Objawienia, przepowiednie

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jaki jest wasz stosunek do objawień prywatnych nawet tych zatwierdzonych przez Kościół? Wiem, że nie ma obowiązku w nie wierzyć, tylko żeby nie odrzucać przekazu jak np. modlitwa, nawrócenie itd
Znalazłam trochę artykułów w internecie:
https://m.niedziela.pl/artykul/78629/nd ... a-prywatne
https://plus.gazetakrakowska.pl/nawet-g ... r/12071819
https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... aczego/amp

Ja ciągle nie mogę się przekonać. Wiem, że takie rzeczy mogą się zdarzyć, ponieważ nawet jest taki fragment w dziejach apostolskich gdzie osoba dostaje takie widzenie i przewiduje głód, który potem faktycznie nastaje. Ale często kiedy słyszę właśnie zwroty o karach Bożych to jakoś nie przekonuje mnie to. Wierzę, że Pan Bóg raczej dopuszcza zło szanując Wolna wolę człowieka niż sam ludzi karze. Chyba że jako Ojciec miłosierny które chce na doprowadzić do zbawienia.

Macie jakieś przemyślenia? Czytacie objawienia i żyjecie nimi czy raczej nie?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zebra pisze: 08 mar 2022, 10:12 Jaki jest wasz stosunek do objawień prywatnych nawet tych zatwierdzonych przez Kościół? Wiem, że nie ma obowiązku w nie wierzyć, tylko żeby nie odrzucać przekazu jak np. modlitwa, nawrócenie itd
Znalazłam trochę artykułów w internecie:
https://m.niedziela.pl/artykul/78629/nd ... a-prywatne
https://plus.gazetakrakowska.pl/nawet-g ... r/12071819
https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... aczego/amp

Ja ciągle nie mogę się przekonać. Wiem, że takie rzeczy mogą się zdarzyć, ponieważ nawet jest taki fragment w dziejach apostolskich gdzie osoba dostaje takie widzenie i przewiduje głód, który potem faktycznie nastaje. Ale często kiedy słyszę właśnie zwroty o karach Bożych to jakoś nie przekonuje mnie to. Wierzę, że Pan Bóg raczej dopuszcza zło szanując Wolna wolę człowieka niż sam ludzi karze. Chyba że jako Ojciec miłosierny które chce na doprowadzić do zbawienia.

Macie jakieś przemyślenia? Czytacie objawienia i żyjecie nimi czy raczej nie?
Te artykuły chyba wszystko wyjaśniają w tej kwestii. Objawienia prywatne, jeśli są prawdziwe, to nie wnoszą nic nowego w Objawienie, które już znamy. Każdy katolik wie, że należy się nawracać, pokutować, odmawiać modlitwy. Głównie takie są przesłania - mają znaczenie raczej przypominające dla wiernych, że to prawda objawiona, że żyjemy w czasach ostatecznych (od 2 tyś lat) i mamy być gotowi na przyjście Pana (albo śmierci w każdej chwili) - czyli żyć w łasce uświęcającej.

Kara Boża to po prostu konsekwencja naszych wyborów. Jeśli wybieramy nieczystość, to karą jest brak łaski uświęcającej. Jeśli wybieramy odrzucenie Boga i ateizm, to karą jest piekło, bo w niebie są tylko kochający Boga, a w piekle Ci którzy Go odrzucają. Jeśli ktoś kradnie, a go na tym złapią to ponosi karę więzienia.
Konsekwencje jednego grzechu mogą prowadzić do kolejnego grzechu... nakręca się spirala zła w życiu danego człowieka, ale dlaczego człowiek zrzuca winę na Boga a nie widzi swoich decyzji? Nie wiem.
Bóg natomiast nie pogardzi żadnych skruszonym sercem, co nam mówi w psalmach, np Ps 34 Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu, ocala upadłych na duchu., podobnie uczynił z dobrym łotrem, który chwile przed śmiercią się nawrócił - każdego skruszonego chce uratować od śmierci, aby dać Mu zbawienie.
Nie ma takiego grzechu który by nie wybaczył gdy zobaczy skruchę.
To jest dość logiczne i sprawiedliwe.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

W ogóle mnie jakoś nie interesuja objawiania.
Nawrocenie jest konieczne i każdy wierzący chyba to wie.

Kompletnie też nie rozumiem wezwań w niektórych objawieniach, ze jak się ludzie nie nawrócą to Bóg dopuści wielkie zlo.
Zło dzieje się od zarania dziejów, a dobrobyt tak naprawdę nie sprzyja nawrócenia a ludzie wtedy zacyznaja zajmować się 50 płciami itd
Adam880

Nieprzeczytany post

Lubię czytać orędzia i przepowiednie,ale nie podoba mi się ciągle, ze mówią o III wojnie światowej ,ze będzie jeszcze jakaś większa kara.
I mówią ,ze to Ojciec Pio przewidział obecne czasy, albo Klimuszko.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2022, 8:02 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 09 mar 2022, 7:59 Lubię czytać orędzia i przepowiednie,ale nie podoba mi się ciągle, ze mówią o III wojnie światowej ,ze będzie jeszcze jakaś większa kara.
I mówią ,ze to Ojciec Pio przewidział obecne czasy, albo Klimuszko.
"Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści."
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Proszę @Aloes
Dodaj sigle z Biblii do tego cytatu
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 09 mar 2022, 12:33 Proszę @Aloes
Dodaj sigle z Biblii do tego cytatu
Nie mogę już edytować posta.
(Mt 24,6-13)
Skaza

Nieprzeczytany post

Ja tam osobiście wierzę w te potwierdzone. Poprzez nie dostajemy pewnego rodzaju przypomnienie byśmy się wzięli do roboty i poprawili bo jak nie to będzie coraz ciężej żyć i dążyć do zbawienia. Próbuję, ale co tu dużo mówić niczym wóz z węglem bardzo często.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

https://pl.aleteia.org/2022/03/09/czy-p ... e=facebook

Naprawdę losy świata mają zalezec od jednego konkretnego obrzędu?
Który się odbył ale za późno.
Nie wiem ja tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Też mam wątpliwości.
To mógłby być ważny krok, ale to nie magia.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 mar 2022, 4:37 https://pl.aleteia.org/2022/03/09/czy-p ... e=facebook

Naprawdę losy świata mają zalezec od jednego konkretnego obrzędu?
Który się odbył ale za późno.
Nie wiem ja tego nie rozumiem.
Nie o obrzęd chodzi, tylko o jedność Kościoła w wierze.

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Marek Piotrowski pisze: 10 mar 2022, 8:50 Też mam wątpliwości.
To mógłby być ważny krok, ale to nie magia.
Też tak sądzę, chodzi o to że pewne mechanizmy szerzącego się ateizmu, zniewolenia i nienawiści już w ludziach ruszyły, które ciężko jest zatrzymać... Ale nadal nasza nadzieja jest w Bogu, przecież On wszystko może! Któż jak BÓG!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 10 mar 2022, 9:00


Nie o obrzęd chodzi, tylko o jedność Kościoła w wierze.
Czy obecnie Kościół wierzy w coś innego?
Powszechność Kościoła chyba jest faktem.

Też tak sądzę, chodzi o to że pewne mechanizmy szerzącego się ateizmu, zniewolenia i nienawiści już w ludziach ruszyły, które ciężko jest zatrzymać... Ale nadal nasza nadzieja jest w Bogu, przecież On wszystko może! Któż jak BÓG!
Tutaj też nie rozumiem, Bóg nie działa wbrew woli człowieka. Nasz wola i wybór zła niejako "ogranicza" Boże działanie.
Przecież patrząc na historię świata to tak naprawdę nie było chyba momentu kiedy nie było wojny. Poprostu o niektórych wojnach się nie mówi w mediach.
Czemu Bóg miałby się tylko ograniczać do Europy czy Azjii. Co z ludźmi np w Afryce?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2022, 9:28 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6838
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3193
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 mar 2022, 9:27
Magnolia pisze: 10 mar 2022, 9:00
Nie o obrzęd chodzi, tylko o jedność Kościoła w wierze.
Czy obecnie Kościół wierzy w coś innego?
Powszechność Kościoła chyba jest faktem.
Na wielu polach widać rozłam Kościoła, odchodzenie od prawowitej wiary (choćby sytuacja w Niemczech)
Już nie wspominając o ciągle powiększającej się liczbie denominacji chrześcijańskich, ciągle powstające nowe sekty... to uderzało i uderza w jedność Kościoła od wieków.
Jak wielu katolików uważa, że mają prawo do swojego zdania - odmiennego dodajmy- od Nauki Kościoła...
Ciężko z tą jednością jest...
Aloes pisze: 10 mar 2022, 9:27
Magnolia pisze: 10 mar 2022, 9:00 Też tak sądzę, chodzi o to że pewne mechanizmy szerzącego się ateizmu, zniewolenia i nienawiści już w ludziach ruszyły, które ciężko jest zatrzymać... Ale nadal nasza nadzieja jest w Bogu, przecież On wszystko może! Któż jak BÓG!
Tutaj też nie rozumiem, Bóg nie działa wbrew woli człowieka. Nasz wola i wybór zła niejako "ogranicza" Boże działanie.
Przecież patrząc na historię świata to tak naprawdę nie było chyba momentu kiedy nie było wojny. Poprostu o niektórych wojnach się nie mówi w mediach.
Czemu Bóg miałby się tylko ograniczać do Europy czy Azjii. Co z ludźmi np w Afryce?
Przyjechałem reprezentować Ojca Świętego, bo taka jest logika Ewangelii. Tam, gdzie ludzie są w potrzebie, gdzie się źle mają, gdzie są prześladowani, tam powinien być Kościół razem z nimi” – mówił dzień wcześniej (7.03) kard. Krajewski w trakcie spotkania z uchodźcami na dworcu w Przemyślu.

„Ojciec Święty sam nie może przyjechać, więc dwóch kardynałów rozjechało się po miejscach, gdzie jest najwięcej uchodźców. Kard. Czerny pojechał na Węgry odwiedzić wolontariuszy i uchodźców, ale też wjechać od tamtej strony na Ukrainę. Ja natomiast udaję się na Ukrainę, by umocnić tych, którzy tam zostali, by powiedzieć im o obecności Ojca Świętego. A także zawieźć im błogosławieństwo i różańce, na których mogą się modlić. Dobrze wiemy, że modlitwa może przenosić góry, a co dopiero zatrzymać taką głupią wojnę. Tylko trzeba w to wierzyć. Zanim Jezus uczynił cud, najpierw potrzebował naszej wiary i wtedy dokonywały się największe cuda. Zatrzymanie tej wojny zależy także od naszej wiary, od naszej modlitwy, od naszej jałmużny” – kontynuował duchowny.

https://pl.aleteia.org/2022/03/09/milos ... e=facebook
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 607

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 10 mar 2022, 10:29
Aloes pisze: 10 mar 2022, 9:27
Magnolia pisze: 10 mar 2022, 9:00
Nie o obrzęd chodzi, tylko o jedność Kościoła w wierze.
Czy obecnie Kościół wierzy w coś innego?
Powszechność Kościoła chyba jest faktem.
Na wielu polach widać rozłam Kościoła, odchodzenie od prawowitej wiary (choćby sytuacja w Niemczech)
Już nie wspominając o ciągle powiększającej się liczbie denominacji chrześcijańskich, ciągle powstające nowe sekty... to uderzało i uderza w jedność Kościoła od wieków.
Jak wielu katolików uważa, że mają prawo do swojego zdania - odmiennego dodajmy- od Nauki Kościoła...
Ciężko z tą jednością jest...
Tutaj konkretniejsze i bardziej pasowały by konkretne decyzje papieża i poprostu wyrzucenie niewierzących biskupów aby prawdziwie wierzący mogli wzrastać.
Odmówienie nabożeństwa nie załatwi Problemów Kościoła.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1395
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 10 mar 2022, 4:37

Naprawdę losy świata mają zalezec od jednego konkretnego obrzędu?
Który się odbył ale za późno.
Nie wiem ja tego nie rozumiem.
Obrazek
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1395
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

I jeszcze jedno z tego samego profilu Dariusz Piórkowski SJ


Obrazek
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1395
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Obrazek
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie jestem zwolennikiem polskiego mesjanizmu, ale z kolei to, co pisze Dariusz Piórkowski SJ (w drugim tekście, z pierwszym się absolutnie zgadzam) to demagogia.
Przecież analogicznie: wszyscy ludzie są wybrani przez Boga, a jednak nie jest czymś niewłaściwym zauważenie, że Bóg wybiera konkretnych ludzi do konkretnych dzieł.
Nie wiem, czy Polska jest "wybrana" (np. do chrystianizacji Europy, jak uważał św.JPII), ale wykluczanie tego na podstawie podobnej "argumentacji" jest tyleż efektowne, co bezpodstawne.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2022, 11:26 przez Marek Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szukałam w internecie ale nie mogę znaleźć zbytnio. Pytanie zadaje dziś, bo nawiązuje też do koszyczka wielkanocnego.
Czy Kościół zatwierdził przepowiednie zawarte w Sybilli? Jeśli ktoś miałby dziś więcej czasu to może przy okazji napisać jak to było dokładnie, czy faktycznie ona zawiera jakieś fragmenty Pisma Świętego, kim była chyba ta Święta?

A pytam dziś, ponieważ ciocia powiedziała mamie żeby do koszyczka dodać także zapałki, bo w tej przepowiedni pisze, że jak nadejdą trzy dni ciemności (kojarzę trzy dni ale to chyba z jakiś objawień innych) to żeby zapalić gromnice tymi poświęconymi zapałkami.
Przepraszam, że was męczę w święta I pisze takie rzeczy. Dla mnie są mocno podejrzane ale muszę zapytać, bo będą mnie męczyć skrupuły, że może blednie myślę.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
ODPOWIEDZ