują i zakłamują, atakują x_x

2 Tm 2, 15 Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niestety, sprawa Betanek bis.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1400
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
ODPOWIEDZ