Ks. Łukasz Prausa- suspendowany

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przychodzę do was dzisiaj z informacją o rzekomym stygmatyku Ks. Łukaszu Prausa.

Ks. Łukasz Prausa zasłynął ostatnio ze względu na swoje rzekome stygmaty, orędzia oraz ze znajomości z Ks. Danielem Galusem (również suspendowany).

Problem zaczyna się wtedy kiedy szukamy na jego temat informacji. Na stronie Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów czytamy:

"Oświadczenie
W odpowiedzi na pojawiające się pytania o status prawny ks. Łukasza Prausy informuję, iż ks. Łukasz Prausa SAC nie mieszka w domu pallotyńskim, do którego został skierowany.

Przełożeni zakonni nie mają tym samym wpływu na jego działalność, której ślady można znaleźć w mediach społecznościowych. Ks. Łukasz Prausa SAC nie pełni obecnie żadnej funkcji, która by została mu wyznaczona przez przełożonego.

Ks. Przemysław Podlejski SAC, rzecznik prasowy Prowincji Zwiastowania Pańskiego (20.01.2022 r.)"


http://sac.org.pl/oswiadczenie/

Dla wszystkich zainteresowanych wstawiam zdjęcie dokumentu potwierdzającego suspensę ks. Łukasza


Obrazek


Chciałam zwrócić uwagę na tego kapłana ze względu na duże ryzyko zwiedzenia.
Ks. Prausa ma rzekome stygmaty, jest suspendowany więc Kościół tego nie potwierdza, a jednak zbiera sie wokół niego spora liczba wiernych. Pytanie co ten kapłan głosi? Od kogo pochodzą jego "orędzia" skoro nakazują mu nieposłuszeństwo Kościołowi? Myślę, że ważne jest aby zadać sobie te pytania zanim zafascynują nas "cuda" i "stygmaty".
Kościół kiedy bada objawienia to posłuszeństwo Kościołowi jest jedną z podstawowych wytycznych prawdziwości objawień. Prawda? Ośmielę się stwierdzić, że to co się dzieje u ks. Prausa nie pochodzi od Pana Boga. Zauważmy, że święci byli zawsze posłuszni Kościołowi!

Duch Święty nigdy nie prowadzi drogą nieposłuszeństwa, Duch Święty nigdy nie wyprowadza ludzi ze swojego Kościoła. To szatan jest ojcem nieposłuszeństwa i tak się demaskuje to co od Boga nie pochodzi.


„Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć” (Dz. 939).



Dbajmy więc o to czym się karmimy, szczególnie w czasach wszechobecnych internetowych nauczycieli. Sprawdzajmy, pytajmy, rozeznawajmy! Słuchajmy Kościoła, bo to nasza Matka, która dba byśmy bezpiecznie dotarli do domu Ojca.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie spotkałem się jeszcze nigdy nigdzie z tym księdzem, ale zawsze dobrze wiedzieć kogo unikać. Dziękuję @esperanza
pawelloo
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2022, 11:38
Wyznanie: katolicyzm
Płeć:

Nieprzeczytany post

Za co został suspendowany Ks. Łukasz Prausa?
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

pawelloo pisze: 22 maja 2022, 11:49 Za co został suspendowany Ks. Łukasz Prausa?
Nie mam niestety takiej informacji.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

pawelloo pisze: 22 maja 2022, 11:49 Za co został suspendowany Ks. Łukasz Prausa?
Zwykle kara suspensy nakładana jest na kapłana z powodu nieposłuszeństwa wobec przełożonych. Jeśli wcześniej wydano oświadczenie (zakon i prowincjał) że ten kapłan obecnie nie przebywa w domu zakonnym do którego został skierowany... to można wysnuć wniosek, ze nie był posłuszny... że zaczął działać samowolnie... zakon wręcz napisał, ze nie ponosi odpowiedzialności za Jego działalność, co by oznaczało, że są również różnice w nauczaniu, za które zakon nie chce brać odpowiedzialności.
Ale to moje wnioski, a nie pewność.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szukająca

Nieprzeczytany post

Czy to mi się tylko wydaje, że ostatnio coraz więcej księży odpada od jedności z Kościołem, czy to wpływ mediów, czy zawsze tak było, a może raczej jednak się nasila ta tendencja? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Może wcześniej mniej się o tym słyszało. Nieposłuszni księża nie mieli YouTube, więc mieli zasięg tylko lokalny.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ks. Łukasz Prausa uważa, że ma stygmaty oraz regularnie przekazuje orędzia rzekomo od Pana Jezusa. Zauważyłam, że są jeszcze osoby które nie zdają sobie sprawy z tego że szatan potrafi sprawnie podszywać się pod Pana Boga. Małpuje Go zeby wykorzystać objawienia i cuda przeciwko nam.


"Według św. Pawła Szatan potrafi podawać się za anioła światłości, aby zwodzić ludzi (2 Kor 11, 14) i jak się okazuje nie tylko za anioła światłości…

Święty Marcin z Tours, gdy przebywał w swej celi, ujrzał nagle w oślepiającym świetle mężczyznę odzianego w królewski strój. Zjawa rzekła miłym głosem: „Jam jest Chrystus, który ma zstąpić na ziemię, jednak chciałem pierwej pokazać się tobie”. Św. Marcin jednak nie dał się nabrać.

W przypadku św. Marii Magdaleny Pazzi demon czasem udawał Ojca Przedwiecznego, Pana Jezusa, Ducha Świętego lub jednego z aniołów.

Ojcu Pio ukazywał się diabeł jako jego kierownik duchowy, potrafił też przybrać postać prowincjała, papieża Piusa X, Anioła Stróża, św. Franciszka, albo Najświętszej Marii Panny.

Kiedy o. Pio miał wątpliwości, czy gość jest tym, za kogo się podaje, nakazywał mu powtórzyć słowa: „Pan Jezus jest moim Panem”. Wówczas demon rejterował. Znikał, aby pojawić się w innej postaci. Działania demonów podszywających się pod święte postaci miały na celu wbić w pychę i siać zamęt."

https://stacja7.pl/wiara/7-najwiekszych ... abelskich/
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć! Szykuję nagrać film na mój kanał odnośnie tej sprawy i chciałbym Was zaprosić do tego, abyście może podsuneli mi kwestie, które wg Was warto byłoby tam poruszyć. Mój kanał jest pod linkiem https://www.youtube.com/c/eksprezz
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1391
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1211
Podziękowano: 1019
Płeć:

Nieprzeczytany post

@eksprezz napisałam priv 😉
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

@eksprezz będzie ciężko zrobić rzetelny przegląd informacji, bo jest ich naprawdę niewiele w internecie. Poza samowolnym odejściem z zakonu, niewypełnianiem poleceń przełożonego i brakiem weryfikacji rzekomych stygmatów przez Kościół, to niewiele znajdziesz..
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Właśnie, wszystko opiera się na domysłach, które są co prawda uzasadnione, ale to nadal domysły.
Taki film będzie się opierał na własnych przemyśleniach, a nie na faktach.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Jak sobie ułożyć wygodne życie po suspensie?
Ano tak:

Obrazek
Obrazek

po wysłaniu maila pod wskazany adres, otrzymujemy cennik!
Obrazek

Źródła to posty z FB profil ks Łukasza oraz ks. Tomasza Szałandy
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widocznie lepszy taki pomysł od Patronite.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Niezapominajka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 58
Płeć:

Nieprzeczytany post

mam rozumieć, że ksiądz „za pieniądze” omadla moją intencje….?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6836
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3441
Płeć:

Nieprzeczytany post

Na to wyglada. Dla mnie to skandal.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Ciężko coś powiedzieć :( chyba zostaje już tylko modlitwa za ks. Prausa o nawrócenie.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 1971
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 582
Podziękowano: 1548
Płeć:

Nieprzeczytany post

Napisałem na ten email. Dostałem taką samą odpowiedz z cennikiem.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Coś nowego ode mnie. Zapraszam
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polecam felieton w Gościu Niedzielnym https://www.gosc.pl/doc/7628337.Pobozne ... T6WOptU5_A
ODPOWIEDZ