Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

ks. Daniel Galus, wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przerażające jest to, że biskup stoi na straży wiary i nauki Kościoła w swojej diecezji, dzięki sukcesji biskupiej Kościół trwa nieprzerwanie od czasów Apostołów.
I nagle jeden kapłan oświadcza, że biskup jest masonem, albo że jest opętany i nie musi się go słuchać... ergo nie słucha nauki Apostołów, nie słucha Chrystusa, który jest Głową Kościoła. Słucha tylko siebie... ale uważa że słucha Boga samego...
Nie ma w historii Kościoła żadnego świętego który by tak postępował, że słucha Boga samego a Kościoła i przełożonych nie, to przeczy samo sobie.
Przeczy także nauczaniu Biblii, która cytuje słowa Jezusa: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga" Mk 12, 17 - a ks. Daniel zajmuje obecnie nielegalnie teren należący do archidiecezji częstochowskiej - czyli jest ponad prawem polskim? przywłaszcza sobie prywatny teren i uważa, że wszystko jest w porządku?!

Od kiedy to skazany w sądzie, gdy zapada wyrok ocenia czy zapadł on słusznie czy niesłusznie i podda mu się czy nie podda? No zamiast sądu mielibyśmy cyrk, a nie sądownictwo i prawo. A ks Galus tak robi, ocenia wyrok -postanowienie biskupa i on decyduje czy jest wydany słusznie czy niesłusznie, on ocenia czy się zastosuje, a póki co nie chce się do niego stosować...
I mamy już nie cyrk, ale odnoszę wrażenie, że ks Galus dąży do stworzenia iluzji jakoby był prześladowany conajmniej jak chrześcijanie na arenie rzymskiej... pożerany przez lwy... a to tylko jego bezpośredni zwierzchnik wydaje mu polecenia, których się nie słucha... żadne prześladowanie...
Kto z nas w pracy zawodowej może sobie na to pozwolić, by nie słuchać zwierzchnika... przecież to oznacza koniec pracy w tym miejscu... zawsze można założyć wtedy własną firmę i pracować dla siebie....
Ale w tym przypadku nie będzie mowy o Kościele tylko o sekcie!!
I na to właśnie patrzymy.... z bólem i smutkiem w sercu...
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

"Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć."/św.Faustyna „Dzienniczek” nr 981/

List do Kościoła w Magnezji, napisany przez Ignacego Antiocheńskiego (żył w latach 30-107) w drodze do Rzymu na śmierć przez rozszarpanie przez dzikie zwierzęta):
"IV. 1. Godzi się zatem nie tylko zwać się chrześcijaninem, ale nim również być. W istocie niektórzy, choć ciągle mają biskupa na ustach, wszystko robią bez niego. Widać, że nie są oni ludźmi czystego sumienia, a zgromadzenia ich ani ważne, ani zgodne z przykazaniem [Pana].
(…)
VI. 1. Skoro więc w osobach, jakie poprzednio wspominałem, ujrzałem i pokochałem całą waszą wspólnotę, zaklinam was, starajcie się wszystko czynić w zgodzie Bożej pod kierunkiem biskupa, który zastępuje wam Boga, kapłanów zastępujących radę Apostołów i moich najdroższych diakonów, mających udział w posłudze Jezusa Chrystusa. On to przed wiekami u Ojca był i objawił się u kresu. 2. Wszyscy zatem przejąwszy obyczaje Boże szanujcie się nawzajem i niechaj nikt nie patrzy na swego bliźniego według ciała, lecz w Jezusie Chrystusie zawsze kochajcie się nawzajem. Niechaj nie będzie w was niczego, co mogłoby was dzielić, lecz jednoczcie się z biskupem i tymi, co wam przewodzą, a jedność ta stanie się obrazem i zarazem nauką nieśmiertelności.
VII. l. Podobnie więc jak Pan ani sam, ani przez swoich Apostołów, nic nie czynił bez Ojca, z którym stanowi jedno, tak i wy nie róbcie niczego bez biskupa i bez kapłanów. I NIE PRÓBUJCIE PRZEDSTAWIAĆ JAKO ROZSĄDNE TEGO, CO ROBICIE NA WŁASNĄ RĘKĘ, lecz wszystko róbcie wspólnie: jedna modlitwa, jedna prośba, jeden duch, jedna nadzieja w miłości, w radości nienagannej."
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2022, 13:23 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

DariuszJ pisze: 30 kwie 2022, 6:45 Ks. Galus mówi, że te decyzje są niezgodne z prawem kanonicznym, wierni nie zaciągają na siebie żadnej winy moralnej i że dalej pełni swoją posługę kapłańską, a wielu ludzi w komentarzach go wspiera. Jakie to smutne ilu jest zwiedzionych ludzi:
Nie wiem czemu to ojca dziwi. W Polsce wielu wierzy sobie trochę po swojemu.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2022, 15:27 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy ktoś może przybliżyć, skąd ten atak na ks. Galusa? Od czego się zaczęło?

Jak tak Go słucham, to wyczuwam pewność siebie, pewność tych słów.
Słów bardzo mocnych, konkretnych..
I szczerze, już nie wiem w co i komu wierzyć :(
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Niezapominajka dlaczego uważasz, że to atak?

przeczytałaś tutaj cały wątek o księdzu Galusie? Jeszcze przeczytaj wątek o fałszywych prorokach w Kosciele i pytaj o wszystko czego nie rozumiesz. 😊
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Gdzie jest ten atak?
Jakieś konkretne przykłady podaj.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 02 maja 2022, 9:59 Czy ktoś może przybliżyć, skąd ten atak na ks. Galusa? Od czego się zaczęło?

Jak tak Go słucham, to wyczuwam pewność siebie, pewność tych słów.
Słów bardzo mocnych, konkretnych..
I szczerze, już nie wiem w co i komu wierzyć :(
Adolf Hitler też umiał porywać tłumy swoją swoistą charyzmą podczas przemówień. Może porównanie na wyrost wiadomo, ale źle z oczu patrzy temu "byłemu kapłanowi" w mojej ocenie. Jak dla mnie ten człowiek odleciał zupełnie i najlepsze co można zrobić to nie słuchać jego słów i omijać szerokim łukiem bo sekty robią są coraz cwańsze a ludzie z natłoku informacji coraz bardziej naiwni.

Zajrzałem na youtube na kanał tej jego organizacji, ludzie tam sprawiają wrażenie omotanych ... a myślałem, że ja jestem naiwny :D
Zalajkowałem "chyba wpis Marka Piotrowskiego" z fragmentem z Biblii i wyłączyłem bo czytać się nie da tego bełkotu.

Wierzmy w to co jest już potwierdzone i sprawdzone od wielu wielu lat. Nowych prądów lepiej się wystrzegać. Kto woła do nienawiści ten nie może być wysłannikiem Jezusa Chrystusa.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2022, 13:34 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 02 maja 2022, 9:59 Czy ktoś może przybliżyć, skąd ten atak na ks. Galusa? Od czego się zaczęło?
Od kilku rzeczy, głównie głoszenia jego własnych teorii i samowoli. Potem to tylko przybierało na sile.
Zwracałem uwagę na ks.Galusa i to co "głosi" jeszcze przed aferą (nawet przywołałem jego negatywny przykład w książce - niestety, od półtora roku jest ona "w wydawaniu". Cóż, efekt covida).
Jak tak Go słucham, to wyczuwam pewność siebie, pewność tych słów.
Słów bardzo mocnych, konkretnych..
Jak w każdej sekcie (niestety, to już jest ten etap). Przed laty byłem przez moment w bardzo podobnej wspólnocie (gdy wstępowałem, była katolicką grupą charyzmatyczną, gdy po 2 latach występowałem, była już na granicy sekty. A z tego co pisało mi parę osób, poszła dalej...
Ks. Natanek też głosi bardzo konkretnie i z pewnością siebie.
I szczerze, już nie wiem w co i komu wierzyć :(
Kościołowi, Niezapominajko.
Ale jeśli masz jakieś konkretne stwierdzenia o.Galusa, które budzą Twoje wątpliwości, czy nie ma On racji, przytocz - porozmawiamy (oczywiście chodzi o takie stwierdzenia, które są sprzeczne z twierdzeniami Kościoła).
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niezapominajka pisze: 02 maja 2022, 9:59 Czy ktoś może przybliżyć, skąd ten atak na ks. Galusa? Od czego się zaczęło?

Jak tak Go słucham, to wyczuwam pewność siebie, pewność tych słów.
Słów bardzo mocnych, konkretnych..
I szczerze, już nie wiem w co i komu wierzyć :(
A czy o tym słyszeliście
https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... ewazny/amp
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1401
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1212
Podziękowano: 1021
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zebra Tak, jest już ta informacją w wątku. 😊
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

A jeśli ks. Galus nie opamięta się w dalszym ciągu to jaki będzie następny krok władz kościelnych ? jest jeszcze coś po suspendowaniu ?
czy to już koniec i całkowita musztarda po obiedzie w całej sprawie ?
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 03 maja 2022, 15:02 A jeśli ks. Galus nie opamięta się w dalszym ciągu to jaki będzie następny krok władz kościelnych ? jest jeszcze coś po suspendowaniu ?
czy to już koniec i całkowita musztarda po obiedzie w całej sprawie ?
Pozostaje jeszcze przeniesienie do stanu świeckiego - najsurowsza kara przewidziana dla duchownych.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1972
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy takie kary są stosowane w praktyce?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
DariuszJ
Posty: 268
Rejestracja: 29 sty 2021, 17:41
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 229
Podziękowano: 234
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 03 maja 2022, 19:37 Czy takie kary są stosowane w praktyce?
Jasne. Wystarczy w google wpisać "przeniesienie do stanu świeckiego" lub "wydalenie ze stanu duchownego" i można poczytać o takich przypadkach.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2022, 18:46 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.
"Deus caritas est, et qui manet in caritate, in Deo manet, et Deus manet in eo".
1J 4,16b

"Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim". 1J 4,16b
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zobaczcie jak zmieniła się retoryka ks Galusa w ciągu ostatnich lat:



20 lipca 2013 r. mówił o miłowaniu Kościoła, poprzez który działa Chrystus...od pierwszych minut nagrania.

a nawet padają takie słowa:

Obrazek

Czyli świadomość czym jest Kościół jako wspólnota miał...ale potem coś się zmieniło i obecnie głosi mowę nienawiści wobec Kościoła i hierarchów, którzy też ten Kościół tworzą....

Komentarz ks Jarosiewicza, wobec nadużywanych słów ks Galusa, że słucha Boga a nie człowieka...

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy ktoś oglądał ten materiał?




Nie ukrywam, manifestacje Złego budzą we mnie ogromny lęk. Ale sprawa jak widać jest poważna.. skoro takie rzeczy mają miejsce :(
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dotrwałem do 2 minuty. Żałosne i fałszywe, w dodatku głupie.
W dodatku z Jezusem i Maryją na ustach.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2022, 15:06 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

Możesz uzasadnić swoją opinię? A co jeśli to prawda?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja tez wytrzymałam ze dwie minuty. To
Są po prostu brednie. To nie ma żadnych podstaw teologicznych. To jest powtarzane za ks Galusem jak mantra bez zrozumienia co się mówi.
A już wmawianie ludziom że nieposłuszny biskupowi ks Galus jest wybrańcem na skale Globu aby ratować Kościół. To wielka brednia.
Kościół trwa dzięki podtrzymywanej tradycji apostolskiej, biskup Depo działa w porozumieniu ze Stolicą Apostolską. To za nim stoi prawda i prawo podejmowanych decyzji w sprawie kapłana który jest nieposłuszny. Dla mnie to jest oczywiste że biskup działa w dobrej wierze aby chronić wiernych przed zwiedzeniem i przed opuszczeniem Kościoła. Ale w pewnym sensie jest już dość późno bo ludzie nasiąknięci bredniami i nie rozróżniają prawdy.
@Niezapominajka obejrzyj ks Galusa kazanie z 2013 r gdy mówił poprawną naukę Kościoła i to co mówi teraz. To naprawdę są sprzeczne rzeczy. Zaszła w nim zmiana na złe.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ