Aby skupić się na duchowym aspekcie zbliżających się świąt administracja postanowiła, że od Wielkiego Piątku od godz 10:00 aż do Poniedziałku wielkanocnego do 8:00 na forum będzie wyłączona opcja pisania postów.

Sprawa Galusa i Wspólnoty na moim kanale

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
eksprezz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2022, 10:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 2
Podziękowano: 5
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cześć!

Pomyślałem, że może udostępnie na forum mój filmik odnośnie ks. Daniela https://youtu.be/uxZGleX5CiI Będę wdzięczny za sprawdzenie też mojego kanału na którym poruszam gorące tematy.
Mąż i tata. Fotograf i muzyk.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ten konkretny film ( w poście wyżej) jest w porządku.
Ale kilka dni temu wpadłam na twój kolejny film w tym temacie gdzie przyznajesz że zająłeś się tą sprawą, bo to gorący temat i zyskałeś na tym subskrypcji i oglądalność ... no tu poczułam niesmak...

Niesmak wiąże się z twoimi intencjami.. czy chcesz zyskać popularność i dlatego się tym zajmujesz (co w tym podlinkowanym filmie mówisz dwukrotnie) czy szukasz prawdy o tym co tam się dzieje i leży Ci na sercu dobro tych zwiedzionych ludzi.

Mamy o tym kapłanie i wspólnocie wątek, wiele tam napisaliśmy, bo bardzo chcemy ostrzegać ludzi zagrożonych zwiedzeniem. Po prostu martwimy się ich zbawieniem, które jest zagrożone, bo odchodzą od Kościoła...
viewtopic.php?f=31&t=538&hilit=Galus

Ty w swoim filmie namawiasz na rozmowę i dialog... nie śledziłam wszystkich komentarzy... ale powiedz udało Ci się kogoś przekonać? Kilka osób z nas również próbowało rozmawiać z "wyznawcami Galusa" i spotykały nas tylko obelgi z ich strony. Argumenty logiczne, teologiczne, Ojcowie Kościoła, wypowiedzi świętych, - nic nie przekonuje, bo mają takie pranie mózgu, że prawda nie dociera.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Szukająca

Nieprzeczytany post

"Kilka osób z nas również próbowało rozmawiać z "wyznawcami Galusa" i spotykały nas tylko obelgi z ich strony. Argumenty logiczne, teologiczne, Ojcowie Kościoła, wypowiedzi świętych, - nic nie przekonuje, bo mają takie pranie mózgu, że prawda nie dociera."

To przykre, że tak reagowali :( widocznie takim ludziom nie zależy na szukaniu obiektywnej prawdy tylko na dogadzaniu swoim subiektywnym wyobrażeniom.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6849
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3199
Podziękowano: 3445
Płeć:

Nieprzeczytany post

Po prostu bardzo uwierzyli w ks Galusa i Galusowi niż Kościołowi ale tez on się bardzo swoją retoryką do tego się przyczynił.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ