FIlm "Miłość i Miłosierdzie"

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3439
Płeć:

Nieprzeczytany post

Widziałam ten film ze dwa lata temu, wydał mi się zasadniczo udanym fabularyzowanym dokumentem.
Ale przyznam że podobnie jak autorka poniższego artykułu, bardzo mnie zdziwiło przedstawione w filmie samobójstwo malarza obrazu Pana Kazimirowskiego. Wydawało mi się to zupełnie niemożliwe, aby osoba malująca Jezusa Miłosiernego odrzuciła miłosierdzie Boga. Dużo czytałam od lat o Faustynie i jej życiu i nigdzie nie było takiej informacji.
Ale jako że nie jestem pisarką, ani dziennikarką, tylko widzem...

Artykuł który dziś przeczytałam Pani Ewy Czaczkowskiej (autorki biografii O. Dolindo) był odpowiedzią na moje zdziwienie i jasno dowodzi, że nie było samobójstwa malarza a do filmu wkradło się przekłamanie.
https://www.gosc.pl/doc/6815603.Kto-obr ... xnNeSfgBII
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1104
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 253
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

"Misja. Rodrigo Mendoza (Robert De Niro) – były łowca niewolników, po zabiciu brata nie widzi sensu swego życia. Skłoniony do pokuty przez misyjnego jezuitę – ojca Gabriela, dźwiga podczas drogi „w górę wodospadów” zawieszony na szyi tłumok ze zbroją. To nałożona przez niego samego pokuta. Dopiero odcięcie balastu przez Indianina uznaje za odpuszczenie swych grzechów i przebaczenie"

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Watyka% ... ilm%C3%B3w
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3439
Płeć:

Nieprzeczytany post

Misja to wspaniały film. Zrobił na mnie bardzo duże wrażenie w młodości. Polecam gorąco.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Nutka

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 17 kwie 2021, 10:55 Artykuł który dziś przeczytałam Pani Ewy Czaczkowskiej (autorki biografii O. Dolindo) (...).
P. Czaczkowska napisała biografię św. Faustyny. Biografię ks. Dolindo napisała p. Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Miłość i miłosierdzie uważam za film raczej średni. W dużej mierze o mojej ocenie zadecydował gatunek – dokument fabularyzowany. Było trochę ciekawostek odnośnie do obrazu i Całunu Turyńskiego, było o rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego. Moim zdaniem lepiej byłoby stworzyć albo pełny dokument, albo pełny film fabularny. Bo historia św. Faustyny zasługuje na dobrą ekranizację, a ani Miłość i miłosierdzie, ani film Faustyna z p. Dorotą Segdą w roli tytułowej moim zdaniem dobrymi ekranizacjami nie są.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 6835
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3192
Podziękowano: 3439
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nutka pisze: 03 wrz 2021, 16:22
Magnolia pisze: 17 kwie 2021, 10:55 Artykuł który dziś przeczytałam Pani Ewy Czaczkowskiej (autorki biografii O. Dolindo) (...).
P. Czaczkowska napisała biografię św. Faustyny. Biografię ks. Dolindo napisała p. Joanna Bątkiewicz-Brożek.
Tak, masz rację Nutko. Dziękuję za sprostowanie. :-bd
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ